• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Slovenky a IVF v Reprofite, Brno. Skúsenosti?

17. októbra 2017 
@lenka_21 ja myslim, ze tie davky pri softe v Brne su fakt nizke, takze by s tym tvoj osetrujuci lekar nemusel mat problem. dokonca mozes ist hned za sebou na stimulku, lebo su fakt take slabucke. :wink: . Ja som jednoznacne za Koudelku, nehovorim ze Kurecova je zla, ale fakt sa este len uci a mala som s nou dost dlhu vymenu nazorov, ale tak obhajila som nakoniec svoje :slight_smile:
@mircalla tak super, ze to filipko takto bez problemov zmakol a kedy sa chystate po surodenca? inak co si pisala o M. tak ja som mala prave s Koudym, ze tam viac nebol ako bol. takze prve stimulky som ho mala vzdy tak polovicne ale na tejto poslednej som sa s nim dohodla, ze chcem len jeho pokial bude mat sluzbu a podarilo sa :wink:, len jeden ultrazvuk som mala u niekoho ineho, inak mi robil vsetko Koudy...
@olympia veru veru nahanacky, ale do tych vianoc by sme si hadam jeden den mohli najst obe na chvilu cas, hmm? :sweat_smile:
@gerdusha v pohode, ten ultrazvuk, my sme boli na 14. od pozitivneho testu v oficialny den testovania a mali sme uz srdiecka :wink: , foto sme nedostali, lebo v tej euforii nas to nenapadlo :sweat_smile: . @callex uz v 6-7tt su vidiet srdiecka, takze urcite ked pojdes takto nejako, idealne tych 14 dni od toho testu, to uz budes mat aj so srdieckom :slight_smile: . drzim palceky :slight_smile: .
@callex M. je iny vtipalek :grinning: :grinning: . tak asi to je jedno, vypytaj od gynda nieco na tu sliznicu, ved on by ti mal povedat, co je miesto toho teraz...hm?
14. nov 2010 o 20:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
cervene vinko uz nemame..ale objavila som sangriu tak cuckam...tu jedinu mooozem. :grinning: a uz mam tazke ruky aj nohy.
14. nov 2010 o 20:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
..babule, ked chcete mat istotu aby tam lekar bol, tak chodte len za Stelclom, myslim ze kazda z nas sa s nim vida , on je tam stale, vysmiaty, vesely, ako vietor, ukecany....noooo, cudny to doktor :grinning: :grinning: :grinning:

@callex - staci ak bude 7mm pod touto hranicou nesmie byt pri ET, dovtedy klííídek. Drzim palce na zajtra, daj vediet :wink:
14. nov 2010 o 20:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@callex minimum sliznice je 7 mm. ale este moze dorast do OPU. pri darcovskych som estrofem brala az dakych 12 dni.
ten estradiol som tu kupila, predpisal mi ho gyndos....kup 2 mg, nie 1 mg, aj estrofem sa bral 2 mg. pre istotu sa ich opytaj v lekarni, co je nahrada za estrofem, ale podla mna ti daju toto. ja mam s lekarnikmi dobre skusenosti, ze poradia jak lekar

@shandy no jo, su tam dvaja mrazaci, tak ich tam nenecham....vyjde vyjde...nevyjde nevyjde...musim cakat rok od cisarskeho, takze v lete....teda ak budem zdravotne ok
14. nov 2010 o 20:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@callex teda 12 dni pred OPU darkyne
14. nov 2010 o 20:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dakujem babulky za rady. obcas musime ist k lekarovi nadupane vedomostami a vediet co chceme a co nam potreba.tak zajtra to naneho vytasim ak bude pod 7mm...ale hadam cez vikend narastla potvorka jedna.
14. nov 2010 o 20:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte babulky, dufam, ze na nikoho nezabudnem, tolko ste zase popisali :dizzy_face: :dizzy_face: takze
falin - to ma mzri ze HCG kleslo :unamused: :unamused: :unamused: :unamused: ach jo, to je mrzute, to radsej keby ani ziadne nebolo, vsak? len to cloveka rozhasi.... ale tak skusis zase, toto nebol ten spravny surodenec :wink:
gerduska gratulujeeeem, HCG je krasne, na 14-ty den akurat, ziadne ,,na hrane,, to nech ti ani nenapadne, je to krasne vysoke HCG ako ma byt :wink:
lilina ani ty sa neboj, hlavne je, ze to rastie, kazdej svojim tempom, nemozme byt predsa vsetky rovnake, vela dievcat malo nizke HCG na zaciatku a pekne porastlo a uz maju aj deticky :wink: no pozri na mna, HCG take ze by to mohli byt aj trojicky a nebolo mi to na nic :wink: takze radsej po troske a hlavne nech je cele tehu v pohode :wink:
kajka fakt bolo este skoro testovat ked nebola ani PK, tak sa testni ked budes tak aspon 12-ty den po ET, to uz bude ciarocka :wink:
calex - drzim palce nech sliznica narastie aj lenivci vajka, ale aspon rastu rovnomerne tie foliky, to je dobre.. niekedy ten clostil narobi viac skody ako osohu, myslim s tou sliznicou, aspon mam taky pocit... ale 7mm bude celkom stacit a to este do ET narastie, ved od punkcie mas este dalsich niekolko dni kedy si mozes este pomoct vineckom :wink: :wink: :wink:
martini - drzim palce :dizzy_face: a vydrz, to cakanie je ale fakt hrozne :stuck_out_tongue_closed_eyes:
lenka21 - ako vravia baby, aj ja by som skor skusila soft ako nativ, ale zalezi ako mavas ovulku, ak pravidelne a si si ista ze nejake to vajko bude tak preco nie nativ? vyskusaj... v tomto su v brne super, ze urobia tak ako chces ty :dizzy_face:
adricek no jasne ze si ta pamatame :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: mrzi ma, ze to zas neklaplo, je to na porazenie, uplne ta chapem, ale myslim, ze ziadna z nas to uz po tolkych pokusoch nevie vzdat len tak bez boja, stale by si rozmyslala, ze co keby som to bola skusila este raz a mozno by to vyslo.. takze ak situacia nie je uplne kriticka kvoli peniazkom, zdravotnemu stavu alebo nejakej inej vaznej veci, tak skratka musime bojovat dalej :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: ciel je na dosah :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: vsetky tam dojdeme :wink: doky co ma bude operovat mi na konzultacii povedal, ze ine by to na mojom mieste uz davno vzdali... a to netusi kolko nas tu bezi na dlhe trate :wink: :sunglasses: a kolke uz dobehli do ciela :wink: tymto pozdravujem vsetky maminky :dizzy_face: :dizzy_face:
a este tehulky - baby paradne vam nabiehaju tie TTcka, mam z vas radost :dizzy_face:
pozdravujem vsetky, pekny vecer :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
14. nov 2010 o 20:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no a jasne ze som zabudla - lahhelik gratulujem k novemu bytiku, nech sa vam v nom dobre byva, manzelske stastie nech v nom kvitne a nech ste v nom coskoro traja alebo styria :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
14. nov 2010 o 20:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@callex na sliznicu môžeš brať lieky ešte aj po OPU, do ET ti iste pekne narastie, neboj nič.

@shandy no veď rada, ale skôr než do Vianoc, lebo to budem vyradená z prevádzky po pôrode. :sunglasses:
14. nov 2010 o 20:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lenka20- dik, si zlata. Zajtra testnem, dlhsie nevydrziíímm :wink:

@callex - isto narastla, ja som mala tak isto :slight_smile:
14. nov 2010 o 20:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@callex inak ten estradiol mam, takze ak ho chces, mozem poslat...ja ho uz nevyuzijem, ma expiraciu 03/11....ja pojdem na KET az v lete
14. nov 2010 o 20:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mircallik mozno budeme KETovat spoluuuu :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
14. nov 2010 o 20:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lenka20 tak to dufam!!!!! :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :wink:
14. nov 2010 o 20:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lenka20 ahoj, som rada, že si sa ozvala, veru, mnohé by to vzdali aj na mojom mieste, ale my, čo dokážeme zabojovať, verím tomu, sa nakoniec všetky dočkáme! :dizzy_face:
@mircalla vyrozumela som správne, že nakoniec sa u vás doma všetko na dobré obrátilo a ste opäť spolu? Držím palce a budem ešte viac, aby ti ten KET vyšiel! ;)
14. nov 2010 o 21:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
olycek no u teba uz je to za par ze sa dockas :wink: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: krasne ti to ubieha, za chvilku rodiiiis :wink: dufam, ze meno uz je jasne :wink: uz mate aj termin dohodnuty alebo budes cakat ked sa mala vypyta na svet?
14. nov 2010 o 21:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@olympia tak nejako :slight_smile: no ty uz ozaj za chvilocku....pekny darcek na vianoce to bude. @anty uz tiez urcite porodila, tak som zvedava.
@lenka20 no veru, rok 2011 bude urcite ten stastny pre teba.
15. nov 2010 o 05:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@olympia tak nejako :slight_smile: no ty uz ozaj za chvilocku....pekny darcek na vianoce to bude. @anty uz tiez urcite porodila, tak som zvedava.
@lenka20 no veru, rok 2011 bude urcite ten stastny pre teba.
15. nov 2010 o 05:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@callex ano alchemilka je cajik, ja som pila konkretne gynastan. Bola som prekvapena, ze ten caj mi zaberal lepsie ako estrofem, ktory som mala po OPU. Minimalna do ktorej vkladaju v RF je 7mm, ale mne "koumaci" v Unice vlozili do 6mm :angry: (a to som brala estrofem) Ked som pila alchemilku (a aj to cervene vinko :grinning:) narastla mi sliznica na 12,5mm :dizzy_face:, co je na ivf fajn :wink: Drzim palce.
15. nov 2010 o 06:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@shandy Dakujem za odpoved. Viem na co narazas pri Kurecovej. Musim sa priznat, ze ked mne napisala, tak som skoro dostala infakt, lebo z mojho pohladu bola dost negativna a vlastne mi napisala, ze moje spontanne otehotnenie bola skor nahoda a asi sa to nezopakuje a mam porozmyslat nad Softom. Na druhej strane nas vsetci gynekologovia ukudnovali, ze moje spontanne otehotnenie je dobrym znakom a ked sa nam to podarilo raz, tak je dost pravdebodobne, ze sa to opat zopakuje a nemame stracat nadej :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Preto chcem dat tomu este par mesiacov sancu a mozno az potom skusime Soft, alebo Native.
Co sa tyka nas, tak u mna je vsetko OK - ovulka v pohode. Manzel ma problem so SPG (koncentracia, pohyblivost - super ale morfologia je des). Nam povedali, ze na to zlepsenie morfologie nic nie je .... manzel sice berie Maku a teraz aj Profertil, ale aj predtym bral podobne lieky ako su v Profertile a naozaj mu to velmi nepomohlo na morfologiu .... ale zlepsilo mu to este viac koncentraciu a pohyblivost.
15. nov 2010 o 08:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lenka20 Lenka, uplne s tebou suhlasim. My sa snazime 9 rokov a mame uz vsetko mozne odskakane. Kedze moje posledne IVF dopadlo katastrofalne zo zdravotneho hladiska, museli sme hladat inu alternativu a tak sme sa rozhodli pre adopciu a sme z toho stastni .... no a samozrejme potom pride to na co uz vobec necakas (ako ja) a zistim, ze som tehu :confused: :confused: :confused: Je pravda, ze v 13t prislo MA, co bol tvrdi uder, lebo po vsetkych kontrolach v 12t sme sa uz potesili, ze to najkritickejsie uz mame ako tak za sebou ..... ale zivot ide dalej a musime bojovat!!!! :sweat_smile: :sweat_smile:
15. nov 2010 o 08:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte,
esther u mna to vacsinou bolo tak, ze prirodzene bez liekov mi narastla vysokanska sliznica a s liekmi len taka akuratna...no to uz je minulost, lebo teraz bez liekov rastie slaba, tak len okolo 5mm... s liekmi 9-10mm...
lenka21 - Kurecova sa este musi vela ucit :wink:
15. nov 2010 o 08:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
od svojich skusenejsich kolegov :wink: ja vzdy odporucam len overenu trojku - Machac, Koudelka, Stelcl, maximalne Vitouskova... ti vedia povedat aj tie najhorsie spravy tak, ze to cloveka nijak neodrovna :wink: ale povzbudi :wink:
pokial ty si v poriadku tak vzdy je sanca ze sa nejaka sikovnejsia spermoska dopravi az na miesto a nieco z toho bude...aj prirodzene... faktom ale je, ze asi tomu treba dopomoct, lebo nemozes predsa cakat dalsich 9 rokov, ze co ak nahodou...
najma ak je morfologia taka katastrofalna, na miesto moze dorazit ta ,, nespravna spermoska,, a dalsi MA uz urcite nechcete zazit... ale mas tu zivy priklad ze sa to da - nasa diorka s absolutne katastrofalnou morfologiou ma dvoch nadhernych jednovajecnych syncekov :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
15. nov 2010 o 08:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rienok - dakujem, aj tak to teraz neponahla. Cakam kym hcg klesne na 0 a mi odporucil az januar
Som chcela ist este do vianoc
15. nov 2010 o 08:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lenka20 aku mala diorka morfologiu, nevies? Ja som sa nedavno dozvedela, ze na morfologiu vplyva aj chronicky zapal (napriklad prostaty a podobne), mozno to je aj nas pripad.....
@lenka_21 profertil je podla mna dost slaby, treba vyssie davky vitaminov :wink:
15. nov 2010 o 08:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@callex - neviem ci je to aktualne s tou sliznizou, ale ja som tiez mala nizucku, mala som 3,2 mm na 11ty den a dr. mi dal estrofem 3xdenne a pekne narastla

@martini - vitaj medzi nami. Silno drzim palceky aby si si nasla krasne //, to cakanie je strasne, ja viem

@kajka39 - skoro si testovala, pockaj este par dni a zopakuj

@esther03 - neviem ako ma machac, ale stelcl ma meno@reprofit.cz
15. nov 2010 o 09:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lenka_21 - ahoj Lenka, vitaj tu na fore. Ja chodim k Stelclovi a som spokojna

@callex - estrofem moze predpisat aj tvoj gyn. Mne tiez predpisoval, aj utros mi napisal

@zufalka - ja som ho normalne zohnala u nas (tento mesiac). Kupovala som si ho 2x v 2 roznych lekarnach a nebol s nim problem

@gerdusha - ja pri mojom jedinom uspesnom ivf (v 2004) som bola v car na sono 14 dni po krvicke (ta bola 14 dni po ET) a uz bolo srdiecko. Drzim palce
15. nov 2010 o 09:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lenka20 - lenka dakujem, si to uplne vystihla

15. nov 2010 o 09:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dievcata pekny den vam prajem vsetkym :slight_smile:
..ten moj zacal mizerne, test negativny :unamused: :unamused: :frowning2: :frowning2:
15. nov 2010 o 09:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte dievcence :dizzy_face:
@mircalla veru hej, aj mne by bolo luto tam mrazacikov nechat, surodenec sa zide :wink: a ako pisete, pojdete do toho s lenkou spolu :dizzy_face: :dizzy_face:
@lenka20 lenicek a uz mas presny termin, kedy ti ten myom budu vyberat?
@lenka_21 a kolko mas rokov ak sa smiem spytat? ono zavisi trosku aj od toho, ale tak klobuk z teba dolu, ze snazite tolko rokov :pensive: :rolling_eyes: ..teda mozem ti inak povedat, ze nasa morfologia katastrofalna, vsetko ostatne ako pises este ok, pohyblivost tiez nic moc...brali sme aj profertil viac ako rok a nic nepomohlo. u nas sa dokonca ta morfologia este zhorsuje a mame navyse aj protilatky na spermiach, cize u nas inak ako ICSI by sa rovnako zazraku...nase posledna morfologia bola tusim 0,5%, takze asi tak...@lenka20 leni a diorik mala jednovajecne dvojky? ja som myslela, ze dvojvajecne...viem, ze oni mali asi taky spg ako my...
@kajka39 :rolling_eyes: :unamused: a kolky den od ET?
pekny den vsetkym :slight_smile:
15. nov 2010 o 09:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@shandy - som 11den od ET, mozno povies ze skoro, ale myslim, ze realita je taka ako moj test... :frowning2: No nic, idem dobalit, rano ideme na dovolenku trocha precistit hlavu a nazbierat novych sil, uvidim co napise dr.

drzim palceky nech babätko pekne rastie :wink:
15. nov 2010 o 10:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lenka_21 ja suhlasim, ze treba osvedcenych lekarov v RF a nie novych, pisala som par stran dozadu
@falin to fakt? mne uz davnejsie povedali, ze sa nedovaza k nam
@kajka39 skoda....
15. nov 2010 o 10:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok