Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tinka12
27. apr 2009

No zuzi, to som sa trochu obávala, ze ked sa dam ku koudelkovi, ci nebude mať toho vela...iste je velmi zaneprázdnený. ale verim, ze kazdu pacientku berie zodpovedne a ze by ma inak nezobral 😵
a rýchlo rozpráva? tak to v tej ambulancii budeme dvaja 😀 😀 😀 😀 ja tiež meliem o sto šesť 😀 😀
ano bobjan 😵 uz zajtra 😀

bobjan
27. apr 2009

Zuzla, no ale po normoš IVF musí byť, nie?

Inak som aj ja počula, že niekde robia softy za sebou, bez pauzy, ale napr. mne dr. vo FC povedal po minimálke, že musím mať pauzu aj tak. Som ostala vyvalená, tak som teda pauzovala...

tanitta
27. apr 2009

tinka... v prvom rade je to vybavenost centra...dalsia vec... vyborny embriolog..dr malenovska.. teda ak tam este stale posobi...dalej co sa mi paci je ze kazda jedna pacientka ma inu stimulku "usitu na mieru"...ci je to uz samotna predpriprava aj s atk to oni zase urcia podla utz co je vhodnejsie ci radsej pockat alebo ci ist na vec... nie je to na jedno kopyto ako u nas...dalej prijemny personal...ale vsaade su mili aj menej milsi ludia v tomto... dalej je to pritomnopst mangela pri et...alebo mangel po opu na izbe(ak teda je prave ta volna kde je len jedno lozko)....dalej je to kominikacia cez net... vela veci sa da takto vyriesit ...ako zuzla pisala ze v car je vela cudzincov(taliani, franc, nemci...)... maju dobry darcvsky program vajocok co sa tyka cakacich dob...ale myslim ze som vymenovala snad vsetko 😉

zuzla80
27. apr 2009

Tinka to zas tak nie, že by nemal čas a snažil sa nás rýchlo odbiť - nie, nie všetko sme do detailoch prebrali a potom on navrhol, čo by nám doporučil a ešte mi urobil utz - boli sme tam viac ako pol hoďku. Len bolo na ňom vidno, že je unavený - ale zase keď sme boli už na utz, tak už nás hneď na chodbe zdravil a usmieval sa, ako by sme boli najlepší kamaráti 😀 😀

Bobja - viem, že pri softe nemusíš mať pauzu, ale ja napr. by som nemala odvahu a chuť ísť hneď po neúspechu ďalej - ja si dávam jeden cyklus pauzu a idem do toho opäť. Ale dobre je to, že nemusí byť až 3mesiace 😉

zuzla80
27. apr 2009

Táni do bodky s tebou súhlasim 😵 - musím sa priznať, že jedna sestrička alebo recepčná alebo čo to bolo mi tam nebola veľmi sympatická - ani raz sa neusmiala, pôsobila na mňa dosť chladno a ja som sa taaak veľmi snažila a keď mi pichala Menopur, tak mi švahla injekciu do brucha, že som až kukala - ale jeden sestrička, nieje Reprofit 😉

labus
27. apr 2009

Lahhel -tak ako, čakáme na správičku ako bolo dnes v REPROFITE?

julietka
27. apr 2009

ahojte babenky, vidim ze sa postupne vsetky reprofitacky zbieraju do tejto temy. to je super tolko pozitiv sa tu da docitat na jednom mieste

ja hlasim ze som dnes bola na UTZ, 7DC a po clostile som dnes mala 5 folikov. Hned som volala do Reprofitu dr.Stelclovi a povedal ze je to slabsia reakcia tak od dnes dopichavam aj Menopur 2inj. Ale ked si tak spominam na 7DC som mala minule po 3menopuroch denne tiez 5 folikov. akurat ze tieto su malinkate. no a clotil znizuje sliznicu tak ju mam dost nizku. skusim od dnes pit cervene vinko.
Zuzli to mas pravdu jedna sestricka nie je reprofit 🙂 ale som nevedela ze menopur sa picha do brucha, som myslela ze do svalu do ritky 😀

julietka
27. apr 2009

veru Lahlel sme zvedave, tak ako bolo v reprofite? 🙂

labus
27. apr 2009

Julietka ahoj aj ty chodíš k štelclovy?super moc sa teším . Kolko clostilu si brala denne? ja v januari 2x2 a jeden folík bol obrovsky a ostatne ho nedorástli tiež som potom dopichovala MENOPUR ale do zadku kto ti povedal že do brucha?štelcl? Drím palčeky nech folíky krásne dorastu a dnes boli ake velke?povedali ti?kde si bola na UTZ v Reprofite alebo u svojho lekára?
Lahhel tak ako?nenapínaj nás

lahhel
autor
27. apr 2009

Ahojte reprofitacky, tak prave som dorazila a ihned som utekala na MK..taaaaakze, dojmy su uzasne, ani som neveríla, ze to mozete tak byt...MUDr. Machac, proste super...mily, vsetko dopodrobna vysvetlil....Takisto prostredie, sestricky...stretli sme tam spanielov, anglicanov..aj cernoskov, takze uz len to hovori o tom, ze je to dobre centrum.

Na moje velke prekvapenie, este teraz tomu nemozem uverit, mi na UTZ doki povedal, ze take idealne vajecniky a maternicu este nevidel...A to mam doma vypisany listok do nemocnice na laparku, lebo moj gynekolog mi tam nasiel cystu..co vsak Machac 10 krat pozeral a nic nenasiel..tak som aj trosku v pomykove, ze kto sa pomylil..

Dohodli sme sa na minimalnej stimulke..od 3 DC Clostil, potom ak bude treba 3 davky Puregonu (alebo Gonalu) - uvidi sa podla poctu a velkosti vajok, na 12-13 odber a 16-17 presnos...Nechal ma dalej uzivat Prednison, Anopyrin - ze ten vobec neuskodi a mozno mi po ET predpise Heparin na riadenie krvi...A velmi optimisticky povedal, ze otehotneniu dava 2 mesiace, no to som uz viackrat pocula, som trosku v tom skepticka, ale z tych velmi velmi pozitivnych pocitov tomu verim...

TAKZE, KOČKY, REPROFIT JE NAJLEPŠIA VOĽBA...VERIM, ZE SA NAM TO VSETKYM PODARI...Keby som o tomto centre citala skor, hned by som ta isla. Fakt sa to neda porovnat ani s jednym centrom na slovensku...

labus
27. apr 2009

Lahhel no vydíš vravela som ti a Macháčovy uplne doveruj je to špička-tak kedy začínaš?ja okolo 7.5 a ten anopyrin to ti niekto doporučil alebo si sa ho len spitala akolko máš brat 1x denne alebo polovičku?Uvydíš že tam otehotnieš.. a my všetky 😵 😵

tina1
27. apr 2009

ahoj lahhel, normálne si aj mňa potešila. Veľmi, veľmi rozmýšľam, či ďalšie IVF nepodstúpim v Brne. Mám ale obavu z tej cesty. Ale čert to zober, vydržala som aj horšie 🙂 . Keď berieš Prednisom a Anopyrin- máš aj nejaké problémy s krvou? Bola si na nejakom vyšetrení?

lahhel
autor
27. apr 2009

Labus, mne to vychadza asi na 15-16 maja, teraz som 12 DC, mam celkom pravidelny cyklus tych 27-28 dni, takze nejak tak to vychadza..Ten anopyrin mi predpisala doktorka v Prahe, ked sme boli na imunotestoch..beriem ich kvoli tomu, ze vytvaram protilatky voci spermiam, je to take hranicne, nie zle...ale pre istotu to beriem. Ja beriem polku tablerky..
Ano, fakt tomu verim, ze tam otehotnieme vsetky do jedneho..

tina1
27. apr 2009

Polku tabletky z Anopyrinu 30, 50, 100? A ten Prednison? Ja som brala Anopyrin a Prednison pri 2 IVF a vtedy sa uchytilo, ale po čase aj odišlo. A odvtedy ani ťuk ☹ .

labus
27. apr 2009

Tinka pokial viem tak sa berie polka zo 100 ten anopyrin

lahhel
autor
27. apr 2009

Tina1 ahojky, beriem polku tabletky zo 100 mg...A prednison teraz beriem 2,5 mg, ja ho beriem uz od oktobra, vtedy som ho brala 5mg denne pocas 6 tyzdnov...Ten anopyrin mi dali na to, ze to precistuje krv a znizuje zapaly, tak neviem...Aj ja davam tymto liekom nadej, ze by to mohlo tomu IVF pomoct..
To ma velmi mrzi, ale nevaj a chod do toho v Reprofite...a ako pises, cert ho ber s tou cestou, to je najmenej a urcite to stoji za to...

tanitta
27. apr 2009

lahel...takze nad ocakavanie?... 😉...vsetko pojde lahsie ked sa clovek citi v dobrom a prijemnom prostredi prijemne a uvolnene😉 ...
tinka...verim ti ze si namaskrtena...cca ked by si sla aj cez poistovnu na ivf na sk vyjde ta v R tiez tolko...mozno aj s nejakym ubytovanim 😎...ved popremyslaj.. mozno daj este sancu napr. v heliose predsa je to zase blizsie..na dochadzanie...a potom uvidis....
ja so brala 100mg anopYtin+5mg prednisom+estrofem....
julietka.. ahojky 😉.. tebe nedal estrofem?...

tina1
27. apr 2009

tanittka, ja ešte skúsim v máji KET, lebo máme ešte 2 mraziačikov. Keď to nevyjde, už som rozprávala s mužíkom, že to skúsime tam. Koľko tam vyjde klasické IVF? Soft už viem koľko stojí približne. A natív?

tinka12
27. apr 2009

diki kocky za odpovede 😉 zajtra okusim na vlastnej koži 🙂
lahhel, ako si dnes dopadla????? 😕
krásnu dobru noc vsetkým 🙂

marione74
27. apr 2009

lahhel, musela som Ta kuknut 🙂 takze dojmy dobre, omtimistka to je zaklad na uspech, hoci aj nam stresakom sa to niekedy podari 😅
Drzim palce aby Ti to vyslo uz tento krat, aj Vam vsetkym v temicke dievcata 🙂 Hovorim si ze ked som sa dockala ja po 6 rokoch, a to uz som neverila, tak uz sa to podari kazdej 🙂 fakt 😉

marione74
27. apr 2009

lahhel aj ja beriem ten anopyrin este z prahy co nam dali, a ten heparin to je asi nieco ako fraxiparin, mne to este pridala hematologicka, aby mi tromby -krvne zrazeniny neupchali nejake cievy a aby som nepotratila. Este beriem aj prednison, ale ten mi kazali uz tu polku pomaly vysadit a kyselinu listovu beriem stale - 2 tablety denne.
A ja som si k tomu celemu pridala este pyridoxin a vitamin B12 - jednu tabletu denne, vraj to tiez je dobre.

marione74
27. apr 2009

tanitka a ty si brala cely anopyrin - 100 mg cele tehu? a prednison tiez celu? dokedy?

marione74
27. apr 2009

no ja vlastne beriem este utrogestan na udrzanie tehotenstva - take tiez davaju v Brne? ale ten uz mi kazali vysadit pomaly. No a este Siofor, to je koli inzulinovej rezistencii. Boze mam toho kopec, no co uz hadam vsetky tieto lieky mi v konecnom dosledku dopomohli k uspechu 😔

zuzla80
28. apr 2009

Lahhel perfektné, že sa vám páčilo - takže v ďalšom cykle začínate? Mne to vychádza tiež tak okolo polky mája - dnes som 10DC, tak možno dáme spicha v Repráku. Čo ty na to?
Tinka som zvedavá na dnešné tvoje dojmy - ale určite nebudú mať ďaleko od Lahhleiných 😉 Dúfam, že prídeš poreferovať.
Julietka a aké veľké si mala vajka, že sa Šteclovi nepáčili? Veď 5kúskov je úplne super - ja som mala teraz naposledy 4 a len 3boli dobré.

Inak baby - mne Prednison5mg predpísali práve v Reprofite a taktiež Anopyrin 100mg, ale ten beriem aj na príkaz hematologičky kvôli mojim nešťastný antifosfolipidovým protilátkam a okrem toho ako píšete kyselinu listovú, pyridoxín a pichá, si aj B12 a keď otehuľkujem tak ešte aj Fraxiparine - ale ja to mám všetko od hematologičky.
Ale na Marione nemám 😀 - inak gratulujem k tehuľkovaniu - fakt po 6tich rokoch, to je super, asi to fakt netreba vzdávať a dočkáme sa 🙂
Niekto sa pýtal, či predpisujú v Reprofite Utrogestan - predpisujú 3x2 😉

lahhel
autor
28. apr 2009

Dobre rano kočky 🙂 a pekny slnecny den 🙂
Tak dnes bude cakat na referencie od Tinky12, myslim , ze budu dojmy rovnake...

Kočky, vy ste si kupovali lieky v Brne, alebo tu na Slovensku? Ja si ich pojdem dat predpisat mojmu gynekologovi, len dufam, ze nebude moc frflat. Neviem ako to funguje v Brne, keby mi to predpisal, ci by sa to dalo vybrat na klasicky zdravotny preukaz, alebo by som musela mat ten medzinarodny...

Este mi dal na vyber kupit 3x 75IU bud Puregonu, Menopuru, Gonalu...neviem sa rozhodnut, v stimulacnom protokole mam Puregon, asi si teda kupim ten...

Zuzla80, tak super, aspon sa budeme moct podporavat a ked nam to tak vyjde a stretneme sa tam, tak urcite nieco vymyslime...tesim sa..

Marionka, tak ty beries toho pozehnane, vlastne aj ja beriem prednison, anopyrin, pyridoxin, kyselinu listovu...A napis mi do IP ako to s vami vyzera, uz si bola na sono?

Tanittka, ty si nas vzor, takze budeme sa drzat tvojich rad, chcem si kupit to chilli...tusim som sa uz pytala, ci sa to da kupit aj bezne v lekarni, alebo len cez tu stranku co mas v tom prispevku?

tanitta
28. apr 2009

ahojky..
marione...prednison tusim do 10tt, a anopyrin som az do 27tt inak v R. doporucuju do 1Ott a bola by som ho aj dlhsie ale hrozil mi porod tak koli tomu...aby som velmi nekrvacala pri porode...gratulujem k dvojnasobnemu tehu 😉 je povzbudzujuce ze aj po tolkych r to netreba vzdat 😉... my po 8....
Tina.. mrkni reprofit.cz je tam cennik...ja neviem takto tiez...len soft viem 10tis+1tis icsi kazde vajko + lieky...
zuzla.. cauky cauky...panecku ty tiez toho mas toho arzenalu 😨 .

labus
28. apr 2009

Lahhel mne všetko predpisuje moja lekárka na základe správ od lekára v Brne tam by si si všetko musela hradit - viem lebo mne po ET v jan. štelcl predpísal antibiotiká sumamed a musela som ich začat brat hned v ten den a celu sumu som hradila. Ale lieky su tam o niečo lacnejšie ako u nás
a lieky na stimulku som si zohnala tu na koníkovy v teme mam nemám lieky

zuzla80
28. apr 2009

Táni čauky, čauky - za všetko môžu hnusoby fosfolipidové 😠 Vidíš, aj ty si príklad, že sa netreba vzdávať - 8rokov je teda viac ako dosť 😉

Lahhel mne utrogestan aj Prednison predpísali v Repráku a recept som vybrala na SK a netrebalo žiadny preukaz lebo sumu liekov si hradíš celú - teda ako samoplatca. U prednisonu to nieje taká položka tuším okolo stovky, ale utrogestan stál cca 300Sk jedno balenie. Ale ak máš dobrého svojho dokiho, a predpíše ti ich tak ťa to výjde lacnejšie 😉
A ako Labus aj ja som si teraz zháňala lieky z koníka. Ale ak sa ti náhodou nepodarí, dajú sa lieky kúpiť aj u nich, len je to taktiež za vyššiu sumu. 75IU Menopuru - 660Kč - tuším som to tu už spomínala

tanitta
28. apr 2009

prednison mi napr. gyn nexcel napisat 😒 .. to skor alergolog-imunolog...tak som si ho platila cely 25sk pred rokom 😵

labus
28. apr 2009

Lahhel škoda že si nebola v Brne o týžden skor ja som tam viezla kočkám 20 ampl. menopuru čo som mala navyše za doplatok v lekárni... škodamne aj PREGNYL napísala moja lekárka na predpis a len som doplácala oni ti vždy aj po OPU aj po ET daju správu a tam budeš mat doporučenie ake lieky máš brat a mne to potom vždy lekárka bez problemov napíše

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre