Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

julietka
2. jún 2009

avaka a tebe fakt neposlali ten mail? si im volala potom kolko mate mrazacikov?

baby mne sa zda ze som citala na tej stranke neplodnost.cz ze maximalny pocet dni kultivacie je 5 alebo 6, ale vraj sa väcsinou priklanaju embriologovia vkladu spät do maternice, teda prirodzeneho prostredia co najskor a cim neskor je embrijko vlozene tym viac ho to stresuje

zuzla80
2. jún 2009

Julietka možno ich aj v ten deň mrazili, ale K. nám povedal, že nemusíme volať, že oni nám info pošlú emailom. Neviem ti naozaj povedať, či ich mrazia na 5ty či 6ty deň, alebo do akého štádia embryjka čakajú, aby ich mohli zamraziť.
No veru Juli odber sa blíži - psychicky pripravená 🙂

julietka
2. jún 2009

jasnacka, sa normalne tesim, vzdy sa tesim ked tam ideme 🙂
moj muzik si robi srandu ze uz mu nemozem vycitat ze nechodime do zahranicia ked tam chodime niekolkokrat do mesiaca 😀

pre mna je najhorsi zazitok vzdy z ET, ked mi tam vkladaju pri vedomi tie hnusne zeleza, ja sa vobec nedokazem uvolnit 😒 a straasne ma to boli, naposledy az tak ze sa mi od bolesti slzicky vtlacili do oci 😨

lahhel
autor
2. jún 2009

Julietka moja, ale vzdy je to menej bolestive ako ked by si pri tom musela mat este strasne plny mechur ako u nas na Slovensku, nie?

julietka
2. jún 2009

lahhel, s tym plnym mechurom mas pravdu, ale to nebolo zas pre mna take hrozne. nebrala som to tak velmi vazne, chodila som si odcikavat 😉 a vzdy to stacilo

lahhelik tebe kedy ma dorazit mrcha mrchovata?

tanitta
2. jún 2009

No veduci je pod hruskou 😀 ....
Julie.. nam neostali mrazacikovia... to som sa pytala v den et ked som si mylsela ze ten jeden ostane ale nic z toho 😕 .. takze my mame ciste konto v R... 😝 ......
Zuzla..to Koudy 😀 ...nie ja 😝 .....
Lahel... my mame taky rezim... najeme sa oblecieme on zacne revat zase sa napapa...ja s nim sup do kocika pomotam sa hore dole kym nezalomi ..potom spi je to otazne vzdy na ako dlho bud(20-30min... alebo 2-3hod 😅) ale dnes musim ist varit takze prcham 😉 ...zatial paa

lahhel
autor
2. jún 2009

Julietka neviem kedy by mala mrcha dorazit, niekto tu pisala, tusim mirindik, ze by mala prist do dvoch dni od vysadenia utrosu...v nedelu som brala posledny, takze podla toho dnes, krce mam, ale zatial nic...inac tak do stvrtku mi to vychadza 28 den, cize ratam do stvrtku, ja som mavala mrchu dost pravidelnu na 27-28 den...tak uvidim...ale vobec neviem ako to po tych hormonoch dopadne..

Tanittka, tak veduci je uz pod hruskou? tomu je hej ...a dobre navar...

julietka
2. jún 2009

tanitka tak dufam ze tvoj veduci vydrzi pod tou hruskou dnes aspon tie 3 hodky, aspon si navaris 😉
takze ciste konto vravis 😉 no ved vy tam urcite podniknete minimalne este jeden vyletik pre surodenca😵 verim ze hej 🙂

lahhel tentokrat tiez zacinas papat clostil od 2DC? a budes aj dopichavat hned od zaciatku?

lahhel
autor
2. jún 2009

Julietka, prave ze mam presne taku istu stimulku ako predtym..zacinam na 3DC clostil 3x1 denne do 7 DC, na 8DC UTZ a potom sa uvidi ci budem dopichavat alebo nie...chcela som sice ine lieky, alebo aspon trosku inu stimulku...ale nevadi, mozno tentokrat bude lepsia...

mirinda10
2. jún 2009

dakujem za podporu ja tiez verim musim ale su to nervaky toto som este nezazila viem co to je cakat na 13,00 ked volam na vysledok na HCG ale ci sa oplodnia to mam teraz prvy krat a je to hrozne ale neda sa nic robit len pekne cakat

tak ako som bola kludna v nedelu, tak teraz som nervozna 😀

juli ano mam aj prednison 1 denne a stale beriem estrofem 3x1 a klasika utros 3x2

zuzli a uz zarezavas v praci? ja si zoberiem par dni volna
u teba sa uz za den, dva zahniezdia ale ja ich budem mat malunke ( ak nieco bude ) tak ich nechcem stresovat ale od pondelka budem v praci, inak dnes si 7 den od OPU

uz som sa objednala na prvu konzultaciu k novemu dokimu na stvrtok tak si dam hned predpisat utros mam iba dve balenia a to nestaci

julietka
2. jún 2009

lahhelik musis verit ze tentokrat uz "motyka vystreli" 🙂 a budes tehu, a ak by predsa len nevystrelila pojdete pekne s muzikom na dovolenku niekde k moru, oddychnes si nacerpas nove sily a koncom leta mozete ist do dalsieho kola
ja som to takto naplanovala, ak to tentokrat nevyjde ideme na dovolenku, uz som pozerala aj nejake last minute, povodne som chcela ist na nejaky minute hned po ET, ale radsej to nebudem riskovat lebo ja mam vzdy v zahranici problemy s travenim a musim uzivat Antinal, alebo endiaron a pod. a to by nebolo dobre ked budem mat v brusku mimi...
takze okolo 19.06. budem vediet vysledok a potom sa uvidi, ale urcite aj ked sa to moze, nepojdem hned do dalsej stimulky, chcem si oddychnut od toho nacasovaneho rezimu kedy pichat-nepichat a tak..

lahhel
autor
2. jún 2009

Julietka moja, dakujem...snad to bude ovela lepsie..nebudem dopredu hovorit, ze to vyjde, pre istotu, ale budem tomu verit...
No ta dovolenka nie je zly napad, ale neviem ci nam to vyda az k moru...uz som sa o tom bavila s manzelikom, on nikdy najprv nechce ist, ale ked uz śme na tej dovolenke, tak je rad, ze sme nakoniec isli...Aj ja som mala povodne naplanovane ze ked sa nepodari ani tato stimulka, pojdem do dalsej...ale asi bude lepsie dat mesiac dva pauzu, nech si vajucha oddychnu...
A uz aj viete kam pojdete, alebo kam by ste chceli ist?

My sme minuly rok boli v Chorvatsku autom na takom ostrovceku, bolo tam super, ale boli sme my dvaja a jeden kamarat a bolo to take nijake..povodne sme chceli ist do Tuniska na Djerbu, ale dali sme sa prehovorit...ale uz by som takto nesla, bud aspon 4 ale nie traja..My sme boli v Tunisku na svadobnej ceste a velmi sa nam tam pacilo...Inac mna mama furt posiela do Turecka, zevraj je tam to more liecive prave na zenske problemy, ale je to Turecko dost drahe...

julietka
2. jún 2009

lahhel turecko praveze nie je drahe. rozpravala som sa s majitelom jednej cestovky a nahovaral ma na Turecko, lebo ja som o nom nechcela ani pocut a odovodnil to tym ze taky luxus za tak malo penazi nikde nedostaneme a asi ma pravdu lebo to sledujem a je to tak. Aj svagrina s muzom a detmi chodia uz treti rok len tam a nikde ine a teraz som kukala last minute len za cca 650 € na 12 dni all inclusive to je super cena

julietka
2. jún 2009

tiez by som rada sla do chorvatska, som asi jediny slovak co tam nebol 😀 ale ja nechcem ist nikde kde sa musi cestovat autom alebo autobusom, ja len lietadlom 🙂 taka som odvtedy ako som zazila 12hodinovu cestu do talianska to bolo straaasne, autobusom a akurat boli povodne a auta sa zosunuli pred nami zo svahu..taky stres aky som zazila pocas tej cesty uz nikdy viac..

lahhel
autor
2. jún 2009

Este som tento rok ani nepozerala ceny dovoleniek, tak ako pises to fakt nie je vela...A vy teda pojdete kam?

julietka
2. jún 2009

lahelik ked spominas ten tunis a djerbu..nasi tam boli a frflali na tu dovolenku, ze to tam bolo otrasne a ze je to tam vsetko uz za zenitom, lebo djerba si svoj lesk a slavu uzila pred 20 rokmi ked si tam chodievali stare nemky uzivat...a teraz ked im tam uz nemci akosi nechodia tak tuto destinaciu zacali ponukat aj nam ostatnym
moja najkrajsia dovolenka bola zatial v egypte, nenormalna starostlivost, ani jeden oblacik pocas celej dovolenky, more uzasne, ludia skveli..
a ked sme boli minuly rok v grecku delegatka sa priznala ze najkrajsie je turecko a ze posledny rok robi grecko, lebo podla nej grecko je oproti turecku velmi velmi zaostale co sa tyka turistickej kultury a aj hygieny

julietka
2. jún 2009

lahhelik ten mužík v cestovke mi naozaj vsadil chrobaka do hlavy a zacinam kukat uz len turecko lebo naozaj iba same pozitivne referencie pocuvam..a ked som videla fotky modrej laguny plaze v oludenize tak som sa normalne zamilovala..pozerala som aj okolite hotely a vobec to nie je take strasne s tymi cenami

julietka
2. jún 2009

posielam ti link co sa mi podarilo vygooglit tak kukni nejake fotky
http://images.google.sk/images?hl=sk&q=Oludeniz...

mirinda10
2. jún 2009

ako citam tak planujete dovolenku to je dobre ja uz mam letenky na 19.8 ideme na tyzden do Spanielska len este nemame ubytko a potrebujem este zaplatit auto ale asi to ymaknem tento tyzden ked budem doma - to dufam, ze budem aspon s jednym bobakom 😉

inak ja som bola na Djerbe tiez ale asi je lepsie Grecko - take Santorini alebo Zakynthos, Cyprus aj Kreta mozem kedykolvek ale Turcko si vsetci chvalia to je fakt aj moja sestra tam bola minuly rok a bola spokojna ja som byvala 6 tyzdnov v Istanbule ked som robila na jednom projekte a mne sa tam pacilo

Egypt tak to je super ja potapam a bola som tam 4x mozem iba odporucit a inak je to plodne miesto vela bab co islo tam na dovolenku prislo s mimcom v brusku 😀 😀 😀 aj moja sesternica a myslim aj pointka prisla tehu

julietka
2. jún 2009

mirindi a nebojis sa? idete aj ked bude testik pozitivny?

mirinda10
2. jún 2009

nebojim uz to bude po 3 mesiacoch a tie su krticke potom to ma uz byt iba lepsie a ten let trva iba 2 hodky takze to nie je tak zle skor sa bojim, ze budem musiet z prace lietat a to nechcem hovorit preco, nakolko tu netusia co ja vsetko skusam aby som bola tehu

julietka
2. jún 2009

to mas pravdu ze po 3 mesiacoch by to malo byt OK, ale nam ked sa to konecne podari asi budem dost uzkostliva a radsej nebudem nic riskovat, lebo ked si predstavim tu cestu aku sme museli absolvovat aby sme dosiahli vytuzene mimco..radsej budem pekne doma, prip. nejaky vyletik na slovensku

mirindi kedy budes volat?

zuzla80
2. jún 2009

Baby vy tu už dovolenkujete 😀 aj ja by som sa najradšej teraz vyvalila niekde pri teplúčkom mori, s drinkom v ruke .... no radšej späť do reality 🙂
Juli niesi sama slovenka, ktorá v chorvátsku nebola - ani my sme tam ešte neboli, ale toho roku sme sa rozhodli pre Chorvátsko, tak som strašne zvedavá, ako sa nám bude páčiť - ideme cez cestovku 8.8. ale autom. Inak ja vám musím protirečiť čo sa Grécka týka, ja na neho nemôžem dopustiť - napr. Korfu bolo nádherné síce Kos už až tak nie, bol na mňa príliš suchý, ale isto aj ostatné ostrovy sú očarujúce.

Miri tak veľa šťastia po 13tej - sú to riadne nervy, mám to čerstvo v pamäti 😉

bea77
2. jún 2009

Tak na dovolenku by som sa aj ja dala nahovoriť. My sme posledné roky chodili len do Egyta a vždy sme boli veľmi spokojní. Nám sa stále podarí nájsť si na dovolenku čas až v septembri-októbri a v tom Egypte je predsa istota toho počasia. Boli sme tam už 5x.

julietka
2. jún 2009

baby vy ste take odvazlivky ist s mimiskami v brusku na dovcu, vas teda obdivujem 🙂

julietka
2. jún 2009

bei a do ktoreho centra chodite v egypte? my sme boli len v hurgade a tam je super rusno, tam to pulzuje zivotom 🙂 chcela by som ist do Taby ale vraj tam nic nie je...ale chcem tam ist hlavne preto ze to je nablizsie k izraelu a chcem ist k mrtvemu moru

zuzla80
2. jún 2009

Juli ale to vieš, že ak by boli komplikácie, tak dovolenku zrušíme, ale ak bude všetko v poriadku nevidíme dôvod. Aspoň ukážeme drobčekom, čo pekné ich na tomto svete čaká 🙂

Bei 5x ale nie v rovnakom hoteli, na rovnakom mieste, či? Ale je pravda, že v sept/okt veľký výber z teplých krajín už nieje a ak je tak je to príliš drahé.

julietka
2. jún 2009

zuzlik mojka a ty sa ako citis?pijes dufam vela 🙂 brusko ta neboli? co ti povedal K nehrozi ti OHS vsak?

mirinda10
2. jún 2009

strasne mojka neviem ako to vydrzim prave mi volalo ceske cislo na mobil skoro som dostala infarkt myslela som, ze je to car a povedia mi ze nic ☹ ale bolo o nieco ine ale mam hrozny strach aj ked viem nic sa nestane a pojdem hned do dalsej stimulky ale ja strasne chcem aby to bolo ok a aby sa nam to podarilo mam teraz velmi dobre obdobie som kludna doma vsetko klape, v praci no proste ideal takze preto by som to uz moc chcela aj ked viem, ze ked to bude ok potom cakat 14 dni a opat volat katastrofa naozaj za chvilu uz budem sediva je to kus mojho zivota ten stres

Grecko je super uz som to pisala aj Chorvatsko bude Vam tam krasne poznam

bea77
2. jún 2009

Nikdy sme neboli v rovnakom hoteli. A boli sme aj v Tabe. Je pravda, že tam to nie je také rušné ako v Hurghade, ale pravdu povediac, nám to ani nechýba. Teraz naposledy sme boli v Makadi.

Miri, len kľud. Držím Ti palce

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre