Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

maticap.
6. dec 2010

@kajka39 dakujem kajka. U mna je to skor prechladnutie alebo co. Na virozu to nevypada. Asi ste ma dievcata presvedcili - ved co vam budem hovorit: presne toto som chcela aj pocut: ze mame ist do toho 😀 😀 😀 . Takze moje rozhodnutie: podla zajtrajsieho vysledku od embryologa sa asi rozhodneme, ze ideme do toho! 😉

mircalla
6. dec 2010

@maticap. ja ja mam ten nazor co baby
bola by to skoda, sanca u KET neni az taka vysoka ako z cerstvych embryi
@cavik hm hm je mi velmi luto, asponze mas miska. ono nechcem ta dako lamat, teraz to je najlepsie vypustit z hlavy, ale poznam dost geneticku a hematologicku na kramaroch, je naviac velmi mila a vsetko ochotne vysvetli....keby si si to rozmysela

zufalka
6. dec 2010

@callex ja mam kamošku,tá mala 17 den cyklu test negatívny a ked stále nechodila mrcha,tak šla neskor na krv a dnes ma malý 3roky 🙂

callex
6. dec 2010

@cavik to je hrozne a strasne nespravodlive.velmi ma to mrzi..a je mi luto ze to vzdavas?co na to hovoria v RF ..v com moze byt problem?co tak skusit to este raz ale tak aby sa to neodohravalo v decembri?ked ho mas taky smutny.zelam vela sily...
@maticap. stres ti zhorsil tvoj zdravotny stav..a mozno ked sa ukludnis tak to prejde take to kriticke.asi by som isla k obvodnemu lekarovi nech ma pozrie ci je to vazne ..ci je to na ATB..a ked nie tak by som do toho isla.
a ak nemas teploty tak by som sa dala vypisat a sustredila sa na ET..a pekne doma oddychovala,liecila sa a tehotnela.

callex
6. dec 2010

@zufalka tak to uz je fakt sila...hm zeby som sa zacala nadejat?
tak co to tu citam o tej imunite? tak ste ma presvedcili ani ste o tom nevedeli 🙂 ze nabuduce ten Imunor vynecham.uz mamlen jednu ampulku,..tu uzijem a potom si dam pauzicku.viacmenej ho beriem na chlamydie..ale myslim si ze ci ho beriem alebo nie tak tie mrsky si robia svoje.raz cusia a su ticho a potom zase vylezu arobia bordel. 🙂

maticap.
6. dec 2010

@mircalla @callex - ste fakt zlate,dakujem 😀 ! Ako som napisala vyssie: uvidime co zajtra povie embryolog, ale ja hovorim: Deti, chystajte sa - ideme si pre vaaaas!!! 😀 😀 😀 😵 😵 😵 .. a inak som takmer normalna 😝 .

rebeka33
6. dec 2010

@cavik ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ , ja mi to veľmi ľuto. Ty si už bola na krvi? veľmi ma to mrzí. Ja idem za DR. Čelovským robí v nem. na terase ,ale má aj súkromnú amb. v Ke . Dvom mojim známym pomohol k deťom. Vraj čaruje, tak potom ti poviem. Čo ti povedali v RF na ten priebeh? Oddýchni si a uvidíš čo život prinesie. 😵
@maticap ak nemáš teploty a silne nekašleš, tak podľa mňa môžeš ísť. Veď koľko prechladením otehotnie keď sú v postieľke. 😀

maticap.
6. dec 2010

@rebeka33 mno, teploty nemam, ale ten kasel... ten veru je. 😒

martini
6. dec 2010

@rikuska21 Prednisom mi dali v RF asi skôr preventívne. Zhodnotili, že nemám urobené imonologické testy a takto to vyriešili. Brala som to aj pred ET aj teraz pred KET.

Ja som dnes bola na ultrazvuk endometria pred KETkom. Lekár povedal, že mnohé ženy majú polovičné hodnoty a ak s takouto sliznicou to nevyjde, tak potom nikomu a že ak máme ešte k tomu hatchujúce blastocysty zamrazené...tak ma potešil. Aj keď minule v RF tiež hovorili, že embryjko dokonale v štádiu expandovanej blastocysty s dokonalou morfológiou a super sliznica a aj tak to nevyšlo.

martini
6. dec 2010

@maticap. Pripájam sa k názoru babám, ak nemáš teploty a neberieš antibiotiká (a asi ich ani nebudeš potrebovať), tak do toho choď. Je fakt vyššia šanca pri normálnom ET, než KETe. A aspoň nemusíš brať prednisom na zníženie imunity 🙂 Držíme zajtra palce...

martini
6. dec 2010

@callex A tie chlamýdie ste mali poriadne preliečené? tri týždne tetracyklinové antibiotiká?

martini
6. dec 2010

@rebeka33 Na Čelovského som aj ja počula len dobre...tak nech ťa zajtra len chváli 🙂
@cavik To mi je ľúto, ale teraz si oddýchni a uvidíš čo a ako ďalej...a ako Kajka poznamenala, máš Miška, tak máš už prečo byť celý život veselá...koľké z nás o takomto šťastí len snívame (tým nechcem pravdaže znížovať tvoj smútok).
@kajka39 Ty nemáš chybu s tým prednisonom...🙂 a v RF si sa určite nepriznala 🙂

kajka39
7. dec 2010

Krasne dobre ranko, vsetkym. Hlasim, ze u nas uz prsíííííííííííí 😒 Dnes budem v praci cely den ,ale som velmi zvedava na callex ako dopadla krv, cakam na malilicky zazrak. 😉 😉

@maticap- nech vsetky dnesne spravy su pozitivne, verim ze pojdes pre bublinky 😉

@rebeka33- ty si uz doma na PN, alebo zatial cakas na oficialne vysledky z krvi? 🙂

@martini- ja som si aj u nas vypytala na slovensku, aby ma poslali na imuno, alebo genetiku aj v RF , ale stale ma odbili, ze nie,nie nic vysetrovat zatial netreba..... ze je to zbytocne, a ze to nema az taky vyznam ako sa tomu pripisuje atd.... Tak som si ho nasadila sama, hadam neumriem tych par dni kym ho uzivam, nie?? 😀 😀

Tak papa vecer nakuknem... 🙂

falin
7. dec 2010

@ninockaskv - treba verit ze nedorazi. Drzim palceky.

@maticap. - tak len potvrdzujem co baby pisali, ak by to bolo na atb alebo boli teploty , tak by som do toho nesla. Ak je iba znizena imunita a lokalne postaci ten bioparox, tak za pokus to stoji. Drzim palceky, nech sa babulka pekne zabyvaju. A na kasel skus hedelix, mozu ho aj tehulky. A este mna ked drazdi na kasel, davam si cukriky anticol cierne alebo colia activ blue, mi to pekne ukludnia, to drazdenie a potom tolko nekaslem

@cavik - dakujem. Je mi to velmi luto, tak som velmi verila ze tentoraz to bude to prave. Buduci rok by mal byt lepsi, co takto dat posledny pokus? Oddychni si a nacerpaj novych sil. Je dobre ze mate Miska, dietatko je velmi dobry liek.
My sme malu ako 3-rocnu tiez dali do lyziarskej skolky a nebanujem. Nauci sa tam zaklady, dobry postoj. Ja som samouk a urcite by som ju to naucila zle.

@modra - 8 rokov? fuha to je riadna doba. Ako sa ti dari?

@kajka39 - uz sme tu ako lekari, naordinujeme si vsetko 😵

@martini - aku si mala sliznicu? kedy ides pre emryjka?

takyna
7. dec 2010

@mircalla mame Quinny pozicany ten ma kolesa ako maly tank 😉 sa vytesujem z neho , ze vsade mozem s nim chodit, ale vanicka je mala tak som zvedava do kedy vydrzime s nim, ale zatial staci, a dufam, ze potom pojdeme do sportaka 🙂 , a ako prikrmy? ste zacali uz?

takyna
7. dec 2010

@olympia drzim palce nech to vsetko stastne dopadne a tesim sa na fotecky 😵 😵 😵 😵 😵 😵

Kocany vsetky vas pozdravujem 🙂

mircalla
7. dec 2010

@takyna ahoj...prikrmy nie, ma cas, ved ked zatial mu staci...chcela som len vediet, ci nahodou netreba uz. neonato je uz opraveny, zajtra by mal dorazit, tak na cestovanie bude dobry, na jar ho budem opat pouzivat

takyna
7. dec 2010

@mircalla som zistila , že všetky kočíky v dnesnej dobe stoja za prd, o nicom su 😒

callex
7. dec 2010

@martini chlamydie mam plucne a tie su dozivotne..neda sa ich zbavit.vraj..to mi povedali asi traja lekari.
@kajka39 si zlata ze cakas..a mrzi ma ze ta musim sklamat.
HCG do 2..cize negativne.a mrcha nikde 😠 to sa mi este nestalo.

modra
7. dec 2010

@falin ale celkom fajn az na to ze mi byva dost zle a mam vela roboty. Ale tak co uz snad len december a budem mat pokoj 🙂
A ty ako?

ninockaskv
7. dec 2010

@callex,krucinal.. to ma mrzi.. som sem chodila od rana nakukovat.. ze co a ako.. mozno stresy, daj si vino a kupel.. 😠
nevadi, hlavne ze mas zdravu a funkcnu maternicu, ten zvysok sa nejak zariadi .. 😉

mirinda10
7. dec 2010

@takyna vanicka je v kazdom kociku na prd nakolko je mala ked do nej das fusak a babo ma overal tak je tam ako sardinka, ja ju mam v sportiaku Quinny a da sa aj ked je na chodniku 15cm snehu
ja som v piatok kocikovala a mala aj prsiplast ten bol cely biely od snehu a spala 2,5hodky chodila som na nu kukat ci zije co uz tak dlho nespala asi od 3mesiacov
v nedelu bolo-11st a spala 2 hodky vonku, cim horsie pocasie spi dlhsie nechapem

rebeka33
7. dec 2010

ahojte babule , nestíham dočítať. mám chaos. menia nám okno v kuchyni, rodí sučka, či skôr nerodí. Tak Vám chcem len oznámiť B- HCG 1140 na 13 deň . Neviete to je to isté HCG a beta- HCG ? Šla som do súkromného labáku zaplatila. 10e a za 2 hod. mala výsledok. Keďže som na hematológii odsedela od7 do 9 a moja gyn.berie krv len do 8 mej. 😠
teším sa , len mám pocit,že ani to nestíham. No keď sa to tu skludní ,napíšem Štelcovi a po´dakujem. Stále sa ospravedlňoval,že som Koudelkova pacientka a .. Tak teraz mu poviem,že som rada, že mal čas práve on. 😀 🙂 Večer sa ozvem.

takyna
7. dec 2010

@mirinda10 to aj u nas ked je hnusne pocasie, mala spi ako zarezana 🙂 , dobre su tie Quinny take riadne do terenu su super 🙂 , ale uz aj tak nech je čím skor LETO 😵 😵 😵

mircalla
7. dec 2010

@mirinda10 mam pocit, ze deti dako bavi spat zababusene, ked je vonku zima
ja som malemu pustila bebe channel...com hrozna, ale som dnes tak unavena, ze hroza.
ja som vcera po necelom 4.5 mesiaca od porodu dostala menzes (raz po 6 tyzdnom som si uz myslela, ze ano, ale bol to vtedy plany poplach,len som sa este cistila a zakrvacala som z myomu). no teraz je to vazne menzes, ale inak divny...sice cervena krv, ale dost slaby. brucho mam nafuknute, krize na skapatie....tak cakm ci sa rozbehne, alebo to bude taketo, clovek by cakal silny menzes, ale vraj ked este kojim, moze byt divny
segra inak plne kojila 9 mesiacov a menzes uz dostala 5. tyzden od porodu
@rebeka33 pkeny vysledok, to mozu byt aj dvojky

baby chcem sa este spytat ci mate parny hrniec? maju klasicky tescoma a potom take cosi do zastrcky od phlipps - priprava pokrmov na pare, ale je to plast, tak ma to moc nelaka...kvoli tym prikrmom sa pytam

mircalla
7. dec 2010

@takyna veru....toto obliekanie von seba a maleho neznasam....brrr....a potom zase vyzliekanie a voda zo shenu po celom byte...maly neznasa hlavne ten okamih, ked ho babusim do fusaka...to sa skoro vzdy jeduje, az kym nie som vonku

mirinda10
7. dec 2010

@mircalla ja nevarim na pare, mam taky mensi hrniec pre Emmu a tam nacistim zeleninku a teraz uz pucim vydlickou ale predtym som mixovala
no to mi hovor mala reve pokial sa obujem a nahodim kabat, tak musi kukat na mna, inak hroza ☹

mircalla
7. dec 2010

@mirinda10 hehe to obliekanie je taka makacka, kym na maleho vsetko nahodim, tak som spotim...uz si preventivne vsekto nachystam aj seba obujem, inak by reval o to dlhsie....leto je leto...alebo jar....neviem sa dockat

takyna
7. dec 2010

@mirinda10 aj ja varim, nevarim na pare zatial
@mircalla my nenavidime obliekanie, a babusenie, cize je to vzdycky o nervy, ja musim byt tiez uplne prichystana, lebo by mala Bibuša revala o ratu 🙂

mircalla
7. dec 2010

takze ste zeleninku varili vo vode? nasi sa ma pytaju co na vianoce....tak poradte...vyuzijem ten parny hrniec? ci ani enie? ci radsej mixer? odstavovac mi segra pozicia

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre