Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mircalla
5. jan 2011

@rubi15 no prave do reprofitu. podla mna je naj aj v CR

rubi15
5. jan 2011

Dik, za rychlu odpoved mircell 🙂 ty mas osobnu skusenost? skusala si niektore centra aj tu na slovensku? ja som rozmyslala nad CAR vo FN Brno... ale nieviem....

mircalla
5. jan 2011

my tu vsetky bud chodime alebo sa chystame do Reprofitu, tato tema je o Reprofite. chodila som aj do heliosu brno a heliosu martin, raz som bola v Gynfive na konzultacii. Co som si precitala na koniku, tak CAR Unica Brno radsej nie, ani Repromeda. Zo slovenskych Helios Martin je ok, GF urcite nie a na Iscare BA som vela dobreho nepocula. ostatne CAR nepoznam. je teraz nejake nove v BA na antolskej ale neviem....podla mna je Reprofit na uplne inej urovni ako slovenske centra...skusenosti a hlavne pristup a ochota.

gerdusha
5. jan 2011

@callex ,

tie infekcie mi nakazal stelcl urobit...vraj mam ist k svojmu obvodnemu gyn. mozno to nie je len o tom, ci tu chorobu ne/mame teraz, ale MOZNO aj o tom, ci sme ju v minulosti neprekonali...neviem..stelcl mi povedal, aby som vyuzila tie tri mesiace pauzy

@rubi15
skusenosti je tu 569 stran, staci citat..ako knihu 🙂

mircalla
5. jan 2011

@gerdusha ma pravdu....napriklad cytomegalovirus ak je prekonany nevadi, ale vadi ak je chronicky v tele
listeria, toxo sa da tiez zistit, ci si to nahodou nemala v case tehu. prekonane nevadi. vadi akutne pripadne ten cyto aj toxo aj chronicke
praveze toxo a CMV su v podstate vacsinou bezpriznakove.

mircalla
5. jan 2011

@gerdusha ale inak sa neobavaj...tieto veci su tak malo pravdepodobne...ze len pre istotu. clovek ak ide do dlasieho pokusu ma lepsi pocit, ak vie, ze veci su ok....ja som si dala robit x vysetreni az po 4. IVF, mala som si ich dat uz skor

gabinkaa
5. jan 2011

@rubi15 ja som bola 2krát v Gyn Five BA, ale už tretíkrát určite nie, som sa rozhodla, že dám prednosť Reprofitu, bola som tam už na jednej konzultácii, ale u doktorky, zmením to na doktora, ale určite pôjdem tam, môžeš si vybrať, ostatné centra v SR nepoznám

gerdusha
5. jan 2011

@gabinkaa ,

preco menis dokynu na dokyho?

gerdusha
5. jan 2011

@mircalla ,

neobavam sa toho vysetrenia...a myslim, ze ani vysledkov...ba prave naopak, budem rada, ze budem mat dalsie vysetko za sebou, ze sa veci trochu v tej pauze hybu...a v piatok idem aj na tu hematologiu...snad mi doky nevynada, ze co tam robim uz po prvom ma

gabinkaa
5. jan 2011

@gerdusha myslím že sa dokona volala Vitoušková a vraj je tam nová, je to milá doktorka, mladá, boli mi tu doporučení lekári myslím Stelcl alebo Macháč, tak niektorí z nich

gerdusha
5. jan 2011

@gabinkaa ,

vitouskova je taka starsia..ta nova mlada bola asi kurecova...mna na utz mala vzdy kurecova, inak patrim k stelclovi...vitouskovej som raz volala kvoli pohotovosti a bola velmi mila do tlf

gabinkaa
5. jan 2011

@gerdusha máš pravdu bola to Kuřecová, som sa zmýlila, pletú sa mi tie mená, ja nemám proti nej nič, bola fakt milá, ale aj tak chcem zmenu, bola som 2 krát na IVF a boli negatívne, chcem to skúsiť do tretice a aj skúseností......Ty si bola koľkokrát?

rubi15
5. jan 2011

Ahojte baby, ktore ste odpisali velmi dakujem za odpovede..... uz som sa asi rozhodla, ze pojde do Reprofitu 🙂 ja som bola iba par krat v ISCAR v BA, ale uz by som tam nesla... zajtra zavolam do Reprofitu, len neviem ku komu sa mam objednat.... a neviete ako je to tam s platenim? da sa to urobit cez poistovnu ak som este ani raz na IVF nebola?

gerdusha
5. jan 2011

@gabinkaa ,
ja som bola na 1 softe...myslim, ze lekari urobili co bolo mozne, zlyhalo moje telo...teraz cakam na jar a pojdeme do toho znova.

@rubi15 ,
je tam niekolko lekarov a lekariek, staci si vazne len vybrat...myslim, ze by si medzi seba nezobrali ziadne Bcko... 😉 , vsetci su tam dobri...
co konkretne o plateni ta zaujima? na ich www je info o tom, ako sa da platit. otvor si cennik. cez poistovnu sa to myslim zatial urobit neda...pretoze tam nerobia ukony, ktore by sa nedali podstupit na svk...kazda z nas ale hlada nejaku skulinku v zakone, ako by sa dala aspon cast nakladov preplatit...a vela stastnych nas v tomto smere nie je... 😒 🙂

gabinkaa
5. jan 2011

@gerdusha ja som bola v Ba a škoda, že som aj ten druhýkrát tam išla, mohla som to zmeniť už vtedy a ísť do Brna, akosi som ohlúpla, ale určite už do Ba nepôjdem, skúsim konzultáciu január - február, dnes som si bola pre lístok na vyšetrenie štítnej žľazy, vraj sa čaká veľmi dlho, lebo sem chodí lekárka zo Skalice, ale doktor bol suprový a vybavil mi to prednostne, takže tam idem 24., ale v piatok mi zoberie krv ešte na nejaké testy

@rubi15 neviem či to tam ide cez poisťovňu, ja som samoplátca, ale zdá sa mi, že na I. konzultácii niečo hovorila, že vraj to ide aj cez poisťovňu

gerdusha
5. jan 2011

@gabinkaa ,
tak budeme mat rovnaku endokrinologicku 🙂

prva konzultacia je zdarma, nikto nic nemusi preplacat ani platit..myslim v brne

gabinkaa
5. jan 2011

@gerdusha veru tuším ano 😉 ja som u nej ešte nebola, nebola som ani na takom vyšetrení, doktor povedal, že nevyzerám aby som mala problémy šo štítnou ž. ale teda že nech sa to vyšetrí, nekázal mi to žiaden z centra zatiaľ, ale nech to mám vybavené
I. konzultácia sa neplatí, iba zákrok, lieky a tak

rebeka33
5. jan 2011

@rubi15 už ti baby napísali. Ja som veľký fanda RF , centrá v Ke majú slabú odbornosť je tam 1 lekár takže nerobia cez víkend a cez leto a keď ochorie atď.,čiže keď sa niečo stane tak sa nemáš kam obrátiť. A mne sa zdalo,že z nás ťahali peniaze. Za soft v RF som platila len o niečo viac ako v Ke za platené. trocha to zdvihli cesty a lieky. Mala by si počítať okolo 800-1200eur, ale stojí to za to. Ja som tam bola 2x a dvakrát som otehotnela. 😵 No skús počítať dozadu.
@gerdusha určite ťa nevysmeje a ak áno rýchlo zmeň hematológa. 😉 Fraxik má asi fakt veľký význam a potrebujeme niekoho kto nám ho bude písať,lebo je veľmi drahý.

Niekto mi poradil ascorutin a ja som sa dnes zabudla v tom strese opýtať, koľko toho mám brať. ja som si dala 2x2R,V. Ako ste ho brali vy ak ste ho brali. ďakujem.
Všetkým prajem pekný večer 🙂

rebeka33
5. jan 2011

@rubi15 už ti baby napísali. Ja som veľký fanda RF , centrá v Ke majú slabú odbornosť je tam 1 lekár takže nerobia cez víkend a cez leto a keď ochorie atď.,čiže keď sa niečo stane tak sa nemáš kam obrátiť. A mne sa zdalo,že z nás ťahali peniaze. Za soft v RF som platila len o niečo viac ako v Ke za hradené. trocha to zdvihli cesty a lieky. Mala by si počítať okolo 800-1200eur, ale stojí to za to. Ja som tam bola 2x a dvakrát som otehotnela. 😵 No skús počítať dozadu.
@gerdusha určite ťa nevysmeje a ak áno rýchlo zmeň hematológa. 😉 Fraxik má asi fakt veľký význam a potrebujeme niekoho kto nám ho bude písať,lebo je veľmi drahý.

Niekto mi poradil ascorutin a ja som sa dnes zabudla v tom strese opýtať, koľko toho mám brať. ja som si dala 2x2R,V. Ako ste ho brali vy ak ste ho brali. ďakujem.
Všetkým prajem pekný večer 🙂

callex
5. jan 2011

@gabinkaa ides k Volfovej?komu chodis na gyndu?kto teraz kraluje v senici? ak chces ist na konzultaciu jan-feb..tak sa objednaj uz teraz..v januarisu lekari na stazach a ked sa vratia tak toho budu mat vela.vrhneme sa na nich ako supy 🙂
@rubi15 ak si sa rozhodla pre reprofit urobila si dobre.ziadne centrum na sk sa im nevyrovna..uz len ked berieme do uvahy ludsky pristup. nevyhoda je ze si to platime sami...ale V RF nemas pocit ze ta chcu vytrieskat z penazenky kdezto na sk by sa najradsej osklbali ako hus..do posledneho pierka.
hmm tak sa asi tiez objednam na tie infekcne choroby..aj tak sa idem objednavat na rocnu preventivnu tak sa spytam sestricky ci mi to urobia?

callex
5. jan 2011

@gerdusha na endokrinologiu sa neboj..ak vymaknes takeho paka ako ja tak ti bude omielat o hlavu ze co tam vlastne robis? ale ak ides k volfovej ta je dobra..kedysi davno som u nej bola.

callex
5. jan 2011

@mircalla @gerdusha cize tie infekcne choroby co si mam pytat ze chcem? cytomegalovirus,toxoplazmoza,rubeola,listeria, a borelia?

gabinkaa
5. jan 2011

@callex asi ano, tuším tak sa volá, ale objednáva sa k nej fakt aj 4 mesiace dopredu, hovoril mi kolega, že objednáva dcéru takto, ale doktor mi to super vybavil, toto mi vypísal obvodný, na gyndu chodím do Mor. Sv. Jána, pretože som chodila Kurinskej a tá mi povedala, že ma 2 krát do roka nemôže vyšetriť lebo jej to nezaplatia, skoro ma švaclo keď som to počula, tak mi to kamarátka vybavila u tohoto a hneď sa to u neho pohlo, je to fakt dobrý doktor a on mi doporučil GF, inak by som o tom nevedela, len tam mi to pripadá tak ako si písala, že nás chcú ošklbať ako hus a v mojom prípade to tak asi aj bolo, na toto druhé IVF nemám dobré spomienky, je mi z toho smutno, preto už ich nechcem ani vidieť

gabinkaa
5. jan 2011

@callex a kto tam kraľuje? tak u nás su lekári len taký odpad, vraj najlepší je tu Živica a Šťastný, ale tí sú tak obsadení, že ak nie si známa sa nedostaneš, preto chodím tak ďaleko, toho môho mám asi 30 km, ale ak je ochotný vyšetriť aj každý mesiac je mi to jedno

zlatanka30
5. jan 2011

babulky ako je to s tym pitim cerveneho vinka na sliznicu.dakujem za vsetky info 🙂 🙂 🙂 🙂

gerdusha
5. jan 2011

@callex ,
ja na endokrinologiu chodim uz cca 10 rokov, doktorka ma pozna zlava doprava...do prava /?/...velmi mi v zivote pomohla, stretavame sa obcas aj mimo...

stelcl mi napisal tento zoznam: toxoplazmoza, rubeola, cytomegalovirus, listeria, borelia...a ja si este pridam aj chlamydie

gerdusha
5. jan 2011

prave sme sa s mm rozhodli, ze do tej prahy predsalen pojdeme...ak nic ine, urobime si vylet..mali sme hekticky rok, par dni off si zasluzime...a nasli sme aj slusne ubytovanie blizko ustavu...takze tak...som rada, ze som si toto rozbehla...len ma este stale trapi ten kasel, priedusky este stale nemam ok, sedimentacia 35...stale v tele zapal...musim sa dat do poriadku...objednala som si najnovsie probiotika, su ovela ucinnejsie ako tie, co maju v lekarnach...tieto este ani v lekarnach nemaju, nasla som ich na doporucenie mojej imunologicky na nete...takze tak nejak u nas

gerdusha
5. jan 2011

@zlatanka30 ,

pit pit pit...a este raz PIT cervene vino...nic lepsie na sliznicu a jej rast asi nie je...

zlatanka30
5. jan 2011

@gerdusha juj dakujem

rikuska21
5. jan 2011

ahojte babulky, dlho mi trvalo kym som vas docitala, vy ste ti teda toho popislai,
niektore smutne spravocky ale aj vesele,
do noveho roku vam -nam prajem nech je stastny a uspesny, nech sa tehulky dockaju svojho babatky v zdravi a stasti, nech my netehulky sa staneme tiez tejhulkami a potom aj stastnymi maminami,

na vsetky som myslela, boli sme tyzden lyzovat a bolo fantasticky, na orave zdravo a superne, zajtra mi ma dojst mrch a uvidim, co dalej, stelcl mi povedal, ze na 10 den ms mam prist a uvidi ci sa mi tvori prirodzenen aspon jedno vajko, nikto netusi , preco sa nam nedari a co maju s nami robit, ale v januari cize uz tento mesiac zacnem s adopciou, viem ze ma caka dlha cesta vybavovania a nervov, ale snad sa o r2 roky dockame vianoc v trojici

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre