Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

shandy
14. nov 2010

@lenka_21 ja myslim, ze tie davky pri softe v Brne su fakt nizke, takze by s tym tvoj osetrujuci lekar nemusel mat problem. dokonca mozes ist hned za sebou na stimulku, lebo su fakt take slabucke. 😉 . Ja som jednoznacne za Koudelku, nehovorim ze Kurecova je zla, ale fakt sa este len uci a mala som s nou dost dlhu vymenu nazorov, ale tak obhajila som nakoniec svoje 🙂
@mircalla tak super, ze to filipko takto bez problemov zmakol a kedy sa chystate po surodenca? inak co si pisala o M. tak ja som mala prave s Koudym, ze tam viac nebol ako bol. takze prve stimulky som ho mala vzdy tak polovicne ale na tejto poslednej som sa s nim dohodla, ze chcem len jeho pokial bude mat sluzbu a podarilo sa 😉, len jeden ultrazvuk som mala u niekoho ineho, inak mi robil vsetko Koudy...
@olympia veru veru nahanacky, ale do tych vianoc by sme si hadam jeden den mohli najst obe na chvilu cas, hmm? 😅
@gerdusha v pohode, ten ultrazvuk, my sme boli na 14. od pozitivneho testu v oficialny den testovania a mali sme uz srdiecka 😉 , foto sme nedostali, lebo v tej euforii nas to nenapadlo 😅 . @callex uz v 6-7tt su vidiet srdiecka, takze urcite ked pojdes takto nejako, idealne tych 14 dni od toho testu, to uz budes mat aj so srdieckom 🙂 . drzim palceky 🙂 .
@callex M. je iny vtipalek 😀 😀 . tak asi to je jedno, vypytaj od gynda nieco na tu sliznicu, ved on by ti mal povedat, co je miesto toho teraz...hm?

callex
14. nov 2010

cervene vinko uz nemame..ale objavila som sangriu tak cuckam...tu jedinu mooozem. 😀 a uz mam tazke ruky aj nohy.

kajka39
14. nov 2010

..babule, ked chcete mat istotu aby tam lekar bol, tak chodte len za Stelclom, myslim ze kazda z nas sa s nim vida , on je tam stale, vysmiaty, vesely, ako vietor, ukecany....noooo, cudny to doktor 😀 😀 😀

@callex - staci ak bude 7mm pod touto hranicou nesmie byt pri ET, dovtedy klííídek. Drzim palce na zajtra, daj vediet 😉

mircalla
14. nov 2010

@callex minimum sliznice je 7 mm. ale este moze dorast do OPU. pri darcovskych som estrofem brala az dakych 12 dni.
ten estradiol som tu kupila, predpisal mi ho gyndos....kup 2 mg, nie 1 mg, aj estrofem sa bral 2 mg. pre istotu sa ich opytaj v lekarni, co je nahrada za estrofem, ale podla mna ti daju toto. ja mam s lekarnikmi dobre skusenosti, ze poradia jak lekar

@shandy no jo, su tam dvaja mrazaci, tak ich tam nenecham....vyjde vyjde...nevyjde nevyjde...musim cakat rok od cisarskeho, takze v lete....teda ak budem zdravotne ok

mircalla
14. nov 2010

@callex teda 12 dni pred OPU darkyne

callex
14. nov 2010

dakujem babulky za rady. obcas musime ist k lekarovi nadupane vedomostami a vediet co chceme a co nam potreba.tak zajtra to naneho vytasim ak bude pod 7mm...ale hadam cez vikend narastla potvorka jedna.

lenka20
14. nov 2010

ahojte babulky, dufam, ze na nikoho nezabudnem, tolko ste zase popisali 😵 😵 takze
falin - to ma mzri ze HCG kleslo 😒 😒 😒 😒 ach jo, to je mrzute, to radsej keby ani ziadne nebolo, vsak? len to cloveka rozhasi.... ale tak skusis zase, toto nebol ten spravny surodenec 😉
gerduska gratulujeeeem, HCG je krasne, na 14-ty den akurat, ziadne ,,na hrane,, to nech ti ani nenapadne, je to krasne vysoke HCG ako ma byt 😉
lilina ani ty sa neboj, hlavne je, ze to rastie, kazdej svojim tempom, nemozme byt predsa vsetky rovnake, vela dievcat malo nizke HCG na zaciatku a pekne porastlo a uz maju aj deticky 😉 no pozri na mna, HCG take ze by to mohli byt aj trojicky a nebolo mi to na nic 😉 takze radsej po troske a hlavne nech je cele tehu v pohode 😉
kajka fakt bolo este skoro testovat ked nebola ani PK, tak sa testni ked budes tak aspon 12-ty den po ET, to uz bude ciarocka 😉
calex - drzim palce nech sliznica narastie aj lenivci vajka, ale aspon rastu rovnomerne tie foliky, to je dobre.. niekedy ten clostil narobi viac skody ako osohu, myslim s tou sliznicou, aspon mam taky pocit... ale 7mm bude celkom stacit a to este do ET narastie, ved od punkcie mas este dalsich niekolko dni kedy si mozes este pomoct vineckom 😉 😉 😉
martini - drzim palce 😵 a vydrz, to cakanie je ale fakt hrozne 😝
lenka21 - ako vravia baby, aj ja by som skor skusila soft ako nativ, ale zalezi ako mavas ovulku, ak pravidelne a si si ista ze nejake to vajko bude tak preco nie nativ? vyskusaj... v tomto su v brne super, ze urobia tak ako chces ty 😵
adricek no jasne ze si ta pamatame 😵 😵 😵 😵 mrzi ma, ze to zas neklaplo, je to na porazenie, uplne ta chapem, ale myslim, ze ziadna z nas to uz po tolkych pokusoch nevie vzdat len tak bez boja, stale by si rozmyslala, ze co keby som to bola skusila este raz a mozno by to vyslo.. takze ak situacia nie je uplne kriticka kvoli peniazkom, zdravotnemu stavu alebo nejakej inej vaznej veci, tak skratka musime bojovat dalej 😵 😵 😵 😵 ciel je na dosah 😵 😵 😵 vsetky tam dojdeme 😉 doky co ma bude operovat mi na konzultacii povedal, ze ine by to na mojom mieste uz davno vzdali... a to netusi kolko nas tu bezi na dlhe trate 😉 😎 a kolke uz dobehli do ciela 😉 tymto pozdravujem vsetky maminky 😵 😵
a este tehulky - baby paradne vam nabiehaju tie TTcka, mam z vas radost 😵
pozdravujem vsetky, pekny vecer 😵 😵 😵

lenka20
14. nov 2010

no a jasne ze som zabudla - lahhelik gratulujem k novemu bytiku, nech sa vam v nom dobre byva, manzelske stastie nech v nom kvitne a nech ste v nom coskoro traja alebo styria 😵 😵 😵 😵

olympia
14. nov 2010

@callex na sliznicu môžeš brať lieky ešte aj po OPU, do ET ti iste pekne narastie, neboj nič.

@shandy no veď rada, ale skôr než do Vianoc, lebo to budem vyradená z prevádzky po pôrode. 😎

kajka39
14. nov 2010

@lenka20- dik, si zlata. Zajtra testnem, dlhsie nevydrziíímm 😉

@callex - isto narastla, ja som mala tak isto 🙂

mircalla
14. nov 2010

@callex inak ten estradiol mam, takze ak ho chces, mozem poslat...ja ho uz nevyuzijem, ma expiraciu 03/11....ja pojdem na KET az v lete

lenka20
14. nov 2010

mircallik mozno budeme KETovat spoluuuu 😵 😵 😵

mircalla
14. nov 2010

@lenka20 tak to dufam!!!!! 🙂 🙂 🙂 😉

olympia
14. nov 2010

@lenka20 ahoj, som rada, že si sa ozvala, veru, mnohé by to vzdali aj na mojom mieste, ale my, čo dokážeme zabojovať, verím tomu, sa nakoniec všetky dočkáme! 😵
@mircalla vyrozumela som správne, že nakoniec sa u vás doma všetko na dobré obrátilo a ste opäť spolu? Držím palce a budem ešte viac, aby ti ten KET vyšiel! ;)

lenka20
14. nov 2010

olycek no u teba uz je to za par ze sa dockas 😉 😵 😵 😵 😵 😵 krasne ti to ubieha, za chvilku rodiiiis 😉 dufam, ze meno uz je jasne 😉 uz mate aj termin dohodnuty alebo budes cakat ked sa mala vypyta na svet?

mircalla
15. nov 2010

@olympia tak nejako 🙂 no ty uz ozaj za chvilocku....pekny darcek na vianoce to bude. @anty uz tiez urcite porodila, tak som zvedava.
@lenka20 no veru, rok 2011 bude urcite ten stastny pre teba.

mircalla
15. nov 2010

@olympia tak nejako 🙂 no ty uz ozaj za chvilocku....pekny darcek na vianoce to bude. @anty uz tiez urcite porodila, tak som zvedava.
@lenka20 no veru, rok 2011 bude urcite ten stastny pre teba.

esther03
15. nov 2010

@callex ano alchemilka je cajik, ja som pila konkretne gynastan. Bola som prekvapena, ze ten caj mi zaberal lepsie ako estrofem, ktory som mala po OPU. Minimalna do ktorej vkladaju v RF je 7mm, ale mne "koumaci" v Unice vlozili do 6mm 😠 (a to som brala estrofem) Ked som pila alchemilku (a aj to cervene vinko 😀) narastla mi sliznica na 12,5mm 😵, co je na ivf fajn 😉 Drzim palce.

lenka_21
15. nov 2010

@shandy Dakujem za odpoved. Viem na co narazas pri Kurecovej. Musim sa priznat, ze ked mne napisala, tak som skoro dostala infakt, lebo z mojho pohladu bola dost negativna a vlastne mi napisala, ze moje spontanne otehotnenie bola skor nahoda a asi sa to nezopakuje a mam porozmyslat nad Softom. Na druhej strane nas vsetci gynekologovia ukudnovali, ze moje spontanne otehotnenie je dobrym znakom a ked sa nam to podarilo raz, tak je dost pravdebodobne, ze sa to opat zopakuje a nemame stracat nadej 🙂 🙂 🙂 Preto chcem dat tomu este par mesiacov sancu a mozno az potom skusime Soft, alebo Native.
Co sa tyka nas, tak u mna je vsetko OK - ovulka v pohode. Manzel ma problem so SPG (koncentracia, pohyblivost - super ale morfologia je des). Nam povedali, ze na to zlepsenie morfologie nic nie je .... manzel sice berie Maku a teraz aj Profertil, ale aj predtym bral podobne lieky ako su v Profertile a naozaj mu to velmi nepomohlo na morfologiu .... ale zlepsilo mu to este viac koncentraciu a pohyblivost.

lenka_21
15. nov 2010

@lenka20 Lenka, uplne s tebou suhlasim. My sa snazime 9 rokov a mame uz vsetko mozne odskakane. Kedze moje posledne IVF dopadlo katastrofalne zo zdravotneho hladiska, museli sme hladat inu alternativu a tak sme sa rozhodli pre adopciu a sme z toho stastni .... no a samozrejme potom pride to na co uz vobec necakas (ako ja) a zistim, ze som tehu 😕 😕 😕 Je pravda, ze v 13t prislo MA, co bol tvrdi uder, lebo po vsetkych kontrolach v 12t sme sa uz potesili, ze to najkritickejsie uz mame ako tak za sebou ..... ale zivot ide dalej a musime bojovat!!!! 😅 😅

lenka20
15. nov 2010

ahojte,
esther u mna to vacsinou bolo tak, ze prirodzene bez liekov mi narastla vysokanska sliznica a s liekmi len taka akuratna...no to uz je minulost, lebo teraz bez liekov rastie slaba, tak len okolo 5mm... s liekmi 9-10mm...
lenka21 - Kurecova sa este musi vela ucit 😉

lenka20
15. nov 2010

od svojich skusenejsich kolegov 😉 ja vzdy odporucam len overenu trojku - Machac, Koudelka, Stelcl, maximalne Vitouskova... ti vedia povedat aj tie najhorsie spravy tak, ze to cloveka nijak neodrovna 😉 ale povzbudi 😉
pokial ty si v poriadku tak vzdy je sanca ze sa nejaka sikovnejsia spermoska dopravi az na miesto a nieco z toho bude...aj prirodzene... faktom ale je, ze asi tomu treba dopomoct, lebo nemozes predsa cakat dalsich 9 rokov, ze co ak nahodou...
najma ak je morfologia taka katastrofalna, na miesto moze dorazit ta ,, nespravna spermoska,, a dalsi MA uz urcite nechcete zazit... ale mas tu zivy priklad ze sa to da - nasa diorka s absolutne katastrofalnou morfologiou ma dvoch nadhernych jednovajecnych syncekov 😵 😵 😵 😵

falin
15. nov 2010

@rienok - dakujem, aj tak to teraz neponahla. Cakam kym hcg klesne na 0 a mi odporucil az januar
Som chcela ist este do vianoc

esther03
15. nov 2010

@lenka20 aku mala diorka morfologiu, nevies? Ja som sa nedavno dozvedela, ze na morfologiu vplyva aj chronicky zapal (napriklad prostaty a podobne), mozno to je aj nas pripad.....
@lenka_21 profertil je podla mna dost slaby, treba vyssie davky vitaminov 😉

falin
15. nov 2010

@callex - neviem ci je to aktualne s tou sliznizou, ale ja som tiez mala nizucku, mala som 3,2 mm na 11ty den a dr. mi dal estrofem 3xdenne a pekne narastla

@martini - vitaj medzi nami. Silno drzim palceky aby si si nasla krasne //, to cakanie je strasne, ja viem

@kajka39 - skoro si testovala, pockaj este par dni a zopakuj

@esther03 - neviem ako ma machac, ale stelcl ma meno@reprofit.cz

falin
15. nov 2010

@lenka_21 - ahoj Lenka, vitaj tu na fore. Ja chodim k Stelclovi a som spokojna

@callex - estrofem moze predpisat aj tvoj gyn. Mne tiez predpisoval, aj utros mi napisal

@zufalka - ja som ho normalne zohnala u nas (tento mesiac). Kupovala som si ho 2x v 2 roznych lekarnach a nebol s nim problem

@gerdusha - ja pri mojom jedinom uspesnom ivf (v 2004) som bola v car na sono 14 dni po krvicke (ta bola 14 dni po ET) a uz bolo srdiecko. Drzim palce

falin
15. nov 2010

@lenka20 - lenka dakujem, si to uplne vystihla

kajka39
15. nov 2010

dievcata pekny den vam prajem vsetkym 🙂
..ten moj zacal mizerne, test negativny 😒 😒 ☹ ☹

shandy
15. nov 2010

ahojte dievcence 😵
@mircalla veru hej, aj mne by bolo luto tam mrazacikov nechat, surodenec sa zide 😉 a ako pisete, pojdete do toho s lenkou spolu 😵 😵
@lenka20 lenicek a uz mas presny termin, kedy ti ten myom budu vyberat?
@lenka_21 a kolko mas rokov ak sa smiem spytat? ono zavisi trosku aj od toho, ale tak klobuk z teba dolu, ze snazite tolko rokov 😔 🙄 ..teda mozem ti inak povedat, ze nasa morfologia katastrofalna, vsetko ostatne ako pises este ok, pohyblivost tiez nic moc...brali sme aj profertil viac ako rok a nic nepomohlo. u nas sa dokonca ta morfologia este zhorsuje a mame navyse aj protilatky na spermiach, cize u nas inak ako ICSI by sa rovnako zazraku...nase posledna morfologia bola tusim 0,5%, takze asi tak...@lenka20 leni a diorik mala jednovajecne dvojky? ja som myslela, ze dvojvajecne...viem, ze oni mali asi taky spg ako my...
@kajka39 🙄 😒 a kolky den od ET?
pekny den vsetkym 🙂

kajka39
15. nov 2010

@shandy - som 11den od ET, mozno povies ze skoro, ale myslim, ze realita je taka ako moj test... ☹ No nic, idem dobalit, rano ideme na dovolenku trocha precistit hlavu a nazbierat novych sil, uvidim co napise dr.

drzim palceky nech babätko pekne rastie 😉

mircalla
15. nov 2010

@lenka_21 ja suhlasim, ze treba osvedcenych lekarov v RF a nie novych, pisala som par stran dozadu
@falin to fakt? mne uz davnejsie povedali, ze sa nedovaza k nam
@kajka39 skoda....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre