Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

kajka39
27. nov 2010

@tanitta - skoda, ze som to nevedela skor, za skusku clovek nic neda, ale vela moze dostat... 😀 Je fajn, ze si to spomenula.
U nas asi je problem skor v tych vajkach, kedze ja by som uz mohla byt skor starou mamou ako mamou😝 😝 😝

Chyba mi callex, isto by k tomu vedela nieco tiez povedat...asi sa venuje hostom, alebo uz spinka...... 😵 😵

rikuska21
27. nov 2010

tanitta, tak mi sme sexovali bez ochrany, lebo som alergicka na gumu, vzdy potom chytim pliagu, ale budeme si davat pozor ak by nahodou doslo k etku, a mne v pondelok nasadia prednison, pre istotu, budem pichat clexane a uz papam femibion,

Kajka, aka stara mama???aj ja mam daleko po 30-35 a snad to nie je az tak vela,

rikuska21
27. nov 2010

tak asisom tu uz len sama, pregnyl sme uspesne zvladli pichnut a ideme do hajan,
cely vecer ma pichalo dole v podbrusku, mam z toho divny pocit, peknu nedelu vsetkym pa

martini
28. nov 2010

Ahojte. Som v štádiu prípravy na KET. Beriem estrofem, prednison a neskôr pridám utrogestan. Napadlo ma, že si prihodím nejaké vitamíny - kyselinu listovú, Ečko... Ale na druhej strane ma napadlo, že beriem ten prednison na akési zníženie imunity a teda či vitamíny nemôžu byť kontraproduktívne. Je mi jasné, že kyselina listová a E nie sú asi na podporu imunity, ale aj tak....človek nič nechce pokaziť. Mali ste teda niekto dialóg v CARe na tému branie vitamínov? a ešte by ma zaujímalo užívanie wobenzymu. Máte k tomu nejaké skúsenosti či informácie?

kajka39
28. nov 2010

@martini- viem, ze je lepsie brat namiesto cistej kys.listovej Femibion 800, ten lekari odporucaju uzivat uz od planovania tt do 12tt. E tiez nie je na skodu. Ostatne neviem, ja beriem len tieto dva.

kajka39
28. nov 2010

E- Je dôležitý pre prevenciu samovoľných potratov, má účinok na plodnosť . Spomaľuje proces starnutia buniek a tkanív. Vitamín E chráni bunky pred tzv. voľnými radikálmi . Ovplyvňuje tvorbu červených krvinek, zúčastňuje sa obnovy a rastu svalovej hmoty a ďalších tkanín. Posilňuje imunitný systém

martini
28. nov 2010

@kajka39 Ďakujem za odpoveď. zajtra kúpim 🙂

cavik
28. nov 2010

Pekný večer prajem

vôbec netuším, čo máte nového, strašne veľa je popísaného od kedy som sem nakukla naposledy.

Tak aspoň čosi about me: v sobotu pred týždňom som bola na OPU. Odobrali mi 4 oocyty, všetky boli zrelé, oplodnili sa 3, dali ich na PK ( moja prvá PK ), a vo štvrtok mi vložil dr. Štelcl po dllllllhom prehováraní 2 expandované blastocysty v dobrej kvalite ( neboli úplna jednotka ale ani dvojka 😉 , mám v papieroch I-II ....tak som si dala vložiť obe, aj keď dr. mi po cisárskom neodporúča mať dvojičky a že je tam veľká pravdepoodobnosť....ale prehovorila som ho tým, že niesú teda úplne najkrajšie ). Boli sme na chalupe a teraz sme došli domov. Užili sme si krásnej Vianočnej atmosféry. Zajtra som ešte objednaná na endokrinológiu a v utorok na hematológiu.
Potom idem do práce.

Kto mi tu zhrnie najdôležitejšie ? 🙂 🙂 Kto má po ET, KET, čerstvý // test alebo niečo podobne pekné ? 😉

falin
28. nov 2010

@kajka39 @rikuska21 - baby na zajtra drzim palceky
@cavik - verim ze tentoraz uspesne a ze budete mat najkrajsi vian. darcek 😉

rikuska21
28. nov 2010

ahojte,

stale mam chaos, od kedy treba brat ten prednison, mne ho daju v den OPU a to jest zajtra, kupim si aj E ked to kajka tak pekne popisala

Cavik@ no pekna spravicka, velmi ti drzim palce , nech su dve alebo aspon 1 zdrave babusko

tomka12
28. nov 2010

@cavik tak to su same dobre spravy, drzim vsetky palce co mam 😉 Raz sa to musi podarit 🙂

rikuska21
28. nov 2010

kajka39@ a odkial cestujete vy, ked tam ostavas az do etka?

Tomka, to je uz pekne 15tt, ako sa citis s dvoma babuskami v brusku???da sa to zvladnut? si PN alebopracujes?

kajka39
28. nov 2010

@rikuska21 - cestujeme vlakom z Popradu, je to ovela pohodlnejsie ako autom, aj sa vyspime v noci. Rano o 7:00hod. uz budeme stepovat v Brne.... Ak budu vajka a tak stanem v Brne, budem u kamosky ktora tam studuje.
Tebe niekto predpisal prednison? väcsinou sa to berie uz vopred 2-3tyzdne , myslim... no nie som si ista. A konkretne tebe ho preco predpisali? 😕

@cavik - drzim palcek, nech sa bambulkam u teba paci 🙂 🙂
@falin - dakujem

tomka12
28. nov 2010

@rikuska21 citim sa velmi dobre, brusko pomaly rastie...ja som na PN uz od OPU, takze oddychujem a uzivam si 🙂
Tebe drzim zajtra palce, nech je urodicka bohata 😉

rebeka33
28. nov 2010

@kajka39 na zajtra držím palce a asi idete tým istým vlakom ako sme chodili my, ten nočák čo je o 7 ránov Brne. je to celkom fajn. tak držím palce. 🙂 Pravdaže aj tebe @rikuska21 . Možno vás dajú na jednu izbu a pokecáte. 😵
@martini z vitamínov sa prikláňam k femibion 800 má dobre využiteľnú kys. listovú. Ten wobenzym mi doporučovala aj moja hematologička, že je najlepší na podporu imunity. Ale ja som sa na to vykašlala, takže osobnú skúsenosť nemám.
@cavik ty tajnostkárka. No super. Ja som tam bola v stredu na et. a callex asi 5 dní predomnou. takže sme tu už 3 čakaťaľky a ako vidíš v pondelok má kajka a rikuska odber. Tak v skratke. 😵 😵 😵

mircalla
28. nov 2010

ahojte baby, drzim vam vsetky palce, moc sem teraz nechodim, ale dufam, ze si precitam same pozitivne spravy

rikuska21
28. nov 2010

Kajka, joj, tak to mas namahavu cestu pred sebou. my sme tam v snehu snad do 2 hodin, na 11 tam urcite prideme.
ja si vytvaram protilatky na spermie a aj trofoblasty, no ekd som bola 2krat tehu tak mi nikto prednison nenasadil, tak uvidim co povedia zajtra, mam celkom obavy ako to dopadne
@rebeka33 dakujem pekbne a tebe drtim palecky aby sa krasne uhnoiezdili.a vydrzali 9 mesiacov

rebeka33
28. nov 2010

@mircalla už je dúfam lepšie. 😵

kajka39
28. nov 2010

@rebeka33 - ked ste boli tak skoro o 7hod. v Brne co ste robili? My tam mame byt az na 10hod, to su 3hodky cas.... rano je problem niekam zajst....

@rikuska21 - to ste isto boli na imuno, ze?

rebeka33
28. nov 2010

Jaj baby ako je s tým červeným vínom, po vklade sa už nemá piť ,alebo áno. Ja som aj dostala chuť ,ale známa ma zjazdila,že vyvoláva krámy? Keď ja teraz nemám nič na sliznicu a vy ste ho tak chválili. 😵

kajka39
28. nov 2010

rebeka, ako to neberies utros? Ja ti veru neporadim. Myslim, ze ak to nebudes s vinkom prehanat tak nemoze uskodit...

cavik
28. nov 2010

@rebeka33....pohár vínka môžeš až do potvrdenia tehu 🙂 🙂 ...ja mám dnešný už za sebou 😝 ....a tiež nemám estrofem, prvýkrát, som sa aj pýtala Štelcla, že prečo a že niekedy sa dával každému, ale preukázateľné kladné výsledky nezaznamenali, tak ho, v prípade dobrej výšky sliznice, nedávajú

rebeka33
28. nov 2010

@kajka keď vojdeš do toho podchodu zo stanice pôjdeš podľa šípok nákupné strediská/alebo tak nejak/ a vyjdeš pri tescu na také eskalátory a rovno po moste prejdeš do nák. strediska Vankovka .Nie je to vôbec ďaleko a je tam pekne veľa obchodou a kaviarní. Vianočne vyzdobené.Je tam aj zmenáreň,keby sa ti niečo zapáčilo 🙂 .mm si tak kúpil topánky.A do RF môžeš prísť aj skôr. Držím palce. 🙂

rebeka33
28. nov 2010

@cavik to som sa pýtala aj ja. 😀 Asi z nás ,čo mám x ivf ,už majú vrásky.Ja som ho fakt mala vždy ,tak teraz aj mne niečo také povedal, ale je mi to až divné. No kajka jasne ,že utroš beriem. 🙂 No možno taký malý si dám, aj keď ma vystrašila tak mi ani chutiť nebude. 😒

kajka39
28. nov 2010

@rebeka33 - dik za typ, isto niekde musime zabit cas aspon 2hodky. Moja polovicka zboznuje obchody a nakupovanie, to bude rad.. V centre su obchody tak zavcasu vsetky zatvorene 🙂

... idem si aj ja dat jeden poharik cerveneho 😀 😀 😀 navnadili ste ma....

rikuska21
28. nov 2010

ja pijem cervene oz zaciatku uzivania clostylu a sliznicu som mala 8mm na7den, aj dnes si dam, kazdy den si dame 2dc,

@kajka39, to cislo pri tvojom niku je vek???len sa pytam, nemusis odpovedat, ked si tvrdila, ze uz by si mihla byt aj babicka, ja mam prasynovca, mojho brata dcery syna, no galimatias, zajtra budem hladat blondavy melir a cervenu kabelu, tak snad sa tam vidime, 😀
inak idem sa dat aj ja cervene, prave ho mm otvoril a k tomu mozarella, paradajky bazalka a bylinkova bageta, , no parada,
inak co sa tyka utrosu, ja ho fakt neznasam, teh nhusny pocit, no fuj a k tomu az do 12tt som ho brala, asi ani teraz sa tomu nevyhneme ak by to samozrejme zajtra klaplo 😉

rikuska21
28. nov 2010

@kajka3 ano boli sme na imuno v prahe v podoli, ale liecbu som si nenasadila, cize viem o probleme, ale doktori ma presvedcili, je ze je to somarina brat prednison tak som ho nebrala, ale ak mi ho teraz daju tak to asi nebudem riskovat

tomka12
28. nov 2010

@rebeka33 mne Dr. Koudelka povedal, ze cervene vino je najlepsie lepidlo, tak som kazdy den pila 2deci...a oplatilo sa 🙂 🙂

kajka39
28. nov 2010

@rikuska21 - no ak by som mala 39 bola by som happy, 39 som imala, ked som sa na konika registrovala. Uz mam 40r. a o chvilu sa prehupne rok a bude 41 v marci. 😝 😝 😝 S tou cervenou kabelkou som si to rozmyslela a mam nachystanu inu, ale koli tebe si ju vezmem 😀 😀 😀

rikuska21
28. nov 2010

no si poklad, aspon ta najdem, moja naj kamoska ma 47, a druha, 52 a su to pre mna mlade kocky, je sice pravda, ze dieta sa mat nechystaju, ale ako tu zuz bolo spominane, rodia aj 50 nicky,
zajtra nam to musii uz vyjst! ak sa smiem spytat, kolky pokus to je u teba?ja mam za sebou 2ivka a dva porody, zial ani jedno dieta

@tomka, ja si uz pripadam ako alkoholicka, pravidlne denne 2dc a pritom mi to ani nechuti, no nastastie nie vzdy, no moj mm ma velku radost ze moze dopijat 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre