Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mircalla
3. dec 2010

@kajka39 este tolko, ze my sme mali na 3. den tri 10-bunkove a jedno 9-bunkove....plusdlasie si uz nepamatam. z tych 10 a 9 bunkovych boli 3 hatchujuce blastocysty a jedna expandovana, 2 vkladali a 2 kvalitne embryjka sa mrazili

shandy
3. dec 2010

dobre ranko dievcence 🙂
uz som tu dlho nebola, mam trosku nestihacky, hadam po svadbe bude lepsie... 🙂
co to tu necitam @rebeka33, vyzera to veeeeelmi nadejne. ja verim, ze tentokrat sa tych dvojociek dockas a ze vsetko dobre dopadne 😵 😵 😵 , tfuj, tfuj, tfuj.
@callex je mi luto, ch jo 😔 , ale nevzdavaj to...tu stitnu zlazu mas v poriadku? uz som sa to raz pytala, ale odpoved si nepamatam....
@kajka39 suhlasim s mircallou, velmi kvalitny bojovnik, tak nech sa pekne zahryzka a 9 mesiacov nepusti 🙂
pozdravujem vas vsetky, stimulantky, cakatelky, tehulky aj maminy. verim, ze sa mate vsetky dobre 🙂

rebeka33
3. dec 2010

ahojte babule, no ste ma potešili. Ja som mala pregnyl 17.11 takže to asi nebude on. 😵 No krv mám až v stredu, ale to čakanie už bude oveľa lepšie.Aj kEĎ u mňa je to iste len začiatok, ale aspoň kúsok radosti. 😵
@kajka39 držím vám obom
všetky palce. Ako píše mircalla je to pekné embrijko tak teraz ležkať, oddychovať, nech máš aj ty //.
@cavik prepáč,i som si to poplietla no dúfam,že budeš hlásiť čoskoro rovnaký výsledok. Držím palce.
@mircalla ty si veštec,ábo čo. 😀 ďakujem za prianie. Ako sa máš ty ? včera som na teba myslela, viem ,že to nie je ľahké hodiť veci za hlavu, ale nám chýbaš. 😉
Ináč aj ráno rovnaký výsledok,snáď ešte výraznejšie // . No už budem testovať až pondelok ,ako povedali v RF. 🙂
Všetkým prajem krásny deň.

rebeka33
3. dec 2010

@shandy ahoj no vy tento víkend máte veselo. Tak nech sa vám podarí všetko ako máte vysnívané. Budem na teba myslieť. No a s dvojičkami ,by si mohla mať pravdu.,ale aj jedno zdravé bude super,. 😵

shandy
3. dec 2010

@rebeka33 dakujeem, no ja budem rada, ak to hladko prebehne 🙂
noo, to pregnyl nebude...a na 8. den tusim julietka mala take vyrazne // 😉 . jasne, ze postaci aj jedno, hlavne nech je zdrave...

ninockaskv
3. dec 2010

@rebeka33 .. tak hadam uz sa to zacina schylovat k novemu a lepsiemu roku

@callex keby som vas poriadne citala, tak si tu najdem urcite nejaku diagnozu, ktoru si urcite vsugerujem.. takze moc nepatram a necitam..

ja sa mam fajn, nestresujem sa moc, len trosku cervicek je v bruchu.. ziadne "mozne" priznaky, len som unavena, ale to som z pocasia, obcas ma pichne v podbrusku,ale to si ja skor nahovaram .. a by sme mali 4 a 5 bunkaca.. tak ti by sa museli ze uuuuuplne najviac rozhodnut narodit sa na tento svet, bola by som velmi rada, keby som uz nemusela skusat kvality RF, ale neviem neviem. 😝

@shandy, ty to mas tento vikend? jeeej.. to budes mat riadne zasnezenu svadbu.. tak nech vam to vsetko vyjde podla vasich predstav 😵

vsetky ostatne pozdravuejm, tehulkam i cakatelkam prajem prijemny vikend, maminam s detmi..nech sa vam dobre kocikuje

mircalla
3. dec 2010

@rebeka33 dakujem, ja vas stale citam, seba uz radsej neriesim. tak juchu...nech to klapne...hemato si uz poriesila, tak vsekto bude ok
no uzasne nam nasnezilo, sme na dlhych dieloch, auta sa tu smykaju dole z kopca

maticap.
3. dec 2010

Ahoj baby, mozno si na mna pamatate a ak nie, aj tak sa chcem pochvalit 😀 : vcera sme mali vo Ferticente OPU, odobrali nam 8 vajok a dnes volali, ze mame 5 embryi!!! ET bude v utorok, ja sa tak tesiiiiim!!!!! 😵

shandy
3. dec 2010

@ninockaskv no to teda bude zasnezena, zas kydaju tie biele vecii 😀 😀
@maticap. supeer, drzim palce 🙂 🙂 🙂

callex
3. dec 2010

@maticap. jasne ze si ta pametame..co je teda u mna skor uz dovod na oslavu 😀 .super vysledok...tak nech sa vsetkych 5aj nadalej vyvija.drzim palce.
@shandy zelam ti krasnu svadbu...necj je ze uplne romanticka.
bola som na krv a skoro som spadla z noh ked mi sestricka zahlasila ze vysledky o tyzden.napokon islo o nedorozumenie..ona si poznacola beta hcg a to trva vraj dlhsie.normalne hcg je do 24hod.uz nebola ani moznost zaniest si to do labaku..zmenili spolocnost kam to posielaju a tam vraj maju bordel a ked budu vysledky v pondelok tak mozme byt radi.ale teda vraj mozem skusit dnes po tretej.takze ma caka uzasny vikend.som chcela vysadit utros ale takto mi to svedomie nedovoli.prisla vam niektorym mrcha aj ked ste ho brali?lebo som akosi prestala mat predmrchovske bolesti.

callex
3. dec 2010

babulky poradte...pisala som M. a on navrhuje LSK a odstranenie vajickovodu. ide o to ze mam na pravom vajickovode sactosalpinx.a pocas laparky v GF mi ho uzatvorili ale vajickovod neodstranili.druhy bol pocas laparky nepriechodny..to bol april 2009.v januari 2010 som bola na HSG kde sa ukazal ten lavy priechodny. stretla som sa s tymito nazormi lekarov: gyn.z CAR piestany mi odporucil skusit IVF a ked sa nepodari tak odstranenie toho vajickovodu. lekar ktoreho mam na to vybaveneho mi chce fiknut aj ten lavy.vraj ak mam sacto na jednom je otazka casu kedy bude aj na druhom.cisto teoreticky ten lavy moze byt priechodny kedze som po 3IUI 2x ostala tehu..ale ak je tam sacto tak vlastne moze ta tekutina embryjka vyplavit.chcela som este v januari skusit jeden pokus kedze mam fostimon ktory expiruje v januari.ale na toto M.nereagoval.ak mam ist na laparku mam si dat prec len ten pravy ktory je ko alebo aj ten lavy ktory este moze byt hadam aj par rokov funkcny?

falin
3. dec 2010

@kajka39 @rebeka33 - dakujem vam baby, tusim ste sa dohodli a pisali naraz 😉 Este poprosim info kde je to nakupne centrum blizko stanice. Budem mat v brne pauzicku, tak ju chcem vyuzit motkanim sa po obchodoch.
Len dufam ze sa pocasie trosku ustali a na cestach nebude taky chaos
Kajka - drzim palceky nech sa bojovnicek pekne zabyva
Rebeka - od prednisonu sa citis ako "prietokovy ohrievac"? Nie je to od tehu?Ja beriem prednison, ale na mna tak neucinkuje, mne je stale kosa 😝
A prave som si precitala tvoju spravicku o //, tisko gratulujem a tesim sa ako keby som si ich ja nasla. A tiez si myslim ze to pregnyl nie je. Drzim palceky nech to ide pekne dalej

@martini - u nas si napriklad krv do labaku nosim sama, ale vysledky daju iba sestrickam. Minule (ked som si uz 3-ti krat posebe davala robit hcg) som ich chcela "zlomit" a neuspesne 😠

@callex - to mi je luto ☹ ☹ ☹ . Inac ja to pocitujem tak isto, do isteho momentu mam pocit ze som tehu a potom zrazu sa zacnem citit normalne a viem ze je to v keli. A tu otazku PRECO si kladiem stale, zial odpoved nepoznam 😖
Ja som sa minule po neuspechu dochodla mailom a telefonicky, nesla som do rf.
Calexik ja som heterozygot v dvoch mutaciach, zistili mi to na genetike, potom ma dr. z car poslala na hematologiu a od ET si vzdy picham fraxik. Zatial bez vysledku

falin
3. dec 2010

@shandy - nech vam svadba vyjde a nech mate na nu krasne spomienky

@maticap. - jasne ze pamatame. To je krasna urodicka, verim ze to tentokrat vyjde. Budeme drzat palceky

@callex - niektore baby dostali mrchu aj ked brali utros, ja nnapr. nikdy az po vysadeni. A sotu lsk je to takze rozhodovanie. Ja by som verila M z rf. A ked odstranit tak urcite iba ten jeden nefunkcny, ale toz moj osobny nazor

mircalla
3. dec 2010

@callex mam s tym skusenost. ja som si po 3 IVf dala prec oba vajcovody, lebo oba boli nepriechodne a bol na oboch sacto. boli mi vlastne nanic. ono ano, ak su vajcovody nepriechodne, byva aj sacto, lebo nejaka tekutina nema kam odtekat. nielenze vyplavuje emrya ale je toxicka a moze ich aj znicit. podla mna sacto je len ak je vajcovod nepriechodny.
mne to odporucil stelcl, aby som ich dala prec. v kazdom pripade u mna nebolo co riesiet. ak jeden mozes mat priechodny, asi by som dala prec len ten druhy. na druhej strane, kedze ten druhy mas uzavrety...moze robit sarapatu? neviem....mozno to chce pozriet cez laparku a podla toho konat, vopred sa dohodnut s dokym....akoze nechapem preco ti ho v GF len uzavreli, ak bol nefunkcny. v kazdom pripade sacto vyrazne znizuje uspesnost IVF

ninockaskv
3. dec 2010

@callex ja som nerozumela ani pol slova 😅 .. neviem vobec poradit, neskusili by ten co by mohol byt funkcny nejak zachranit a skusit nejaku alternativu? ja chodim na akupunturu a brala som aj nejake byliny.. vraj jej tam otehotnela baba s endometriozou.. ..a le neviem veu neviem, co ti poradit 😒

inak ja som podlahla panike, dnes sme mali v praci "zober svoje dieta so sebou do prace den" tak tu od rana beha mrte deti rozneho veku a pohlavia.. akoze panika des.. stale to nejak nezvladam .. 😅 😅 😅 tak som rovno volala do RF.. sme objednani na 20.12, aby sme to stihli este do noveho roka ked tak, aby sme mohli zacat nieco riesit, chlap ide v januari na 3 tyzdne do azie, ci kam to 😠

@mircalla ako sa ma filipko? a inak ake kociky zvladaju takyto necas? obcas to tak obzeram, ze aky by som si ja kupila.. nas maly by uz mal rok 😔 😔 bohvie, v com by sme sa uz vozili 😅

mircalla
3. dec 2010

@ninockaskv chapem, ze to je tazke. ja to nezvladala a tom som teda neprezila co ty..vedome som sa vyhybala vsetkym tehulam a matkam s detmi...ale dietatko ti naplni zivot a prinesie novu radost, i ked na maleho nikdy nezabudnes.
tak dobre, ze si volala....a mate termin...ku komu ides?
a mozno to vyjde v tom GF, ked najmenej cakas...
inak ta velmi obdivujem, si silna, musi byt strasne tazke, nech uz sa na teba konecne usmeje stastie

mircalla
3. dec 2010

@ninockaskv filipko fajn, je sikovny, krasne sa pretaca na brusko uz 2 tyzdne, je s nim dost prace, je zivy. uz aj ta akutina v gulkach samu vstrebala, tak vsetko ok. len nech je zdravy hlavne

mircalla
3. dec 2010

baby prave kukam, ze @olympia za 15 dni rodi....olly, kde si??

maticap.
3. dec 2010

@callex @falin @shandy - dakujem babulky! Uz aby bol utorok a mam bubakov "naspat doma" 😵 .

mircalla
3. dec 2010

@maticap. gratulujem aj ja

martini
3. dec 2010

@callex Ja osobne som začala dosť výrazne špiniť počas brania utrogestanu a keď som ho na obed vysadila, tak sa MS úplne rozbehla do večera. A k tej druhej otázke: určite sa poraď, či ten funkčný tam radšej predsalen nenechajú.

maticap.
3. dec 2010

@mircalla jasne, ze dakujem aj Tebe! 😉 😀

rikuska21
3. dec 2010

ahojte,
dala som si trosku oddych, este neviem ako sa rozhodneme , ale pravdepodobne v januari skusime nativ a ak nic, tak podeme zase do Ferticenta, na normalny protokol, lenze ja sa velmi bojim hyperstimulaku, ked som mala 1krat stimulku vo ferticentre, mala som desny OHSS-KUK album ak chcete, . mala som pri tom 22 oocytov, z toho iba 9 vajok a z toho sa iba tri oplodnili, cize nic moc, otehotnela som ale v 17tt,bol koniec,
takze to je takto o mnou,
@rebeka33 paradicka velmi drzim palce do stastneho konca,

@kajka39, tak to su krasne spravicky, snad nam o dva tyzdne povies tu naj spravcku ze sa to krasne ujalo,

Callex, mrzi ma to, myskĺim na teba
@mircalla, dakujem za povzbudive slova aj ostatnym babulkam ste fakt mile,

Lilina ja by som chcela vyskusat ten pripravok zu soje pri tom native, mohla by si mi napisat nieco viac a aj presny nazov a kde to kupim???

vonku jee tak nadherne rozpravkovo, Bratislava uz velmi dlho nebola taka krasna biela ako teraz

kajka39
3. dec 2010

@falin- skopirovala som ti navigaciu kadial mas ist, co mi napisala rebeka:
keď vojdeš do toho isteho podchodu zo stanice pôjdeš podľa šípok, smer nákupné strediská/alebo tak nejak/ a vyjdeš pri tescu na také eskalátory a rovno po moste prejdeš do nák. strediska Vankovka .Nie je to vôbec ďaleko a je tam pekne veľa obchodov a kaviarní. Vianočne vyzdobené.J e tam aj zmenáreň.
Vsetko otvaraju o 8hod. Kym to prejdes, bude akurat cas sadnut niekde na kavicku....

@shandy - prajem krasnu svadbu, nech sa vsetko vydari podla tvojich zelani. Pocasie jbudete mat rozpravkove. Vela stastia v zivote zelam!!! 🙂

@maticap pekna urodicka, tfuj,tfuj nech sa pekne delia. Kolko si das vlozit 1 alebo 2?

@callex - kazda dobra rada draha... Ja teda vobec neporadim, kedze nemam vobec skusenosti. Ale myslim si, ze ak nie su vajcovody priechodne, treba ich radsej odstranit. Vraj je vecsia sanca otehotniet... Asi je lepsie poradit sa s vicerymi lekarmi a tak sa rozhodnut...

@rikuska21 dakujem, tiez si zelam to iste, aby sa konecne zadarilo. A aby to konecne aj vam vyslo, casto myslim na teba odkedy sme sa stretli.

@mircalla - ta info. a tvoja skusenost ma potesila, dufam ze tentokrat ten nas ,,bunkac,, naozaj zabojuje. Aj machac vravel, ze z takych sa tehotnie,ale aj tak podotkol... ach, keby tam nebol ten vas vek..... 😵

@danutta - kde si?? ako to vyzera s tvojou stimulkou, daj nam vediet...

mircalla
3. dec 2010

@rikuska21 a mala si ISCI pri tom dlhom protokole? alebo neboli vajka dost zrele, ze sa len 3 oplodnili?

olympia
3. dec 2010

@rebeka33 veľmi sa teším a potichu gratulujem! Je to super, drž sa! 😉
@mircalla asi už budúci týždeň to bude, ale nie je to isté. Takže to mám za pár. 😅 🙂 😵
@rikuska21 mne tiež hrozil OHSS, mala som nábeh, ale v RF mi nasadili preventívne Fraxiparín a Dostinex a neprepuklo to. Samozrejme, aj som pila veľa vody a jedla bielkoviny, ležala, oddychovala a po ET už to bolo ok. Držím ti palce.

callex
3. dec 2010

@mircalla ved to mi nejde do hlavy..ze ak je uzavrety tak by nemal robit sarapatu.v GF ho zrejme neodstranili preto lebo to bolo v ramci jednodnovej chirurgie...a keby mi ho fikli nemozu ma na druhy den pustit domov., 😠 a tak ma vdaka nim caka 4laparka. 😠 vrrr.
@ninockaskv a 20.12.este robia..mne sa zda ze tu kocky pisali ze robia do 19ho.
@rikuska21 super ze nie som sama kto sa tesi zo snehovej nadielky. 🙂
@kajka39 jasne ze vas superbunkac zabojuje.ked sa tak dobre rozbehol tak nech dobehne stastne do konca.
ja som doteraz bola viacmenej imunna voci tehotnym a detickam ...ale posledne dni mi to veru nerobi dobre.a ja trubka som dnes volala kamoske ktora vdaka GF ma doma 2tyzdnoveho syna.a ked som dnes pozerala bez servitky a videla som tam tie rozkosne deticky z detskeho domova chcelo sa mi plakat.
a samozrejme uz mi volala mama ci mam vysledky.dost co to mam ja tazke ..ona to bude tazko prezivat.asi jej poslem sms a ona pochopi ze nema volat a poplace si sama.no a este ostavaju svokrovci.ked clovek potom vidi tu ich bezradnost a smutok a beznadej.no voobec sa netesim z vianoc..nemam na ne ani chut.nemam chut na nic.

rikuska21
3. dec 2010

@mircalla, mala som ISCI neviem preco sa len 3 oplodnili, ani mi nmepovedali, mozno sa mi netvoria vajka ja fakt neviem, uz som zufala ako dalej, aj stelcl mi pripadal zufalo, sam vravel ze tomu vobec nerozumie a nevie ako dalej, ze by riskol to nativ a uvidi sa, no len mne sa uz nechce stale len dufat a cakat,

Oli, tak bezproblemovy porod,
inak ja som si celu stimulku pichala fraxik aj vela vela pila a mala som hnusny ohss, tak asi ako u koho to reaguje, mne vo vseobecnosti hormony roboia zle, mam choru stitnu zlazu, mozno aj to mi napomaha k robeniu zloby v mojom tele

martini
3. dec 2010

@rikuska21 Ja som tiež dobrý adept na OHSS a aj pri softe v Brne som ho v jemnej verzii mala, ale dostinex a voda zabrali. V každom prípade soft protokol je podstatne lepší v takomto prípade, pretože tam je riziko OHSS fakt nižšie. V mojom prípade OHSS je spôsobené PCO.

@callex Čo to tu čítam...ty si naša kolektívna dodávačka energie a pozitivistka, tak nevešaj hlavu... 🙂 A tie vaječníky...najlepšie by bolo, ako Kajka píše, prebrať toto s viacerými lekármi a potom si urobiť záver.

@shandy Aj ja sa pripájam s prianím krásnej svadby a šťastia a lásky v živote.

@maticap Super super, tak teraz len pozitívnu energiu a veľa štastia, nech to vyjde.

rebeka33
3. dec 2010

Ahojte,
@maticap držím palce, nech sa pekne delia a potom šup k mame. 🙂
@callex niektoré labáky sú otrasné. 😠 Tak už nejak vydrž do pondelka. K tomu vajíčkovodu. Chorý by som dala jednoznačne preč a druhý by mal zhodnotiť lekár počas zákroku. Najlepšie hocičo posúdiš priamo in situ.
To vysvetlovanie rodine a známym je hrozné, ja to poznám po MA. Ja som pustila hlášku a nech si to povedia medzi sebou. 😒 drž sa a skoré uzdravenie duše
@falin tak už návod máš,pekné vianočné nákupy. a ďakujem 🙂
@olympia tak prajem čo naj pôrod a aby ste boli rýchlo domka a hlavne zdravý. Držím palce. 😵 😵
@rikuska 21 vydrž ,je to ťažké, ale v RF určite niečo vymyslia a pomôžu vám. Držím palce. 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre