Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tanitta
31. máj 2009

avaka....a co mangel? 😎 ...tebe vkladali blastocysty 2ks?...uz normalne neviem 😕 ...
Lahel.. ale neboj nie si prva ani posledna nema ti byt co blbe...myslim si ze oni su zvyknuty na to .... tvar sa akoby nic;)... 😎 ...

lahhel
autor
31. máj 2009

Tanittka, chcela som sa mu ospravedlnit, ze som ho otravovala cez dovolenku...ked tam budem na UTZ...to je blbe?

avaka
31. máj 2009

Tannit nic,ani ja nic...Ja som si predstavovala,ze ked budu //,tak budu place,objimacky a neviem co...ale sme jak mrtvy brouci obidvaja,asi sa bojime tesit...bolo by to potom este horsie,keby to nevyslo,pockam na krv,aj ked najradsej by som uz pocula tlkot..Dufam,ze pojdem v tvojich slapajach..ale tu nemocnicu rada vynecham.. 😅

Lahhel,Tannit ma pravdu,ako by nic... 😅 Urazeny urcite nebude..

avaka
31. máj 2009

jaj,2 blastocysty nam davali 😵

julietka
31. máj 2009

avaka a mala si spolu 8 vajok tusim, ze? a tiez si stimulkovala merionalom, ale len tym, ty si tusim clostil nepapala vsak?
to co pises ze si myslela ako sa budete vytesovat to som si aj ja myslela, ale ked som vtedy nasla dve ciarky na testiku skor som dostala strach ako to dopadne a tesili sme sa len potichu, ani sme o tom nechceli rozpravat a o tri dni uz ciarocky zmizli, ale to tvoj pripad nebude, lebo mas krasnu druhu ciarocku a uz na 8 den!ja som mala slabucku ciarocku..

julietka
31. máj 2009

lahhel ty zasa nekombinuj mojka 😉 tanitka ma pravdu tvar sa akoby nic, on to vobec nebude riesit a ak nahodou ano stale mas moznost potom improvizovat 🙂

lahhel
autor
31. máj 2009

Juuuj avaka, tak to su silne ciarocky, to budu urcite dvojicky 🙂 ...drzim palceky, aby ciarocky zostali..tfuj tfuj..

tanitta
31. máj 2009

lahel... nemaj vycitky svedomia...len pekne pridi usmej sa....pri utz sa spytaj ako to vzera.. prehodit zopar neoficialnych fraz... 😎 a to staci... ziadne ospravedlnovacky...on to fakt nebude riesit a mohlo by to vypalit este horsie 😵 ... takze uz nad tym nerozmyslaj je to dalsi zo stresov ktory vie narobit vac sarapaty ako osohu 😎
avaka...my sme boli tiez ako primrznuty 😅

avaka
31. máj 2009

Lahhel,takze pohodicka o.k 😉 mne sa najviac na R. paci,ze to nieje take stresujuce...tak si to nepokaz sama

Julietka,tak,tak,len merionalom..

Tanitt,clovek si to cele roky predstavuje... 😅 a ked to pride..

Zuzlik uz asi cestuju domkov.. 🙂

julietka
31. máj 2009

zuzlik tak ako, uz ste doma aj s dvoma bobacikmi? 😉

mirinda10
31. máj 2009

babulky co to tu citam avaka gratulujem, takze budes prva, zuzlik ide na tutovku uz su v teplucku dvojky a ja sa necham zajtra prekvapit co so mna vydoluju 😀 😀 dam Vam potom vediet

musim sa priznat, ze som stale nejak kludna co je u mna dost zvlastne ale som nejak dusenvne vyrovnana ako keby zajtra o nic neslo ved uvidime zajtra ci nebudem mat stres rano ked budeme na ceste do Brna ale viem co ma caka tak ziadne prekvapenie

julietka krasa 5 to uplne staci a mas tam aj mensie tie mozno este porastu aj mne sa doki zameriava na 4 tie ostatne ani nemeral boli mensie
dufam, ze sa pekne oplodnia to budem spokojna len uvidime ci pojdeme na 3 den ET alebo vydrzia ale to bude zavisiet od poctu to mi je jasne ved sa necham prekvapit

tak idem sa osprskovat a do postielky, zajtra rano skoro vstavame

zuzli moc som na teba rano myslela, cakame na info ale mali ste dnes dlhu cestu musis si oddychnut, muzik si poriadne zasoferoval

lahhel
autor
31. máj 2009

Mirindik, zajtra moc moc drzim palceky 🙂

Zuzlik nam zajtra napise, ale urcite to bude len a len dobra spravicka...dve bambulky su uz v brusku, tak nech sa krasne uhniezduju 🙂

julietka
31. máj 2009

mirindi na zajtra ti moc moc drzime palcoky, urcite bude aj viac vajok 😵
miri a ty mas OPU kolkaty DC?

avaka
31. máj 2009

Mirindi,aj ja sa pripajam,nech je zajtra co najciac kvalitnych vajok....Drzim palce. 😉
A nasa Teodorka dnes nenakukla?
Zuzlik,tesime sa zajtra na info 🙂

bea77
1. jún 2009

Ahojte,
zostala som 3 dni bez internetu a čítam tu samé dobré správy.
Avaka, potichu gratulujem k tým //.
Juli, pčet je super a možno naozaj ešte nejaké podrastú.
Miri, na dnes držím palce, nech je čo najviac kvalitných vajok.
Zuzi, ty si opatruj svoje bublinky v brušku.
Lahel, myslím, že ospravedlnenie nie je nutné. Uvidíš ako sa vyvinie rozhovor, keď tam budeš.

U mňa zatiaľ všetko po starom. Mrcha nikde. V piatok ma dosť mrchovsky bolelo brucho. Ale prešlo to a nič sa neudialo. Asi sa už naozaj budem musieť objednať ku svojmu lekárovi.

Prajem Vám príjemný, aj keď upršaný, deň.

lahhel
autor
1. jún 2009

Dobre ranko babulky a pekny dnik vam prajem 🙂

Bei, ja som vcera skoncila s utrogestanom, takze odo dnes som oficialne aj ja cakatelka na mrchu..tak dufam, ze aj ta tvoja aj moja pride co najskor...a bolo by uplne super, keby sme mohli stimulovat spolu...

Julietka, ty pekne dnes oddychuj, moc to v praci neprehanaj, aby si bola zajtra na OPU fit 🙂

Avaka, tak ako sa maju drobci? budes este testovat, alebo uz pockas na krvicku?

zuzla80
1. jún 2009

Pozdravujeeem 😀
Avuška to je náááádhera - prosto kráááása, moja hrozne držím palce, nech to krvička potvrdí. Na 8mi deň diaľnica ako vyšitá 😵 😵 Drž sa a opatruj, verím, že to dopadne len a len dobre - myslím, že by sme si to už všetky zaslúžili 😉

Miriiii držím dnes všetko čo mám - isto budú krásne vajúcha a bude ich dosť na to, aby si sa konečne dočkala blastocýst tak ako my ostatné. Drž sa tfuj tfuj tfu 😵

Julie však my sme sa včera stretli na dverách - vonku - vy ste vychádzali a my sme prichádzali 😉

Trošku sa ozývam neskôr, dnes sme ostali s mužíkom hovieť si domka - včera sme vyrážali už o 2.30 takže dnes oddzchujem.
No a dopadli sme takto, že tí dvaja rýchlejší bojovníčkovia to dotiahli do hatchujúcich blastocýst jednotkovej kvality a oboch nám vložili a vyzerá, že ostane niečo aj na mrazenie. Pošlu mi mailom info, koľko sa im podarí ešte zmraziť. Koudy bol viac ako spokojný a samozrejme hroooozny zlatúšik - urobil mi ešte utz, vodu našťastie v bruchu nemám len mám dosť zväčšené vaječníky na 10 asi cm 😕 (neviem v čom sa to meria) a z čoho sme ešte ostali potešený bolo, že sme čakali, že budeme za každé jedno ixované vajko platiť 1tisícku - nám ich ixovali 24, čiže len za ixovanie 24tis - ale omyl, maximálne za ixovanie môžte zaplatiť len 8tis, to znamená, že ak máte viac ako 8vajok, ktoré vám budú ixovať, tak stále zaplatíte len 8tis. Super však, my sme rátali, že budeme platiť okolo 43tis a nakoniec sme platili len 27tis. Zhodnotili sme s mužíkom, že fakt im nejde o peniaze, tu na SK by sme si zaplatili všetko do bodky.

Tak idem oddychovať, možn k večeru nakuknem hlavne ako dopadla Miri a ďakujem, že ste na mňa mysleli
Majte sa pekne páááčko

tanitta
1. jún 2009

Ahojky..
Zuzla.. tak malych jednotkarov budete mat 😉 ......perfis 😵 ... len oddychujte pekne...tie vajecniky sa meraju v cm...sak sa ani necuduj .. takaaaaa nosnica dobra 😎 ...
Lahel.. takze mrska uz je.. dufam ze aj dobra nalada k tomu 😉 ...tak uz nic nebrani k dobrym vysledkom aj v stimulke... mozno dopomoze k lepsej urodice minula stimulka a bude to uplne o niecom inom 😉 ....

lahhel
autor
1. jún 2009

Zuzli mojka, velmi sa s tebou tesim...to je super, jednotkove..tak to musi byt 100% istota dvoch //..budem silno drzat palceky, aby si sa pridala k avake...a dufam, ze sa budeme za vami pridavat aj my ostatne 🙂

Tanittka, naladicka je super, tesim sa na mrchu...ale nemozem sa tak velmi tesit, lebo mi bude naschval meskat...a dufam, ze tato stimulka uz bude ovela ovela lepsia..

julietka
1. jún 2009

ahojte babenky,

jej zuzli a to ste boli vy? my sme tam prislo o 5min pol deviatej a myslela som ze ta stretnem uz dnu, ale kedze som nikoho nevidela,myslela som ze si na sale,ale ze ste uz odisli, tak ma vobec nenapadlo ze ste to vy, az potom muzik ked sme boli na ulici hovoril ze ste to boli urcite vy, lebo pribudlo auto s KE znackou tusim 😵
moj muzik ta zhodnotil ako velku kočku 😉

lahhel
autor
1. jún 2009

Ahojky Julietka, jej a ty mas fotecku? 🙂

julietka
1. jún 2009

zuzlik jasnacka ze budes tehu, ved mate ukazkove embrijka 🙂 a drzim palce aby ostali aj surodenci 😅

lahhel ja idem az v stredu na OPU 😉

bea ty si 🙂 tvrdohlavka tvrdohlava ze si nechces spravit ten test, urcite si tehu, aj tie bolesti na mrchu co popisujes..

julietka
1. jún 2009

veru lahheli uz som si tam nejaku supla, nech tu nesvieti ta prazdna hlava 😀

lahhel
autor
1. jún 2009

Jaj julietka, mam to trosku popletene, ale aj tak sa mozes setrit a neprehanat to s pracou 😀 A to si kde stretla taku bielu kravicku?

julietka
1. jún 2009

s tymi ixovanymi vajkami to je uplne uzasne, si neviem predstavit platit 40tis.len za icsi 😨

julietka
1. jún 2009

baby ako sme sa prepadli, a na druhu stranu dole, skoro som nas ani nenasla, to vsetky tak makate, alebo uyňz nebodaj dovolenkujete? 😉 😅

mirindi ako ste dnes dopadli?kolko bolo vajuchov? 😵 som strasne zvedava

mirinda10
1. jún 2009

tak dievcata moje ja som zniesla iba dve vajka ☹ folikul bolo viac ako dost aj doki bol prekvapeny ale mame iba 2, takze zajtra volam a dufam, ze aspon jedno prezije ale asi to bude s mojimi vajecnikmi horsie a horsie nakolko uz su asi vycerpane ale sa skor pripravim, ze toto je pre mna zahrievacie kolo . ☹ ☹ Ak sa oplodnia tak v stredu by som mala mat ET. Este som nikdy necakala ci sa oplodnia aj ked pojdeme na ixi co bude u mna tiez prvy krat ale neda sa nic robit. Budem na tie moje vajucha mysliet nech bojuju

inak krvacala som prvy raz a mala som strasne bolesti az mi museli pichnut injekciu ako keby som mala aspon 20 folikul takze som dost ubolena ale to prejde

dali mi prendison a doplaca som 44czk a dala som si predpisat utrosa aj ked ho v lekarni v CZ nemali tak som si ho teraz kupila na recept este som sa neobjednala u mojho noveho dokiho tak nemam na vyber ale zajtra tak spravim hadam, uz bude mat moju kartu

zuzlik moc gratulujem k jednotkovym vajkam aj ja sa k nim hadam raz dopracujem mozno nebudu moje ale od darkyne ale urcite to bude
😉

julietka
1. jún 2009

mirindik a kolko si mala spolu folikov?musis teraz verit tym dvom vajkam ze preziju..ale som rada ze ak by to aj nedopadlo si odhodlana ist dalej ked toto nazyvas zahrievacim kolom 😉 ale teraz budeme verit ze to bolo naostro a dalsie kolko nebude potrebne 🙂

mirindi a to ti uz aj povedali ze v stredu bude ET? mne ostali tiez iba dve vajka a mala som ET az na treti den po OPU

lahhel
autor
1. jún 2009

Mirindik moja, este nie je nic stratene a este je zavcasu hovorit dopredu...musis teraz silno verit svojim dvom vajkam, ze sa krasne oplodnili....aj ked sa oplodni len jedno, vzdy je tam velka sanca..budeme na teba velmi mysliet a drzat ti palceky.. 🙂 Miridnik a aky casovy rozdiel je medzi tymto softikom a predchadzajucim ivf-kom, ked si myslis ze su vajecniky vvycerpane?

mirinda10
1. jún 2009

lahhel ja som mala v 11/2008 ale ja mam mrchu od 10 rokov a teraz za 7 mesiacov budem mat 40 rokov a nebrala som antikoncepciu ak neratam 3 roky na vyske ked som sa bala, ze otehotniem a potom uz nic tak za 30 rokov tie vajecniky maju svoje odkrutene takze ja budem mat nabeh ist aj skor do prechodu a ked si tam pridam 1IVF -16 vajok + 2 IVF 11 vajok tak som si tiez nieco vycerpala vajka sa nam do nekonecna nebudu tvorit to chapem z biologie takze tak ale ja som pri tak malo hormonoch vdacna aj za 2

ja som mala 8 folikul a 2 vajka doki bol sklamany povedal, vsetko so vybral a vidite inak ma bolia vajecniky statocne teraz som si 3 hodky pospala bola som dost unavena a este stale trochu krvacam dufam, ze do zajtra to bude ok

inak musim sa pochvalit sliznica 9 mm od stvrtka ked bola 6 mm tak pekne narastla tak ma doki pekne pochvalil dalsia flaska padla ( susedky trosku pomohli 🙂 ) a este mam jednu nacatu a musim ju rychlo vypit kde som citala letak na prendison tak tam nemam pit alkohol

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre