Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

julietka
22. jan 2011

@callex ja som spomenula v Reprofite ze mam za sebou 2 neuspesne IVF a jedno KET s touto diagnozou a laparkou a povedali ze to nemam zatial vobec riesit, ze sa uvidi..mozno keby sa nam u nich nevydarilo IVF tak by mi to tiez odporucili, kto vie...

julietka
22. jan 2011

@mirinda10 miri, v poslednej dobe som pocula viackrat od pediatrov ze mamicky sa mysle domnievaju ze horucky byvaju zo zubkov, ale vraj to tak nie je, ze horucka je len dosledok nejakej skrytej virozy, ktora moze byt pridruzena akurat pri raste zubkov, asi ze je vtedy oslabenejsia imunita 😝

lumcag
22. jan 2011

@kajka39
😀 😀 😀 to si mě pobavila, ale je to tak. babičkovou nelze oklamat. Také jsem jednou polevila a tak jsem ji musela zalhat, že jem byla nemocná, že cvičit nešlo. 😝
Jinak posílám ti odkaz jaké děláme pokroky

ttp://

https://www.youtube.com/watch?v=_SwuVMcj7p8
lumcag
22. jan 2011

@kajka39
A jetě se chci zeptat, kdy ta Maruška Babičková odchází do důchodu?

rienok
22. jan 2011

ahojte reprofiťáčky 🙂 mala som naozaj veľkú snahu prečítať si všetky príspevky .... nepodarilo sa 😖
všetkým však len úspech a šťastie a verím, že tento rok všetky budeme tehuľkami a mamičkami 🙂

ešte som aj hľadala taký príspevok, ako sa počíta 1. deň menštruácie.... niekto tam spomínal aj čas no a ja si ho nepamätám.... mala by som ísť na hysteroskopiu ale musia mať istotu že prebehla regulérna menštruácia a nerada by som niečo pokazila.... prosím kto to vie alebo si aspoň pamätá stranu? prečítala som asi 200 strán príspevkov a už naozaj nevládzem 😝 vopred ďakujem za pomoc

pikha
23. jan 2011

@gabinkaa jj, poznam ho 🙂 bola som tam par rokov dozadu, vela ludi si ho chvali a o par pripadoch viem, kedy skutocne pomohol, su nanho dobre odporucania. Nam nepomohol, lebo neskor sa ukazalo, ze tam bol tazsi problem, ale je vela pripadov, kedy staci dat si vsetky tie energeticke toky do poriadku a je po probleme 🙂

mirinda10
23. jan 2011

@julietka no asi to bolo aj u nas ale aj ja ako dieta ked som mala 7 mesiacov a isiel mi prvy zub tak museli volat pohotovost mala som 40ky, u nas prsli teploty v piatok po 3 dnoch a prezerala ju dr mala CRPco iba 8 a mala ciste dychanie a ciste hrdlo to bolo v piatok na 3 ti den teplout a v nedelu uz som pocula ako jej buble v nose a po striekani do nosa a nasadeni Sinupretu sa jej spustili sopliky ale nic moc max sme odsavali 3x za den a do 3 dni je ok ale v piatok asi do 8 dni ako sme zacali s teplotami sa prerezal zub a 2 dni sme mali aj hnacky a nepila mlieko odmietala ho ale uz sme spat na davkach aj ked rano vypije max 150ku niekedy ani tolko nie tak davam jogurty
v lete sa musime stretnut, prideme na jazera a urbime piknik co povies ?

mirinda10
23. jan 2011

@rienok no ak dostanes mrchu do 2hej poobede ja som to pocitala ako 1den a u mna to ma vzdy silny nastup, nie len take spinenie

tamaja
23. jan 2011

@rienok mne Dr. v CAR vravel, ze vzdy mam pocitat 1. deň MS krvacanie, proste ked sa objavi cervena krv, nie spinenie. Myslim, ze pocitanie na hodiny je uplne zbytocne, hlavne ak ides na HSK, potrebuju vediet len to, ze si mala MS a ktory DC si, ci to je o den viac alebo menej je jedno. Drzim paste 🙂
@ninockaskv ok, v ramci motivacie prehlasujem, ze od dnesneho dna zacinam cvicit mojzisku 😀 . Ale 1 den v tyzdni si dam urcite volno 😉
@luly3 uz si volala do RF, kedy bude transfer? Drzim paste, nech je vsetko, ako ma byt 🙂 🙂 🙂

gabinkaa
23. jan 2011

@pikha ja tiež neviem či nám pomôže, ale to odstránenie problémov, ktoré mám iných mi veľmi pomôže, upozornil ma, že mám problémy so štítnou žľazou, neviem o tom, ale som aj dokonca objednaná lekárke na zajtra, tak uvidím čo z toho bude, môj partner má problémy s tým, že nemá spermie a to sa asi nedá takto vyriešiť ☹

luly3
23. jan 2011

@gabinkaa ahoj kam ideš Wolfovej na štítnu?????
@tamaja nie nevolala až medzi 13 - 14 hod mám volat 😉

ninockaskv
23. jan 2011

@pikha no ani nie cely, len vymiename dvere v obyvacke a v komore za take posuvne, tam sa musi vyburat stena a vlozit puzdro na tie dvere a burame stenu v obyvacke, spajame kuchynu s obyvkou.. tak to vyzera ako prerabka celeho bytu,lebo vsade je spina a bordel a prach..a podlahy, ale az v januari.. uz aby to bolo za nami.. ale teraz je dobry timing, neskor sa mozme sustredit financne aj dusevne na tehotnenie 😀

@tamaja uz? ja este nemozem, som vystahovalec a doma nemam podmienky.. tak to musis potiahnut do marca 😉

@callex tie antidepresiva.. nechaj este tak, mne po minulom mimomaternicovom psychoska ponukala lieky alebo zmenu terapeuta.. ale ja som odmietla, som si povedala, ze nebudem si telo hnusit dalsou chemiou, bola som u jednej homeopatky a ta mi vzdy da aj nejake tie homeopatika na psychiku, akoze to ma taky ucinok.. sa vzdy citim ako 100 a 1.. a je mi uplne jedno, ci je to tym homeopatikom alebo placebo 😉 skus sa nejako zamestnat, zacni cvicit jogu, skus nejaky kreativny kurz.. alebo vymaluj.. ja planujem zacat chodi na kurz sebaobrany 😀

@mircalla, tak ti lekari z nas musia mat radost, nechapem ako to stihaju, ale zjavne sa to da a je to len o pristupe.. 🙂

ozaj baby, nebola ste niektora v slovinsku? neviete nieco doporucit? chystame sa tam cez velku noc na par dni...

prajem pekny vikend, deticky nech posluchaju .. uz je po splne tak hadam aj pospia trosku 😝

ninockaskv
23. jan 2011

@pikha.. no v marci nie v januari xixixi 😀 😀 😀 😀 😀

pikha
23. jan 2011

@gabinkaa no ved to je to.. vsetky organy a drahy v tele su prepojene, tak treba dat do poriadku tie co blbnu, a potom cely organizmus slape ako hodinky. A s tou stitkou velakrat suvisia problemy s otehu. A co sa draheho tyka, kludne skuste to aj s nim, preco nie.. existuje vela roznych veci, co zlepsuje a zvysuje kvalitu spermii. Ked dokaze homeo liecba zlikvidovat tazku alergiu, preco by nemohla zlepsit toto 😎

pikha
23. jan 2011

@ninockaskv aspon uz budete v peknuckom potom..ale ten bordel, to verim 😀my sme to mali pred dvoma rokmi a uz ani za svet. Svokrovci na dome maju prepojenu kuchynu s obyvackou a vyzera to velmi dobre, ked chces zatvoris, a ked chces, otvoris a krasne vela miesta 🙂 Inak s tou sebaobranou super napad.

mircalla
23. jan 2011

@ninockaskv jednoznacne bled...nebola som, ale mali sme ist...
dakedy pojdeme, skus si google krasa

http://www.google.sk/images?hl=sk&biw=1117&bih=...

mircalla
23. jan 2011

@ninockaskv slovinsko je vraj uzasne, len este turistami az tak neprebadane....
a s tym ze z nas maju radost....tak zo mna urcite, neposznam vacsiu otravu, prave preto u mna stlecl boduje, vzdy odpise na vsetko...aj na uplne kraviny a ked ide o daco dolezite vzdy pomoze, vid ta genetika....ja som tam chodila na UZV az do 8tt....3 krat celkovo....a vobec to nemuseli robit. ked som krvacala, sla som tam, nie do nemocky po predchadzajucej skusenosti, aj kyret by urobili, nastasie nebolo treba

pikha
23. jan 2011

@ninockaskv a este k tym homeo na psychiku, tiez si myslim ze to je velmi dobra vec..je to setrne, ziadny sajrajt a pomoze ked treba. Som bola v 2008 u jednej panej v Ilave a ona robi tieto veci, dala mi nejake kvapky od Joalis, neskutocne to zabralo.To som bola asi po 9-tom zlom tehu pokuse a bola som v takom stave, ze som-nekecam, prisambohu- mesiac nevysla z domu, vobec. Viem ze sme vtedy mali listky na Desmod so symf.orchestrom, krasny koncert ktory som vzdy chcela vidiet, boli to VIP listky a ja som sedela doma na zemi a plakala. A VTEDY som si uvedomila, ze ked s tym nieco nezacnem robit, do tyzdna mi preskoci. Mozno je to tymi kvapkami, mozno je to aj tym, ze po tolkych veciach sa clovek psychicky oslaha a uz ho len tak nieco nezlozi, ale cokolvek sa odvtedy stalo, uz to bolo po tyzdni ok.

pikha
23. jan 2011

@mircalla krasne obrazky 😎 😎

gabinkaa
23. jan 2011

@pikha ja v podstate dôverujem homeopatii, nie je to chémia a máme jej okolo seba dosť, takže určite to vyskúšame a potom aj doktorku na štítnu, môj doktor povedal keď sa na mňa pozrel, že nevyzerám, že mám problémy so štítnou, ale to nemusí byt vizuálne, tak som zajtra zvedavá u dokiny

gabinkaa
23. jan 2011

@luly3 ano idem Wolfovej, doktor mi to vybavil prednostne, lebo sa tam vraj čaká 3 mesiace na objednanie, takže podarilo sa za 2 týždne, uvidím čo mi povie a Ty ako, čakáme na výsledky..... 😉

sinterka
23. jan 2011

babenky ahojte 😵 pozeram akurat ten cennik z toho reprofitu, a to naozaj vyjde ten cyklus 10.000 Kc ? sa mi ani verit nechce 😕 dajte ma do obrazu 😀

sinterka
23. jan 2011

a este sa chcem spytat... plati sa aj za predlzenu kultivaciu?

gerdusha
23. jan 2011

@gabinkaa ,
u nas sa na termin k nej caka 7-9 mesiacov!

@sinterka ,
ja som za 1 soft v rf platila 1133 €...v cene boli lieky na stimulaciu, opu a et...a 3x icsi...a krvne testy moje aj mm

gabinkaa
23. jan 2011

@gerdusha to snáď nemyslíš vážne.....veď za tú dobu môže chorý človek aj zomrieť, to sa mi zdá veľmi dlho, mne len kolega povedal, že jedho dcéra čakala 3 - 4 mesiace, ale mne tam zavolal môj lekár a preto som mala skorší termín, inak som hovorila, že toľko čakať nebudem a pôjdem aj niekam inam a si to aj zaplatím, ale som rada, vraj je dobrá, ale nepoznám ju, Ty si u nej bola?

gerdusha
23. jan 2011

ja osobne som mala prist v oktobri 2010 na kontrolu...tak som tam volala v marci, reku snad ten oktobrovy termin dostanem...a vualaaa...najblizsi termin februar 2011....no co ti na to poviem...

chodim k nej uz od 2000...je velmi dobra...

gabinkaa
23. jan 2011

@gerdusha tomu teda fakt nerozumiem, veď to liečenie nemá význam pri takýchto intervaloch..... ☹

brita
23. jan 2011

Ahojte kocky,
teraz casto neprispievam, ale stale vam sledujem. 😉 Chcela by som sa s vami poradit. Stelcl mi uz poslal protokol a okrem ineho mi pise, aby som si dala predpisat aj akukolvek monofazicku antikoncepciu na zacala ju uzivat uz prvy den najblizsich menzes. Inak mrchu akurat cakam zajtra!, tak musim hned rano ist k mojmu gyndosovi, nech mi ju hned napise. Ta antikoncepcia preto, lebo mam otrasne nepravidelny cyklus a vraj, aby som vo februari dostal menzes na cas a nemali sme stres. Darkyna ma OPU 24.3. Chcem vas spytat, ci mate s tou antikoncepciou pred OPU darkyne skusenosti a vlastne aku dlho ju budem brat? Neviem, kolko krabiciek si mam dat predpisat, ci len jednu, ci na dva mesiace alebo na trsi. Dakujem za vase skusenosti. 🙂

mircalla
23. jan 2011

@brita ahoj, tiez darkyna vsak vies. ja som brala norethisteron, aby menzes dosiel nacas, ale mam ho inak dost pravidelny. ta antika je urcite vacsia istota ak mas nepravidleny cyklus. urcite ju nebudes brat viac ako 2 mesiace ak je OPU 24.3., takze 2 staci

sinterka
23. jan 2011

@gerdusha fuuuha to je aj dost... som myslela ze to bude vychadzat menej... ale zas na druhej strane, neviem ci ma tolko nevyslo aj pri hradenych pokusoch... a mozno aj viac 😅
baby prosim vas napiste mi kolko vas vysiel ten soft, nech sa vieme zariadit.. dakujem vam 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre