Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

falin
1. nov 2010

ja som dnes testovala, vyskierala sa na mna hnusna / , uz zacinaju aj mrskovske bolesti ☹ ☹ ☹ ☹
Utros este nebudem vysadzat, pockam do stvrtka (vtedy mi kazali testovat v RF), ale uz tomu nedavam velku nadej, skor pre pokoj duse.
Dakujem vsetkym za drzanie palcekov, verim ze nabuduce to vyjde

@rienok - ty si tusim spominala dokedy maju v decembri otvorene, pls napis mi to znovu, nepamatam si to

vsetkym cakatelkam na //, prajem nech sa im na testikoch aj objavia

falin
1. nov 2010

@orsulka - orsulik dakujem moja za virusiky, odlozim si ich nabuduce
Tebe to krasne naskakuje, tie tt 😉

@anty - Danielkovi sa tusim nechce. Drzim palce nech sa porod cim skor rozbehne

@lucifuk321 - kazdy moze mat ine priznaky. Ja som si ich viac zacala uvedomovat spätne v tu sobotu ked som uz nic necitila. Predtym som bola zo vsetkeho unavena, ked som nieco urobila, musela som si lahnut oddychnut, bola som ospala, popichavalo ma v podbrusku, ked som dlhsie sedela, tlacilo ma brusko, intenzivnejsie som vnimala pachy a vone.
Drzim palceky

orsulka
1. nov 2010

@falin ojojoooooooooooooooooj...to vážne??????? tak len pekne uživaj dalej utros ako kazali.....kym nepride mrcha....ak pride..... inak fakt skoda..... 😔

gerdusha
1. nov 2010

@falin , to este nemusi nic znamenat...vcera som si precitala rozne diskusie o cakani po transfere a o roznych priznakoch...a citala som X prikladov bab, ked mali iba / na teste a krv ukazala uplne nieco ine. najviac ma prekvapil pribeh 1 holky, ktora mala 12,13,14 den iba /, ten 14. den isla na krv a ta ukazala tehotenstvo. Este aj 15. den mala iba / a pritom cakala dvojicky...

hlavu hore, este nie je naozaj nic stratene

lenny71
1. nov 2010

ahojte baby
všetkým vám ešte raz ďakujem za povzbudenie a podporu...srašne to pomáha aj ked pomôcť si asi najviac musíme sami...dúfam že to pojde a čo najskôr sa budem môcť pustiť do KETU...už nám aj Pospíšilová odpísala, že tak 3x odmenzesovať ...ešte sa aj pýtala či mám už nejaké výsledky , tak som sa len pousmiala lebo ja si idem ešte len zajtra pre prepúšťaciu správu, lebo tu sú fasa umelci v tej našej nemocnice, lebo od stredy mi ju nemal kto vypísať...
tak mi držte palce nech mi mrcha dlho nehapruje a príde čím skôr
inak všetkým vám držím palce aby ste vetky došli až do ciela...

cavik
2. nov 2010

Dobré ránko

@falin ...to ma mrzí, že to takto dopadlo. Máš aj nejaký plán už vymyslený, čo a ako ďalej ?

ja som na tom podobne. Dnes test snehobiely s jednou vyškerenou čiarkou. Takže, pravdepodobne, biochem. tehu. Aj by som si oddýchla, užila si Vianoce, naučila dieťa lyžovať a pod....ale už nemám ani 20 ani 30 a čas tlačí....tak uvidím, so s tým voľnom v RF, čo napíše Štelcl a čo povie hematologička. Zajtra pôjdem na krv.

mircalla
2. nov 2010

@falin :((
@cavik je mi luto a nebude to prave ten pregnyl? isla by som na krv, ci tam je dake HCG vobec, nemyslim, ze to bolo biochem tehu, ale skor ten pregnyl...kebyze biochem tehu podla mna zacnes spinit. dost skoro si testovala, myslim, ze si ani nemala PK, tym padom este o 2 dn skor....takze aj ked si testovala na 8.-11. den, to kludne este mohol byt pregnyl
@lenny71 mas peknych mrazacikov, tak ich vyuzi. je to smutne, myslim, ze si bola az na konci trimestra....zrejme plodik nebol ok, nemyslim, ze toto by bola hemato, to by bolo trosku skor....

orsulka
2. nov 2010

dobre ranko prajem......
@lenny71 jasné, že držíme palce, ja vsetky este aj na nohách.....a drobci tiež...takže to más už pekných pár pastičiek 😉 😉 😉
@cavik no a toto co????? nerozumiem tomu.....ja si nemyslím, že by to bol ten pregnyl...neviem teda.....na tu krv treba ist urite......potom sa hned uvidi čo a ako.... 😉

rikuska21
2. nov 2010

@cavik, ja by som tiez na tu krv sla, nech si si uplne ista, naozaj bolo kopec pripiadov ze testy boli biele a bayb boli tehu,

dnes mam posledny den cpostylu, na kolky den mam ist na sono?? poradte, chcem risknut mojho gyndosa, tak uvidim ci ma zoberie

orsulka
2. nov 2010

@rikuska21 ahoj...ja myslím že najskor ten 6 den......tak od 6-8 dna by mala byt asi prvá kontrola 😉

rikuska21
2. nov 2010

@orsulka, vdaka, tak pojdem stvrtok, to je 8 den, odber byva asi individualny, snad sliznica bude dobra,

ja si ano nepamätam, ale zda sa mi ze OPU som mala na 11 den minuly rok, a potom az Ketko kvoli ohss

naduska
2. nov 2010

Hojte Cavik -to bol urcite pregnyl, ja to mam odskusane .U mna sa drzi 13 dni ☹ .

orsulka
2. nov 2010

@rikuska21 odber je urcite individuálny, mne vysiel na 12 den 😉 😉 sliznicu som mala 8mm

callex
2. nov 2010

@falin
@cavik chodte este na krvicku pre istotu.

luly3
2. nov 2010

ahojte, tak dnešna moja OPU čista katastrofa,v piatok 6 velkych a nejake male,dnes nič vraj su vsetky malinke nezrele.tak ma prekvapili ze naco vlastne maju ultrazvuky.tak ja mesiac pauza a znovu celu stimulku.

monicka7299
2. nov 2010

@luly3 čože???? aj to sa môže stať?...to predtým nevideli???..... navrhli Ti predĺžiť stimulku?

luly3
2. nov 2010

@monicka7299 hej asi môže 😒 nie zvýšia mi dávky.
som tiež prekvapená či tie folikuli predtým zle zmerala
alebo čo ja neviem..,cca 10 folikou vháji
@cavik určite chod na krv...,pri biochemickém ti
naraz nespadne cele hcg znižuje sa pomalinky a je
sprevádzane krvácaním

mircalla
2. nov 2010

@luly3 a u koho si bola?

monicka7299
2. nov 2010

@luly3 15.9.2010 si mala prvú konzultáciu a už aj stimuluješ??? to ide teda rýchlo 😉 a čím si stimulovala? alebo stimuluješ?

rikuska21
2. nov 2010

@luly3, aj mne sa to zda divne, a prve sono ti robili v brne??nedali ti este nejake lieky na predlzenie stimulky:

falin
2. nov 2010

@gerdusha - dik za povzbudenie, uvidime vo stvrtok. A ty si na tom ako?

@cavik - dakujem. Cavik to fakt? Som z toho mimo, ☹ Uvidis zajtra krvicku. Inac kazali to v RF ist na krv, lebo ja som sa na to pytala a povedal mi ze staci testovat. Ale pravda je ze krv je ista, ta neoklame

@rikuska21 - mne kazali na sono 8-10 DC 😉

@luly3 - tak to je ina sila. Bola si na uzv u obvodneho alebo v rf?
Ja som mala pred 2r biochem.tehu a nekrvacala som, je to zrejme individualne.

Zdravim vas vsetky

luly3
2. nov 2010

všetky kontroly som absolvovala v RF 😉
stimulku som začala 20.10 a stimulovala som clostilbegyt + 75 j Puregon

naduska
2. nov 2010

luly3 clostil ani mne nesadol 😠 teraz budem bez clostilu len puregon

naduska
2. nov 2010

luly3 a ku komu chodis kto ti robil utz?

callex
2. nov 2010

@luly3 ty brdo som netusila ze ked mas raz 6 velkych tak potom mozu z toho byt aj male.zvlastne. ak je moznost tak dajte aspon domaci pokus na 16-18dc. 😉

luly3
2. nov 2010

@naduska Stelcl 😉

luly3
2. nov 2010

@callex ani mi nehovor aj ja som prekvapená že 6 velkych a dnes neboli
dobre????hm čo už idem si zohnat dalšie liečky a odzačiatku 😝 😕 😕

naduska
2. nov 2010

luly3 tak to teda po...l 😠

yaya3
2. nov 2010

@luly3 ach jaj luly3, to ako je mozne???? Mam priblizne rovnaky protokol ako ty. Mozes mi prosim ta, ak ta to neobatuzuje, v skratke popisat, aky je postup pri stimulacii? AKo casto si chodila na kontroly a pod. Mrzi ma to, ze to takto dopadlo - ale beries to statocne a to sa mi paci 😀

mircalla
2. nov 2010

@luly3 hmm to som aj ja prekvapena...kam sa podeli? kebyze ti robi kontroly niekto z tych novych, ale stelcl je dobry odbornik

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre