Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ninockaskv
21. jan 2011

@pikha necitam.. uz mam interny zakaz. na akukolvek inu temu na nete 😀
nieco na tom bude, pri prvom mimo som mala utkvelu predstavu, ze nieco nieje v poriadku,ze to bude urcite mimomaternicove tehu, druhykrat som si vravela, ze hadam sa nam to nestane zase druhy krat.. a hen..

pikha
21. jan 2011

@ninockaskv presne.. to si normalne clovek privola alebo co 😀 ale teda uz nemas vajcovody, ano? Necitaj, naco, to uz sa ta netyka a bodka.

kaciatko81
21. jan 2011

@ninockaskv ja mam za sebou jedno geu po iui. v dec 2009 som mala diagnosticku laparku, vsetko v poriadku, vajcovody priechodne, iui 1.4.2010 a uz to bolo. pricina? nikto to nepovedal 100%, ale vraj pravdepodobne to sposobila trombofilia... pytala som sa dr na pravdepodobnost zopakovania pri ivf, vraj je to vtedy ak vajickovod nefunguje ako ma a riziko je vraj rovnake ako pri prirodzenom otehotneni... dost sa bojim, ze sa to zopakuje... kamaratka mi vravela, ze pozna kocku, co to mala 4! krat, to si nechcem ani pripustit... ja som sa dost rozpravala s doktormi-v nemocke som bola 10dni kym ma operovali, mala som dost netypicky priebeh- a vraj ked sa vyberie len embryjko, mozu vznikat zrasty a moze sa to zopakovat, tak isto, to moze sposobit problemy pri ivf-tekutina moze emryjko vyplavit alebo sa zatula do vajickovodu, preto beru cely vajickovod. ale zasa su vraj aj pripady, kedy vezmu len embryjko (skor sa k tomu priklanaju vraj ked uz mas len jeden) a zena otehotnie cez ten zoperovany vajickovod... verim, ze dalsi krat sa to uz nezopakuje... a tiez som az mala pocit, ze som si to privolala 😅

ninockaskv
21. jan 2011

@pikha nemam.. ani jeden.. aspon by sa to mohlo na vahe prejavit, no nie??? 😀 😀 😀 😀

gerdusha
21. jan 2011

baby, robili vam niektorej hsg v reprofite?

pikha
21. jan 2011

@ninockaskv 😀 😀 nebolo by zle.. ale pockaj ked budes ucit male chodit, modelka bude z teba 😀 😎

pikha
21. jan 2011

@kaciatko81 GEU je pliaga na psychiku 😒 drzim prsty nech bolo prvy a posledny raz.
@gerdusha v RF ee, u nas v NR mi ho robili. Ides na to?

kaciatko81
21. jan 2011

@pikha dakujem 🙂 hej, je to pliaga... ja som tahala az do 8tt, nikto si netrufal to skor uzavriet-neboli si isti 😒 tebe drzim palce, nech to dotiahnete do uspesneho konca 🙂

gerdusha
21. jan 2011

@pikha ,

nie nie...nejdem /zatial/...len si pamatam, ze sa ma to to stelcl pytal, ci to mam urobene, ked som mu povedala, ze nie, poznacil si to a povedal, ze to "mozeme urobit"...ale to bolo este v nejako septembri..a odvtedy som uz aj stimulovala aj OPUovala, aj ETovala...aj MAovala...teraz som si nejako na to spomenula a reku zistim co a ako...a ci to v RF boli menej ako inde..lebo som vsade pisala, ze je to velmi neprijemne vysetrenie

ninockaskv
21. jan 2011

@kaciatko81 ako 4x?

gerdusha
21. jan 2011

nie PISALA...ale CITALA tam malo byt...

pikha
21. jan 2011

@kaciatko81 dakujem pekne 🙂 verim, ze to bol nervak. Vies ako sa to, co ta nezabije, to ta posilni .. a pevne verim, ze takto o rok uz budes mat uplne ine starosti 🙂
@gerdusha no, ono to zalezi v akom stave mas vajcovody, ako si citliva na bolest a tak.. Jasne, ze to nie je prijemne, ale nie je to nic hrozne, dostanes naladovku a zanedlho je po srande. Urcite zalezi aj od lekara a jeho citlivosti, ale to tak mas aj s OPU, niekedy boli, niekedy nie. Ale ked mas to chromo a LSK, naco ti chcu robit aj toto?

pikha
21. jan 2011

@ninockaskv ty uz prestan 😀 😀 NIJAKO!!

kaciatko81
21. jan 2011

@ninockaskv neviem, ale presne ako pise pikha, nijako 😉 uz ti stacilo, nie? lebo mne aj raz stacilo 😀 😅
@pikha no jasne, uz to dotiahneme nejako 🙂

mircalla
21. jan 2011

@ninockaskv lebo ta tekutina ho vyplavuje do vajcovodov a navyse je toxicka, takze ak neni mimomat tak moze sposobit potrat. ale neni uz co riesit, ak su fuc. mne ich preto odporucili dat prec, mala som sacto. ale zase keby si mala, tak to asi mas v operacnej sprave.
@pikha akoze momentalne na zapadnom fronte klud, samozrejme ostava otazka dokedy

mirinda10
21. jan 2011

@mircalla ja kasu davam na olovrat tak pred 5tou

ninockaskv
21. jan 2011

@mircalla hm... tak tekutinu v maternici pri uzv spominali.. potom sme este cakali, co sa z toho vyvinie.. 😅
s tym sa da nieco robit? napr jest, nejest.. lieky, caje? 😒

veru baby, mne stacili tie 2x .. sa obcas smejem, ze uz mam obkukane vsetky nemocnice v BA

ninockaskv
21. jan 2011

@mircalla jaj, skoro som poslala, no ten tvoj chlap.. najlepsie sa s nim nejak dohodnut, kym ma dobru naladu, dat to na sud, nech maleho zveria tebe.. no neviem neviem, takito chlap su schopni vsetkeho alebo nech si najde nejaku novu "caju" a nech o vas prestane mat zaujem ...
clovek sa nema na koho obratit.. minule bolo v spravach, ze policajt zrazil matku s dietatom a dostal 2rocnu podmienku po odvolani, vraj sa citi nevinny.. a sudca ho uznal vinnym a ako trest dostal tu podmienku.. 😠 😠

mircalla
21. jan 2011

ta tekutina sa nachadza vo vajcovodoch....a moze sa dostat do maternice
vajcovody prec = ziadna tekutina na 100%
preto som ich davala prec
jedine naco bol to tvoje MM dobre, ze sa ti to uz nemoze stat. dobre, ze ich mas oba prec

mirinda10
21. jan 2011

@ninockaskv co chvila budes riesit prikrm neboj, ja som bola pred chvilkou tehotna a teraz uz idem kupovat papucky co stale len chce stat na nozickach a nechce kotuha sediet, strasne rychlo to uteka
inak obula som jen papucky co som mala od susedov a plakala ako blazon musela som jej ich dat dole, nechce ich, tak som zvedava ako sa naucime nosit nieco na nozickach ☹

ninockaskv
21. jan 2011

@mirinda10 mozno je prirodny typ a len na boso..aj moj brasko zacal najrpv chodit az potom sediet, ale teraz je celkom normalny.. 😀

@mircalla no, neostava mi nic ine, len si to narvat do hlavy a presvedcit samu seba o tom 😕

no ale na mna prisiel nejaky utlm, vobec sa mi nechce robit a chlap prave volal, ze to buranie bude minimalne do stredy a ja budem musiet byt u mamy dovtedy 😒

pikha
21. jan 2011

@ninockaskv no vsak ono je to najlepsie, otocit to trocha na srandu, byva to lahsie.. a aspon mas v tych nemocniciach prehlad 😀 Ja som zas takto mala asi vsetky gynekologicke vysetrenia a nalezy, ktore existuju.. aj sme sa smiali s kamoskami, ktore maju podobne problemy a chceli sa daco spytat-kludne sa pytajte, urcite to mam 😀
@mircalla no tak je dobre 🙂 s takymito hajzlikmi je tazke nieco riesit.. Kamoska zila kedysi s priatelom, ktory bol.. ako to povedat.. no, z kruhov podsvetia. A tiez to mali nafigu, mali spolu synceka a ten muz bol na nu zly, bol chorobne ziarlivy a psychicky ju tyranizoval cez malinkeho. A bol to tazky boj, kazdy sa jej bal pomoct, lebo sa uz videl zastreleny 😖 Ak si budes mysliet, ze situacia sa nelepsi, mozno by fakt stalo za to, dat si sukromne stretko s dobrym pravnikom a zistit, ake mas moznosti a ake ma moznosti on.. aby si ho mozno v pravu chvilu vedela uzemnit spravnou informaciou, aby si v tom celom mala pravny prehlad a aby ta nic z jeho vyhrazok nezaskocilo viac, nez je v jeho moznostiach splnit.

gabinkaa
21. jan 2011

@ninockaskv presne som mala taký pocit aj ja, len problém je v tom, že som sa nikdy nič nedozvedela a tie informácie som predsa potrebovala, myslím, že to bol ich zámer nás riadne zmiasť, pri neg. výsledku hcg hneď nezabudla sestrička ale povedať, aby sme sa objednali na konzultáciu o 3 mesiace a hotovo, neviem či je to aj v iných centrách ale veľmi mi chýba spätná väzba, lekár vôbec nezavolá, že to nevyšlo a aspoň trocha povzbudiť, tlefonátom o 14. tej to končí a hotovo.......fakt neviem či je to takto aj v iných centráh

callex
21. jan 2011

@gerdusha ja som absolvovala aj chromo aj HSG.to prve je pocas narkozy.HSG je laicky povedane RTG vajickovodov.zaviedli do mna nejake cudo vpustili tekutinu a urobili snimky plus to bolo vidiet na monitore ako ta tekutina tecie.cely cas lezis na takom tom klasickom studenom rtg stole..od pol pasa hola.a ci to bolelo? ano..ale iba chvilu..ten vklad niecoho a vpustanie tekutiny.samotny transport tekutiny ma uz nebolel.kazdopadne by som si zopakovat nechcela. robili mi to na myjave lebo len tam robia spolahlivou metodou a dobre.co to robi napriklad harbulak v ruzinove tak si vysledky dost nahraba na umele potom. 😠

callex
21. jan 2011

@gabinkaa ja ked som napisala machacovi ze som mala negativny test tak mi napisal meilik ze mu je velmi luto.to potesi.
@ninockaskv vidim ze dnes si mala dobry den, to je super. ja som dopadla tak ze mi vcera psychologicka odporucila antidepresiva.fasa.a odstahovat sa od svokrovcov.to sa lahko hovori tazsie kona.
ste tu spominali tie sacto ..taka som nastvana na GF ze mi ten vajickovod neodfikli ked ho tam zistili.clovek by od nich cakal ze sa postaraju o to co moze prekazat otehotneniu. 😠 oni mi ho len uzavreli ci co.a tot v utorok mi doky pri preventivke ukazal velku machulu na ultravuku ze tekutina.no do...takze uz tusim co mi machac povie.

callex
21. jan 2011

@kajka39 aa tak uz viem co ma to bolelo pri tom HSG.ten kovovy nadstavec..vdaka za ten prispevok.mala som aj oblbovak ale aj tak...i ked mozno bez neho by to bolo horsie.

gabinkaa
21. jan 2011

@callex to fakt poteší, ale už to nechcem riešiť, mám z nich zlý pocit a preto tam nejdem, ale ak to bude takto pokračovať, prídu o pacientky, lebo viem ako tam baby idú s očakávaním toho najlepšieho a oni to prístupom všetko znegujú

gabinkaa
21. jan 2011

@callex ja som dnes bola u liečiteľa, dokonca je z Nitry, ale ma prekvapil svojím prístupom a aj určením mojich problémov zdravotných, ktoré sa občas prejavia, ale nevenujem im pozornosť, teraz ma na ne upozornil, boli sme obaja, tak dúfam, že to bude dobré

callex
21. jan 2011

@gabinkaa ten pristup bol dobry alebo zly?ak mas chut napis mi o nom do IP.vdaka

julietka
21. jan 2011

@callex ty mas sactosalpinx? mne ho pri laparke tiez nechali a v iscare na mna doktorka vybehla (nebudem ju menovat) preco som si ho nedala odfiknut ze naco chcem ist potom na ivf ze to bude neuspesne atd, zasypala ma tolkymi negativnymi informaciami ze som odtial odchadzala s placom...ako keby som sa mohla pod narkozou rozhodnut ci chcem prist o vajickovod alebo nie...dnes som rada ze ho tam rozumna pani doktorka co ma operovala (nastastie som odmietla aby ma operovala ta doktorka s iscaru, neskor mi to dala aj pocitit a dost necitlivo) nechala, s odovodnenim ze som este mlada a sama mala niekolko pacientok ktore otehotneli aj s touto dg, napokon pred rokom, bola pre tuto pani doktorku co ma operovala, cest ze nam mohla odrodit zdravych krasnych drobcekov 😉 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre