Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

nemko
12. jan 2011

@rebeka33 ty si prosim ta otehotnela v Brne? mohla by si mi prosim poslat viac info, ze co a ako? teda pokial by ta neobtazovala do ip, dakujem

callex
12. jan 2011

@gabinkaa drzim palce aby mali volne.a kde je tam u vas take sukromne sanatorium?
@nemko ja som mala IUI s manzel.spermiami. ale robili mi ho v Piestanoch..postup sa vsak zrejme nebude lisit. brala som clostylbegyt na podporu tvorby folikulov..na 10dc som isla na ultrazvuk...ku svojmu obvodnemu gyn.vysledok som zavolala a podla velkosti folikulov mi lekar povedal kedy si mam pichnut pregnyl..ten spusti ovulaciu.no a 36hod. po tej injekcii sa ide na zakrok..pred ktorym asi hodku manzel odovzdal spermie ktore preplachli a vybrali vhodne ..dali ich do media ktore potom pomocou kanyly dopravili ku mne.15minut som polezala s vyvysenymi nohami a hotovo.o dva tyzdne som si urobila test.takze do RF pojdes na konzultaciu tam sa dohodnete co a ako..a ked pojdes na IUI tak ta tam caka iba jedna navsteva potom..nakolko ultrazvuk ti moze urobit aj tvoj gynekolog.vysledok zavolas alebo posles emailom.

nemko
12. jan 2011

@callex viem ako prebieha iui pred mesiacom so to absolvovala, ale aj tak dakujem 🙂 mna zaujima ako to je s darcom lebo chceme skusit to

shandy
12. jan 2011

ahojte dievcence, po dlhsej odmlke sa ozyvam, mam desne fofry, pozeram, ze su tu dalsie nove tvare, tak vitam nove Reprofitacky 🙂 . a kto mi zhrnie, co je tu nove? lebo kym to docitam, tak aj porodim 😀 , pozdravujem vas vsetky 😵

rebeka33
12. jan 2011

@shandy presne včera večer som si v posteli spomenula,žee si sa dlho neozvala. Keďže boli v RF dovolenky tak sa veĽA nedialo. Baby si hlavne liečili ubolené duše a chystali sa stimulku, niektoré už začali. Ty sa máš ako? Ja idem na USG až 19.1 a dovtedy zasa trpnem. Už máte aj testy, všetko je o.k.?
@nemko napíšem ti večer do IP, poprípade upresni čo ťa zaujíma ,lebo som robote . prajem pekný deň.

callex
12. jan 2011

@nemko a preco chcete darcu? ved ak ma manzel co i len 1%dobrych spermii tak je stale sanca pomocou IVF.naco hned take radikalne riesenie ak netreba? treba si davat pozor na lekarov co vravia..nam jeden lekar povedal ze s manzelovym spg len darcovske inak nemame sancu..a dalsi 4lekari boli z toho zhrozeny ze kto mi taku hlupost povedal?neskor som sa dozvedela ze ten lekar vsetkych posielal na darcovstvo..ci uz spermie alebo vajicka.to je vecsi biznis.
@shandy aj ja na teba myslim ako sa vam dari.a som rada ze si sa aspon takto trosku ozvala.ako pises rebeka vela sa toho neudialo..len nas pochytila nas neuspesne nejaka hromadna depresia z neuspechov..tak sme sa tu v tom placali a pomahali ako sa dalo. 🙂 novym rokom mame aj nejake tri stimulantky..a my ostatne sa postupne po pauzickach a inych vysetreniach popridavame.

nemko
12. jan 2011

@callex lebo uz sme unaveni po 5 rokoch snahy a povedali sme si, ze to skusime.

callex
12. jan 2011

@nemko a IVF ste skusali?

nemko
12. jan 2011

@callex hej uz 2 krat, teraz v decembri som sa nechala Dr ukecat na IUI a nevyslo ani to, uz ma nebavi behat od lekara k lekarovi, sklamala ma Dr v car a uz mam toho plne zuby, fakt ma to uz nebavi.ani jedneho z nas....teraz v piatok mame genetiku.

nemko
12. jan 2011

kocky prosim vas nemate tel kontakt do kosic kde vysetruju protilatky proti spermiam? dakujem

shandy
12. jan 2011

@rebeka33 rebeka tebe to kraasne leti, ze 10tt, uzasneee, len nech to takto pekne pokracuje. Tak buduci tyzden sono? drzim vsetky palce co mam, aj tie na nohach 🙂 🙂 . zatial mame vsetky skriningy a testy v poriadku, este stale chodim do robotky, takze je to huste dost, lebo este od 1.2. sa stahujeme do ineho bytu, takze o zabavu mame postarane. ako sa ty citis? uz vies ci budu dvojky alebo len jedno?
@callex no toto, depresie? babulky ziadne depky, hlavy hore, raz to musi vyjst, len to netreba vzdat a treba bojovat. drzim vam vsetkym palce, nech coskoro ucitite aj vy tie kopanceky 😅 , je to nadherny pocit 😵
@nemko nemko a ty si odkial? nechces radsej prahu? ti su lepsi...ako pise callex ja by som do darcovskych hned nesla, asi si mala len smolu na lekarov. V Reprofite ale vedia dobre co robia 🙂

mircalla
12. jan 2011

ahoj shandy akurat dnes som na teba myslela. moj nazor, darcovske len v krajnom pripade, u nas to uz inak neslo.

shandy
12. jan 2011

@mircalla ahoj mircallik akurat som posondovala foto z vianoc, teda filipko je riadne velky uz, to uz vobec nie je babatinko, ako ten cas leti 🙂 . co mate nove?

mircalla
12. jan 2011

@shandy papame prikrmy (chuti mu), vrtime sa, pretacame na chrbat z bruska uz davno....no a mame 69 cm....tiez si blaboce, taha ma za vlasy a ked je bez plienky v kuse si chyta pindura...uzasna chlapska zabavka
no musim inak povedat, ze darkynu u nas dobre vybrali🙂.

shandy
12. jan 2011

@mircalla 😀 😀 😀 pindur maly 😀 . to aj nas bude jeden asi taky, lebo doki na sone mi hlasil, ze urcite chlapec a este to vyzera, ze sa s nim hra 😀

callex
12. jan 2011

@nemko v RF vam dodaju novy prival energie.uvidis..budete mat chut minimalne este na jeden pokus.
@mircalla @shandy no viete..co sa chlapci za mlada naucia 😀 a nie ze im budete tlacit do hlavy ze z toho mozu byt chori popripade ohlupnu z toho. 🙂

callex
12. jan 2011

hmm teraz som si precitala meil od sesternice ktora mi oznamila ze je tehotna.treti mesiac.pred dvomi rokmi potratila tyzden pred svadbou a teraz sa im zadarilo.hmm su to velmi zmiesane pocity ktore mam.aj sa tesim aj sa mi chce plakat nad sebou.aj zavidim. brrr.taky hnusny mix pocitov.

nemko
12. jan 2011

@callex ja uz potrebujem konat, teraz som sa poucila na sladkych reciach a tak to aj dopadlo ☹ dufam, ze do konca roka sa to uz doriesi lebo uz nevladzem - a to som mala termin , ze do konca aprila ☹

rienok
12. jan 2011

všetkým prajem krásny, úspešný a šťastný nový rok!
posielam všetkým optimizmus a odvahu pokračovať 🙂
nemám čas čítať čo ste popísali, lebo v tomto ste vždy veľmi plodné a neviem ani ktorý príspevok som naposledy čítala 😀 , ale dúfam že všetky ste v poriadku
ozaj pre babenky z Bratislavy v jednom jogovom studiu kam chodim planuju otvorit hodiny tzv. hormon jogy. Ak nas bude dosť tak to otvoria 🙂 keby ste niekto mali zaujem napiste do IP
😉
Vhodná pre ženy, ktoré majú:
- nepravidelný alebo bolestivý menzes,
- problém s otehotnením, resp. s udržaním embrya v prvých mesiacoch tehotnosti,
- cysty alebo zrasty vo vajcovodoch alebo po operácii vaječníka, či vajcovodu,
- neúspešné pokusy pri umelom oplodnení,
- menopauzu...

Cielom tejto jogy je pozitívne psychické preladenie, naučit sa jogové cvičenia zamerané na zlepšenie činnosti hormonálnych žliaz a na odstránenie telesných a psychických príčin, ktoré spôsobujú bolesti alebo iné nerovnováhy, vedúce k rôznym ženským problémom.
Nie sú to fyzicky namáhavé cvičenia a záleží skôr na ich správnom vykonávaní, ktoré sa chceme naučiť a na pravidelnom opakovaní.
Cvičenia sú vhodné aj pre začiatočníkov !
papa

rebeka33
12. jan 2011

@callex a ostatné baby- ježiš strašne ma to mrzí, dúfam,že sa nehneváte, len som to dala do 1vety a možno to blbo vyznelo. Nechcela som byť hnusná.
@nemko FN l: pasteura tkanivová banka,055/ 640 4302/4304. je to dlhé vyšetrenie a liečia sa prednisonom. Určite zájdi do RF a posťažuj sa im ako sa cítiš a uvidíš ,že ti pomôžu. Títo nanič Dr. ti úplne vezmú chuť do ďalšieho skúšania, mňa v Ke hodne odradili a až keď som našla MK a zistila ,že to ide aj inak a potom som našla tieto úžasné baby a som rada,že ma na RF nahovorili. Skús a určite aj mm bude rád. Aj môj mi odpustil,že toľko šoféroval 😀 Držím palce a prajem silu. Opýtaj sa čo si chcela,radi odpovieme. 😵
😵 všetkým.a ešte raz sa ospravedlňujem ,ak sa to niekoho dotklo. 🤐

callex
13. jan 2011

@rienok joj keby som bola v blave idem hned..to je tak nefer ze vsetky dobre kurzy a ine aktivity su len v Ba..v ostatnych mestach je to hroza. ta hormon yoga vyzera priam skvelo.zelam ti aby to zabralo.
@rebeka33 neviem o nicom co by sa ma mohlo dotknut. a ty nemozes spavat?

nemko
13. jan 2011

@rebeka33 pojdeme tam to sme sa dohodli este v pondelok, ale najskor dobre vyuzijem vsetko co sa da cez poistovnu, teraz ma priatel v praci toho vela takze nemoze si zobrat dovcu, aj na genetiku ide iba tak, ze si odskoci zoberu mu krv a uteka do prace.som pre Brno rozhodnuta, dokonca aj moji rodicia ma tam tlacia takze uz nemam o com rozmyslat, ale ako som uz pisala najskor podstupi vsetko co sa da cez poistovnu - a nie preto, ze by som bola sebecka a lakoma, ale ma to iny dovod a mam nato ako poistenec narok 🙂

julietka
13. jan 2011

@shandy ak sa mas? budes mat parik, ci zatial je len chlapec isty?
@mircalla 😀 vidim ze aj tvoj drobec je podareny a sikovny na to aby sa hral s pindurom, toto robi aj nas maly a hlavne ked sedi na nocnicku tak to samu podarilo niekolkokrat ocikat aj sestricku 😅

shandy
13. jan 2011

ahojte babule 🙂
@callex neboj, zakazovat mu to nebudem, ved ako by im to mohlo ist na mozog, ked ho maju aj tak v gatiach nie? 😀 😀
@nemko verim, ze prave v reprofite ti pomozu 😵 😵 , drzim palceky
@rebeka33 no veru tiez netusim ci by si sa nas dotkla, ale tak tebe sa vsetko odpusta 😅
@julietka juli ahoooooooooj, no konecne aj daka mamina sa tu objavila 🙂 . juli isti su uz obaja ze su chlapci 😀 . inak som si prave predstavila ako sa mu podarilo ocikat sestricku 😀 😀 😀 . to musite mat doma veselo veru 🙂 . co mate nove?

julietka
13. jan 2011

@shandy nove mame to, ze mala zacala uz uplne sama bezkat, teraz pocas sviatkov, doteraz totiz chcela len za ruky, ale uz nas nepotrebuje 😉 a ty sa kao citis?

julietka
13. jan 2011

@shandy a gratulka k dvom chlapcekom, budes mat veeelmi veselo 🙂

shandy
13. jan 2011

@julietka waaaaaaw perfektne a ako dlho jej trvalo kym presla na to, ze bezka sama? a maly? ja zatial v pohode, dufam, ze tak vydrzime aj nadalej 🙂

shandy
13. jan 2011

@julietka tak ked pozeram na tvojho maleho a predstavim si krat dva, tak ani nie som proti 😀 , ten vas to je take slniecko 😵

rebeka33
13. jan 2011

@callex no veruže, cez deň po utroši odpadnem a musím si ľahnúť,lebo som schopná zaspať v sede 😀 a večer potom ani za nič neviem zaspať. A utroš beriem poctivo každých 8 hod. tak mi to vychádza medzi 22-23.00. Ale poho ráno si dlhšie pospím. 🙂
@nemkopoisťovnu treba využiť o tom nioe je pochýb. ja sombola posera a ešte som im žiadosť o preplatenie neposlala. A hlanve ja blbá ,nemám bločky z drahých liekou. veď im budeme platiť celý život a nie málo.
JAJ AK STE SžCO TAK ZASA PLATíME VIAC OD FEBRUáRA. ja som sa to dozvedela len náhodou včera ,tak hovorím všetkým, pretože poisťovňe nám ani list nepošlú,že treba platiť viac ,len pokuty.
@ninockaskv nečítaj tak podrobne koníka. 😉 ,aby si sa nebála. Ale určite povedz svoje strachy v RF a oni ti poradia čo na nich.
Prajem pekný deň.

julietka
13. jan 2011

@shandy neboj vydrzis, len si to stale hovor a vydrzis 😉 ja som si stale hovorila ze musim vydrzat minimalne do vianoc, potom do polovice januara a potom si si hovorila ze uz aby bolo potom..a ked sa ma dokina pytala ze kolkateho chcem sekciu tak som povedala ze 7.2. lebo mam rada cislo 7, a ona ze to nie, cez vikend sa sekcie nerobia a tka sme to dali o tyzden neskor, ale velmi som si zelala tu 7 a kedze sme boli s drobcami prepojeni tka nam to naozaj vyslo 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre