Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

jada1
26. jan 2011

Ahojte dievčatá, môžem sa k vám pridať?
Silno uvažujeme aj my s mm o Reprofite Brno. Chodíme do centra tu na Slovensku, ale keďže som mala dva mesiace za sebou zvýšené FSH (prvý mesiac 15, teraz 14), ☹ veľkú rolu hrá môj vek (40) lekár nás rovno nasmeroval do Brna na darcovské vajíčka. Nakoniec sme sa s ním dohodli na minimálnej stimulácii, ktorú by som mala začať v polke februára, ale stále rozmýšľam, či sme to tu nemali zabaliť a nemali ísť vyskúšať to Brno. Chcem sa vás spýtať, či ste niektorá otehotneli s takýmto FSH. Fakt sa neviem rozhodnúť, či vyskúšať tie minimálne stimulácie aspoň 2-3 krát alebo sa rovno zapísať do poradovníka na darcovské. ☹

ofinka
26. jan 2011

@mircalla dakujem velmi pekne, my kvantum toho uz mame porobene, skoro vsetko, ja k drakulovek chodim uz dlho, len som s nou chcela prebrat, ci mam ozaj vsetko spravene uz, tak aby som vedela, co sa este da. v marci mam soft, tak dovtedy nech este nieco stihnem, ak by bolo treba.

mircalla
26. jan 2011

uz ma nic ine nenapada....paaaaaom
@jada1 ja som mala podobne FSH, z 3 pokusov som raz otehotnela, zial potrat. ostatne 2 razy som mala 2 embryjka (aj celkom pekne), ale nic.
no ved do poradovnika na darcovske mozes ist hned, a medzitym skusit minimalku, to s tym nesuvisi.....ja som sla do poradovnika, dostala som termin darcovskych a medzitym som skusila stimulku (obe v RF), keby to vyslo tak ta jednoducho vyradia z poradovnika, to sa bezne robi, neni to nijak zavazne, mnohe pary su v poradovniku vo viacerych centrach, nic sa neplati vopred, a ked to nevyjde, tak nebudes stracat cas, uz budes mat termin na darcovske. s darcovskymi som v oboch pripadoch otehotnela, az v druhom pripade som donosila, na vine bola zrejme hematologia, pri druhom tehu s darcovskymi som brala clexane na riedenie krvi a dopadlo to dobre
na tvojom mieste by som jednu stimulku skusila, viac asi nie resp uvidis podla vysledku. vek je uz dost faktor, ale to FSH neni take katastrofalne, v RF stimuluju aj s vyssim. ja som mala pri minimalke rovnaky vysledok ako pri IVF s konskymi davkami hormonov - tj 2 embryjka

mircalla
26. jan 2011

@jada1 musis si dat po prihlaseni do poradovnika urobit 2-3 vysetrenia (ako HIV, zltacka), to je cele a vyplnit poziadavky s dotaznikom, daju ti termin, ktori aj dodrzia, neni to take ze neurcite, ze cakas, ako sa posuvas v poradovniku
paaa uz na dnes som toto dost popisala, idem zalahnut

jada1
26. jan 2011

@mircalla ďakujem ti za odpoveď, si zlatá. Je to dobrý nápad zapísať sa do poradovníka a medzitým vyskúšať tú minimálku. Ja som si myslela, že sa to nedá, že buď jedno alebo druhé. Čo sa týka tých vyšetrení mne minule v centre brali krv do 3 skúmaviek, vraj hormonálny profil + hematológia + imunológia. Tá žltačka a HIV to by v tom mohlo byť nie? Spýtam sa v centre, či som mala robené aj to. V novembri som mala robenú laparoskopiu, lebo som mala vo vajcovodoch tekutinu, tak mi ich odstraňovali a tiež mi robili predoperačné vyšetrenia a boli tam aj hepatálky, teda pečeňové testy, mám to doma prefotené, tak by im to hádam malo stačiť. V centre som sa pýtala, či mi potom dajú kópie mojich výsledkov, ak by sme sa rozhodli pre to Brno a povedal mi Dr., že to nie je žiadny problém.

jada1
26. jan 2011

@mircalla ešte som sa ťa chcela spýtať ako dlho ste čakali na darované vajíčka?

mircalla
26. jan 2011

@jada1 Jasne ze sa da....vyplnis dotaznik a dostanes termin, az potom si das tie vysetrenie - konkretne treba ako povinne pre darcovske 4 veci - HIV, syfilis, zltacka a cytomegalovirus ako si dobre spominam....detaily ti povedia v RF, je to len jeden odber krvi, vysledky som im potom do brna scanovala, musia to mat obaja partneri. ostatne vysetrenia co mas porobene su samozrejme len plus pred klud tvojej duse, v RF ich nevyzaduju. opodrucam postup ist na konzultaciu, vyplnit dotaznik do darcovskeho programu, dat si tieto 4 veci vysetrit (asi to budu chiet aj trochu cerstvejsie), je to jeden odber, my sme si to dali robit u nas.
este ma napadlo, ze asi budu chciet partnerov spermiogram, my sme ho uz mali....tak preto uz nebolo treba.
no uz vazne idem, see ya tomorrow

jada1
26. jan 2011

@mircalla spermiogramy máme, mám všetko doma pofotené, tak to zoberiem. Skúsim nás teda objednať. Ešte raz ďakujem za odpovede a dobrú nôcku. Ešte mi prosím ťa zajtra napíš koľko ste čakali na vajíčka.

mircalla
26. jan 2011

@jada1 9 mesiacov, ale uz to je menej pokial viem, dala termin aj za 4.

pikha
27. jan 2011

jj, pri takomto pocite treba urcite dokiho zmenit😀 verim, ze budete spokojni, Machac je velmi dobra volba. Nas uz mali vsade za odpisany pripad a on nam pomohol. A tiez nam navrhol viacere sposoby riesenia, a pre mna to bolo fajn aj pre ten pocit, ze keby nahodou navyslo, nic take hrozne sa nedeje, lebo este je v zalohe toto a toto a toto.. Kedy zacinas?
@kvakuska dakujem 🙂
@gabinkaa o GF som zatial nic dobre nepocula 😒 😖 a ked si mala pocit, ze nemas dobru stimulku a cele je to o prachoch, najvyssi cas odtial vypadnut. Mne RF odporucila kamoska, aj ta ma odtial krasneho maleho princa, a fakt je toto centrum uplne ine.. urcite neolutujes 🙂 Ale 8 dni stimulka? to ako?

pikha
27. jan 2011

@cecil36 ten prvy odstavec o odpoved vyssie je pre teba 😀

gabinkaa
27. jan 2011

@pikha však tam už ani nepôjdem, mala som krátky protokol, začala som pichať druhý deň menzesu, 8 dní som pichala, išla som na kontrolu a odpoludnia mi povedali, že končím so stimulkou, večer pichnúť niečo ako pregnyl, ale inak sa to volalo, myslela som, že mi v mojom vnútri všetko roztrhá, zle som sa potom cítila a o dva dni bolo OPU, to bolo v piatok a hneď v nedeľu transfer, transferovali 4 bunkové embryjká

gwenni
27. jan 2011

@cecil36 ahoj ďakujem za info
samozrejme že nám to nerobili, ale manžel má veľmi dobrý spermiogram po všetkých stránkach , tak neviem .....a v Heliose to robia??

gwenni
27. jan 2011

@ninockaskv ahoj ....to sa naozaj dá zobrať si z Heliosu embrijko a ísť do iného centra??

mircalla
27. jan 2011

@gwenni ja myslim, ze urcite nie.

cecil36
27. jan 2011

@gwenni no to je ten problem, ze to maju aj muzi s normospermiogramom a preto sa velakrat nedokaze preco zena neotehotnie alebo potraca alebo sa mimi narodi chore 😒 Samozrejme, nemusi to byt vas pripad 😉 Neviem, ci to robia v Heliose, ale v Iscare urcite a aj v Reprofite urcite 🙂 Drzim velmi palce nech uz je vsetko ok 🙂

cecil36
27. jan 2011

A inak dobre ranko vsetkym 😵
@pikha dakujem 😉 No na mna aj m spravil dojem, ze sa vyzna. Ja by som chcela ist na softik, tak sme sa k nemu objednali, ale kedze robi len stvrtky, tak az zaciatkom februara by sme chceli konzultovat a potom podla toho ako stihneme mrsku zacat stimulovat. Takze vidim to na februar- marec.

gwenni
27. jan 2011

@cecil36 ďakujem 🙂

dnes budem volať tej doktorke do BB tak vám dám potom vedieť čo mi povedala

christim
27. jan 2011

☹ tož som dnes testla a bola tam iba /

ninockaskv
27. jan 2011

@gwenni ahoj, ja som myslela, ze zobrat si ho .. ako skusit KET 😉 nemyslim, ze sa to da prenasat...

ninockaskv
27. jan 2011

@christim a ktory den? ja som raz testovala 10 den po transfere a nebolo tam nicovate nic a krvne testy vysli pozitivne a boli sme tehu (sice mimomaternicove, ale boli)

ninockaskv
27. jan 2011

@pikha @callex.. no len si urobit poriadok v hlave 😠 ja inak musim mat tolko zlosti a hnevu v tele, v noci sa mi snivalo, ze kolegyna sa mi zdoverila, ze je adoptovana a potom tam zrazu bol moj chlap a posuval policku a po jednom za sebou padali sklenene pohare a vazy.. strasne som na neho kricala nech uz prestane, vsetko rozbije a taka som bola zuriva ale tak strasne, ze som chcela hodit o stenu vazu a nedalo sa mi, nevladala som.. fuj, normalne som unavena 😠

no, bezim predstierat aktivitu na meeting 😠

christim
27. jan 2011

@ninockaskv 11. den KET, 16.DPO, ve skutečnosti by som řekla, že tam duch je, ale vyfotit nelze, mal by být u čiarok....

mircalla
27. jan 2011

@christim trochu ducha tam vidim, pri mojom prvom tehu som ho nemala o moc vyraznejsi na 11 den
mala si PK?
fotka neni moc kvalitna, ale daco malo tam vidim

pikha
27. jan 2011

@gabinkaa no to sa ani len dobre necita 😖 😖
@gwenni citala som tvoj pribeh.. uprimne mi je luto co sa stalo 😔 a verim, ze ti cim skor stanovia spravnu diagnozu a liecbu a cele trapenie pominie. Potratit 4x uz v dnesnej dobe bohuzial zacina byt povazovane za normalne 😢 😔 mne sa to prirodzene stalo 7x a este aj potom mali tu drzost mi povedat "skusajte, to sa stava". Prajem ti vela sily a stastia do dalsieho pokusu 😵
@cecil36 tak uz robi len stvrtky? 😕 no, predtym tam bol castejsie.. ale fakt, kopu veci odkonzultujete mailom a je to odbornik. Aj my sme boli na softiku po oba razy, sam nam to odporucal, ani som si to nestihla vypytat 😀 je to setrne na organizmus a dost bab ma pri nom este lepsiu urodu nez pri normalnej stimulke.

pikha
27. jan 2011

@ninockaskv no evidentne mas a treba to dat von, organizmus potrebuje rovnovahu. Chcelo by to nejake boxovacie vreco alebo nejaku fyzicky narocnu aktivitu-rubanie dreva asi v nasich podmienkach nema cenu spominat 😝 alebo ten kurz sebaobrany co si hovorila..ale teda, nechcela by som ti stat ako protivnik 😀

christim
27. jan 2011

@mircalla já so to fotila mobilom 😉 naozaj tam něčo vidíš?já na fotce nič,ale ve skutečnosti, je v celku hezky vidiet...
je to po kete, prodl.kultivaciu som mala.....16.den po oplodnění....

mircalla
27. jan 2011

@christim trolinku, nemozes poslat foto fotakom?

pikha
27. jan 2011

@christim fakt je tam cosi 😉 🙂 no, uvidis zajtra 🙂

gabinkaa
27. jan 2011

@pikha hm tak som dopadla druhýkrát a aj málo vajíčok bolo, 5 z toho 4 zrelé a zostali len 2 embryjká, tak uvidím čo nás čaká v Brne, skúsime chvíľu aj tie liečiky užívať, Ty sa ako cítiš? neviem celý Tvoj príbeh, ale držím palce a som rada, že sa Ti to podarilo....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre