Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ninockaskv
14. jan 2011

@callex no aj ja som to pocula, ale ja to nikomu nehovorim.. a vidis, aj tak stale pruser.. nejako sa ta zavist tajne prenasa aj bez toho,a by som to vesala niekomu na nos .. 😠 ani prvykrat sme to nikomu nehovorili, akurat mame a potom som to tajila este asi 4 mesiace, kym sa dalo a vidis.. 😅

ozaj, pozerala som tie medove masaze, hm.. minimalne 20,- si za to pytaju a pri tej nasej prestavbe a setreni na Brno.. neviem neviem..

nemate nejake babske tipy na posilnenie a vyzivu maternice? take co som neskusala? 😅

bobjan
14. jan 2011

Ahojte, @callex , @ninockaskv , chce to toho viacej a tiež aby sa to nehovorilo... ja som to na začiatku povedala mame - teda ona to vydedukovala a kámoške.....vydržali sme to do 17TT...potom prišla na rad svokra, švagrovci....a to je asi všetko, lebo nijak to nikomu nevešiame na nos, do práce nechodím, tak sa to dá...
Držím vám palce!!!

mircalla
14. jan 2011

@callex no jo, ale este mi nenukaju zatial zlavnene listky na vlak ci vstupne 🙂

bobjan
14. jan 2011

@ninockaskv inak tie medové masáže som mala aj ja pred tehu...stihla som asi 4 myslím

ninockaskv
14. jan 2011

jeej @bobjan.. vy sa ako drzite? my financne teraz sme nejako mimo .. burame stenu a setrime na podlahy, nabytok a kompletne celu kuchynu.. plus IVF v Brne na jar.. ale pravdupovediac v ramci depresie som oplieskala nejake tie peniaze vo vypredajoch .. xixi asi si musim stanovit priority

@mircalla tak to mas uz smolu, ked ti budu davat zlavu na cestovne, to uz budes v takom stave, ze neviem, ci budes zvladat tu aziu 😀 😀 😀

dobre baby, caute zatial bezim k tete akupunkturistke po byliny na precistovanie tela.. nech mam pocit, ze nieco robim pre to brno 😕

luly3
14. jan 2011

Ahojte dnes som bola na ULT a mám 7 folikulou cca 10 - 11 mm, som 8 deň
neviete či su dostatočne velké????a sliznicu 8mm.
doky mi zvýšil dávku puregonu na 175 a v pondelok dalšia kontrola 😅

gabinkaa
14. jan 2011

@rebeka33 držím Ti palce v tomto boji, asi bojujeme všetky, dúfam, že boje vyhráme, ale čo si písala o tom platení v RF to ma veľmi prekvapuje, v GF sa mi stalo, že som si išla pre lieky, ktoré som mala pripravené na recepcii, boli sme dohodnutí, že bude aj zmluva a všetko tam, lieky mi recepčná vydala, ale zmluva tam nebola, takže som nezaplatila 1000 Eur za zákrok, už com bola na ceste domov mi volali, že som to nezaplatila, vraj som sa mala pýtať, bola som prekvapená, že to takto pýtali, veď sa to dá vybaviť aj keď prídem na kontrolu, takže im išlo hlavne o peniaze, mám taký pocit a nemôžem sa ho zbaviť

luly3
14. jan 2011

@gabinkaa ahoj ty si tiež chodila do GF????aj ja a tiež som odtial prchla 😕 tiež som
mala pocit že im ide o peniaze nie o nás ☹

ninockaskv
14. jan 2011

no tak ja som prave dorazila od tej mojej akupunkturistky, nafasovala som lieky a pytala som sa, kolko podla nej mame cakat, tak povedala, ze minimalne 6 mesiacov a podla nej by bolo najlepsie keby sme to nechali az na jesen, po tom vsetkom maternica potrebuje cas.. a uz mi to kedysi vravela aj bylinkarka.. ze treba cakat dlhsie.. ja som si vzdy povedala, ze netreba a lekari neboli proti, ale ono zjavne to ma nieco do seba
tak som sa uz zrutila v elektricke som si poplakala, preboha ako ja to prezijem do jesene?? ☹ ☹ ☹ ☹ co si mam zacat?

v tom GF je to zvlastne, uvidim ako v RF a porovnam 😉

gabinkaa
14. jan 2011

@luly3 fakt sa toho pocitu nemôžem zbaviť, aj si tam absolvovala nejakú stimulku? alebo si prchla skorej?

luly3
14. jan 2011

@gabinkaa hej absolvovala 2 krat IVF a 3 krat KET 😉
a ty????

gabinkaa
14. jan 2011

@luly3 ja som tam absolvovala 2krát IVF, ale mrazáčiky nezostali, ten druhý pokus bol horší, neviem či je to liekmi alebo čo to zapričiňuje

luly3
14. jan 2011

@gabinkaa ja som pri 1 IVF nemala žiadnych snehuličkou a pri 2 hej
aj som otehotnela asi 3 krat a vždy to bol spontanny potrat tak odporučili
genetiku embria a na zaklade toho som odišla do brna.,v brne ma hned na
prvej konzultácii poslali na hematologiu a našli mi 3 zmutovane geny a
musím pichat fraxaparín 😉 noooo preto sa mi nepači GF bo tam chceli
genetiku embria a ta stoji cca 45 tisíc a v podstate mne stačila hematologia

bobjan
14. jan 2011

@ninockaskv , ďakujem, držíme sa dobre 😉 Klop,klop. Kúpili sme jednu súpravu bodyčok a komplet súpravičku, takže veeeeľmi pomaličky a opatrne sa tešíme 🙂
Je to ešte ďaleko, ale ono to celkom aj doma ubieha...behám po dr., takže sa stále niečo deje a som rada, že nechodím do práce, lebo to si neviem predstaviť, aby som stále bola niekde u lekára... 😲

Držím palce, nech to všetko zvládnete a dotiahnete do konca 😵

gabinkaa
14. jan 2011

@luly3 mne sa pri I. ani embryjko neuchytilo, ale mala som problémy ktoré som si zapríčinila sama psychické, pri druhom sa aj uchytilo a potom odišlo, tak neviem čo sa deje

luly3
14. jan 2011

@gabinkaa mala si zvýšene HCG????a kolko nevieš????
hm to sa niekedy stava že krpec sa neudrží ☹ a nikto nevie prečo.
Ty teraz ideš skusit brno alebo tam už chodíš???a ku komu chodiš???

takyna
14. jan 2011

@ninockaskv začni kedy ty budeš psychicky pripravená , kašli na rady kadejakých bylinkárov, niektoré ženy otehotnejú aj po mesiaci v šestonedelí po porodoch a deti majú zdravé 🙂

gabinkaa
14. jan 2011

@luly3 mala som HCG 14, nebolo vysoké, ale už je to vraj pozitívny test po 10 tich dňoch od ET, vRF sme boli na konzultácii ešte v oktobri u Dr. Kuřecovej, tak sa myslím volala, ale potom sme zostali v GF čo teraz ľutujem, teraz mi ale dievčatá doporučujú v poradí Dr. Koudelka, Štelcl, Macháč, tak sa objednáme niektorému z nich, Ty chodíš ku komu?

luly3
14. jan 2011

@gabinkaa ja chodím k Stelclovi 😉 on je fakt super
viem že hcg od 10 je pozitívne 😉 ja som mala 246 potom
za dva dni okolo 480 a potom bum začalo klesat

ninockaskv
14. jan 2011

@bobjan tak drzim palec.. teraz su vypredaje, maju nadherne detske veci v zlavach... tak si spravte radost 😅

@takyna, ono na tom nieco bude, ved za posledne 2,5 roka to bolo IVF, tehotenstvo, porod, nasledne problemy so zavinovanim, kyret, 3 KET z toho 2x mimomaternicove.. takze to je asi dost velka zataz.. a to ze baby otehotneju v 600 nedeli, ved viem, prave preto ma to vytaca, preco ja musim toto vsetko nacvicovat urcite pockam tych 6 mesiacov, ked by sa nieco stalo, tak by som mala vyctiky. a bibka ako? riadne vam to uteka.. rastie ako z vody 😀 😝

tanitta
14. jan 2011

ahojky
@luly3 tie tvoje foliky 😉 super...aj sliznica....pocitam ze na 13dc budes mat opu 😉
maminky opatrujte si miminka 😉 tehulky drzte nohy pri sebe... a snazilky nestracat nadej a vieru... ono to pride aj ked to niekedy vizera fak beznadejne...poznam kocku co mala 11ivf napriek tomu to nevzdala a hadajte co dvojnasobne stastie 😉 ....... mna vzdy taketo veci a pribehy dokazali postavit nanohy...pa

luly3
14. jan 2011

@tanitta , ďakujem ja poznám kočku čo bola asi cca na 20 IVF
a čaká teraz trojičky 😀 😀 😀 ale to mosí byt riadne na palicu a
na psychiku tolko IVF

@ninockaskv mne zasa odporučali IVF hneď zasebou bo vraj čím
viac IVF tým večšia šanca na otehotnenie ale to bolo v GF 😕 tak netuším
a prečo chceš dat taku dlhu pauzu????nestačí 3 mesiace???

gabinkaa
14. jan 2011

@luly3 tak k takému hcg som sa nedopracovala, ale ja som sa tešila aj zo 14, ked bola pozitívna, škoda, že to klesalo a neišlo to viacej, gratulujem k toľkým folikom, super

luly3
14. jan 2011

@gabinkaa to by som sa tešila aj ja 😉 keby to neklesalo ale stúpalo 😀
a bola si na hematologii????

gabinkaa
14. jan 2011

@luly3 nie nebola som práveže nikde, iba na genetike a teraz 24. idem na štítnu žľazu a to som si iba ja vymyslela, nedoporučil mi to žiaden z lekárov, ale ak pôjdeme do Brna budem vedieť možno výsledky alebo by som ich potom poslala, mám pocit, že na nás v tomto smere kašľali, lebo sme boli samoplátcovia

mircalla
14. jan 2011

@ninockaskv uplne suhlasim s takynou, lepsie to ani povedat nemohla, a na slova bylinkarky ja osobne nedam....mojej kamoske priniesla viac skody ako osohu, pri vsetkej ucte k bylinkarkam

luly3
14. jan 2011

@gabinkaa a prečo ste boli samoplatcovia v GF????

gabinkaa
14. jan 2011

@luly3 pretože poisťovňa prepláca iba do veku 39 a ja mám viac

ninockaskv
14. jan 2011

ved hej hej.. ale kto sa v tom ma vyznat? aj dokina v nemocnici sa divila,z e take caste pokusy a tehotnosti a tiez robi v GF ... ono embryjka vyzeraju byt v pohode, len sa nemaju kde uzdrzat.. nieco s tou maternicou nebude v poriadku .. a hlavne asi aj v hlave to cele je
ved uvidim co povie stelcl.. 😕

a z IVF do IVF mozno ano, ale nie tak, ze medzitym su dve mimomaternicove a dve operacie 😨

luly3
14. jan 2011

@gabinkaa 😉 aha nevedela som že IVF sa prepláca len do určitého veku, zasa
som o čosi múdrejšia 😀

gabinkaa
14. jan 2011

@luly3 veru, keď sme začali min. rok do GF chodiť som mala už 39, takže sme iba samoplátcovia, Ty máš dokedy stimulku, čo si brala?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre