Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

cavik
30. okt 2010

@lilina22
je to po 3 dňoch ten test a je to mamatest 10j 😉

vánko je na prekrvenie sliznice maternice, odporúčajú ho aj v RF

idem s dieťaťom spinkať 🙂

lilina22
30. okt 2010

@cavik a nemohla si mat ten 8 den po ET este zvysky pregnylu? Lebo ja som testovala dnes 6. den po pregnyle a mam mega silnu ciaru...a to som mala len 5000IU. kazdopadne moc drzim vsetky palceky 😵

lilina22
30. okt 2010

@cavik som tym chcela povedat, ze 8. den bola ciarka zratanim pregnylu a HCG co tvori babatko a dnes uz nie je pregnyul, len to HCG 🤐

luly3
30. okt 2010

@lilina22
@cavik , babulky ale pregnyl čo si pichnema nemá takú účinnoť, keby ste neboli
tehotné tak test vám na 8 deň neukáže // 😉
mne keď som mala pichnuty pregnyl a testovala som po prvý raz keď som mala
IVF tak už 5 deň po ET a mala som len / čiarku 😉 😉 😉
tak vy ste určo tehule 🙂 🙂 🙂 a gratulujeeeeeeeeeeem 😀 😀 😀

kvakuska
30. okt 2010

Děvčata čtu že tady řešíte Pregnyl, kamarádka z jiné diskuze pokusně testovala ode dne OPU a měla na tom desítkovém Mamatestu // ještě osmý den po píchnutí Pregnylu, devátý den už byla druhá čárka jen duch a potom už přestala testovat ... jo a neměla ET, čili z ničeho jiného než z Pregnylu to být nemohlo ... já jsem teď při posledním pokusu byla ráno na krvi, během dopoledne jsem si udělala test a slabá druhá čárka tam byla a v poledne mi řekli, že mám HCG méně než 1 😒 ... a nejsem jediná komu se ukázal ten desítkovej Mamatest jako falešně pozitivní 😖 ... asi stačí jen trochu víc koncentrovaná moč a ten stín tam je ... tím vám tady nikomu nechci kazit radost, jen aby jste si třeba 3 dny po ET nedělaly falešné naděje když máte ducha 😠 ... držím palce všem potenciálním těhulkám 😉 🤐 😵

falin
30. okt 2010

@gerdusha - nebydrzim 😎 chcem testnut 10.den, ale bojim bojim ci to vyslo.
Gerduska smutno ti moze byt aj z tych liekov, predsa je to kopec hormonov, nech to rychlo prejde. Ty budes kedy testovat?ktory den po ET?

@lilina22 - tak nech sa pekne zahryzkaju. Az 17. den ti kazali tt? to sa mi zda nejako neskoro, nepomylili sa pri pocitani?

@cavik - dik za info o vitamine K, to som teda netusila ze znizuje ucinok liekov. A s tym vineckom to je ako?
A super ze opakovany test vysiel dvojciarkovo, neboj intenzita bude stupat. Mala si tu istu znacku?

@kajka39 - ja som mala 10 DC zliznicu 3,4 a najvacsi folik 12 mm, takze sa neboj, dorasie, pojdes na OPU neskor, ja som mala az 15.DC OPU. Na rast sliznice mi dali estrofem

gerdusha
30. okt 2010

@falin ,
dnes som trochu dost "na moj stav" / 🙂 / upratovala a mam mierne bolesti v podbrusku...take tahanie...dufam,ze som to neprehnala...nedavno sme sa stahovali do noveho domu, tak este sa tu sem tam nejaka krabica na vybalenie najde...ja neviem kedy budem testovat...dnes som v podstate este len 5. den po ET, mozno ten 10. den nevydrzim. Ty si kolky den? uz si nepamatam, ci si isla o 2 dni predo mnou alebo nie.

@kajka39, ja som bola na OPU az 17. DC

mircalla
30. okt 2010

ahojte, podla mna nie nadarmo davaju lekari instrukcie testovat o 12-14 dni (ako kde)...ja som nikdy netestovala skor ako o 12 dni, podla mna su to zbytocne stresy, aj ked je test pozitivny, zacnete dumat, ci to nie je pregnyl.
ja som nastvila tak, ze na to do dna D sa budem snazit nemysliet, co bude na teste, lebo to aj tak nijak neovplyvnim.
az den pred testom som uz bola riadne nervozna. to mi uplne stacilo. netreba sa zacat nervacit uz 3 dni od ET

kajka39
30. okt 2010

ahojte dievcata, prajem pekny vikend..... 🙂
@gerdusha aj @falin dakujem za odpoved.
Mne dnes dr. odpisal, ze v utorok rano je OPU-13dc, takze vikendik mam v pokoji doma,predlzeny a v pondelok ideme do Brna.. Dnes rano mi robili este UTZ, takze folikov bolo 9ks. Najvacsi bol 24,5mm z toho uz nebude nic a ostatne od 17 - 13 mm a tri su krpate 10-7 mm.
Inac obdivujem vas vsetky ,ktore vydrzite netestovat az do konca. Ja sa dam vzdy zlomit po 9-10dni. Ak tam nic nie je, tak to predycham a uz sa viac nesledujem. U mna opadne napätie a stres ked viem na com som. Nemam rada pocit neistoty.
Tak vsetkym ktore cakate na // zelam vela stastia a trpezlivosti 😵

kajka39
30. okt 2010

....zabudla som, aj sliznica uz bola 7,2mm takze OK

lilina22
30. okt 2010

@luly3 ja som mala vcera transfer 😎 ale pre srandu som skusala ako rychlo sa zo mna tych 5000IU pregnylu vyplavi. A dnes, 6. den od pregnylu, je tam este stale pekna ciarka.

cavik
30. okt 2010

Jáj žienky, ja som mala OPU 16.10., t.z., že pregnyl 14.10., tak tam na tých čiarkách určite nebude. Ja viem tak, že každá tisícka sa odburáva jeden deň.
A ja niesom 3 dni od ET, dnes som 11. deň, 1x som testovala na 8.deň mamatestom 10j a vtedy mi vyšiel pozitívny. Akurát som sa dočítala, že ukazuju falošnú pozitivitu, tak som si na ďalší deň urobila Babytest25j, vyšiel pozitívny a dnes na 11.deň som si urobila druhý zo škatulky Mamatest a ten bol len o malinký chlp tmavší ako ten z pred 3 dní.

mircalla
30. okt 2010

cavik, ja som to myslela s nadsadzkou a vseobecne, nie na teba, skor pre nove stimulantky....podla mna nema zmysel uz na 3. den uvazovat ci uz na 7. alebo 8. idem testovat....to je moj nazor...skratka treba vyckat
s tym pregnylom totiz ta falosna pozitivita byva ak sa testuje prilis skoro

cavik
30. okt 2010

@mircalla
veď ja som si to ani nevzala osobne 😉 😉 ....ja mám po tých X pokusoch už odskúšané, kedy môžem testovať a poviem vám....ten prvý pokus a prvé IVF bolo najlepšie. V máji 2005. Nemala som ani net, netušila som, čo je OHSS ( mala som vtedy 32 vajíčok odobratých ), keď som ho dostala a ako a kedy testovať už vôbec nie 😉 😉 ...pokoj v duši 🙂 🙂 sladká nevedomosť

mircalla
30. okt 2010

inak aj u mna...ked som o tom nic nevedela

lilina22
30. okt 2010

ja som zase bola na 1.IVF v 2006 v soku najvacsom, ked sme sa ani k ET nedostali. Som netusila, ze cosi take sa moze stat 🤐 ale je fakt, ze ked clovek toho vela vie, tak ma v hlave milion alternativnych buducnosti a je to sakra tazsie ako ta sladka nevedomost 🤐

luly3
30. okt 2010

@lilina22 no ja potom neviem 😉
moje telo je potom iné 😀 😀 😀 bo mne na 5 den už neukazovalo nist
ani náznak druhej čiarky 😒 😒 nech je to akokolvek doležite je aby sme
boli všetky tehulky 😉

rikuska21
31. okt 2010

ajojte babulky, za 3 dni ste popislai 8 stran, no kopec citania,

vsetkym cakatelkam prajem o 9 mesiacov babatko v naruci,
ja som zacala v piatoks clostylom 3x1, skusim asi vo stvrtok alebop v piatok svojho gynekologa, ako mi to tam namera, dufam, z to bude fajn,

inak takto presne pred rkom sombola na 1 IVFku a v 18 tt som prisla o babatko, tak snad teraz to uz vyjde

na kolky den sa ma ist 1 okrat na sono pri stimulke??6alebo 8, ci je to jedno

lucifuk321
31. okt 2010

Ahojte. Po ET len tak lezite, alebo aj robite nejake lahsie cinnosti? Mna to uz lezanie velmi nebavi, celkom nuda 🙂 A sem tam to pichne dole, ale to je asi ok, ze? Beriete aj nejake vitaminy po ET? DIK 🙂)

gerdusha
31. okt 2010

@falin ,
tak ako sa mas?

gerdusha
31. okt 2010

dnes je tu tichucko...

zufalka
31. okt 2010

@rebeka33 dakujem,máme ešte dvoch mrazáčikov,tak snád ich tam nenecháme 😉 a vidím že Lenny71 rozmýšla rovnako 🙂

falin
31. okt 2010

@gerdusha - ahojky, veru dnes je tu tisko, ja som sa sem az teraz dostala. Ja som dnes 9-ty den, zajtra som mala v plane testnut. Som zvedava ci sa odhodlam. Do piatku som citila ako take priznaky, aj ked len slabe, od soboty nic, ani unava, ospalost a pichanie alebo tlacenie v podbrusku. Proste nic ☹ , tak sa bojim, ale mam pocit ze to nevyslo.

Ty si na tom ako? Dufm ze lepsie. Snad si to s tym pratanim neprehnala, snaz sa vzdy trosku oddychnut 😉

@kajka39 - pekne pokracujes, len tak dalej, v utorok sa drz 😉

@lilina22 - drzim palceky, aby sa zahryzkali mrnousi

@cavik - drzim palceky, aby ciarocka stale silnela.
Inac ako si opisovala svoje 1.ivf, tak ja podobne tiez hodnotim svoje prve v 2003 roku, bez netu a s mensim stresom

zdravim vas vsetky

lucifuk321
31. okt 2010

@falin A ake si mala priznaky do piatku? A ake su tie spravne priznaky? Ja tiez zatial nic, len lezim, oddychujem a sem tam to pichlo. Je to ok?

orsulka
1. nov 2010

ahojte kočenky...trosku som sa odmlcala, voli sme si oddychnut v nemocke na par dni......vsetko pokontrolovali , vsetko je OK...... 😉 😉
je tu nejak vela nových kociek, že to ani nestiham sledovat.......no jooooooooooooooo.......ale vsetkym snažilkam prajem len to najlepsie 😉 😉
@cavik tak teda ja nevoem, podla mna si pekne otehotnela, tolko testov a ciarok an dost dni po ET....tak si myslím, žte je to v suchu.....a tiško gratulujem 😵 😵
@zufalka ahoj moja...teba velmi rada vidim 😉 😉 kedy sa na to chystáte ?????
@lucifuk321 ahoj...ja som ležala jeden a pol dna.......potom som sla do obchodneho centra popozerat co noveho, a tak sa pomotať na prechádzku aj na dve hodky, a potom zas trosku oddychu.......a brala som len ykselinu listovu...tu mi nasledne predpisal aj doky a berala som ju do 12 tt... 😉
@falin tiež posielam že tfuj tfuj tfuj tfuj.....pekne virusiky, nech je dnes to testovanie krásne !!! daj vedieť urcite 🙂 😉

orsulka
1. nov 2010

@lenny71 neskoro...ale predsa, je mi to velmi luto.... 😢 😢 😢 😢 vela sil a energie dievčatko, mrazaciky nedaju na seba si dlho čakat....vela šťastia prajem 😉

anty
1. nov 2010

Ahojte, tak u mně nic nového nic se neděje. Asi se tam tomu našemu bobánkovi strašně moc líbí, že nechce jít ven. Od té doby, co mi vyšla ta zátka, tak někdy jde ze mně hlen, ale to je všechno. Ve čtvrtek jdu k doktorovi, uvidím, co mi řekne.Kdyby se něco dělo, tak vám dám vědět. Hezký den holky

kajka39
1. nov 2010

Krasne pondelkove rano prajem vsetkym babulkam. 🙂
cavik - tvoja ciarocka nech len silnie 🙂 🙂
licifuk, falin gerdusha - silno drzim palec nech sa dockate testovania s // kolajnickami 😵

Ja mam zajtra rano OPU, takze v noci cestujeme. Treba si nieco sebou brat, myslim nejaku kosielku alebo ine veci ?.... V RF mi nedali ziadne instrukcie, len napisali cas punkcie.... Pregnyl sme pichli doma, ja som ho natiahla do striekacky a kym som mm.. stihla povedat, ako ma pichnut, tak bolo potom. On mi to do svalu vrazil a vtlacil hadam do jednej sekundy, a potom sa zacal bat co spravil, vyzeral ako 5 rocny clapec s ihlou v ruke a velkymi ocami..... 😀 😀 😀

lenka20
1. nov 2010

kajka netreba nic so sebou, ak si nic nedonesies daju ti plast, ak chces zober si nocnu kosielku alebo dlhe tricko, inak nic netreba... no, vlozku ak by si troska krvacala.....drzim palceeeee 😵 😵 😵 😵 😵
zdravim vsetky babule, anty - uz nech ten maly danik ide na svet 😉 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 ze sa nanho tesime 😵 😵

falin
1. nov 2010

@kajka39 - ja som mala so sebou nocnu koselu a papuce (tie ale nebolo treba). Drzim palceky

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre