Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

kajka39
12. dec 2010

@rebeka - dakujem, na krv pojdem zajtra 12den a to uz by urcite malo nieco zaznamenat , test mi kazali na 14den v RF. Ty sa ako citis tehulka?? 😵 😵

avaka
12. dec 2010

@julietka ,no mas ale sikovne deticky,ze sa uz pytaju 🙂
no skus to hrozno po troske,ved uvidis...je to naozaj hrozne teraz v zime,ziadny vyber ovocia.. 😒 a mas pravdu,tie licka mozu mat z harmanceku,je to alergen a napriek tomu ho obsahuje aj vela detskych cajov..ale mozu aj zo zimy..
My mame tiez cervene licka a nielen to,zajtra ideme k dr.,mala uz ma 3.x od narodenia uplne vyschnutu pokozku na celom tele a niekedy aj drobne vyrazky,myslim,ze je to nejaka alergia,ale dr.nas poslala na kozne,ale ja chcem zistit z coho a nie len maste davat.. a mala to uz pre zavedenim prikrmov a svrbi ju to,chudatko,tak sa skriabe.. 😔

@bobjan .uzasne.gratulujem 🙂 ,tiez sa mi chlpy zjezili z Tvojej spravy...prijemne tehu 😉

julietka
12. dec 2010

@avaka no veru spravne si sa rozhodla, ze nechces malej len masticky placat na telicko, to je choroba vsetkych koznych lekarov, liecit chorobu a nie cloveka. Poznam len jedinu koznu lekarku ktora je fakt skvela a zoberie ti najskor vsetky vzorky a az potom rozhodne o diagnoze..ale vacsinou ti koziari su strasni fušeri..
dnes som predsa len skusila dat drobcom hrozienko, mala mi odmieta asi vsetko ovocie, dala si trosku a potom to vyflusla do dialky jeden meter, to by sa tusim ani mne nepodarilo 😀
ale maly to papal az sa zadusal z toho, sam si bral pekne z misky a krmil sa, velmi mu to chutilo

lumcag
13. dec 2010

@kajka39,
Máme zřejmě stejný názor. Víš od chvíle, kdy se malý narodil jsem neměla čas, ale co se týče otravování............myslela jsem si to samé. Prostě jsem chtěla, aby si byla v klidu. A soustředila se na co máš. Ale jinak já jsem ti na tu sms odpovídala 🙂, nebo ti snad nedošla? 😕
Také jsem ti říkala, že až pojedeš do Prahy, tak máš dát vědět, že jsem se chtěla s tebou sejít
Co se týče Martínka, je to zlatíčko. Zítra jdeme na druhou hexa vakcínu. Ani nevíš, jak mi to trhá srdce, když mu tu injekci aplikují.

lumcag
13. dec 2010

@kajka39
Dočetla jsem se, že čekáš na výsledek 😉 Doufám,jen že už ti to tentokrát vyšlo. 😉
A cvičíš ještě a jezdíš k té Babičkové? Já tedy musela cvičit celé těhu a postupně mi cviky odbourávala.
Prosím tě, řekni, že máš pozitivní krev. Má kamarádka si dělala doma test, ten ji ukázal negativní, i když už byla v 6tt

lumcag
13. dec 2010

@kajka39
Dočetla jsem se, že čekáš na výsledek 😉 Doufám,jen že už ti to tentokrát vyšlo. 😉
A cvičíš ještě a jezdíš k té Babičkové? Já tedy musela cvičit celé těhu a postupně mi cviky odbourávala.
Prosím tě, řekni, že máš pozitivní krev. Má kamarádka si dělala doma test, ten ji ukázal negativní, i když už byla v 6tt, takže je blbost doma testovat. Jak říkala ZUFALKA

lumcag
13. dec 2010

A jinak všem vám držím palečky, aby jste měli pod stromečkem ten nejkrásnější dáreček 😉 a to //

callex
13. dec 2010

ahojte babule..konecne som sa prebrodila vsetkymi tymi stranami..uff ..cez vikend som robila vianocne upratovanie takze som robila ako diva az mi vsetci hovorili nech si uz sadnem. 🙂 spravila som komplet 3izby..uz zostava len wc,kupelka,jedalen.kuchynu prenecham svokricke. 🙂
@kajka39..v KE je imuno ale ked som ja zhanala zaciatkom roka info tak tam napr.nerobia protilatky na trofoblast.preto som isla do Brna do Viamedy..a dali mi tam aj rychlo termin.vysledok do 30dni poslany postou.drzim palce na krv i ked viem ako sa citis..ja som bola na tom tak isto.vyzera to ze nasej stvorice cavik,ty,rebeka a ja ..bola len rebeka uspesna.ale aspon niekto,..a my ju dobehneme.
@bobjan..sem tam som za zahliadla v roznych temach a viem ze sa uz velmi dlho snazite...velmi ma tesi vas zazrak a zelam ti aby ste to dotiahli do zdarneho konca.
@pikha dakujem ze na mna myslis...moj plan je detoxikovat sa,zacat sa hybat,schudnut,idem k batalikovi ako som pisala ci tam nie je nieco co nam brani, a koncom januara mam konzultaciu v RF kde sa dohodneme co dalej.
@mirinda10 tak sa stan fin,riaditelkou ty...alebo aspon poziadaj o polovicny plat ako mala talianka.
@ninockaskv...tisko gratulujem a drzim palce na krvicku
@rebeka33..waw nadherne HCG..zeby dvojky?
@falin...tak nech sa mrazacik zahryzne ako sa patri a nepusti 9mesiacov
@martini...skorsi termin sa nedal lebo Machac tam skor nebude.kedze som mala naneho vela otazok tak sme sa dohodli na konzultacii..nedalo sa to poriesit cez meily...on chcel dat odstranit vajickovod a ja som este bojovala za dalsi pokus ze si myslim ze problem bude v stitnej..ze tu poriesim a uvidime.kazdopadne si zoberiem vsetky nalezy a zoznam otazok a neodidem skor ako nebudem mat jasno.pretoze na prvej konzultacii som si tie nalezy zabudla a cela konzultacia trvala asi 5minut.takze teraz si chcem dat cas a vsetko vyjasnit.no a dovtedy sa dam nejako dokopy vo veciach ktore si myslim su zanedbane.
dufam ze som na ziadnu nezabudla.. 🙂

mirinda10
13. dec 2010

@callex ja som financna riaditelka len na MD nastupujuca od 3.1 no to vies kazdy expat zaraba vela ja ked som robila v Prahe 4 roky, tak som brala skoro 3x tolko ako teraz ale to mas zmluvu na projekt, takze amerika skoncila ale musela som aj vela makat a cestovat, pracovna doba 8,5 hod denne nehrozilo to som si mohla dovolit ako bezdetna ale teraz Emma ma najvyssiu prioritu 😵

callex
13. dec 2010

@mirinda10 jaj tak to som asi v tej rychlosti nepochopila..tak to uz verim ze bez teba nemozu zit 🙂 ..bohuzial dnes je taka doba ze mnoho mamiciek uz pomaly nevie co je to 3roky byt doma...castokrat idu po roku do prace..lebo peniazky bolo a je a bude potreba vzdy. ale ved napokon co fnukame..vsade vo svete je to inak..take nieco ako 3rocna materska nepoznaju.tam ich uz po pol roku zezu do prace ak nie skor.

callex
13. dec 2010

inak som bola v piatok na medovej masazi...a veruze bolo tam opet toxinov.takze tie co beriete clostyl sup sup k maserovi precistit sa.

pikha
13. dec 2010

@callex dobry plan 😎 taky.. zdravy 🙂 A kam chodis na tu medovu masaz, v NR niekde? Som veru nevedela, ze Clostyl je take svinstvo.. skor by som to tipla na ine lieky 🤐

mircalla
13. dec 2010

@mirinda10 je to na porazenie, u nas vo firme tiez maju expati ovela vacsie platy....dokonca aj ti na nizsich poziciach, uplne nekvalifikovani v porovnani so slovakmi.

falin
13. dec 2010

@kajka39 @callex - dakujem babulky za palceky. Kajka, pockaj na krvicku, velmi ti prajem aby bola pozitivna

@maticap - ako? uz ti kasel presiel? ako sa citis?

callex
13. dec 2010

@pikha je to clostylom..mam to overene vyskusane. na masaz chodim do salonu Seven..pol hodka 7eur..odporucam.no plan je uz mi ostava len realizacia...s tou je to horsie.inak od ET som schudla trosku asi to bude tym ze sa pozeram ked manzel slape na stacionarnom biku. 😀
inak ten tvoj gynekolog je zabudla som to meno je sukromnik? aj ti nejako specialne pomohol?ked sa zaobera problem.parmi?

callex
13. dec 2010

@mircalla ta to uz je co za bordel? a ked ideme my do sveta robit tak zase nam len daju nizsie platy. 😠

mircalla
13. dec 2010

@callex nielen to, ale ani nam nedaju pracu, na ktoru mame....

mircalla
13. dec 2010

@callex teda jedine ak by som poziadala o transfer v ramci firmy do zahranicia, ale hladat si daco nove akoze mozem zabudnut....istu dobu som si posielala CV do irska na joby, na ktore som bola dokonca overqualified, vsade ma poslali dakam, ze nesplnam kriteria atd. robim vo financiach. v irsku tak do hotela na recepciu maximalne sme im dobri, a to je uz top job

pikha
13. dec 2010

@callex Seven poznam, chodim tam, ale na masazi som veru este nebola. Vyskusam potom 🙂 Jaj a chudnut keby sa dalo tak ako opisujes 😀 to by nam bolo sveta zit 😀 😎 Moj gynekolog sa vola Obert a specialne pomoct mi uz nestihol, lebo som medzitym prisla aj o druhy vajcovod a tam co uz. Ale hned ako som k nemu presla, porobil mi vsetky mozne vysetrenia cez stitnu zlazu, toxo, chlamydie a ja neviem co este vsetko, sam od seba-toho predtym to ani nenapadlo 🙄 dal mi wobenzym na vtedajsie sacto, ze sa mozu tymto zrasty rozpustit, a celkove taky skvely pristup. Sukromnu ambulanciu ma poobede a doobeda robi v nemocnici. Problem.parmi sa oficialne zaobera Kozar, ale pri vsetkej ucte, ten nevedel co so mnou a hned ma posielal na IVF. A mozem sa spytat.. v com je vlastne u vas problem? Mozno si to tuna aj pisala niekde, ale ja zas nechodim casto na tieto fora 😒

ninockaskv
13. dec 2010

ahojte baby, ja som chlapovi nakazala volat, ciara na teste sice vcera bola pekna, len som to nezvladla.. tak volal, mame hcg 395... 😅 😅 😅 tak dufam dufam, ze to bude ok.. len ma strasne boli vajecnik, presne ako poslendy raz, tak dufam, ze sa nedopracujem k ziadnemu pruseru.. 😔

zbezne som vas precitala, s tou pracou je to cele zle, najhorsie je, ked zena zaraba viac ako muz a moze ostat doma 6 mesiacov a sup sup do prace 😠

rebeka33
13. dec 2010

@ninockasvk no supéééer, gratulujem. Asi keď najmenej veríme tak to najlepšie sadne. 😵 😵 😵

callex
13. dec 2010

@mircalla vsade su namysleni snoby...ja som tak bola na jednom teste v ang.agenture na poziciu data entry..test som urobila na 99percent a ani sa neracili mi ponuknut pracu..co na tom ze som vedela len par viet anglicky..ved pri tej pozicii islo o zadavanie dat do pc.a na druhej strane ked v nejakom warehouse ukazes ze vied robit tak ta zoderu z koze...a domaci ta neznasaju lebo zvysujes pracovne tempo. 🙂
@ninockaskv naaadhera...vajecnik ignoruj..pokus sa velmi nevsimat si sama seba lebo je to na zblaznenie.ja som pri prvom ivf aj mala strach ist na wc..ze zbadam krv..a teraz pri druhom v pohodicke..nesledovala som to.
babule ked uz sme tu prebrali hrnce, vysavace atd...nemate niektora skusenost so zehlickou s parnym generatorom?chcem si kupit pod stromcek a netusim aku?

mircalla
13. dec 2010

@ninockaskv superrr....a take ani nehovor, skus sa pozitivne naladit. dufam, ze ti dali v GF na sono daky lepsie termin ako posledne, si pamatam, ze si cakala dlho. alebo ides k svojmu gyndosovi?

zufalka
13. dec 2010

@kajka39 ty kokso!!!! To nemáš bližšie žiadneho lekára alebo labak kde si to zaplatíš? Tak to by sa mi fakt nechcelo 😕 Ale možno to bude stáť za to 😉 moc ti držím palčeky,verím že sa ti už nechce,ja som na tom asi tiež tak 😒 toto je moj siedmy pokus 😒 v januári mam tie dva "nanuky" a uvidím 😒

kajka39
13. dec 2010

ahojte, dorazila som prave domov. Rano som bola pre pokoj duse na krv. Tabletky na obed som uz neuzila, kedze krv bola naozaj negativna. Moj zlaty doki mi to vybavil expresne o 4hodky som vedela vysledok.....zazrak sa nekona!! ☹ ☹ ☹
Idem sa vybalit, a potom vas budem citat.... 😉

maticap.
13. dec 2010

@kajka39 kajka, to mi je luto.... ja idem na krv o tyzden. Uvidime, ci dovtedy nedorazi MS - od soboty citim podbrusko a dnes aj krize... som 23. DC, takze by to ten MS mohol byt. A furt lietam na wecko kontrolovat, ci nemam spinenie alebo tak. 😒

yaya3
13. dec 2010

ahojte 🙂 ,
potrebovala by som poradit ohladom transferu embryii. Zajtra mam ist na transfer , ale zabudla som sa opytat, ci netreba cipok a tabletkku tak ako to robia v GF. AKo vlastne v Reprofite prebieha transfer? V sobotu som mala OPU.

kajka39
13. dec 2010

....tak pred chvilkou som napisala asi 20 riadkov ,a ked som to chcela odoslat, tak sa mi zjavil zlto modry ,,vtipalkovsky text,, ... no toto. Konik uz par dni blbne aj vam?????

Takze este raz, ale uz len v skratke:

@callex - prosim ta co su to tie trofoblasty? Je to dolezite, viem, ze sa to tu spomina ale ja nie som v obraze....
@maticap - zelam, aby si mala opacny vysledok ako ja. Nech to cislo je aspon trojciferne na zaciatok a potom kozmickou rychlostou rastie. Moje pocity po ET neboli ziadne, akoby som ani na ziadny nebola. Mozno to tvoje bolave podbrusko a krize su dobrym znamenim, drzim palceky 😉
@zufalka - u nas nemame z coho vyberat gynekologov, tak som si nasla toho ku ktoremu chodim, ale je dost daleko. Ma dve ambulancie 60 a 90km. Dnes mal ordinaciu prave v tej vzdialenejsej. Je to uzastny lekar, ktory mi vychadza max. v ustrety a je to clovek s velkym srdcom......
Ty si mala z tych 7-ich IVF aj pozitivne? myslim okrem toho posledneho, ktory tak zle dopadol ... Ja ta obdivujem, ze 7x. Myslim, ze ja sa na dalsi uz nedam, chce to pred definitivnym rozhodnutim este cas

@ninockaskv- gratulujem, ale len potichucky, nech ti to cisielko len pekne rastie, vela stasticka 🙂

rebeka33
13. dec 2010

@kajka39 to mi je ľúto. 😢 Chcela som, aby ti to vyšlo. Budúci rok bude určite plodný. 😵 @zufalka aj pre teba 😵
@yaya3 transfér trvá 15 min. a ja som utroš zavádzala po transfére v RF. Ukážu vám embryá a vložia ,poležíte 20min. a idete domkou. držím palce nech sa pekne zahryzkajú

rebeka33
13. dec 2010

@kajka39 aj mne to blbne. Písali ,že to budú "vylepšovať "do piatku, tak uvidíme. Nechaj si to preležať. 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre