Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lilina22
7. nov 2010

@callex nemam ochotbeho gynkaca 😖

podla mna v gf je to atb koli moznej infekcii z opu, inak si to neviem vysvetlit. ten diazepam je asi pre vacsi klud a cipok aby si nemusela riesit po opu wecko 🤐 nic z toho podla mna nie je nevyhnutne

falin
7. nov 2010

@lilina22 - lili ty nemas svojho gyndosa, ktoremu by si chodila na preventivky a v pripade potreby?
Ja som sa objednala tiez k obvodnemu gyn. ako pise calex. Jedina nevyhoda oproti centru je ze nie su tak pruzny a vysledky budu az dalsi den.
Kedy ides na krvicku?

@gerdusha - ano napokon to vyslo na rovnaky den. Kedy budes mat vysledky? daj potom vediet. silno ti drzim palce

falin
7. nov 2010

skusim pridat foto testov pri roznom svetle

kajka39
7. nov 2010

@falin - ktory den si dnes po ET? Citala som, ze niekomu az po 14-16dni zacali //tmavnut. Mala si aj PK,

falin
7. nov 2010

@kajka39 - dnes som 16-ty den. Vkladali mi 4-dnove emryjka

lilina22
7. nov 2010

@falin mam gynkaca, ale na moju ziadost mi teda krv nezoberie, je dost neochotny 😒

idem zajtra na krvicku, inak mas krasne testiky 😵

mircalla
8. nov 2010

ahojte

@falin ciarka tam je jasna, ono pri tych 4-dnovych embryjkach HCG stupa pomalsie. drzim place
@lilina22 no neni nic horsi eako neochotny gynekolog.....vies si predstavit, co bude pocas tehu? tam je x vysetreni a je dolezite, aby sa nic nezanedbalo. 23 eur je tiez hrozna palka, skus este pripadne www.medifera.sk, rovno povedz, o co ide, ze si neni ich pacientka a priplatis, mozno to bude lacnejsie.
ale toho gyndosa vymen....ved to je hroza. pocas tehu sa tazko uz meni doktor.

mircalla
8. nov 2010

no este do seba priach ATB a diazepam....nikdy som nic nebrala (akurat v heliose marton mi dali daky oblbovak). suhlasim....naco pacht do seba lieky....? vajkam ziadna chemia ako ATB ci diazepam uz vobec nie
ja som ani nevedela, ze aka OPU bola.
inak ked som mala cystu (taku malu neskodnu), v RF mi j odpichli za par sekund bez narkozy, v GF ma kvoli tomu chceli posielat na laparku

mircalla
8. nov 2010

chcela som napisat, ze vajkam to neprospieva...este je asi skoro a nemysli mi to

mirinda10
8. nov 2010

@mircalla ,@takyna ten rast sa spomali kuk na tento link, u nas to plati uz od žteho mesiaca rastieme 1cm za mesiac http://babetko.rodinka.sk/index.php?id=rastove-...

@takyna no tak to ja som s muzom o trosku vyssia ale Ema mala iba 49cm ked sa narodila, takze asi bude strednej postavy ale to sa vsetko este moze zmenit, ja uz len cakam kedy sa jej znizi tyzdenny vahovy prirastok 😀 😀

falin
8. nov 2010

@lilina22 - dakujem, inac to je na figu taky neochotny gyndos, porozmyslaj nad tym ci nezmenit dr.
Ty uz dnes ides na krvicku? ktory den po ET si?
U nas robia pre samoplatcov vysetrenia krvi v poliklinike - je to firma, ktora robi biochemicke a krvne vysetrenia pre polikliniku a maju vypisane ze robia aj na ziadost pacientov za poplatky. http://www.analytx.sk. Krv na HCG stoji 10,80 + 1 € odber
Drzim palcuchy

@mircalla - dakujem

krvicka odovzdana, uz len pockat do zajtra na vysledky

callex
8. nov 2010

@mircalla vidim ze si mala skory budicek. 🙂 betar jeden maly. bodaj by ta v GF neposielali na laparku ked stoji 220eur. ja som sa im dala nachytat a to bola chyba.ale je to tam.ak mi nevyjde teraz soft zrejme vdaka GF pojdem este raz na laparku. 😠
@falin no zajtra sa ani nepohnem od monitora.

takyna
8. nov 2010

@mirinda10 moja Dida mala tiež 54cm pri narodení ako malá Bibka a teraz má iba 164 cm ako ja, čiže uvidíme, predtým sa tak nesledovalo či priberá dieťa koľko za deň...týždeň atd..., to len asi táto doba priniesla 😒

mirinda10
8. nov 2010

@takyna tak to mas s cim porovnat, to je dobre ja som mala 54cm ked som sa narodila a mam 168cm, tak uvidime kde sa dostane nasa mala
kedy ides na prikrm budes cakat do 6teho mesiaca alebo ides aj skor?

este, ze mame velku terasu, strasne prsi, malu som uspala a ked zacalo strasne prsat, tak sup na terasu
aj moja cesta do obchodu sa zrusila, musim pockat pokial nebude tak silno prsat 😎

lilina22
8. nov 2010

@falin @mircalla gynkaca sa chystam zmenit, len este neviem za koho 😎 chodim k nemu uz dlho a normalne je dost ochotny, ale co sa tyka vykonov tykajucich sa IVF...akoze utz, krv, to mi rovno povedal, ze nech si dam robit v CARe. Posiela ma stale do GF 😒 hoci mu opakujem, ze tam nepojdem. Len musim v BA najst mileho ochotneho gynkaca, kde nie su objednavacie terminy niekolko tyzdnov a zaroven sa tam necaka 3 hodiny v cakarni 😕

Ja som dnes 10 po ET, 13 DPO. Mam na teste slabu ciarku, tak som zvedava. Len prsia ma uz prestavaju boliet....tak neviem 🤐

mircalla
8. nov 2010

@lilina22 ak si si ochotna aj platit....viem poradit

lilina22
8. nov 2010

@mircalla no jasne, porad pls

gerdusha
8. nov 2010

ahojte, tak dnes som si teda vytrpela. az na 8. krat sa podarilo nabrat krv, aj to az samotnemu mudr, ktory vysiel z jeho ambulancie do sesterne...cela som ubolena, skusali dokonca zo zapestia, z chrbta ruky atd atd...chrbat ruky mam dokonca aj napuchnuty...

vysledky zajtra alebo pozajtra, vraj "to nie je zivotudolezity vysledok, aby to muselo byt do 2 hodiny"...tak mi bolo povedane...no comment...

sestricka slubila zajtra

takyna
8. nov 2010

@mirinda10 mozno pockam, ale skor skusime po 5 mesiaci nieco spapkat, kasu som jej uz raz dala tu prvu, a vsade sme ju mali 🙂
juj pocasie je o nicom, este by sa mohlo oteplit please 🙂

mirinda10
8. nov 2010

@takyna tie prve lyzicky su tazke ale ono sa to urobi, u nas to napodiv nabehlo rychlo a bez vacsich problemov ale u vas je cas mala asi nie je hladna a staci jej tvoje mliecko. Dufam, ze aspon do roka ju budes kojit ked mas dost mliecka aj ja by som len to stastie som nemala ale zatial sa drzime bez chorob.

takyna
8. nov 2010

@mirinda10 to je pre mna priorita, sme alergici obaja s muzom, tak sa snazim vydrzat, mliecka mam nastastie pozehnane, poklopem, mala sice pyta viac aj v noci sa mi zacala budit castejsie na kojenie, ale nechcem ju odstatovat, dokonca zdedila moju krvnu skupinu, cize alergia tam hrozi 😒

callex
8. nov 2010

@lilina22 tak ten tvoj gyndos je zrejme v hlbke duse katolik a ako taky odmieta vsetko co suvisi s IVF.takze je naozaj na case ho vymenit za lepsi pokrokovejsi model. 🙂
nechcem byt zla ale mna ked prestali boliet prsia vedela som ze je to v ....dufam vsak ze u teba to bude inak.kazda sme predsa ina. 😉
@gerdusha no chudatko nase..si si teda vytrpela.tak nech ten vysledok zajtra stoji za to.

lilina22
8. nov 2010

@callex no ved ja ho isto zmenim 😝

Ved to, mna prsia zacali boliet 5DPO a potom postupne prestavali. teraz su len vecer citlive. A tu je moj testik zo vcera vecera - 12DPO, 9 dni po ET

mircalla
8. nov 2010

@gerdusha neuveritelne cim uz cloveka krmia...v kazdom CAR, kde som bola bol vysledok o 13.00 maximalne o 15.00 hod...na gyndu kam chodim do 2 hodin
@lilina22 mas IP

lilina22
8. nov 2010

Baby, tak HCG 10,94....som 10 den od ET 3 dnovych ambryi, cize 13DPO a to je zalostne malo ☹

falin
8. nov 2010

@gerdusha - riadne si si vytrpela, dufam ze to bude stat za to 😉 Inac u nas je to s vysledkami rovnako 🙄 , nechapu ze pre nas je to zivotne dolezite 😖

@lilina22 - lili, mas prist aj na opakovany odber, ci nestupa? Tie stupnice su rozne, sa v tom uz vobec nevyznam.

falin
8. nov 2010

@callex - hned ako budem vediet vysledky, frcim sem a dam vediet 😉

paja1
8. nov 2010

holky můžu být drzá a poptat se na Vaše zkušenosti s testováním:zÍTRA JDU NA kontrolu po transférku,ale testila jsem 10den a nic.Takže zbytečné náděje si nedělám.Ale potěší nějaké pozitivum.Díky. 😉

lilina22
8. nov 2010

@falin mam prist este v piatok. ale nenadejam sa moc, bo od vcera ma krize bolia a prsia prestali 😒

lilina22
8. nov 2010

@paja1 ja mam cerstvu skusenost, v krvi 10,94 jednotiek a na mamateste 10 mam viditelnu ruzovu ciarku. Som 13 po OPU. Mala si PK? Podla mna uz od toho 11 dna po OPU sa da cosi vidiet na citlivom teste. Drzim palce.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre