Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

avaka
21. jan 2011

Kocky ahojte 🙂

@mircalla ,si ma spominala? 😵 veru nasa mala bude mat v stredu rok! 😕 tak to leti....ze az neverim...ked sme cakali na tehu,tak cas isiel inak,roky leteli,ale pri cakani na testy sa cas vliekol...mame sa dobre,Ela je sikula,sice sama nechodi,len popri gauci,je opatrna,ale vymyselnik je riadny.Stale chodime plavat,znakujeme,niektore knizky uz pozna pomaly naspamat...po novom ma nejake obdobie vzdoru,jaci,krici,vzpiera sa,obliekat nie,do kocika nie....ked sa uz nastvem,pride a bozkava ma,vie,ze to zmaknem...no potvorka je to
inak,mrzi ma ako to u Vas dopadlo 😔 ,dufam,ze sa to rychlo vyriesi v Tvoj a Filipkov prospech,drzim palce 😉
k tomu kakaniu,my sme po prvom prikrme mali taky problem,mala nekakala 6 dni,aj to potom len tvrdy bobek,potom zase niekolko dni...dr.odporucila probiotika,ale tie som nestihla,lebo sa to vyriesilo 🙂 a ty este ovs.vlocky asi nedavas,nam pomahaju,napr s hruskou,alebo surova mrkva struhana...stava zo sliviek,tu ale nemam odskusanu....a robit redsie tie prikrmy.Kasu som ja zavadzala az ako poslednu,aj tak mi ju velmi nejedla...kojis este?,lebo mm pomaha travit....ak nie,tak tekutiny vela
a to nocne budenie,u nas to je stale,proste je tak zvyknuta a budieva sa aj kazde 2 hodky,ked je zle,aj castejsie,ked kazde 3,tak je dobre
😅
@mirinda10 ,joj to nezavidim,ja som rada,ze neriesim robotu,ale mas stastie,ze mas opatrovatelku,ktorej mozes doverovat a Emmka je s nou spokojna,tak mozes byt spokojna aj Ty 🙂 skore uzdravenie Emmke
a vela deticiek sa najskor stavia ....a u nas sa topanky tiez len vyhadzovali z kocika,ale potom som jej ukazovala,ake ja mam a aj ona ma a uz ich hrdo nosi... 😀 ,i ked naposledy prisla z auta v zimnej bunde a bose nohy 😅 ale na chodenie este nedavam,kym nechodi riadne,tak dufam,ze aj potom ich bude ochotna mat
@julietka ,aj u vas bude co nevidiet oslava,citala som,ze Tvoja sikulka mala uz chodi 🙂 ja sa chystam robit oslavu detsku,pozvala som Ele kamosky 😎 a potom s babkami,ako sa mate,co nove?
pozdravujem vsetky drzim palce 🙂

gabikasz
21. jan 2011

ahoj babenky,kedy ste si pichali injekcie na stimulku,myslím rano ,na obed večer a potom v pravidelných intervaloch?
Napr ked začnem jeden den o 10tej tak každý den v tú istú hodinu treba?

mircalla
22. jan 2011

@julietka no ono je to s tym sacto vseliake....mne odporucali dat ich von, ono zavisi aj v akom stave su vajcovody, u mna boli uplen nefunkcne. ak su nefukcne, len robia sarapatu. absolovovala som 3 IVF so sacto, z toho jeden potrat, az v RF sato rozhodli riesit. aj dr. cunderlik, ktory je fakt odbornik s tym suhlasil
@pikha no z takych kruhov on nie, naopak je to uznavany a vazeny manager na dost vysokej pozicii, len strasny vydierac a manipulator, v robote by asi aboli prekvapeny. stretko s pravnikom pripravujem, aby som vedela, ci ma nejake sance
@avaka gratulujem babulke k 1. rociku. este kojim, ale od 2. mesiaca je ciastocne aj na UM. maly sa dnes konecne vykakal. kasa bola hlupost, to som podlahla natlaky segry a mamy, uz som s tym aj prestala, aj lekarka mi povedala, nech kase zatail nedavam, tak som prestala.
maly teraz stale visi na cecku, umele pije dost malo. dovod bol vzdy ten, ze moje mlieko uplne nestacilo. v noci je inak aj 5 a viac krat hore, kde su tie casy, ked pekne spal. zatial este nesedime, som dufala, ze bude, kedze vsetko robil aj mesiac skor, ale bez opory zatil nesedi, i ked sa uz taha do sehu z lehatka, ale este najblizsie 2-3 tyzdne podla mna nebude. mozno ma aj problem s taziskom strasne je dlhy, uz ma 71 cm

mircalla
22. jan 2011

@julietka ono zavisi aj kde su uzavrete....ak pri uteru, tak to nevadi....ale vacsinou fakt radsej prec.

mircalla
22. jan 2011

@gabinkaa vystizne!! s tym pristupom myslim. a stve ma, ze vsetko vybavuje nejake operatorky ci ako sa to vola, uz ani neviem...k doktormi priamo sa ani neda komunikovat

tamaja
22. jan 2011

Ahojte dievcata,

@gabikasz mne v CAR povedali, ze ich mam brat vecer, kvoli kontrole, ktora byva vzdy rano , je to lepsie. Mala by si ich pichat pravidelne v tu istu hodinu

@ninockasv ked nemas vajcovody, nemas mat kde GEU, neboj 🙂

Ja uz som taka zvedava na konzultaciu v RF, rozhodla som sa, ze zacnem znovaq cvicit Mopjzisku, nemam sice napravenu chrbticu, ale na druhej strane ziadne problemy s chrbticou nemam, aj ked chodim na masaz, tak mi maser- zdravotnik- povedal, ze mam chrbticu ok, tak hadam to bude v poho. 🙂

julietka
22. jan 2011

@avaka avusik veru nasa mala uz chodi, prvy krocik spravila niekedy v novembri a teraz cez sviatky uz zacala chodit uplne sama bez pomoci, aj po byte uz len na nozickach, iba ak sa niekde chce velmi rychlo dostat aby predbehla braceka tak sa da na styri 🙂
a co to citam ze Eluska uz pozna vsetky knizky naspamat? ona vie uz rozpravat ? 😅 nasi drobci tiez zacinaju vymyslat, keby mi aspon pekne cez obed spavali, ale aj to vymyslaju a vacsinou nechcu. uz som vsetko mozne aj nemozne vyskusala..dnes som im prvykrat pustila relaxacnu hudbu pre deti a zatial spinkaju..
avusik a gratulujem k prvemu rociku 🙂tak Eluska bude mat normalnu oslavu aj s detmi? to je mile 😵my pozyvame iba starych rodicov, to staci, ved deti v ich veku tomu aj tak nerozumeju a ja naozaj nemam cas vychystavat, dali sme upiect dve torty

julietka
22. jan 2011

@mirinda10 mirindik ako sa mate?priznam sa ze som necitala dozadu..obcas si precitam iba aktualnu stranku, tu poslednu..ako to zvladas pracu zosuladit s Emkou a s muzikom? 🙂 teta opatrovatelka poslucha? 😉

luly3
22. jan 2011

taaak embrijko sa nám pekne delí dnes som volala do RF 😀
jupí zajtra mám volat kedy bude transfer či v pondelok alebo utorok 😉

gabinkaa
22. jan 2011

@mircalla hovoria im recepčné..........dr. Harbulák sa mi zdal zo začiatku celkom fajn, ale druhýkrát bol dosť nadredený a to mi vadilo, ale OPU robil lepšie ako Behúňová, tam som cítila bolesti ale 5 dní a u neho nič, pohoda.......škoda, že tak pristupujú k bolesti druhých, Filípko je už v poriadku?

gabinkaa
22. jan 2011

@luly3 ahojček, tak teda OPU dopadlo dobre, držala som palce.......len aby to dobre dopadlo.... 😉

mircalla
22. jan 2011

@gabinkaa jj niekde ich volaju aj koordinatorky...ja som mala prve IVF v Helios Brno, nebola som spokojna...tiez neosobne a cele cez koordinatorky, nieze si s dokym maily pisat ako v RF

ninockaskv
22. jan 2011

ahojte.. boze, vas je radost citat, pamatam si este cakatelky, tehulky a teraz uz prikrmy, chodenie a narodeninove oslavy sa riesia.. jooj.. uz aby sme aj my ostatne.. 😉
o tom pristupe ani nehovorte,a k toto bude v RF ine, tak mi to ku stastiu uplne staci, ja som chodila k dr behunovej a mne vadilo, ze som zakazdym skoncila u ineho lekara..na punkciu, uzv, transfer a pod. a s behunovou... ona je vraj velmi dobra po odbornej stranke, ale chybal tomu taky ludsky pristup, moj chlap hovori, ze podla neho si nas naschval tak drzia od tela, aby si nepripustali nestastia a neuspesne pokusy...ale kolkokrat by mi stacilo .. presne napisat email, toto a toto sa stalo.. a kratka odpoved, nebojte sa, dajte si pauzu, dajte sa do poriadku, ozvite sa a pojdeme na to znovu...
takze ak sa toto v RF zmeni, mne to staci ku stastiu..
ozaj, behunova sa na mna usmiala za cely ten cas asi 2x aj to bol so mnou moj chlap a koketoval s nou..
@callex s tymi vajcovodmi.. ked ja som vlastne ani nemala kompletne inforamcie, ani sa ma nikto nepytal, ze ako sa chcem rozhodnut.. mne zistili endometriozu pri tej operacii cysty a kedze to nebola diagnosticka laparka, tak to asi moc neskumali.. a mozno to tam vtedy nebolo a spravilo sa nieco casom.. tazko povedat.. ved uvidis, co povie machac a premyslis to .. 😉

@tamaja zacni cvicit tu mojzisku nech mam motivaciu, ja chcem tak niekedy vo februari sa doho pustit, alebo v marci podla toho kedy dorobime tu prestavbu lebo teraz burame.. potom ide chlap na 3 tyzdne do azie a potom pridu na rad podlahy.. tak nemam prietor .. a minule som sa niekde dopocula, ako mala baba mimomaternicove na tej istej strane ako uz raz mala.. vraj v kyptiku, co jej tam ostal.. ale toto som sa rozhodla, ze sa nam uz nestane..!!!

zatial pekny vikend 😀

rebeka33
22. jan 2011

Ahojte baby,vy ste to ho ,ale popísali. @luly3 no budem tomu jednému držať palce. Brala si aj orgalutran? Už som zabudla ,kto ti robil foluikulometriu? Určite zabojuje . 😵

mirinda10
22. jan 2011

@julietka ahoj moja, no vcera som nasla 2hy zubok ten sa riadne potrapila aj vysoke teplotky boli len som sa modlila kazdy den nech sa uz prereze ale ta je uz ok, len ja som ochorela stratila som hlas, kaslem ako tuberak a sople tecu a tecu, takze teraz budim Emusku ja, ta spi celu noc len sa budi na moj kasel a potom place tak ju musim utisovat
no ochorela som po riadnom nasadeni v praci a tento tyzden je tatik so synom v Tatrach prisiel z Australie a bude tu do 10.2 tak si ho tatik uziva tak som dost casto sama s E a utekam ako blazon s prace a striedam opatrovatelku,potom je na mne zavesena nic sa pri nej neda ani jest ked sa postavim hned na 4a ide sa ked stojim uz stoji na nohach a drzi sa mojich nohavic a nemozem sa pohnut alebo ju zobrat na ruky
nasa vie tak citat, ze dokaze iba ukazat ked poviem kde je havko tak najde v knizke to je vsetko ale vie dat pa pa a aka je velka a spieva, opatrovatelka jej spieva skonci a ona zacina je strasne zlata ako meni hlas len jej nerozumieme

@avaka tak za par dni 1rok moc sa tesim na fotecky a to bude super oslava, u nas nie je vela deticiek Emmuske podobnym tak uvidim co urobime ale my mame este cas
@mircalla nasa sa sama posadila ked mala 9 mesiacov a o tyzden zacala 4nozkovat uplne sa inak sada si zasadne zo 4roch nie z lahu, mas cas nech si urobi sam tempo neboj raz to bude a prevaluje sa ako vam ide plazenie ?
niektore deti si sadnu az ked zacnu chodit nemaj boja bude to, ja uz musim mat oci vsade aj na zadku a to doslovne je rychla ako jastericka

mircalla
22. jan 2011

@mirinda10 no on len bude mat 6, asi by som moc od neho chcela. o plazeni sa tiez neda dako hovorit, len sa trolinku posuva, aj to dozadu

mircalla
22. jan 2011

@mirinda10 preguluje sa uz davno, 2 mesiace na brusko a asi mesiac aj spat, aj sa lepsie plazil, dako zlenivel, odkedy mame tie prikrmy....

callex
22. jan 2011

@julietka tak to je uzasne ze sa to podarilo aj napriek sacto.ja ho mam na pravej strane a pred operaciou som podpisala ze ak najdu pocas laparky nieco co by mohlo branit otehotneniu tak to mozu odstranit.a oni mi ho bud narezali a vypustili tekutinu alebo ho uzavreli.bohuzial to zo spravy nie je nikomu jasne ze co mi vlasne urobili. a tak sa mnohi dalsi lekari vyjadrili ze mozem skusit este jedno ivf a ked nic tak potom dalsia laparka s odstranenim vajickovodu. a ja sa to snazim zo strachu odkladat.

callex
22. jan 2011

@mirinda10 nie je divu ze si ochorela ked tak lietas medzi pracou a domovom kde nastupujes na druhu sichtu. staci trosinku oslabena imunita a to vsetko ju prevalcuje.zelam ti skore uzdravenie a nech to ma mala nechyti.podla toho co pese musi byt chutnucka. 🙂

mirinda10
22. jan 2011

@mircalla ale nezlenivel, ma svoje tempo,bud trpezliva ved mu to krasne ide, mozno sa pusti hned, my sme mali pripravu na 4nozkovanie 2 mesiace a uz som cakala ked pride denb D a pusti sa, niekomu to ide do 2 tyzdnov a teraz neviem kde je,

prave som bola nakrmit psa a macky a kde sa posadila presne pred dvere ledva som ju potisla nakolko blba ja som si zamkla vchode dvere ale inak kuka cez ine okno a teraz isla k dverem co pouzivam s jedalne na terasu
a s kasou pockaj ak chces tak mu ju davaj do flase

mirinda10
22. jan 2011

@callex no je zlatucka a bozkava tak, ze ma otvorene usta, tak som cela uslintana, nebojkaj dockas sa uvidis ake to je zabudnes, ze niekedy aj celu noc nespis ale ked spi mala tak je ako anjelik,na spapanie ako kazde babo 😵

pikha
22. jan 2011

ahojte zienky 🙂 pekny vikend vsetkym 🙂
@mircalla uznavany manager a hentake hovado.. no pekne 🙄 hanba prenho na tri zivoty dopredu 😒 😒 No a tym padom je ten pravnik fakt namieste.
@gabinkaa mozes prosim ta podat blizsiu info o liecitelovi z NR? kto je to, co robi a tak 🙂 diky
@callex tebe predpisala pani psychologicka antidepresiva?! To hadam len ne 🤐 mozno nejake tie pokecy, sedenia a tak.. ale kua naco hned antidepresiva 🙄 Nechcem ti do toho kecat, ale tebe sa to zda dobry napad?
@ninockaskv v RF je absolutne iny a ludsky pristup, uvidis sama. Ja si napriklad s Machacom dopisujem doteraz 😀 proste ho zaujima, ako pokracujeme..a je to zlate 🙂 Myslim, ze oni si tam jasne uvedomuju, ze zivotom skusana bytost velmi potrebuje ludsku spoluucast a ze tam nie su len na to, aby s kamennym ksichtom zmerali, odobrali, vlozili, pripadne navela navela nieco povedali 😒 bohuzial asi kazda mame tuto skusenost zo slovenskych centier 😒 A vy prerabate cely byt? To mas vesele teda 😀

mircalla
22. jan 2011

@pikha presne tak, @ninockaskv co ti budem hovorit, ja stelcla stale s dacim otravujem, vzdy ochotne pomoze. dokonca mi pomahal s genetikou ked som bola tehu, lebo nasi experti mi riziko prepoctavali s mojim vekom, i ked som mala darcovske...tri labaky v brne kontaktoval, aby mi to preratali...samozrejme bez zaruky, vysledky nemali oficialne, len som ich poslala mailom, prave preto az v 3. to boli ochotni urobit. nedavno som ho pytala taku kravinu, ze kedy mozem zacat cvicit...odpovie na vsetko..pochopitelne zadara vsetko

gabinkaa
22. jan 2011

@pikha môžem kľudne, je to vcelku zaujímavý chlapík, pýtal sa na problémy, ale konkrétne či ma bolí to alebo ono, problémy s trávením, bolesti v krížoch, to sú obličky, či ma niekedy pichajú vaječníky, mnohé príznaky čo povedal som im vôbec nevenovala pozornosť, občas pichá, potom prejde, nechodím hneď k lekárovi, až posledný rok a to preto, že chceme dieťatko a nedarilo sa, tak sme hľadali príčinu, má tak 30 - 40 rokov a je to fakticky homeopat, lieči homeopatikami, ja mám s týmito liekmi dobré skúsenosti proti chrípke, to mi dokonca poradil môj lekár po prekonaní veľmi zlej alergie na lieky, kedy som mala na mále, keďže sa mi bojí dávať antibiotiká, aby mi nespôsobil alergiu, tak ich veľa nejem, dokonca ani lieky proti bolesti, aj sa pýtal na psychické problémy, vraj ich mám veľké, takže sa mi to nezdá nejaký šarlatán, ale človek, ktorého to baví a má zájem pomáhať ľuďom a nielen problémy s otehotnením ale všeobecne, boli tam aj s dieťaťom, naozaj zaujímavý, neľutujem, že sme tam išli

pikha
22. jan 2011

@gabinkaa vola sa Smidriak? je to on? 🙂

gabinkaa
22. jan 2011

@pikha ano volá sa tak, poznáš ho? bola si u neho? neviem nič bližšie, len čo som ho prvýkrát videla

avaka
22. jan 2011

@mircalla ,veru @mirinda10 ma pravdu,nic neuponahlas....Filipko si sadne,ked bude pripraveny na to 😉 ,uz to nie je ako kedysi,ze sa deti posadzali,to je pasivne sedenie ,bude sediet,ked si sadne sam a vacsinou nie z lahu.Nasa si tiez sadla,ked mala 8 mes.ale to nevydrzala dlho sediet,este ju klatilo a asi v skoro 9mes. uz normalne 🙂
@mirinda10,to aj mne robi mala,skor sa pohra v podvecer,ale doobeda nehrozi,len zbada,ze sa postavim k linke a uz ma taha,ako Tvoja Emka 🙂 a nepohnem sa ,lebo by som ju zvalila,takze nic nerobim,len ked spi 🙂
a ani u nas nie su veru deticky ako Ela,normalne som jej musela hladat kamaratky... 😀 ,pozvala som baby z plavania,zhodou okolnosti sme vsetko skoro susedy 😕
@julietka,Ty mas v tomto vyhodu...mas 2 drobcov,predsa sa trosku(hadam 😕 )spolu zabavia...Nasa E sa nudi a to sa neda s nou potom vydrzat,jaci stale,momentalne naschval,lebo vidi aky rozruch tym urobi... 😅
ja ale nebudem robit nejaku velkolepu oslavu,tiez torta,ked pridu babky,ale pre deti spravim nejaku nepecenu tortu,ovocie do misky,keksiky a nech sa pohraju,pustime CD 🙂 ,aj teraz sem tam ideme sa pohrat k niekomu ,alebo niekto k nam....doteraz sme tiez nemali v jej veku tu ,ale je to dobre,vidim,ako je rada takej zmene 🙂
a nevie rozpravat 😀 ,aby nedoslo k nejakemu nedorozumeniu... 😅 😀 ,stale mi dava knihy a krici daj(akoze mam citat),tak jej ukazujem,ona otvara chlieviky so zverou a uz dopredu vie,co tam bude,tak vravi,gaa,ha ha,konika(o podnebie),sova,macka...alebo obrazky znakuje,ako chlapcek spi,ako umyva zubky a vtacik spieva la la la 😀 (asi si mysli,ze spieva ako clovek 😅 )a pri la vyplazuje jazyk az k nosnym dierkam 😀
inak,fakt je Tvoja mala velka sikulka,ako skoro chodi... 🙂
@ninockaskv ,neboj,dockas sa,aj mne sa to pred 2 rokmi este zdalo nedosiahnutelne....drzim palce,nech to je coskoro 😉

mircalla
22. jan 2011

@avaka aj filip ma rad spolocnost, bola som s nim u rodicov, bol tam uplne dobry a kludny a pacil sa mu aj havino..doma je dakedy nervozny, musime sa stale zabavat, dakedy ani to nestaci, skratka ma rad ludi okolo seba.
@ninockaskv uz sa to blizi

mirinda10
22. jan 2011

baby ja som si prave kupila v akcii susicku, jedinu co som nasla energeticka trieda A,nic som si nedala na narodky, tak som si to dnes kupila, nenavidim zehlenie hroza, zas 2 pracky a zajtra idem prat brrrrrrrrrr
este, ze ten funguje a nemusim behat po obchodoch

julietka
22. jan 2011

@mirinda10 mirindik viem si predstavit ako sa mala na teba vesia, ja to mam dvojmo 😀 kazdy z jednej strany a tahaju ma za teplaky..a ked uspavam jedneho v postielke druhy sa postavi v tej svojej postielke a stahuje mi gate 😀 vzdy sa na tom zabavam no nemozem sa smiat aj ked je to neviem ako vtipne
tak Emka takto krasne cita 🙂 , nasi tiez takto citaju, zacali sme tak vaznejsie okolo 7 mesiacov ked zacali nocnickovat, pekne im to pri tom citani slo 😅

@avaka avusik, to si vsetci myslia ze sa dvojicky zahraju, ale nie je to tak vzdy...je pravda ze sa vedia spolu krasne zahrat, ale estelepsie ked su kazdy zvlast..vydrzia sa spolu hrat tak mozno 15 minut, ale akonahle vidia ze sa postavim k linke, ako ty pises, okamzite su pri mne a doslova ma vyzliekaju a bojuju o moju pozornost zacnu knucat kazdy z jednej strany,niekedy mam pocit ze ma "zozeru" ako sa trhaju o mna koho si viac vsimnem. Ale mala je viac sebestacnejsia ako maly. Chlapci su asi viac citlivejsi a zatazenejsie na mamy, on je taky mojkos 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre