Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

kajka39
26. okt 2010

@rikuska21 - tiez stimulujem na soft, vcera bol 5DC, tak som isla na UTZ a mala som cca 10folikov od 12-8mm. Tiez uzivam 3x1 clostil. Aj som sa zlakla, lebo rastu dost rychlo, ale u mna to vzdy tak bolo, aj predtym. Lekar mi napriel tomu neznizil davku na 2x1 . Ja som tabletu na obed vynechala, lebo lekar mi neodpisal na mail az dnes rano,....
Vo stvrtok 2UZV a sobota OPU, predbezne.....

@gerdusha - drzim palceky, nech ta poriadne chnapnu a nepustia 9mesiacikov!! 😉 😉

@modra - blahozelam k 😉 😉

falin
26. okt 2010

@gerdusha - super Gerduska, nech sa im u teba paci a nech sa pekne zahryzkaju 😀 🙂

@kajka39 - pekne foliky mas, nech krasne dalej rastu a na sobotu drzim palce 😉

pekny den vsetkym

violoncielka
26. okt 2010

@kajka39 super ...drzim palce!
Zdravim vsetky ostatne

callex
26. okt 2010

@kajka39 a od ktoreho DC stimulujes?
gerdusha..silno drzime palceky a cakame na prve tehu priznaky.falin takisto.

babulky co tak dat si maly prieskum na preskumanie vedeckeho prieskumu? 😀 dnes vo fun style bolo ze vedecky je podlozene ze zeny ktore maju 0 krvnu skupinu maju problem s otehotnenim najviac zo vsetkych krvnych skupin.najplodnejsie su Ackarky.
takze ja som 0ka.

julietka
26. okt 2010

@callex to je naozaj zaujimavy poznatok z tou krvou, ale na co vsetko sa este nepride 😉
ja som Acko 😵

mircalla
26. okt 2010

co callex ja som acko a nic
ale take zase nepriechodne vajcovody tot mechanicka prekazka
drzim palce vsetkym stimulatnkam a cerstvym tehulkam

karlito2
26. okt 2010

@julietka ďakujem, mne sa moja polovička smeje pretože ešte neviem ako dopadneme a ja už rozmýšľam čo bude. Zatiaľ máme jedného bojovníka, a dnes máme zase telef. Ale mám taký divný pocit, že to asi ....som hrozná. Toto bolo naše 5 IVF a mám pocit že čím ďalej tým to horšie znášam, a hlavne neviem či by sme to utiahli finančne 😔 , Ale ešte raz vďaka za povzbudenie.

falin
26. okt 2010

@callex - ja som A-cko, takze vynimka potvrdzuje pravidlo. Inac tie priznaky by mohli zacat, lebo vcera ma uz pomaly chytala depka ze to nevyslo. Dufam ze sa mylim

falin
26. okt 2010

@karlito2 - verim ze bojovnik sa bude delit pekne dalej. Drzim palceky. Daj potom info

karlito2
26. okt 2010

@falin určite sa ozvem, ďakujem 😉

falin
26. okt 2010

A este som zabudla napisat, vcera mi pisali z RF o zmrazeni. Napokon zmrazili iba jedno (z troch), tak sme boli trosku smutni obaja, ze to zvysni vzdali ☹

gerdusha
26. okt 2010

ahojte kocky,

vsetkym dakujem za palce.
Vcera som bola velka hrdinka, brala som to vsetko strasne optimisticky, mala som taky vnutorny pocit, ktory mi hovoril, ze to proste vyjde...vecer som isla spat a rozpravala som sa s mm, ci nevie, co tie zubrienky vo mne asi robia..ci plavaju alebo co...povedal mi, ze asi si uz "sadli" na sliznicu a budu sa pomaly zahryzavat /v tom optimistickom pripade/. no a ja som celu noc nespala, stale som sa vrtila a mala nervy z toho otacania, pretoze som sa bala, ze ak si "sadli na sliznicu", tak ich tym otacanim zhodim... 😀

tak som prosim pekne pisala aj stelclovi, co on na to 😀 😀
ja az budem mamina, ja budem asi neskutocne uzkostliva...fuj...

zlatanka30
26. okt 2010

aky mate nazor na zmenu car po prvom neuspesnom ivf??

luly3
26. okt 2010

@zlatanka30 ja som zmenila car po 2 neúspešných IVF s GF - Slovensko na Reprofit Brno 😉
nie kôli tomu že som tam bola neúspešná ale hlavne kôli tomu aký prístup mali doktori a sestričky.
skúsila som konzultáciu v reprofite a odchádzala som odtial s otvereníma ústama 😉 ten prístup
sa nedá porovnať.podla mna skús íst na viaceré konzultácie a rozhodni sa sama kde cítiš
najlepší prístup 😉

mircalla
26. okt 2010

@zlatanka30 to zavisi od toho, ci si tam bola spokojna alebo nie. kam si chodila?

mircalla
26. okt 2010

a suhlasim s @luly3

zlatanka30
26. okt 2010

@mircalla boli sme v heliose martin.dost nas tlacili do niecoho,co som nechcela . ☹ kedze nemam uz 30 zvazujem aj brno.

mircalla
26. okt 2010

neviem teda konkretne, ale z nasich je helios asi najlepsi...myslim slovenskych. ale co sa tyka moznosti typov liecby a pod. tak v brne su urcite vacsie moznosti

zlatanka30
26. okt 2010

@mircalla ja viem,ze je najlepsi.ale brne nam mozno navrhnu aj nieco najviac.

mircalla
26. okt 2010

no v tom pripade....akoze podla mna helios je na slovensku naj, ale len na slovensku🙂 ale nic v zlom, snazia sa a robia co mozu a ich pristup je ok narozdiel od takeho Gynfiv

mircalla
26. okt 2010

so mnou uz na slovensku tiez nevedeli nic vymysliet, preto brno

zlatanka30
26. okt 2010

ved uvidim,co nam navrhnu.nakoniec sa toho mozno vzdame.

luly3
26. okt 2010

@mircalla ty si bola v GF a prešla si do brna a tam si otehotnela?????

mircalla
26. okt 2010

take jednoduche to nebolo, ale otehotnela som v RF. v GF som bola len na konzultacii a hned som zutekala.
chodila som aj do Heliosu Martin a Heliosu Brno.

luly3
26. okt 2010

@mircalla ja idem na 3 IVf ☹ tiež to nemam jenoduché vždy mám
len biochemické tehotenstvo ☹ ☹ ☹ tak uvidíme teraz 😉

modra
26. okt 2010

Baby dakujem za drzanie palcov 🙂 urcite to budem potrebovat..
Neviete niektora ako je to s tym dobrovolnym poistenim? Ja si ho platim uz nejaky ten mesiac ale neviem ze ako dalej ci si mam dat nejaku ziadost alebo ako dostanem tie peniazky a tak.. tak kto by mi vedel poradit budem mu povdacna 🙂

modra
26. okt 2010

@luly3 a zistili ze co ti je? Alebo robili ti nejake vysetrenia?

callex
26. okt 2010

@julietka no vidis a uz mas dve krasne deticky.
@mircalla no kdo vie keby boli priechodne mozno by okolo teba behal krdel deti 🙂
@falin ten pocit smutku poznam ale stale mate aspon jedneho mrazacika.ja som mala 19embryjok..6 islo na PK, dve sa vkladali a ostatne 4 sa prestali vyvijat tak neboli ani mrazacikovia.to malo asi viac ako to ze to nevyslo.lebo zomrela aj nadej potom.
@zlatanka30 suhlasim takisto s luly. ja som v GF absolvovala svoje prve IVF a aj posledne...lebo nemam v plane sa tam nikdy vracat. na mojho manzela nerobili dobry dojem od uplneho zaciatku.
@gerdusha ty si ake cislo? 😀 to teraz nebudes 9mesiacov spavat? 🙂 viem ze je to tazke a lahko sa to hovori ale neupinaj sa tak na to a nesleduj sa tolko lebo to je potom na zblaznenie a vobec to nepomaha psychike a ani bambulkam v brusku.
@modra skus tu na koniku je temicka dobrovolne nemoc.poistenie. ja som mala takisto v tom hokej ale nasa vlada aj tak chysta zmeny a opet k horsiemu.tak to ani nesledujem teraz.
@luly3 neboj v RF budu patrat po tom preco sa to nedati.pretoze ked si mala bio..tak je jasne ze problem otehotniet nie je problem je len udrzat a vydrzat.tam ta urcite nasmeruju ake vysetrenia treba podstupit.

karlito2
26. okt 2010

@falin ahojky, sľubila som že napíšem, tak zatiaľ to vyzerá celkom dobre máme sedembunkového bojovníka, odber bol v sobotu a zajtra máme ísť na transfer. Dúfam, že do zajtra ešte podrastie 🙂

gerdusha
26. okt 2010

tak stelcl mi odpisal, ze to isto nebol on, kto mi hovoril o klude 😀 "klid?! to jsem rozhodne nebyl ja!" a smejaciky...vraj sa v noci mozem kludne vrtiet, embryam to nevadi...tak sa budem dnes rotovat ako prasa na grile 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre