Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mircalla
15. dec 2010

@shandy to u mna pocas tehu ani mm....zato cez kojenie hroza....a hlavne vypadaju ako sacky s vodou🙂)

shandy
15. dec 2010

@mircalla ty si pripad, ze sacky s vodou 😀 😀 😀 . no veru leti to straasne neskutocne. Ved ale pozri aj na Filipa aky uz je z neho chlap... 😉 . mne sa tak nic nechce robit. som si zvykla doma a teraz v robote by som len spala po obede...rozmyslam, ze si skratim o hodinu od januara pracovny cas, ze si dam z domu pracu na tu hodku, lebo takto to veru nepojde...

maticap.
15. dec 2010

Ahojte, som relativne kratko po ET - 8. dni... ved keby ma sestricka neposielala na krv, tak tam dnes ani nejdem. No nemyslim si, ze to hcg este porastie...

mircalla
15. dec 2010

@maticap. tak fakt neviem, naco ta poslala na krv na 8. den...vidim, ze sa "vyzna"

mircalla
15. dec 2010

@maticap. tak fakt neviem, naco ta poslala na krv na 8. den...vidim, ze sa "vyzna"

shandy
15. dec 2010

@maticap. cooo?? to si len 8.den?? to je co za kravina....vsak to je este skoro...

matahacik
15. dec 2010

Ahoj dievcata,
som tu nova pripajam sa k tejto teme, kedze Reprofit a konkretne Dr.Koudelka mi bol doporuceny na konzultaciu, prva sa robila v Iscari v BA , kedze mam 38rokov, tak v BA mi navrhli ihned IVF ICSI....ani mi to poriadne nevysvetlili, len rychlo hrr hrr, prvy krat ma videli v piatok, a hned uz vo februari sa chcu do toho pustit,(comu sa samozrejme vzhladom k svojmu veku nebranim, len chcem mat vstekjo v klude vysvetlene a chcem pocut aj nazor z ineho centra...tak snad sa pred vianocami dostanem na konzultaci do Brna a podla toho sa rozhodnem kde zacneme...aj ked na Slovensku by mi to este hradila poistovna...ale pre mna je dolezite mat dobry pocit a byt v pohode z tych lekarov......tak preto uvazujem o samoplateni v Brne...len sa bojim toho dochadzania vobec vsetkeho co nas caka...ked to tu tak citam...

ste tu nejaka holka v mojom veku ? s podobnym problemom,

ZELAM VAM VSetKYM PEKNY DEN
🙂))

mircalla
15. dec 2010

@matahacik ahoj vitaj....jaj, takych tu je🙂)

zufalka
15. dec 2010

@matahacik ahoj,vitaj do klubu 😉 väčšina sme v tvojom veku a viac 😉 rohzhodla si sa velmi správne pre toto centrum,ja som v slovenskych centrách stratila 6 rokov a k ničomu som sa nedopracovala ☹ v tomto centre sa mi to podarilo na prvý šup,len sa to zle skončilo ☹ ale dopracovala som sa k inému výsledku ako negatívne 😒 čo sa týka dochádzania toho sa neboj,všetko konzultujem emailom a ak máš ochotného gyndoša tak ta odsleduje aj on a tam ideš len na odber a vklad 🙂 držím ti palce nech sa aj tebe stane rok 2011 plodným 🙂 🙂 🙂 🙂

maticap.
15. dec 2010

@shandy vsak aj ja si to uvedomujem, no kedze som zacala spinit, tak reku poradim sa... a takto to dopadlo.a nakoniec mam pocit, ze ten blbec som ja... ale nechaj tak. co uz. Na dalsiu krv som sa dohodla v pondelok rano a bude to jasne jak facka. Na jednej strane by som chcela mat jasno uz teraz, pretoze este stale som dost nachcipana a potrebujem sa naštopovat kadejakymi drijakmi... na druhej strane, aj takato mala nadej je nadej. I ked, ako pisala
aj @mircalla, asi to uz neporastie... Viete podla coho tusim, ze je to v haji? Vzdy ked mi pichli pregnyl (co je vlastne HCGcko), chodila som v noci curat. A teraz som chodila po ET curat tiez v noci a vydrzalo mi to az do soboty (ET bol v utorok)... to som vas zaskocila, co? 😵 Ale inak som myslim normalna... 😎

rebeka33
15. dec 2010

@yaya3 gratulujem k bambulkám a som rada,že sa ti RF pozdáva. Aj dnes mi moja doky povedala,že na moje odporúčanie ponúkla inej babe RF a ,že bola tiež spokojná. No sme fanklub 😀
@maticap je mi to ľúto, ☹ to hcg na 8 deň by už malo pomaly stúpať, no pre kľud duše by som šla ešte na jednu krv. tak dúfam,že rf ti pomôže. ja som čakala 3 mesiace a zavolať do RF je lepšie po 2 mesiacoch ,kvôli čakačke.
@olympia no ako? Už by naozaj mohlo byť bábo na svete. @oršulka ti si na rade však?
@matahacik vitaj, veru takých je nás tu väčšina, niekde vzadu máme tabuľku a tam sú myslím aj naše údaje. Dr. koudelka je naozaj dobrý ,ale aj ostatný sú fajn. Čo sa týka peňazí, každý máme inak,ale v RF som platila to čo na SK v "hradenom cykle" ,ale rozdiel je v cestovanie + lieky si platíš sama a to je celkom veľká položka. Ak si z Ba tak to nemáš ďaleko . Ja chodím z Ke a sú tu baby čo chodia s Talianska a z Francúzka. No v kvalite je RF určite lepšie aspoň ako Ke centrá. Ja som stratila 2 roky a 4 vklady v Ke bezúspešne.No možno ti baby poradia dobré centrum v ba .
Jáj zabudla som dnes HCg je 15000, takže rastie tak ako má. USG vraj až budúci týždeň. Aj hematogička bola spokojná s výsledkami tak sa snažím myslieť pozitívne. . No tieto 2-3 týždne budú fakt ťažké, vždy som tu skončila. Pekný večer všetkým.

mircalla
15. dec 2010

Baby, mily vtipek na pobavenie

Dve babätká sa rozpravaju v porodnici: ,, Ahoj, ja som chlapcek.",,Ako
vies?" pyta sa druhe babatko.,,Pockaj, kym odide sestricka, potom ti
nieco ukazem."Ked sestricka odide, chlapcek si odhrnie deku a hrdo povie:
,Aha, mám modré ponožky.... 🙂)

rebeka33
15. dec 2010

@mircalla 😀 😀

maticap.
15. dec 2010

@rebeka33 😒 ved to - na 8. den to hcg-cko mohlo byt vyssie - aspon zopar jednotiek a nie 0,1 ... no ako som pisala: na tu krv pojdem. Spinenie trocha zosilnelo, no krv to zatial nie je. A podbrusko stale jemne pobolieva.
Rada by som sla do RF, ved vlastne tak som sa dostala do vasej temy, ze som pocula dobre referencie a zacala hladat info medzi vami. 🙂 No predtym ako skoncime v RF, musime nasetrit peniazky... aj pre to sme chceli skusit prve IVF na Slovensku, pretoze nam to uhradila poistovna. No aj tak, hoci sme doplacali iba nejakych 240 eur, musime doplnit financne rezervy a nazbierat nadsenie ist do toho znova.

lenka20
15. dec 2010

ahojte babulienky, ja totalne nestiham netovat, takze vas aspon pozdravujem, zazrela som krasnu spravicku ze ninocka zlaticko je tehulka - ninus - velka gratulacia a nech uz je to teraz vsetko tip top 😵 😵 😵 😵 😵 😵
budem vyzerat ci olympicek uz porodila, snad sa ohlasi 😉
pozdravujem vsetkyyyyyyyyyy 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

pikha
16. dec 2010

dobre ranko vsetkym 🙂
@shandy dakujem za uzitocne info 🙂 aspon som trocha v obraze, lebo priznam sa, skoro nic o tychto veciach neviem. Toto su zatial len take obycajne odbery do knizky, a pevne verim, ze pride aj na tie dalsie 😔 🙂 kazdy dalsi tyzden je pre mna nieco ako maly zazrak 😀 😵 opatrujte sa rodinka.
@maticap. tak, na 8 den je naozaj skoro nieco hovorit, ale ked ty sama citis ze nic z toho, to je ina vec. A ver, ze urcite radsej nasetrit na RF, ako baby pisu, ten pristup, znalosti, postupy..vysledky 😎, stoji to za to, uvidis.
@rebeka33 gratulujem, krasne ciselko 🙂 drzim prsty na UZV 🙂 Ano, tyzdne ked sa lame hranica, su psychicky narocne 😔 a je tazke drzat sa pri zdravom nadhlade a akom takom optimizme. Velmi ti zelam, aby sa to tentoraz podarilo 🙂
@mircalla mile 😀 Inak, som pozerala tvoj albumik, kraasneho synceka mas 🙂

maticap.
16. dec 2010

@pikha ahoj pikha, dnes to uz prestava byt iba o spineni... uz je to cervene a pomaly, ale isto sa spusta MS...
Na RF budem musiet okrem ineho presvedcit aj manzela...dievcata, kolkokrat ste museli vycestovat do Brna? Pocitam, ze najprv uvodna konzultacia, ak vsetko pojde dobre a ostatne kontroly mi urobi moj lekar, tak druha navsteva = odber a tretia ET? Ci som optimista? Treba castejsie? Co vsetko davaju na soft stimulaciu? Clostyl a potom iba nieco ako pregnyl - samozrejme ak vsetko rastie tak ako ma - alebo aj nieco dalsie? Pytam sa kvoli financiam - ake lieky a za kolko by sme museli pozhanat.... 😕

pikha
16. dec 2010

@maticap. no jo no 😒 o tom to je, moze okolie hovorit co chce, clovek sam najlepsie citi co sa deje. Co sa RF tyka, kocky uz pisali, vacsinu odkomunikujes mailom v pohode. Ides tam na uvodnu konzultaciu kde sa dohodnete co a ako, zober si vsetky vysledky co mas, genetiku, hemato, vsetko. Ak nebude treba nejake doplnkove vysetrenia alebo nepredvidane veci, bude to presne ako si napisala 🙂 uvod, OPU, ET. Na soft davaju Clostil a ku tomu mozes a nemusis dopichavat-ja som dopichavala Bravelle, no a potom ten Pregnyl. Ale da sa s lekarom dohodnut, ze pouziju aj tvoje lieky ak ti nejake zostali, myslim ze callex to tak mala, je to vsetko o dohode. Cyklus ti kludne moze monitorovat tvoj doki, zase zalezi ako sa dohodnete.

mircalla
16. dec 2010

@pikha Dakujem, je to moje slniecko, ani neviem povedat, ako ho lubim

gerdusha
16. dec 2010

ahojte baby,

chcem sa este spytat vas, co ste absolvovali aspon 2 stimulacie v RF. Ako to je s novymi liekmi na dalsiu stimulaciu? Musite si ist po ne do Brna? Nemate niektora skusenost s tym, ze by ich napriklad poslali postou /neviem, ci sa to moze takto/ alebo ze by poslali recept a ja by som si ich kupila tu na svk...

ide mi trochu o usetrenie jednej cesty do brna...chapete... 😉

callex
16. dec 2010

ahojte babule...
@shandy no mat v brusku dvoch futbalistov je urcite narocne takze nie je divu ze si unavena a s tou pracou doma si myslim ze je dobry napad.takze ak mas ustretoveho sefa smelo do toho.
@maticap. to ma mrzi ze to takto dopadlo..ak mas uz cervenu krv tak na odber ani uz nemusis ist. ja som tiez tak raz bola objednana na krv a dva dni predtym som dostala mrchu tak som to zrusila.aj bez toho mam zilu ako sitko.a 8den bol naozaj skoro.ale apson do buducna budes mudrejsia. co sa tyka RF ako pisali kocky s tymi navstevami..a ak ti ostali nejake lieky z tejto stimulacie co urcite tak to staci len spomenut ze ich mas a oni posudia ci budu vhodne.ja som tak vyuzila fostimon.a este stale mi z neho ostalo.
@rebeka33 nadherne HCG...tak dufam ze sa to nadherne cisielko nezlomi a nezacne klesat lebo inak beda mu. 😠 viem ze je to tazko ale pokus sa nemysliet na to ze by....tes sa na vianoce.
@matahacik tak ja patrim do mladsej skupinky na tomto fore ale zato skuenosti su bohate 🙂 slovenske centra su hrozne a urobili si obrovsky biznis z ludskeho nestastia. netvrdim ze to maju robit zadara i ked poistovne by sa mohli pochlapit..pristup lekarov je hrozny.si pre nich len dalsie cislo a dalsi prilev euracov. v RF budu mat coskoro dovolenku tak nevahaj a rychlo sa objednaj na konzultaciu a budes milo prekvapena pristupom a profesionalitou.paradoxne do RF budes nenej cestovat ako do Iscaru.sk centra velmi prehanaju. ja som pocas IVF tam bola minimalne tri krat na ultrazvuk v priebehu tyzdna a odber..potom dalsie dva odbery,a potom ta klasika OPU a ET.
@lenka20 ako sa mas?co mas nove?
@mircalla zlaty vtip. 🙂 tak krasne detsky nevinny. mojho bratranca syn bude mat coskoro tri roky minule pri stekleni zahlasil: ocino nestekli ma ved aj ja som len clovek. no chutne.

mircalla
16. dec 2010

@gerdusha no mne dali recpet v CR a vybrala som si lieky tam, ale mam pocit, ze si ich mozes aj na slovensku vybrat....najlepsie overit v lekarni najprv....ale myslim, ze baby to tak robili. podla mna ti ochotne poslu recept postou.
inak skus aj tu na konikovi tema mam/nemam lieky na IVF, daju sa lacnejsie
@callex su aj vynimky, ale inak pekne si to vystihla so SR centrami. A GF v tomto smere jednoznacne vedie. V Heliose Martin im podla mna islo hlavne o pacienta, ale tak vseobecne centra ako pises

falin
16. dec 2010

ahojte kocky 😉

@maticap. ☹ ☹ ☹ , skoda. Ohladom RF, pikha ti to pekne napisala. Len doplnim ze tvoj gyndos ak je ochotny ti okrem sledovania cyklu moze predpisat aj bezne lieky (clostyl, utros, estrofem), tie ostatne sa daju zohnat i cez net (na MK v teme mam/nemam lieky na ivf)

@gerdusha - nemam skusenost, ale myslim ze recept by mohli poslat. Skus sa spytat ked si budes dohadovat lieky na dalsi pokus.

@mircalla - podareny vtipek 🙂

@rebeka33 - krasne ti to rastie. Drzim palceky aby si oki prekonala tento zlom a krasne pokracovala dalej

gerdusha
16. dec 2010

@mircalla ,
v Mam/nemam lieky ne/pravidelne prispievam. Dakujem za radu

rebeka33
16. dec 2010

Ahojte kočky, ďakujem za povzbudenie, ja sa len semtam posťažujem aspoň vám, lebo tie strachy s nikým iným nerozoberám a tvárim sa ako hrdina.
@maticap baby skoro všetko napísali, tak ja len tak prakticky :do RF stačí isť 3x, konzult, opu,et. Lieky colstil okolo 100čk a pregnyl tiež nie je velká položka, ale ak budeš dopichovať FSH tak ten je drahý. Ja som za 2 bal menopuru dala 400e, a soft 13000čk+1000čk ICSIza každé vajíčko ak potrebujete+3600čk povinná krv. No jednoducho potrebuješ si uložiť bokom aspoň 1200-1500EUR, ale stojí to zato.
@gerdusha pošlú ti recept do pošty alebo do mailu a ty si ho vystrihneš. Tieto lieky si plne hradíme takže nás majú v lekárňach veľmi radi. Ak by si mala problém napíš do IP a skúsim pomôcť.

gerdusha
16. dec 2010

@rebeka33 ,
dakujem 🙂

hm a dalo by sa s tym nejako "vybabrat" aj tak, ze ked mi pride ten recept, isla by som s nim za mojim gynekologom, nech mi to on predpise a uhradila by mi cast poistovna? asi nie, co? lebo ked som potrebovala este v predchadzajucom care /ktore nemalo zmluvu s poistovnou/ merional, tak mi moj gyn povedal, ze by mi to uhradila poistovna iba vtedy, keby som mala suhlas od revizneho lekare, cize schvalene poistovnou...ako klasicke ivf...hm...takze tato moja otazka je vlastne bezpredmetna, co? 🙂

tak chapete, snazim sa usetrit kazde euro...a pritom stale byt klientkou RF 🙂

yaya3
16. dec 2010

ahojte,
maticap. ja som bola teraz prvy krat na IVF MIN v RF, cestovala som do Brna 5 krat, z toho raz uvodna konzultacia, 2x ultrazvuk, OPU a potom transfer. Stimulovala som Clostilom /ten mi vypisal moj gyn.) a Puregonom stal 120 € (mala som nejaky Puregon z predchadzajuceho IVF) a Pregnyl. Cenovo ma toto vyslo lacnejsie, ako poistovnou platene IVF cykly na SK.

gerdusha, mne posielali recept mailom, som si ho vytlacila a isla do lekarne, aj ked najprv mi nechceli dat lieky, ze taky recept v zivote nevideli, ale potom zavolali do RF,overili si to a v pohode mi vydali 300 IU Puregonu. Takze urcite len kvoli liekom sa do Brna neoplati ist. Alebo ti recept poslu postou, je to na tebe. Utros mi vypisali po transefere a ten som si vybrala v lekarni v CR. Komunikovala som s nimi prostrednictvom mailu.

maticap.
16. dec 2010

@pikha
@callex
@falin
@rebeka33
@yaya3
Dievcata, ste strasne zlate - dakujem 😉 . Mne z liekov ostal iba utrogestan - asi 1,5 krabicky a to je vsetko. Najprv musim presvedcit manzela, potom hodit rec s mojim lekarom, co by mi vedel/mohol predpisat a potom sa objednam. Ved aj tak bude asi vhodna pauza...Uz sa mi spustil menzes, tak som si bola dat napisat antibiotika - usi mam zavalene, nepocujem dobre, soplim, kaslem, huhnam, to skratka citim sa uzasne...skoda, ze mi uz neostala dovolenka, inak by som bola doma. 😒

mircalla
16. dec 2010

@gerduscha recept na lieky na stimulky ti tvoj gyndos nepredpise, nema to ako zdovodnit. ale moze ti aspon predpisat aspon estrofem, prednison, utrogestan.....mne predpisal

callex
16. dec 2010

@maticap. mne moj gynekolog predpisuje aj clostyl..aj pregnyl mi raz predpisal.a ostatne sa da zohnat tuto na nete. napriklad ten fostimon stoji 8.60jedna ampulka.teda stala pred rokom a pol ked som kupovala.

callex
16. dec 2010

a kedze mam taku nejaku dobru vianocnu naladu chcem vam len povedat ze VAS MAM VSETKY RADA. 😎 tak to teraz nejako na mna prislo tak sa vam s tym musim zdoverit. 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre