Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tamaja
18. jan 2011

@luly3 blbo som to napisala, dnes som sa len objednala, na konzultaciu ideme 11.2. Ale diky 🙂

tamaja
18. jan 2011

@luly3 vsetky ivf si mala soft? chodis tiez do RF, alebo si skusila aj slovenske centrum?

luly3
18. jan 2011

@tamaja aha 🙂 nie nemala som všetky soft 2 som mala normelne
dlhe protokoly v GF Bratislava a teraz chodím do RF prvý krat som mala
soft v novembry a vajičok s neho 0 ☹ ☹ ☹ a teraz mám v piatok znovu OPU

luly3
18. jan 2011

@tamaja inak ked si to aj lepšie prečítam tak to tam je pekne napísane 😀 😀 😀
že objednana som 11.2 asi ešte spím 😀 😀 😀
ty si tiež niekde chodila tu na slovensku????

tamaja
18. jan 2011

@luly3 drzim paste na piatok. Ja som mala tiez uz 2 ivf s dlhym protokolom, tak by som chcela skusit soft.

tamaja
18. jan 2011

@luly3 chodila som do Heliosu MT. Je tam super pristup, perfektni ludia, len ja reagujem zle na stimulaciu- narastie mi vela vajicok, ktore su vsetky nekvalitne. Druhe ivf sme sa nedostali ani k transferu. Keby robili v Heliose soft, ostanem urcite tam, ale kedze nerobia, musela som najst alternativu...

luly3
18. jan 2011

@tamaja nooo vpodstate je to ovela lacnejšie ako dlhy protokol
a v brne si všetko hradíme sami 😉 aj lieky ale podla môjho názoru
tak 10 krat brno ako jeden GF
a nezostala si vôbec tehula????či??

luly3
18. jan 2011

@tamaja v brne robia aj nativ to znamena že stimuluješ v podstate malinko
a vytvorí sa len jedno a to tvoje vajko ktore vyberu a oplodnia

tamaja
18. jan 2011

@luly3 po 1ivf som mala 1 embryjko, chytilo sa, ale potom nasledoval MA ☹ . Dufala som, ze to bude druhy raz lepsie, no ale uplne zle, ako som uz pisala. Pre nas zrejme ina moznost ako ivf nie je, mm ma zly spg. a ku komu chodis v RF? alebo je to zakazdym niekto iny?

ninockaskv
18. jan 2011

@lenka20 jej leni, dufam, ze sa ti dari uplne najlepsie na svete .. v ramci moznosti 😉
stastlivo som sa dovalila na antolsku po tie vysledky, boze zase taka kulminacia tehotnych zien.. a samozrejme mame dalsiu kolegynu tehotnu, sa vydavala na jesen a hadajte co? proste je tehotna!!!! do riti, nechapem, preco niekto si moze byt tehu kedy sa rozhodne a niekto musi toto vsetko nacvicovat..
dufam, ze mi nevymazu prispevok kvoli vulgarizmom 😕

luly3
18. jan 2011

@tamaja nie ja chodím iba k stelclovi aj ult mi robí iba on vždy na recepcii im poviem
že chcem len neho a on príde 🙂 oni su tam perfektný
a v kolkom tt si mala MA????

luly3
18. jan 2011

@ninockaskv to nechápem ani ja ☹ ale asi to tak má byt 😕
dúfam že výsledky ti dopadli dobre 😉

tamaja
18. jan 2011

@luly3 9tt ☹

@ninockaskv no mne uz otehotneli, porodili a znova otehotneli asi vsetky kamosky, otehotneli uz aj take, co sa zacali liecit na neplodnost neskor ako ja. Teraz len dufam, ze svagrovci, ktorym sa prve dieta podarilo na 1. sup a chystaju sa zacat pracovat na dalsom, otehotneju tiez na 1. sup, nech to rychlo rozdycham a mam pokoj. To uz je asi chory pristup k veci, ale nepomozem si. Neboj, bude dobre 🙂

ninockaskv
18. jan 2011

@tamaja no, neviem ci chroy pristup, aj ja to tak robim, nech sa to cim skor dozviem, rozdycham to a snazim sa to vyhodit z hlavy.. asi urcity sposob sebaobrany 😅

sinterka
18. jan 2011

dakujem za rady 😉 my sa chystame volakedy maj - jun... ale skusam zhanat lieky uz teraz... ci to vobec pojde 😕 bojim sa ze ked pojdem na konzultaciu, ze uz bude neskoro zhanat lieky 😨 myslite ze sa daju tak rychlo zohnat?

gabinkaa
18. jan 2011

@sinterka myslím, že je zbytočné teraz zháňať lieky, nevieš aké Ti lekár dá a myslím, že nie je problém v lekárni kúpiť, teda ja som s tým pri dvoch stimulkách vôbec nemala problém

gabinkaa
18. jan 2011

@mircalla obdivujem Ťa pri čítaní toho čo píšeš a moje problémy sú tuším malé proti Tvojím, je mi to veľmi ľúto a vôbec to nechápem, myslela som, že mať dieťatko po rôznych ťažkostiach, ktoré prežívame, partnerov ešte utužujú a tešia sa z veľkého úspechu, nemám na toto slov, ale držím Ti palce, aby si všetko zvládla a tešila sa z maličkého, hlavne aby bol zdravučký a Ty taktiež, držím palce

falin
18. jan 2011

ahojte, zdravim vas dievcence a vitam nove tvare

@mircalla - dakujem ti. Inac mas to nevesele. Drzim palce nech sa podari situaciu vyriesit, aj ked neviem ako. Pravnik je sice dobra rada, ale pri nasom nefungujucom systeme, neviem-neviem.

@luly3 - tebe drzim palce na OPU, nech su krasne emryjka 😉

@tamaja - mne estrofem pekne zdvihol sliznicu, pridali mi ho pocas stimulky, lebo som ,mala velmi nizku

@mia_15 - dobre si sa rozhodla, Stelcl je super, aj cely RF, su tam velmi ustretovi a mili

@sinterka - ja by som zhanala az po konzultaciu. Uvidis co ti navrhne dr. My sme mali prvy soft iba s clostylom, teraz cakam na odpoved s cim budem stimulovat tentokrat

falin
18. jan 2011

@ninockaskv - tak toto poznam. Ja mam tiez kolegynu ktora povedala kedy otehotnie a naozaj na 1.sup aj otehotnela. Uz len trpnem kedy zahlasi ze ide otehotniet 😠

gabinkaa
18. jan 2011

@luly3 takže Ty už ideš na OPU? tak držím palce, aby dobre dopadlo a bolo veľa kvalitných vajíčok 😉

falin
18. jan 2011

@ninockaskv - ninocka ja som v BA chodila do ruzinovskej nemocnice Mudr. Pracharovej (oddelenie fyziatrie a rehabilitacie) raz mesacne na mobilizaciu chrbtice (mala som nejake bloky) a doma som cvicila mojzisku podla CD ktore mi dala + ona mi ukazala dalsie cviky, ktore mam robit. Doma som cvicila 6x do tyzdna (1 den som si nechala pauzu), bolo to casovo narocne.

ninockaskv
18. jan 2011

@falin no, ja som to cvicila ako za trest.. vobec sa na to netesim, ale hadam to pomoze 😕

luly3
18. jan 2011

baby mam otazku dnes ma strašne boli brucho ked ležim tak pohoda ked chodim tak nieco strasne ale da sa to vydržat.nieje to zle???

mima263
18. jan 2011

ahojte,
baby ako dlho to trvalo, kým ste sa dopracovali od konzultácie k stimulke? Chodí tam asi veľa ľudí. Sú aj nejaké poradovníky, či to záleží od toho ako je vyťažený lekár kt. si vyberiem?

gabikasz
18. jan 2011

mima263 my sme dostali termín na deň presne o mesiac, to bolo pred sviatkami ,13teho sme tam boli.

gabikasz
18. jan 2011

Mima sorry nečítala som dôsledne 😝 od ojednania som myslela po konzultáciu kolko času ubehlo,dementná som už mi lepí u riti od buduceho týždna stimulujem.

gerdusha
18. jan 2011
tamaja
18. jan 2011

@gerdusha
hadam ten lekar neparcuje v RF? 😀 😀 😀 nie, toto bol fakt len zart

Inak tiez by ma zaujimalo, ako dlho sa caka od konzultacie po soft IVF. Moze sa zacat hned ten isty mesiac?

gerdusha
18. jan 2011

@tamaja ,
samozrejme, ze sa moze zacat hned...ak ste ready...

tamaja
18. jan 2011

@gerdusha po akej stranke ready myslis? my mame vsetky vysetrenia, no a nemame na co cakat. Treba brat v cykle pred soft Duphaston?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre