Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

gabinkaa
30. dec 2010

@mircalla tiež som to čítala a nechápala som ako môže žena, budúca matka v 8. mesiaci vypiť 5 štamperlíkov tvrdého alkoholu, takéto ženy si ani nezaslúžia byť matkami, spravodlivosť vôbec neexistuje, radšej to ani nečítať, lebo je nám z toho iba smutno, radšej sa pekne teš z malého a nemysli na problémy, to bude najlepšie, malému čítaš rozprávky? radšej mysli pozitívne, malý to vycíti, keď Teba niečo trápy

mircalla
30. dec 2010

no mate pravdu uplnu, radsej necitat
@takyna no zlozila som ten neonato sportovu verziu....trvalo mi to....a vobec neni vhodny do zimy:( ved taliani
takze maly bude este minimalne 2-3 mesiace v tom polskom zazraku, co mam na zimu, ktory je nastastie dost velky aj s fusakom sa v pohode zmesti.
mrknem na ten link, hned ako bude cas
inak maly dneska mrkva uz uspesnejsie, daco snad aj zjedol
@ofinak sorac, ja uz som blba a nepamatam sa, viem odpovedat len na 3. otazku....ako pise callex

ninockaskv
30. dec 2010

ahojte babule.. joj nerobte si stresy aj za mna.. dost mate tych svojich.. 😅 ja som zdravotne v pohode, uz ma to neboli, zajtra idem na stichy.. v januari si zacnem akupunkturu, precistim telo.. a potom na jar ten RF .. inak verili by ste, ze mi to tak vyslo aj v kartach? prva karta bola radost (to sme otehu), dalsia precistovanie tela a ta tretia novy partner.. ☹ takze radost sme mali, telo precistime a novy partner.. to je zjavne RF..

uz pomaly prechadza sok z nemocnice, tak to na mna dolieha, tak si tu placem..nechce sa mi s nikym rozpravat, mama ma na prstoch obchadza, chlap je zo mna nestastny.. a ja si neviem pomoct, taka som na... , ze by som bila uplne kazdeho 😅

@rebeka33 nestresuj sa.. ked som bola s tym krvacanim u mojej pani na konstelacie, vravela, ze to je velmi zle.. aj podla cinskej mediciny, ze srdce je v oblasti zaludka.. a stresy tlacia dole, von z tela.. ... snaz sa ukludnit, spievaj malemu, rozpravaj sa s nim.. ked to bude zle, skus cmarat na papier.. hocico, to mi radila.. alebo si jemne buchaj bruskami prstov po stehnach.. kazala mi dostat tenziu z tela von.. 😨

ninockaskv
30. dec 2010

tak a teraz ma definitivne dorazila kamaratka, ta co rodila tyzden pred nami, ta co mi silou mocou chcela prist blahozelat na svadbu s celo rodinou.. ta co mi pisala, ze akceptuje, ze som s nou prerusila kontakt.. poslala mi novorocne blahozelanie.. mozete raz hadat, co bolo na obrazku .. samozrejme, ze dieta 😠

takyna
30. dec 2010

@mircalla ved to , ze neonato nie je vhodny do zimy, iba do suchej, zober si , ze vlastne problem s kocom budes mat aj na rok v zime, maly este bude v kociku, sice v sportovom ale bude, preto som sa aj ja rozhodla kupit iny kocik, s netu od jednej kocky, je zachovaly, ako novy a som spokojna 🙂

zufalka
30. dec 2010

@ninockaskv tomu sa fakt povie "kamarátka roka"

rebeka33
30. dec 2010

@ofinka ak si to konzultovala s nimi oni si ťa určite poznačili a stačí ak im to nahlásiš po 2-4 dňoch. Kedy otvárajú neviem ,ale asi to budú mať na stránke. Menopur ak dobre viem je len 75. Ja som teraz pichala 2 ampl. . riedila som ich ale 1 vodou. Čiže sa pichneš iba raz 😀 a menopur som pichla 5000mj ,ale to s nimi budeš rozprávať na ten 8 deň na USG. tak snáď všetko.
pekný večer všetkým. 🙂

takyna
30. dec 2010

@mircalla , moj terajsi kocik Bumbleride - Športový kočík Indie , ma dokonca aj letnu verziu striesky, aj zimnu, je fakt super a lahkkyyyyyyyyy 😉 🙂 , v pohode vynesies do autobusu aj sama, nemusis sa spoliehat na "Ochotu" nasich spoluobcanov 😝 , malo chodim autobusom ale co som par krat isla tak som bola prekvapena aky su ludia neochotny pomoct zene s kocom

mircalla
30. dec 2010

@takyna no jo....budem riesit, ked sa tychto 2 zbavim...ale moc za ne asi nedostanem

takyna
30. dec 2010

@ninockaskv ludia su rozny, kto neprezil smrt dietatka nepochopi , s tym sa musíš vyrovnať, ja to viem z vlastnej skusenosti, kašli na " kamošky" , ja verim, že rok 2011 bude pre vás uspešný, a aj pre ostatnée baby z Reprofitu 😵 , otehotnieť vieš, bohužial sa embryjko zatulalo kde nemalo, to sa proste pri IVFku často stáva, ty určite budeš mať ešte vlastné dieťatko ja som o tom presvedčená, mimochodom moja mamina vedela veštiť, takže mi ver 😉 hádam niečo po nej mám zdedené... 😉 🙂

Predčasne, ale o to úprimnejšie a z celého srdiečka vám všetkým prajem krásny , úspešný a PLODNÝ ROK 2011, a nech sa čím skôr táto témička rozrasie o dalšiu " Maminy z Reprofitu" 🙂

maticap.
30. dec 2010

@ninockaskv ahoj ninocka, mrzi ma to... mna dorazila kolegyna, ktora vedela, ze sme riesili IVF a na druhy den po ET sa ma spytala: ako sa citis a co citis? Nuz, co by som asi tak na druhy den mohla citit... ta tiez otehotnela ani nevedela ako... a pre istotu, hoci su s manzelom financne zabezpeceni a zdravi, druhe dieta mat nechcu.. lebo vraj co keby tomu druhemu nemohli dat to iste (take iste financne zabezpecenie) ako tomu prvemu?... no to by bolo fakt hrozne 🙄 a pri takomto pristupe by sa asi deti napriklad cez vojnu prestali uplne rodit, ze ano.. 😠 no co uz, aj takyto ludia su medzi nami.... len vtedy sa mi tzv. "otvara nozik vo vrecku"....

takyna
30. dec 2010

@mircalla stratová investícia Neonato, to ti vravim, ja ho zatial nejdem predat

callex
30. dec 2010

@ninockaskv bubnuj po stehnach..a pripadne boxuj do nejakeho vreca.obcas by sa nam dake zislo.mas nejaku dobru vesticu?

mircalla
30. dec 2010

@takyna to je, ja na neho uz dlho nadavam, som ti pisala. a aky je uz rozhegany:(( ak ho predam za 150 euracov budem rada. to ten polsky je snad lepsi...pekne pruzi a nema problem s obrubnikmi, ma zase ine nedostatky

inak ja som v tomto mala stastie - moji znami, kamosi....vsetci boli ku mne dost tolerantni a ohladuplni.
tak len zasnem, co tu citam

mirinda10
30. dec 2010

@takyna super kocik, dobra rada ja tiez nieco musim kupit nakolko idem predat Quinny a musim kupit nejaky sportak a je do 20kg a nie je tazky aj ja by som nieco kupila uz pouzite nemusi byt nove zacnem kukat
Dnes som nasla prvy zubok 😵 a moc sa tesim ale asi sa prerezal minulu noc mala bola moc placliva a spala so mnou ani som sa nemohla pohnut, taka bola nalepena na mne a plakala chuda aj ked mala zavrete oci ale inak som cakala asi, ze bude horsie ale nejak sme to prezili bez nasledkov ,zatial sme nemali ani soplik, tak sa vytesujem 🙂 🙂
uz 4nozkujeme par dni, dost dlho trvalo pokial pochopila ako ma posuvat rucky a nozicky nakolko na 4roch uz bola viac ako mesiac len ta technika nie a nie na to prist ale uz aj to nam ide, tak uz mame doma maleho psika Emusku je srandovna vsade ide za mnou kde sa pohnem, tam ju mam a taha sa na nohy hned ako zastanem uz sa stvera
baby ja uz o par dni nastupujem do prace a zacina depka, dufam, ze mi to E odpusti, ze ju necham doma s opatrovatelkou a dufam,ze si budu rozumiet a nebude moc plakat ☹
@ninockaskv verim, ze rok 2011 bude ten spravny a dockas sa,z celeho srdiecka ti to prajem

ofinka
30. dec 2010

callex, rebeka33, dakujem za usmernenia. 😉 tiez si myslim, ze ked sa ozvem s tym, ze stimulujem napr. uz 5. den, tak ma nezastavia s tym, ze som nenahlasila 1. den MS, ako nakazali, hlavne ked v ten den nebudu robit. 🙂
dobru noc vsetkym a pozitivne myslienky do hlavok vam zelam. tiez som po 4 ivf, 2 potratoch a kde nic-tu nic. tak tiez ako mnohe z vas dufam, ze buduci rok prinesie uspech aj nam, doteraz neuspesnym. dobru noc.

mircalla
31. dec 2010

@mirinda10 gratulujeme k zubku
a ten quinny ti ako sportak nevyhovuje?

som inak uplna nadsena, aky je filip sikovny, zatial vsetko robil velmi skoro....baranky, pretacanie na brusko a naspat. vypada, ze bude silny chlapcek

si trieskam hlavu kvoli kociku....momentalne mam 2, sportak zatail nekupujem, ten neonato je aj sportak, uvidim ako bude na jar a v lete, ale fakt ho nemam rada. ked prejde zima, ten, co som narychlo kupila, ked sa neonato zlomil dam nasim na zahorie, aby sme nemuseli kocik prenasat.....a ak mi neonato nebude vyhovovat, budem predavat, ach jaj
momentalne si 3 kociky mat doma nemozem dovolit

mirinda10
31. dec 2010

@mircalla tak na pol nakolko sa neda kompletne do lahu a mne mala spava v kociku ale mam aj vanicku aj vajicko, uz som kupila novu autosedacku, tak sa toho chcem zbavit aj ked mam velky dom, tak mi to zavadzia
to je super, ze Filipko je sikovny tes sa z toho

tuzimpobabatku
31. dec 2010

I N Z E R Á T

Milé snažilky,

mám na predaj PROFERTIL, 82 tabliet, exp. 07/2011. Manželovi pomohol, čo nám z balenia zostalo už nepotrebujeme, tak ho predávam za symbolickú cenu 50 eur.
V prípade záujmu píšte do mojej internej pošty.
Pekný deň prajem 🙂

ninockaskv
31. dec 2010

no a uz som bez stehov.. ci stichov ci co to je.. vtipny lekar tam bol 😉

@maticap. ja preventine radsej ani nehovorim, kedy idem na nejaky ten transfer.. ja potom az zle spravy oznamjujem .. aj to nie vsetkym.. ale nalepsie na to reaguju chlapi.. tym netreba nic vysvetlovat.. 😕 proste neriesia
@takyna no.. pokusim sa tomu verit, aj moja svagrina sa na nas pytala a tej vestica tiez povedala, ze budeme mat deti.. ale co ti ja vime, ci im nepovedia co chcu pocut? a po malom mi jedna pani ratala nieco podla numerologie a vraj ma v najblizsej dobe neceka ziadne velke nestastie ani strata.. zjavne vesmier dve mimomaternicove tehu nepovazuje za velke straty 😕

@callex nepoznam vesticu ziadnu, toho sa ja bojim.. .. 😕 vy kedy idete skusit dalsie mimco? zase budeme skusat spolu? ja tomu teda davam teraz asi pol roka pauzu 😖

@mirinda10 uz zubky? bozinku to tak rychlo uteka.. neboj, mala to prezije a odpusti ti .. myslim, ze jej to dostatocne vynahradis kedy len budes moct.. 😵

@mircalla akoze 3 kociky? ja som si to predstavovala tak jednoducho, ze pridem do obhcodu poviem co chcem a nieco kupim.. ale teraz ked citam tvoje "trapenia" .. no nic, musite to vsetko vyskusat a potom len radit 😀

no idem sa este nalogovat, zapisat dochadzku.. inak by som nedostala peniaze (myslim, ze sa po navrate do prace pojdem rozculit na HR) a cakam chlapa... ten moj blazon zase beha nejaky maraton po meste 😝

vsetkym vam prajem stastny novy rok, maminam nech deticky robia radost a nam ostatnym.. nech sa splnia nase tajne sny 😵

rebeka33
31. dec 2010

Do nového roku prajem všetkým zdravé detičky a zdravie ,lásku pre ich rodiny.
Nech je rok2011 rokom 20//. a pekný silvester.
Som veľmi rada,že som vás našla. 🙂

mirinda10
31. dec 2010

@ninockaskv no ved uz budeme mat za chvilocku 10 mesiacov, uz nas aj mladsie predbehli ale my sa nikde neponahlame 😀

krasneho Silvestra vsetkym prajem
deti nech nam spinkaju celu noc aspon ja si to teraz prajem u nas sa trosku strajkuje a najlepsie spi so mnou v posteli ale boh vie kedy sa tam dnes dostanem a dufam, ze ju nezobudia ziadne petardy a dalsie certove hracky

callex
31. dec 2010

@mirinda10 neboj bude dobre s tou pracou..o to viac si budete vazit spolocne chvilky.a vyuzijete ich naplno.joj keby som byvala vba.tak ti idem robit opatrovatelku..mna deticky velmo lubia a ja ich tiez.
@ofinka tak tusim budes prva ktora zacina..tak zelam aby si zacala pozitivnu vlnu na ktorej sa mi ostatne zvezieme 🙂
@mircalla kde na zahori mas rodicov? ja pochadzam zo zahoria..okres senica
@ninockaskv ja mam jedneho kamarata ktory praveze dost rype do toho ked mu povieme ze sa to nepodarilo. mysli si ze ked zacvakame peniaze a vlozia nam embryjka tak to musi vyjst a ked to nevyjde tak by nam mali urobit nejaky pozarucny servis zadarmo..ako dalsi pokus.,vraj musia byt zaruky.no a vysvetluj potom.wrrja som myslela ze mas vesticu ked tu spominas karty a numerologiu.ozaj nedavala si sem jeden link na taku astro stranku kde sa dali vyratat plodne dni?myslela som ze to mam v bookmarks ale akosi to nemozem najst.preco si davas az taku dlhu pauzu?ja mam koncom januara konzultaciu tak uvidim ci navrhu laparku a odstranenie vajickovodu tym padom takisto pol roka nist alebo si dame este jeden pokus.uhovorim ho na dalsi pokus lebo citim ze to vyjde.
vsetkym vam zelam krasny vecer a noc na prelomov rokov...a ako napisala rebeka zelam nam neuspesnym uspesny 20//.

callex
31. dec 2010

teraz mi napisala kamoska..este sme sa ani nezacali snazit a neuveris.....to ma niekto stastie.

gabinkaa
31. dec 2010

@callex Ty si zo záhoria okres Senica? no ja tak isto 🙂

gabinkaa
31. dec 2010

@mirinda10 tak malá je už veľká slečna, už zúbok, chodí štvornožky, neboj určite to s opatrovateľkou zvládne a zvykne si, hlavne aby bola pohoda a Ty si budeš užívať spoločné chvíle, držím palce

callex
31. dec 2010

@gabinkaa pochadzam ztade..vyrastala som tam ale privydala som sa do okresu Nitra..tot o kusok dalej. 🙂

mircalla
31. dec 2010

@callex joj....senica je super....nasi sa prestahovali do gajar....tam sa este aj vrany otacaju...inak su blavaci

gabinkaa
31. dec 2010

@callex a z ktorej časti, môžeš prezradiť?

martini
31. dec 2010

@ofinka Ja neviem kedy v RF začínajú, ale niektorí lekár alebo lekári tam vraj nebudú, lebo idú na nejakú konferenciu...tak som počula, neviem koľko je na tom pravdy. Ja by som začala so stimuláciou na tvojom mieste a napísala by som im email v deň MS a skúsila by som zavolať na pevnú linku aj ten urgentné mobilné číslo...aby som im dala vedieť. Pred OPU som brala 1 ampulku menopuru, t.j. 5000 IU. Inak súhlasím s Callex, že je jedno aké veľké máš ampulky. Mne povedali, že to treba nabrať do jednej striekačky naraz a je hlavné, aby množstvo bolo OK.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre