Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

rienok
26. nov 2010

@calex ja by som si pockala na to co Ti odpisu z RF

@gabinkaa ahoj v GF som chodila k Dr Drabekovi.
Nestimulujem lebo posledne IVF som mala koncom septembra a na konzultacii mi robil aj sono a vravel ze musime nechat vajecniky oddychnut. V decembri to nevyjde lebo medzi sviatkami maju zatvorene a nedal by sa spravit transfer.
No a januar mi tiez nevyjde lebo ten 6. deň kedy sa chodí na UTZ tak som na dovolenke, a vo februári tiez v takom termine mam planovanu lyzovačku. Takže naberiem sily a pustim sa do toho s najväčšou pravdepodobnosťou 23.02. ;)

aj o tom veku Ti pekne povedia ... mne to tiez vysvetlili, dokedy skusat s vlastnymi vajickami a kedy už začať rozmýšľať nad darcovskými . Uvidíš, že aj manžel bude nadšený, ten môj bol a to máme za sebou 4.IVFka a má 47 rokov. Nechaj ho vydýchať a povedz pojdeme, porozpravame a uvidime :D. Ale je pravda ze ten moj je v tomto fantasticky, povedal ze to bude dovtedy robit kym ja budem chciet a neohrozi ma to 🙂

drzim palecky a vela optimizmu.

Prepáčte za ten šialene dlhý text :D

rebeka33
27. nov 2010

čaute, no ja som sa zobudila do totálne zasneženého rána. 🙂
@callex ako? lepšia nálada. už ťa trhá testovať? 🙂

callex
27. nov 2010

@rebeka33 jeeej sniezik..aj ja chceeeem.u nas nist. 😒 cely vecer som vyzerala kedy zacne snezit.v tomto sa tesim ako male dieta.testovat ma netrha...dokonca nemam ani testy kupene.mozno v pondelok ked nezabudnem tak nejaky kupim a spravim.to budem 10den od ET.Nalada je taka nejaka zmierena.akurat som podrazdena...vsetko mi vadi..ako svokor chrume jablcko, chlipe kavu, neter srka polievku,a teraz prisla navsteva a vooobec nemam chut byt spolocenska. 😠 najradsej by som dakam zaliezla.

rebeka33
27. nov 2010

To som aj ja taká namrčaná, aj telefon zdvívam ,že 😠 😠 prosím. Ale veď nám ide o dosť,tak sme nervózne. Myslím,že tak je to O.K. 🙂 Tu sneží a sneží. Ale aj sa to topí. Taký prvý sneh.
Prajem všetučkým peknú sobotu 😵 😵

kajka39
27. nov 2010

...pekny vikend prajem... 🙂
@callex, @rebeka33 - nie ste same, ja som dnes rano dolovala v kniznici knihu o pozitivnom mysleni a asertivite, aby som v robote mala co citat. V poslednej dobe si uvedomujem, ze som podrazdena a nervozna ako stara dievka... Az som z toho nestastna, ale myslim, ze su to len hormony 😀 Nastastie doma som v pohode, nemam byt na koho nasrdena, mm.. je zlaty a velmi tolerantny len co rano vstane usmieva sa ako slniecko 😵

rikuska21
27. nov 2010

ahojte
mna tiez sniezik potesil, no na ceste do rf to nebolo bohvieco. Machac bol super, ako ste vraveli, no mame iba tri foliky, ☹ ☹ tusim 19 a 19 a22mm, sliznica 8mm, no vravel ze aj mi mame prist v pondelok,
som dnes iba 7 den cylku ale musim im asi doverovat, vsak co ine mi zostava,
v noci o 12 pichame pregnyl, a vsetko je uz na niekom inom,

Kajka, ja idem na 11h mozno sa tam aj stretneme, na ktoru ides ty??a ktory den cyklu ti to vychadza: 😉

Aj ja mam z toho strach a tiez nedobry pocit, ze len 3 , ale uvidime,

Calex, ak sa ti nechce byt spolocenska, tak sa nenut, nieco inteligentne si vymysli a sup do perin
na kolk

gabinkaa
27. nov 2010

@rienok to je v pohode, dlhé texty sú dobré, ja som bola na 2. IVF v októbri a pri druhom tehu teste mi povedali, že v januári sa môžete objednať znova, berú to ako kus a nie ako človeka, ktorého ten neg. výsledok bolí, toto ma fakt dostalo, takže nemám chuť tam ísť, pôjdeme znova do Brna, ale k inému lekárovi a všetko riadne preberieme, Harbulák hovoril, že na stimulku reagujem super, len neviem či vajíčka sú v poriadku, tak to tam iste spomeniem, možno by stačilo IVF soft, ale to budem riešiť až na budúci rok, teraz tomu nechám voľný priebeh, nejako vyriešime aj finančné hľadisko, dúfam, že na dovolenke sa budete mať super a že sa aj lyžovačka vydarí, ja by som tiež niekam išla, hlavne do tepla, len sa mi nedá, mám doma mamu, ktorá je vážne chorá, mení sa na dieťatko a to je strašný pohľad, ale snažím sa to brať tak ako to je a tešiť sa z toho čo život prináša, tak príjemný víkendík a všetko dobré

tanitta
27. nov 2010

@rikuska21 nezufaj 😉 ved tri ks su super 😎 my z troch mame krasneho syna 😵 ...a to ma dokonca machac navadzal stimulku stopnut.... 😝 ....
som schopna precitat dozadu len minimum takze drzim vsetkm co prave ste v "akcii" vela vela stastia 😉 .....

rikuska21
27. nov 2010

tanitka, strasne si ma potesila, snad aj ja budem mat krasneho chrobacika po tolkych sklamaniach

kajka39
27. nov 2010

@rikuska21- jééjj gratulujem aspon velkost folikov je priemerne rovnaka co je dost dolezite , tak to sa asi stretneme ja tam mam byt na 10hod. a pregnyl dnes 22:30 picham, dnes som len 9DC, takze pondelok vychadza na 11DC. Ty si cim stimulovala?
Akosi to tiez nechavam na osud. Bude tak,ako ma byt... 😉 snazim sa nato nemysliet, ale v podvedomi to je. Pred chvilou som vstala a snivalo sa mi, ze v RF som drzala v ruke a pomahala im s velkou zaprasenou sklenenou policou, ze ju chceli zalozit, aby mali kde vajka ulozit,... no aka blbost! 😀 😀 😀
...tak sa ohlas, ked ma niekde uvidis v RF.... drzim palceky 😵

nemko
27. nov 2010

@rikuska21 moc Ti drzim palce aby to uz konecne vyslo 🙂 a bud rada, ze ich je tolko aspon nemas OHSS 😉 nejde o kvantitu, ale o kvalitu - to su slova Dr.Durechovej a ja Ti prajem aby aj ked su 3 boli tie prave a bojovne 🙂

callex
27. nov 2010

@rikuska21 na 7den su to teda riadny borci...takze preto v pondelok OPU.drzim palce aby tu platila kvalita nie kvantita.neda sa lahnut do postielky, to je navsteva ktora tu bude aj spat.ale uz je to ok..nejako som sa znormalizovala.oni teraz vsetci hraju karty a ja kukam tv a surfujem tuna. 🙂
@tanitta a preco ti chcel stopnut stimulku?

@kajka39 aj tebe drzim palcuchy.no snivala sa ti dobra haluz..mne sa zase snivalo s Machacom a bolo to hodne cervenej kniznice. 😎 😀 no co uz sympatak to je. 😀

kajka39
27. nov 2010

callex, callex ty sa nezdas....to keby vedel machac 😀 😀 😀

callex
27. nov 2010

@kajka39 ale aspon som sa zobudila s prijemnym pocitom..usmevom na tvari. 😀 😀

tanitta
27. nov 2010

@callex pretoze som mala 3foliky a stimulka sa predlzovala nesla podla planu a hlavne koli financiam ci vobec za to tie 3foliky stoja a + dokupovat puregon.....a vysledok nejasny...v podstate ma navadzal na stop resp to skusit s tym ze keby neboli oocyty po opu tak v daslom cykle by sme sa dohodli na cene.... 🤐 ....ale mala som zalohe pozarucny puregon takze sme sli dotoho bud alebo......

rikuska21
27. nov 2010

Kajka39, no urcite sa uvidime, len neviem ci ta aj spoznam, v tej siltovke vela nie je vidiet, jedine ze by si ju mala 😀 😀
ja som stimulovala len clostylom 3x1 a povedal, ze nemam dopichavat nic iba v noci pregnyl.

co sa tyka sna, ty si ho mala dobry, nechces sa zamestnat?? 😅 , ale aj mne sa v noci snivalo o nasom babatku, ako nas rano zobudit a vytiahol si dudel a povedal ze mu treba kakat a to bol budicek pre nas, no a fakt nam potom aj budik normalne zazvonil

nemko, ja si na teba pametam, uz ani neviem z akej temy, ale vdaka za povzbudive slova, snad to tebe vyjde na antolskej

callex@ mne sa to zda skoro na 9 den OPU, aj minule hovorili ze su pekne a nakoniec neboli dozrete, no musim verit,

iank ja hram strasne rada karty, aj by som si zahrala o nejake eurase

kajka39
27. nov 2010

@rikuska21 - este neviem co budem mat oblecene, ale isto si vezmem cervenu tasku a svetle bezove cizmy a cierny kabat. Mam kratke vlasy a melir blond. Zo slovenska nas tam asi vela nebude.
Ja ostanem v Brne ak budeme mat vajka, domov pojdem az po ET. Neoplatilo by sa mi cestovat naspät...

@tanitta - naozaj to vyzeralo vseliak, ale najdolezitejsi je vysledok. Dobre rozhodnutie to bolo.
Kolko si toho absolvovala, kym sa podaril maly ,,chrobacik,, a vyslo to?? 🙂

tanitta
27. nov 2010

@kajka39 4ivf a 2ket... 😎 ... potom som sa dozvedela o R... hladala som ...na ceskych forach skusenosti...vysledky... porovnavala... diskutovala...myslim ze som sa rozhodla spravne a aj vlastne vsetky vy kocky co uvazujete ist do R 😉 ...

kajka39
27. nov 2010

@tanitta - a to vsetky 4ivf a 2ket... boli negativne? V com bol problem?
Jasne, ze si sa rozhodla spravne, ved vysledok je v postielke 😵 😵 😉

tanitta
27. nov 2010

@kajka39 posledne 3ivf bolo // ibaze v 9tt MA.... u nas bol imunologicky problem....sa s manzelom neznasAME 😅 ...
DOLEzite bolo dodrzat pred ivf kondom styk aspon 3mesiace aby telo zabudlo na nepriatelske spermie....vzdy ked sme to dodrzali test bol // aj ked raz s MA ale predsa....druhykrat chraneny styk resp. ziadny 1 nadoporucenie prednison z R.....inak sme boli v Prahe na imuno kde potrvdili len"miernu formu" a z ich strany postacovalo len kondom styk az do 12tt....bez liekov........ dovtedy sme si vzdy mysleli ze spermie pomozu viac k uspesnosti ale narobilo to vaic neplechy ako osohu........takze paradox otehotneli sme s kondomom 😀 😀........ 😉 baby skuste ved za to nic nedate 😉....

kajka39
27. nov 2010

tanitta - to ma picne, takze ak to bolo oplodnene cez ivf tak sa zadarilo, len spermie to znicili? alebo nechapem? 😨
U nas akoze problem ziadny, a vysledok vzdy negativny . Na ziadne imuno vysetrenia nas ani poslat nechcu, ani v R..., zatial vravel dr. 😨

tanitta
27. nov 2010

@kajka39 chapes dobre spermie to vsetko nicili a ked to bolo s kondomom styk tak ok 😉 ...spermi nicili prirodzene prostredie v maternici a vytvarali sa protilatky ...

rikuska21
27. nov 2010

tanita, pridavam sa ku kajke, ani ja tomu nerozumiem, mne tiez zisrili vytvaranie protilatok na trofoblast a manzelove spermie, ale liecbu prednisonom som nepodstupila, potratila som az v 17tt 1krat,

kajka, ja som malicka a manzel ma skoro 2 metre, mam tmave dlhsie vlasy, Kaji a kedy byva vklad ak su vajka oka?

kajka39
27. nov 2010

@rikuska21 - ja som mala ET uz po 42hod. od ET. To znamena ked ides v pondelok na OPU, a bude to ok, tak je pravdepodobne, ze v stredu je ET.

tanitta
27. nov 2010

@rikuska21 prednison mi naordinovali v R preventivne.....proste ked sexujes pred ivf bez ochrany a po et bezochrany az do toho 12tt je to k nicomu.. len si skodis ak mas imunologicky problem....to je vsetko 😉 ....

kajka39
27. nov 2010

@tanitta - to je vdacna informacia, no asi sa objedname na to imuno, lebo mi to neda pokoj!
Este jedna otazka, a potratit mozes aj koli tym spermiam ak je nechraneny styk a ty si uz tehu, napr. 6-8tt?

tanitta
27. nov 2010

@kajka39 ano... mozes....resp. vychadzam z informacii ktore mi boli povedane v prahe...kdze sa doprucuje tak az do 12tt.... ale to len v pripade imuno preoblemu...pretoze niektore centra robia dokonca tak ze najprv vstreknu cerstve spermie domaternice zeny a az potom spravia et pre udajnu vyssiu uspesnost 😕 😕 vyber si 😉 😝

kajka39
27. nov 2010

@tanitta - tak teraz si stojim na kabli.... 😕 naco maju pred ET vstreknut tie spermie do maternice, ked vajka su odsate po punkcii a maternica moze zacat tvorit protilatky spermiam? Jedine keby to spravili ak telo netvori tie protilatky... 😒
Zatial som o tom nepocula , a robia to na slovensku, ci v R..? 😨 😨

tanitta
27. nov 2010

@kajka39 ale v prvom rade aj to embrijko musi mad dobry geneticky zaklad pretoze aj pri 3ivf sa nam to podarilo ale nebrala som vtedy prednison iba kondom ani anopyrin(zabezpecuje lepsi prisun zivin k embriu vraj a je vhodny aj pri imuno probleme taktiez na doporucenie v R) ....vsetko moze viest uz len k vyssej uspesnosti ale aj nemusi.......chapes...

tanitta
27. nov 2010

@kajka39 to o tom vstreknuti som citala tusim ze v icsare alebo gyncare v ke...ale nie som si ista ale s istotou viem ze to robili
ano ma to vyznam vtedy ked nie je imuno problem.. tomu by som verila skor....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre