Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

kajka39
25. nov 2010

dobre rano vsetkym ktori skoro vstavaju povinne aj dobrovolne 😀 😀 Ja som dnes zspala... 😀

lenka20
25. nov 2010

caute babule, kajka s tymi myomami zalezi ake su velke.. ak ti z R. odpisali ze ich netreba riesit tak neries, asi nie su velke a su v dobrej polohe, ja som si X rokov udrziavala 2 mini myomy a v poslednom tehu jeden z nich paradne narastol takze musi ist von, aj ked je v dobrej polohe, ale robi sarapatu, tlaci, boli.... tie hormony myomy zivia aj tie co si pichame aj tie tehotenske...
pozdravujem vsetky, a gratulujem katkam k meninam 😉

ninockaskv
25. nov 2010

@shandy mame poslednych dvoch v GF , ani neviem v akom su stave.. tam ti nikdy nic nepovedia a ked sa pytas, tak na teba pozeraju ako n a iditoa..
zase som odtial isla taka v negativnej nalade.. ma lekar oslovil, ze ci som magisterka xy a mne to prislo smiesne.. ako si potrpia na tychto blbostiach.. tak sa na mna divne pozeral, ze teda ste ci nie ste??? 😠

falin
25. nov 2010

@ninockaskv - silno budem drzat palceky. Ver svojim bojovnikom. Na druhej strane viem ze mas strach, je to priridzene, ved ide o nase deticky a clovek sa o ne boji. Ja to budem prezivat zachvilku. Kolko mate mrazacikov? My iba jedneho

@martini - je mi luto ze to nevyslo ☹ , tak nech sa mrsina rychlo rozbehne, nech mozes zacat. Verim ze teraz to bude uspesne. Bojis sa vkladat obe? Ja by som skusila dve.

@kajka39 - ahojky po dovolenke. Takze si hned isla do dalsej stimulku. Esteze su tie miomy vonkajsie a mozes pokracovat. Drzim palce

@martini - ja som stimulovala len clostilom a na rast sliznice mi potom pridali estrofem a pekne narastla

@ofinka - ja chodim k Stelclovi a je prima, odporucam.

mirinda10
25. nov 2010

@ofinka my mame Emku od Stelcla nedam na neho dopustit je mlady aj pre nas nakolko muz ma 45 a ja 40 rokov ale velmi dobre sme sa u neho citili, vie co hovori a robi a to je dolezite, nie kolko ma rokov, mozem len a len odporucit, vela stastia a hlavne musis mu verit 🙂

rebeka33
25. nov 2010

Ahojte, došli sme neskoro večer. Takže 2 pekné blastocysty v brušku. A uvidíme čo bude na mrazenie.
@ofinka túto stimulku mi celú robil Štelc a bol fantastický.Ináč trapas. Ja som 2x prosila ,aby nám dali termín na 14.00 a keď sme tam došli, že mali ste tu byť na 11.30. A ja som svoj tel. nechala v robote ,aby ma neotravovali.No trapas. No urobili to aj tak s úsmevom . RF je RF.
@ninockaskv držím palce na ket. A dúfam,že budeme tehule. A keď nie tak ja len do RF. 🙂
@tinna13 ja som mala 1 stimulku s Koudelkom a bol úžasný. Oni sú úplne iný ako Dr. na SK. A hlavne sú odborníci.
@martini držím palce na ket, ja som vkladala 2, lebo dvojičky by som privítala. 😵
@shandy prajem čarokrásnu svadbu. Ja som povedala,že až po dieťati. 😵
@kajka39 dúfam,že si zohnala. Ja som svoje nechala v RF.
Tak sa idem tešiť z dovolenky. Do pondekla nerobím nič, len si oddychujem. 😀

ninockaskv
25. nov 2010

@falin dvoch mame.. ale aj tak sa vzdy chytil iba jeden.. tak hadam sa jeden z tychto drobcov rozhodne, ze by bolo nacase 😉
@rebeka33 budeme.. jasne ze budeme.. 😉

callex
25. nov 2010

@kajka39 inak zaujimave ze dopichujes..podla mna mas pekne tie foliky. inak je to zaujimave ako nam kazdej menia tu stimulku.ja som prvui stimulku v RF mala len 2x2clostyl a o nejakom dopichovani nebola rec.teraz bolo 3x3 a bolo treba dopichovat.inak ked sa clovek dozvie na poslednu chvilu ze ma dopichovat a doma nic..tak pekny stres.dufam ze to vsetko pekne vyjde teraz v tvojom pripade.
@gabinkaa a nepacilo sa vam na konzultacii v brne?ked zvazujes ake car? na tvojom mieste vyskusam RF..to sa s GF neda ani porovnat.a co sa tyka penazi tak to co doplacas v GF das v RF za soft IVFko.takze financne tym ze ostanes na sk cez poistovnu velmi neusetris.a mrazacikov uz nemas?
@pikha dakujem za palceky. k akemu gyn chodis v NR?
@ofinka ja som Stelca len videla ale posobil na mna sympaticky.a to ze je mlady je podla mna dobre..lebo bude aj dravy 🙂 a urcite chce dosiahnut co najlepsie vysledky.a urcite sa viac zaujima o novinky ako nejaky dedusko pred dochodkom. a navyse mne Vitouskova hovorila ze rano maju porady kde sa radia.takze vsetci vedia vsetko.co je fajn.
@rikuska21 Machac je fajn. je srandista.mne sa strasne pacilo..ked som uz mala pichnutu uspavacku pri OPU tak prisiel ku mne a chytil ma za koleno a spytal sa tak ako?ja mu hovorim:rychlo vas pozdravim lebo uz to na mna ide.a on ze dobru noc.mne sa strasne ratal ten dotyk..bolo to take empaticke z jeho strany.

callex
25. nov 2010

@ninockaskv ku komu chodis V GF?A kedy ides na KET?
@rebeka33 tak budeme teraz dve doma. 🙂 inak ja som pocula ako si sestricku prosila o termin na 14tu..a ona ze nie je problem.tak niekde nastala zrada ale nemyslim si ze z tvojej strany.zelam tvojim blastocystam prijemny pobyt.

rebeka33
25. nov 2010

@callex dakujem, no ja som im to hovorila aj 2x do telefónu. No Štelc si myslel,že chcem k Koudelkovi a ten robí len doobedu. Ale teraz ma mal on celý čas,tak som aj rada ,že to dokončil. Dúfam,že úspešne. 😵
Mám chuť si oddýchnuť, tak teraz mám výhovorku. tehotniem. 😀 😀
Prajem pekný a nerušený oddych.

gabinkaa
25. nov 2010

@callex mrazáčikov nemáme, dojem bol taký ako v každom inom centre, konzultovala som s doktorkou aj I. IVF aj lieky na II., povedala, že v tom by nemenila nič, že je to dobre nastavené, len pri druhom bolo menej vajíčok a asi ani kvalita nebola moc dobrá, vkladali mi 4 bunkové embryjká, síce I. výsledky krvi vyšli pozitívne ale potom to odišlo

gabinkaa
25. nov 2010

@pikha ďakujem za povzbudenie, mám obavy z ďaľšieho sklamania, toto neboli veľmi príjemné, Tebe držím palčeky

callex
25. nov 2010

@rebeka33 a co budes porabat cele dni?

@gabinkaa RF je dobra volba..tak skus si dohodnut konzultaciu s niektorym lekarom muzskeho rodu.ja osobne inklinujem skor k muzom..so zenami gynekologickami som nemala dobre skusenosti.iba s jednou ale ta odisla do zahranicia.a bola si aj na nejakych vysetreniach?genetika, stitna,endokrinologia?

gabinkaa
25. nov 2010

@callex genetiku nám robili, ale ostatné nie, my sme samoplátcovia, takže nám zdravotná nič neplatí

rebeka33
25. nov 2010

@callex sú to len 4 dni a asi budem len spať, pozerať telku,prečítam nejakú knihu a tak dovolenkovo.

zlatanka30
25. nov 2010

@gabinkaa nam ked nevyslo prve ivf tak nam nepovedali absolutne nic.ze preco??ked som sa pytala na ine vysetrenia tak povedali,ze netreba naco?dajte si druhu ziadost na ivf.tak sme sa zobrali a odisli ,viacej tam nejdeme.

callex
25. nov 2010

@gabinkaa
@zlatanka30 my sme pochodili tak isto..dokonca nam tu druhu ziadost hned aj vypisali.a na otazku preco to nevyslo?odpoved priroda sa postarala.
gabika to ze si samoplatca neznamena ze si nemozes dat sama porobit tie vysetrenia.popros svojho obvodneho gynekologa nech ti vypise doporucenie na endokrinologiu a na hematologiu my napisala vseobecna lekarka.vsetko pojde cez poistovnu.

zlatanka30
25. nov 2010

@callex no nam to vyslo aj nevyslo sa uchytilo test bol //,ale potom si to rozmyslelo a odislo.este sme nechceli pk a aj tak ju dali napriek tomu ,ze bolo malo vajok. 😠

pikha
25. nov 2010

@callex k Obertovi 🙂 skvely doktor. a ty?
@rebeka33 "tehotniem" je velmi pekny vyraz 😀 😀 Tak nech sa len zadari
@gabinkaa neboj.. vsetky baby s IVF to mame tazke, ale kazdy bordel ma niekde svoj koniec 🙂 uvidis. Stalo sa ti nieco zle pri tych predoslych pokusoch, alebo len neprijemne prostredie? Ak ta nic specialne netaha do GF, skus zmenu centra. RF by sa ti urcite pacilo. Okrem absolutnej profesionality vsetkych lekarov ma to centrum jeden bonus navyse, a to potvrdi kazda z nas co sem chodili a chodia-pekny ludsky pristup, vsetko ti pekne vysvetlia a su na teba normalni, nikto po tebe nesteka a nekasle na tvoj nazor.

falin
25. nov 2010

@ninockaskv - verim ze to teraz vyjde a budete mat krasny vianocny darcek 😉

@rebeka33 - mas pekny plan, dobre si oddychni , nech sa bobacikovia pekne uhniezdia. Drzkaj sa

@zlatanka30 - tak to poznam, u nas to bolo to iste 😒

zlatanka30
25. nov 2010

@falin s tou PK??a kde ste boli ak mozes.my v Heliose

falin
25. nov 2010

@zlatanka30 - myslela som s tym testom, ze najprv ano, a potom to babulo vzdalo, hcg kleslo 😖
Teraz som bola .1krat v RF a predtym v iscare

balinka
25. nov 2010

ahojte babulky 😉 ktoreho dr.mi odporucate v reprofite?v januari tam chceme ist na konzultaciu 😉 😉 😉 dakujem 😉

gabinkaa
25. nov 2010

@zlatanka30 bola si v GF? toto mi vadí, že neviem nič pečo to nevyšlo alebo čo sa udialo, vždy mi len povedali, že som reagovala na stimulku dobre a to je všetko, ale prečo som mala menej vajíčok, čo to bolo liekmi alebo čím to neviem, som z toho dosť znechutená, je pravda, že ak by to vyšlo, by som ich chválila, ale človeku je to veľmi ľúto a zvlášť ak som samoplátca, očakávala by som iný postoj, RF mi doporučovali aj IVF soft, neviem čo je lepšie

gabinkaa
25. nov 2010

@callex teraz si bola na II. IVFčo? skúsim sa na to spýtať a ktorého lekára by si v RF doporučovala?

gabinkaa
25. nov 2010

@pikha vieš chodila som k Dr. Harbulákovi a celkom sa mi pozdával, len mi stále vadí, ž e tých informácii je málo, teraz som stimulku mala dosť krátko, neviem či je to dobré alebo zlé, to mi vadí, že žiadne riadne informácie a ani po nezdare sa nikto neozve, neviem či je to tak v každom centre, nemám veľa skúseností

rebeka33
25. nov 2010

@gabinkaa v RF sú podľa na super všetci. Ja som mala pri prvom pokuse Koudelku a teraz Štelca. Ale myslím,že tam je to jedno. A personál je tam rozkošný. 🙂

gabinkaa
25. nov 2010

@rebeka33 bola som tam na konzultácii u Dr. Kuřecovej, ale potom sme zostali v GF, asi sme urobili chybu, lebo pokus zasa nevyšiel, teda I. výsledky boli pozitívne ale druhé už nie, neviem čo sa stalo, ale už nemám chuť ísť do GF

olympia
25. nov 2010

@rebeka33 príjemné tehotnenie, držím palce! 😵

@callex ja som bola tiež veľmi spokojná s dr. macháčom. Ale všetci dr., s ktorými som sa hoci len pozdravila (a oni sa pri pozdrave aj usmejú, čo hneď pôsobí pozitívne), tam na mňa pôsobili dobrým dojmom.
@balinka budeš spokojná! ;)
pozdravujem všetky, len nestíham každej osobitne napísať, už je mi zaťažko dlho sedieť za počítačom, tak vždy len nazriem.

pikha
25. nov 2010

@gabinkaa mozno aj ty si ten pripad, ktory reaguje lepsie na stimulku s mensim mnozstvom hormonov. Ja som tiez mala pri normalnom IVF len jedno jedine vajko a pri softe v RF ich po oba krat bolo sest. Je vela pripadov bab, ktore zareaguju ovela lepsie na IVF soft. Nechcem ti kecat do zivota 😀 ale RF by sa ti urcite pacilo, aj financne- zvlast ked si na SK samoplatca, ich ceny su absolutne v pohode, o vysledkoch ani nehovoriac. MUDr.Kurecova je tam nova, je zlata, ale na konzultaciu by bolo urcite lepsie volit niekoho, kto tam robi dlhsie. Urcite tu casto vidas mena MUDr. Machac, Stelcl a Koudelka.. hociktory z nich je super volba 😉 🙂 Kasli na GF a vyskusaj 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre