Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

zuzla80
2. jún 2009

Miri mojko ver mi sme s tebou - ja ten telefonát prežívam s tebou, a určite nielen ja. Musí byť dobre - verím, že sú silný bojovníčkovia.

Juli Koudy kontroloval brucho pred transferom, tak našťastie voda tam nebol, iba zväčšené vaječníky na 10cm. Aj sa cítim omnoho lepšie, nepichá ma už vôbec v bruchu, čo som strašne rada, lebo som nevedela ani spať a ani otočiť sa na bok. Je to omnoho lepšie, tak verím, že hyperstimulák je zažehnaný. Len tie moje drobátka nech sa zahryzkávajú - tak veeeeľmi chcem aby ostali tam kde sú 😉

Bei - som si aj myslela 😉 A o Makade som ešte ani nepočula. Egypt je tiež krásny, síce som tam nebola, ale má pekné aj pamiatky. Tak možno raz 😉

julietka
2. jún 2009

miri a neskusala si zavolat na to ceske cislo spät? co ak to naozaj boli z centra, ved maju viac cisel..skus tam zavolat nech sa nestresujes zbytocne
uplne ta chapem ze to takto prezivas, ja by som uplne skolabovala preto tam vola moj manzel 😉

julietka
2. jún 2009

zuzlik ved bobatka su uz zahryzkane 😉 ved si pisala ze ti vkladali hatchujuce blastocysticky vsak ze? 😉
ja verim ze tentokrat je to tutovka 😵 toto je vase 5 IVF?

mirinda10
2. jún 2009

juli volali mi z CSA z Prahy takze to nebol CAR ale co vas napadne ked vidite CZ cislo iba Brno ale este musim pockat a potom budem volat ja tiez verim ale ved uvidime ale je to napatie 😎

zuzli to to super ked to mas pod kontrolou stale ale vela vodi este pride moment ked sa zahniezdia a to musis tiez rozchodit potom si uz za vodou

zuzla80
2. jún 2009

Juli no neviem, či už sú zahrzkané, ono aj tej hatchujúcej blastocyste trvá chvíľku kým sa zahryzne, no uvidíme, aj keď obavy sú 😉 Veru Juli - 5ta stimulka 😒

Dúfam Juli, že zajtra tie pozitívne správičky prinesieš aj ty 😉 A kto ti bude robiť OPU? Inak ako sa ti pozdával Kouďák - v nedeľu vyzeral ako by ho práve zobudili, možno aj hej, veď oni tuším ťahajú aj 24ky.

bea77
2. jún 2009

Makadi je asi 35km od Hurghady. Je tam nádherné more. Je to relatívne nové stredisko, takže more ešte nie je také zničené. Ale tam je to ako v tej Tabe. Nie je tam žiadne rušné centrum. Ale nie je problém sa odviezť hotelovým autobusom alebo taxíkom do Hurghady.

mirinda10
2. jún 2009

no Makadu nepoznam Tabu aj Hurgada su ok ale su tam stale nove a nove centra tam to rastie ako huby po dazdi 😀

zuzla80
2. jún 2009

Idem na obed, ale verím, že keď sa o hoďku vrátim, tak Miriček nám donesie len pekné správičky - veľmi na teba myslím 😉

julietka
2. jún 2009

zuzli aky sa mi zdal? velmi prijemny a mily tak ako aj vsetci ostatni, ale je mozne ze mas pravdu, lebo tolko preklepov v sprave som este nikdy nevidela 😀 keby som nevedela co mi povedal tak tu spravu ani nerozsifrujem 🙂
neviem kto mi bude robit OPU, necham sa prekvapit 😉

julietka
2. jún 2009

bea v makadi sme sa stavovali pre turistov ked sme sli na vylet do luxoru, su tam krasne hotely ale nam to pripadalo take moc umelo vytvorene ked sme to porovnavali s nasim hotelom ktory bol priamo na pesej zone v hurgade 🙂

julietka
2. jún 2009

miri tak uz tam konecne zavolaj, moj manzel tam volal uz o 11stej
ja som tusim viac zvedava ako ty 😕 😵

mirinda10
2. jún 2009

tak bojovnici vydrzali ideme zajtra o 13.00 na ET moc sa tesim dufam, ze do zajtra preziju ale bolo mi povedane, ze mam 2 zrele vajka nakolko nikde mi nepovedali v minulosti ci su zrele alebo nie ale vsetky nakolko potom nechapem ked su zrele preco sa neoplodnia nakolko ak su zrele a spermijka je ok tak potom nevidim dovod preco sa neoplodnia

asi som mala viac vajok len asi 2 zrele tak sa zajtra spytam ako to bolo

lahhel
autor
2. jún 2009

Mirindik, tak to je vyborna spravicka, vidis bojovnickovia sa statocne drzia...tak uz zajtra ides na ET...budem moc moc drzat palceky, aby to dobpadlo na vybornu 🙂

mirinda10
2. jún 2009

inak zobral mi telefon Koudelka, predstavil sa ako Marek tak som ho hned nevedela zaradit len som sa mu podakovala za dobru spravu, ze mi urobil velku radost a on sa iba smial citil, ze som polepena a na pokraji zufalstva

zuzla80
2. jún 2009

Miri tak vidíš, že statočne bojujú obidve a zajtra si ich pohovieš už v brušku 😉 Ono tých vajok môže byť viac, ale niektoré nie sú zrelé a tie sa neoplodňujú. My sme teraz síce mali 27vajok ale zrelých bolo 24 a tie aj oplodňovali. Neboj do zajtra budú krásne bunkovce 😉

Juli asi tomu chcel rozumieť len on 😀 😀 Ja som šifry v mojej správe nenašla 😀

bea77
2. jún 2009

Miri, tak super správa. Až sem som počula, ako ti spadol kameň zo srdca 🙂 .

mirinda10
2. jún 2009

tak to teda spadol bei 😀 to mi ver ale to sme iba na zaciatku este budeme cakat dalsich 14 dni a to bude stres ako vzdy ja idem na 6te ET to som mala 2 IVF + 3KET tak viem co to je 14 dni vecneho cakania

julietka
2. jún 2009

miri tak to je uuuzasneeeeeeeeeee 😅 sa velmi tesim, pretoze tu sa potvrdzuje ze kvalita je lepsia ako kvantita.
Nam tiez vydrzali dvaja a v den ET nas privitali s tym ze ten jeden to do rana vzdal ale samozrejme ze sme boli stastni aj za jedno 🙂

takze zajtra sa tam budeme minat mirindik, ja mam rano OPU a ty potom ET 🙂

mirinda10
2. jún 2009

no ja tiez dufam, ze vajka preziju a pockaju na mna verim im musia nemaju na vyber. Inak Opu ma prioritu a ET moze pockat preto ideme az tak neskor ale to je dobre asi pojdem este do prace rano a potm drahy pride po mna uvidim nech sa doma nezblaznim z toho cakania kde nic nerobim tak som ako blazon

julietka
2. jún 2009

dnes sa tusim este neozvala avaka 😕
avka ako sa mas aj s bobacikmi, dufam ze je vsetko v poriadku 😵

zuzla80
2. jún 2009

Veru Avaka sa neozvala, snáď je všetko v tom najlepšom poriadku.

mirinda10
2. jún 2009

no to je pravda kde ju mame dufam, ze sa maju dobre a iba spinka a cita dobru knihu na posteli a ziadne behanie ma zakaz sa namahat

tanitta
2. jún 2009

jemine baby vy ste popisali... 😨 toho...
avaka tu bola zrana.. ze to prestalo takze dufame ze len pekne oddychuje 😉 ...
Julie 3hodky to neboli 😅 ...ale potesilo aj 1,5hodky 😎 ....
my uz umelinkovat s najvacsou prvdepodobnostou nebudeme....ani neviem ako by som to napisala..sme nesmierne stastni za to co mame.....ale ja zistila som ze po tolkych rokoch oddychu to nie je take jednoduche 😅 predsa dlho nist a potom clovek nasadne na kolotoc 😀 paanecku keby boli hned dve tak musime dvaja ostat doma 😀 ...ale nie..to je take spokojne "stazovanie" si ..urcite to chapete... vychutnavam si ked ho drzim .. ked na seba hladime a mojkame...ked zaspava vypadne mi velakrat nad postielkou slza a zbozne pozeram... takze surodenec jedine ze by to prislo ako supa z jasneho neba 😀 ...pokial sme este v tom prebalovaco-krmiacom svungu 😉 ... inak budeme len potom na R v dobrom spominat 😉 ...

julietka
2. jún 2009

baby je tu dnes este niekto? babenky ja viem ze to vyznie asi dvojzmyselne ale mam "mokre nohavicky" a nieco ako ovulacny hlien...baby toot som nikdy pred OPU este nemala...sa bojim ze mi praskaju foliky!! 😨

julietka
2. jún 2009

tanitka a u vas neprichadza do uvahy aj prirodzenou cestou? predsa len ak ste nemali nejaky zavazny problem a teraz je ten organizmus nastartovany 😉

tanitta
2. jún 2009

Miri... takze ide sa do brna 😎 .. super... takze dr stastnu ruku nech sa mu netrasie 😉 ...
julie...nepraskaju....ja sice pri softe si nepametam ci som mala ovu hlien ale pri poslednom ivf v heliku som mala a riadny.... 😨 .....pichas aj cetrotide? nie?

tanitta
2. jún 2009

julie...dr nam povedali ze asi nie... ale spg mame super.. a moje vajickovody neboli moc v dobrom stave.. ale po tomto tehu sa dr na vec pozera inak. ... 😨 .. ja si aj tak myslim ze my sa s mangelom "neznasame".. 😅

julietka
2. jún 2009

ano tanitka pichala som do vcera orgalutran, to je myslim to iste co cetrotide....tak dufam ze mas pravdu a nepraskaju 😨

zuzla80
2. jún 2009

Julietka aj ja som mala naposledy pred OPU taký akoby ovulačný hlien - neboj isto nepopukajú do zajtra. Žiadna panika 😉 .

Táni pánečku to musí byť pocit - normálne som sa snažila si to predstaviť - dúfam, že to u nás neostane len pri predstavách. Moja možno motyka vystrelí, veď nikdy nevieš, po toľkom trápení by aj mohla, veď koľkým sa "to" prihodilo nečakane a ani nevedeli ako - veď aj naša Mirica 😉

julietka
2. jún 2009

moja gynekologicka/porodnicka z antolskej mi povedala ze mala vela mamiciek co jej otehotneli aj s nepriechodnymi vajickovodmi, tak neviem ako si na tom ty tanitka, ale po porode verim ze sa ti vsetko dalo doporiadku a urcite si na tom lepsie ako pred tehu, telo sa urcite spamatalo a s tou neznasanlivostou...neviem..na to nie je dobry prednison?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre