Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

gerdusha
19. okt 2010

@callex ,
vraj na kazdej strany 3-4..jo, vrhla som sa na to, u nas asi ina moznost nie je, aj vek tlaci a na co cakat? zmenila som poistovnu, od januara som v dovere, kaslem celu vseobecnu...teraz si to v brne platime a keby to NAHODOU nevyslo, tak od januara s doverou do Dovery...ale som ochotna si to platit este aj druhy krat...proste mi nevadi "dat vsetko za dieta" 🙂

ludia su ochotni brat hypoteky, auta na leasing, zadlzit sa...a ak clovek chce dieta, myslim, ze su Priority a priority

😉

falin
19. okt 2010

@gerdusha - tak dufam ze to "bude vypadat co nejlip" 😅 . Ja mam tiez vzdy na jednej strane menej. Mas pekny pocet folikov

@callex - mame 5 drobcekov, zajtra mam volat ako sa delia a termin mi dali v piatok na obed. Musim si prehodit kontrolu u zubara, ktoru mam v piatok doobeda 😀

veronikabv
19. okt 2010

Ahojte viete mi povedat kolko stoji zakrok IUI v Brne v Reprofite?dakujem velmi pekne

rebeka33
19. okt 2010

Ahojte baby, tak ja tiež len z robotky na chvíľu.
@falin gratulujem k 5 dropcom to je super správička.
@ gerdusha tak tebe aspoň tak isto.OPU je v pohode a keby ťa bolelo brucho oni ti pichnú novalgin do žily a za 10 min. je to pohoda. Tu v SR sa ma nikdy neopýtali. Tak práve preto chodíme do RF:
Musím zistiť ako ,by sa dali na tomto starom PC nastaviť smailíky,Nevie niekto.?
@cavik no ako vklad?
Prajem všetkým pekný deň.

falin
19. okt 2010

@veronikabv - pozerala som cennik a je tam 2500Kc za IUI. Ale neviem ci sa k tomu este nieco doplaca. Neabsolvovala som to

@rebeka33 -dakujem 🙂 . Ano, aj mna to potesilo, som zvedava ako sa im dari a dufam ze sa im bude pacit a darit aj u mna 😉

veronikabv
19. okt 2010

@falin dakujem

gerdusha
19. okt 2010

@falin ,
drzim palce aj ja tebe!
kedy ti robili punkciu? vcera? dnes si volala, ci sa delia a zajtra mas volat znova?

ja idem dnes vecer na pichnutie pregnylu...vobec sa mi nechce...chodim na pohotovost, sama si to netrufam pichnut...a tak sa mi nechceeee..o takomto case sa uz pomaly chystam do postele..grr..

falin
20. okt 2010

@gerdusha - Dikes. Tak ako pises. v pondelok punkcia, vcera som volala a dnes budem zas. Na papieri co mi dal dr. je napisane ze o vyvoji emryji nas budu denne informovat telefonicky

Ja som si pregnyl prvy krat pichla sama a nebolo to take strasne. Pichala som si ho do brucha, nie do svalu.
Niekedy ked som si predstavila ze by som sa mala sama pichnut, tak som mala z toho hrozu. A teraz to uz beriem uplne automaticky. Kazdy den picham fraxik, tak som si zvykla. Co ine mi ostava 😎

@veronikabv - za malo. Ste uz rozhodnuti ist do Brna alebo este sa rozhodujete?

orsulka
20. okt 2010

dobre ranko.....
@falin držim palec, nech vsetko dobre pokracuje a drobcekovia krásne rastu 😉 😉

kajka39
20. okt 2010

dobre rano vsetkym babulkam,tehulkam aj snazilkam prajem... 🙂 🙂 🙂

kajka39
20. okt 2010

@falin - drzim palce, date vlozit jedno alebo dve embr? 🙂 + 🙂 🙂

@gerdusha - velmi dobra urodicka, mas klasicke IVF alebo soft. Cim stimulujes? Tiez drzim palceky nech to vsetko dopadne // 😉

@orsulka - ty si na PN alebo chodis do prace? Drobcekovia su pokojni, alebo ti uz davaju v noci zabrat.... 😉

@rebeka33 - dakujem, uz sa pripravujem a mozno dnes zajtra mi zacne novy cyklus, tak pojdeme nato. Tie vysledky hormonov som sa rozhodla nakoniec neriest, sestricka ma v telefone dost naplasila, ale nie je to take hrozne. Mam len zvyseny estrogen vraj hormon ,,plodnost,, Tak sa toho budem drzat!!! 😀 😀 😀

callex
20. okt 2010

dobre ranko babulky.
@gerdusha
@falin paradicka...vyzera to zatial velmo dobre..nech to tak aj pokracuje.a nech za dva tyzdne s vami skaceme od radosti.
@veronikabv 100eur a je v tom aj spermiogram.bez spermiogramu neviem co to stoji ale nebude to ovela menej.mne tak doktor povedal.

ja idem zajtra na kontrolu k mojmu obvodnemu gynekologovi.tusim nejaku zradu v mojom brusku tak nech sa na to doky pozrie. po tej poslednej stimulke este v auguste mam take vselijake pocity v podbrusku.cakala som ako to bude po menzesi ze ak sa jednalo o neprasknute foliky a cysty ze prasknu.lente nic sa neudialo a neviem preco som ja trubka cakala do dalsieho menzesu.a kedze bolesti neustupili skor sa vystupnovali tak som sa objednala.tak dufam ze to nebude nic vazne co by sa malo zdlhavo riesit.

mircalla
20. okt 2010

ahojte
kocky neviete, co je s @lenny71, @moni19, @rebeca_1? dlho sa tu neukazali

rebeka33
20. okt 2010

Ahojte babule.
@falin tak sa držkajte.
@cavik kde si? Dúfam,že len na chate.
@calex dúfam,že to nič vážne nebude.
@kajka a čo ti na nich povedali v Brne? Ak to im nevadí tak šup do toho.
Ja som si rozbombardovala kúpeľňu ,mením vaňu a práve som zistila ,že ju urobili zle a celá sa kýve. No mňa ....už sme 3 dni bez kúpelne a teraz to môžu rozobrať. 😠
Prajem pekný deň.

danutta
20. okt 2010

Ahojte.Prajem vsetkym pekny den.Co sa tyka Rebeky1,taj sa podla vsetkeho ma dobre.pomalicky rastu.Ja ju citam na ceskom konikovi,v teme Reprofit Brno.A silno jej drzim palceky.@rebeka33,vela trpezlivosti pri kupelni.@cavik,drzis nas v napati@gerdusha@falin,drzkajte sa 🙂

falin
20. okt 2010

@kajka39 - dame si 2, predsa len je vacsia sanca. Drzim palceky na stimulku, nech sa dari 😉. Idete na soft?

@callex - dufam ze to nebude nic vazne, rozumne si sa rohodla ze sa ides dat skontrolovat
Veru budem rada ked sa to podari a budeme skakat od radosti. zlato si to napisala. Strasne sa tesim na drobcekov a zaroven sa bojim. Ale ved tie pocity asi pozna kazda z nas

@danutta - dikes za info o rebece1. Dalsi cyklus planujete ist znovu alebo to trochu odlozite?

cavik - ako pampusik?

Ja som dnes volala do RF, embryjka sa pekne delia, 4 su 4-bunkove a 1 je 2-bunkove.

pekny dnik vsetkym

cavik
20. okt 2010

Pekný deň

ja mám pri sebe jedného krásneho 8-bunkového pampúcha. Na prenos sme išli až poo, preto sme neskoro večer prišli domov.
Teraz druhý malý pampúch fúka do perín, mamka bol chvíľu fúkať s ním.....veď predsa Utrogestan 😀 😉

Falin....tak máš teda super správy....držím palčiská
gerdusha....veď to máš pekne naštartované, len tak ďalej

rebeka33....ja som tiež zháňala Pregnyl a jOrgalutran ako divá, nakoniec mali O. len 2 a 2 mi stačili....ale ak by Ti bolo treba Pregnyl, tak ten mám doma 🙂

mircalla
20. okt 2010

@falin pekny vysledkok
@cavik nech sa zahryzne

gerdusha
20. okt 2010

jooojda, ja som tak zvedava, ako to zajtra dopadne...dakujem za povzbudenie

danutta
20. okt 2010

@falin,budem pisat do Brna,ale pravdepodobne v novembri ideme na to.Uvidim co mi dr.povie.@cavik,tak nech sa pampusik poriadne zahryzne 🙂 🙂 🙂

veronikabv
20. okt 2010

@falin este sa rozhodujeme

falin
20. okt 2010

@gerdusha - drzkaj sa zajtra. Nech su vajka krasne. Komu chodis?

@cavik - nech sa pekne uhniezdi drobcek maly. 😉 . Budes na PN?

falin
20. okt 2010

@danutta - verim ze teraz vam to vyjde, budeme drzat palciska

rienok
20. okt 2010

ahojte, tak som bola dnes v Reprofite na konzultacii ... no úžasné. Dozvedela som sa všetko čo som potrebovala. naozaj iný prístup, som nadšená a aj manžel. mam už aj všetky lieky a termin bude v decembri alebo januári ( podľa toho ako to vyjde lebo od 20.12. maju zatvorene...

olympia
20. okt 2010

@rienok, som rada, že si mala tiež super pocit. 😉 Robí to veľa, uvidíš. A držím palce!

@cavik vyzerá to veľmi nádejne. 😉 Takisto držím palce. Aj @falin a @gerdusha, nech vám to vyjde! 😵

bolo mi tiež smutno, keď som si prečítala, čo sa stalo zúfalke, ani som nevedela, čo napísať, je to vždy zdrvujúce a kruté... 😔 Neviem, či si ešte toto prečíta, vravela, že si chce dať pauzu, ale ak áno, tak zufalka, prajem ti, aby si tú bolesť prekonala a pokračovala ďalej, stojí to zato, aj keď je to nesmierne ťažké.

luly3
20. okt 2010

@rienok ja som tam mala taký istý pocit ked som bola na konzultácii,
rozhodne lepšie ako GF 😉 a už sa cystám na stimulku pomaličky 🙂 🙂 🙂

rienok
20. okt 2010

@luly3 😉 ku komu chodíš a kedy začínaš? budem držať palčeky
@olympia ďakujem 🙂 dosť sa teším
@falin @danutta @cavik držím palčeky 😉

zufalka , je mi to nesmierne ľúto ☹ myslím na teba, vylieč si dušičku a nestrácaj nádej

mircalla
21. okt 2010

baby ja uz mam dost. maly je stale zahlieneny (14 dni!!), uz nekasle, nekycha. odsavackou mi vpodstate uz skoro nic nevysajem, ale stale chrci (hlavne rano) a neviem, kde tie sopliky ma, ked ich len pocujem. uz sme presli z libenaru na sterimax (sprej ako physiomer), ale stale mi chrci....ja fakt neviem, cim ho ta mama nakazila....ona tiez neni ok.
lekarke ist opat nechcem, ked ma len toto, neviem ako by mu nohla pomoct. ako som povedala dychanie aj hrdlo ciste.
inak lekarka po poslala na cistenie rany po ockovani TBC, ze tam ma hnis. to bolo pred 2 tyzdnami, sama sestricka vravela, ze sa mu to este nemohlo zahojit,nech tomu da cas. samozrejme sme sa museli objednat, i kedsamu to medzitym zahojilo. tak sme sa trepali z dlhych dielko do poddunjaskych biskupic, aby mu povedali, ze neni co cistit....hlavne ze tam stravil hodinu s chorymi detmi....bronchitida, kasel, zapal pluc...neuveritelne,ze to robia v tej istej ambulancii. dakedy tych lekarov nechapem, zda sa mi, ze si len dohadzuju ksefty a dieta trpi...
raz mi prikazala, ze ho mam prist kontrolne odvazit, i ked doma mam vahu. neviem,ci nechapu, aka je to sranda zhanat odvoz, ked vsetci musia byt v praci....tym, ze sme sa prestahovali je lekarka dost daleko

danutta
21. okt 2010

Dobre rano prajem vsetkym.@falin@rienok,dakujem za palceky,pomalicky sa na to pripravujeme.......... 😨

cavik
21. okt 2010

Dobré ránko

falin....áno, som na PN 🙂
mircalla....dieťatko môže chrčať, aj keď nemá soplíky, je to prirodzené, neviem, či sa to nejako liečiť 😖

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre