Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ginate
31. jan 2011

díky mircalla, aj tak tam budem musieť zavolať.

martini
31. jan 2011

@gerdusha urobiť testy na ten čierny kašeľ je dobrý nápad. A potom nejaké kvalitné lieky na imunulogiu (viem, že lekári to neradi predpisujú, lebo to nelieči dôvod, ale len posilňuje imunitu, ale ja som mala chronické urologické problémy a tieto lieky to vyriešili).

gerdusha
31. jan 2011

@martini ,

beriem imunor...okrem ineho...a snazim sa pit probiotika...kvalitne...zaplatila som si kordyceps..prirodne sirokospektralne antibiotika...takze snad robime s lekarkou co sa da...asi len a len trpezlivost a najma KLUD

ninockaskv
31. jan 2011

@gerdusha jo jo.. to chce kliiiid 😀 😝

@mircalla a domaci team poslucha ? 😀 😝 este ma maly lenivu fazu? ci sa naucil nieco nove? 😵

mircalla
31. jan 2011

@ninockaskv no maly stravi vacsinu casu olizovanim vsetkeho, takze na ine nema cas🙂
v noci je teraz hore 5-6 krat, som grogy, momentalne sa tu hra vedla mna na deke (aj tak ho to bavi uz podozrivno dlho), namiesto klasickych 3 hodin poobede spal 40 minut....bingo.

mircalla
31. jan 2011

@ninockaskv no este ma dost lenivu fazu, nato ako predtym vsetko robil rychlo a skoro

martini
31. jan 2011

@gerdusha Tak snáď to už konečne pomôže...je pravda, že kľud lieči, ale to sa ľahko povie a horšie realizuje...veď to poznáme.

rebeka33
31. jan 2011

@martini mne povedali ,že sa to počíta od krvi. Ale to špinenie bolo nejak dlho, radšej tam zavolaj a poraď sa rovno z nimi., lebo tie lieky sa musia brať dosť presne. Držím palce.
@ginateja na RF len to najlepšie, objednať sa ,ale treba aspoň 1mesiac vpored, hlavne ak si chceš zvoliť Dr.. Doporučujem Koudelku alebo Štelca. No všetci sú O.K.

mircalla
31. jan 2011

@rebeka33 inak mas termin skoro ako ja.o 9 dni neskor🙂

mircalla
31. jan 2011

@orsulka prave som videla fotecky dvojciat, su super, no napis par riadkov, ked bude casik

martini
31. jan 2011

@rebeka33 Ďakujem. Fakt som tam radšej zavolala. Práve preto som bola trochu zmätené, že to špinenie bolo také dlhé (už som si nahovárala, že je to uhniezďovacie, lebo mám dlhší cyklus normálne a že teda som tehotná, lebo sme sa poctivo na dovolenke snažili...aj keď plodný deň som strávila v lietadle...a do toho mini WCka by sme sa nezmestili...haha). Každopádne v RF povedali, že teda až od toho riadneho krvácania mám začať počítať. stimulujem teda len čistým clostilbegytom a potom po ultrazvuku možno pridajú nejaku injekcijku, že mám zbytočne silné reakcie na soft (minule som mala 15 vajíčok a jemný OHSS). A čo tie tvoje dvojčatká? kedy idete na ďalší ultrazvuk?

ninockaskv
31. jan 2011

@mircalla no co, ved to mohlo byt len 30 minut 😀 😀 😀 😀 ved sa mu to utrasie a pridu casy,ked ho budes za nohu tahat z postele do skoly 😀

mircalla
31. jan 2011

@martini to spinenie bude asi z liekov, aj mne sa vzdy menzes dlho rozbiehal

martini
31. jan 2011

@mircalla Asi áno, určite tie lieky a stimulky robia chaos v tých našich telíčkach a je pravda, že len v decembri som mala KETko. Mircalla, fakt je super, že si tu s nami...si fakt takým našich kladným vzorom a povzbudením, že raz bude nejaké malé stvorenie aj nám robiť zmysel života 🙂

rikuska21
31. jan 2011

ahojte babulky, pisem este raz aleuz len v skratenej forme, zase bol vypadok stranky a neodoslalo mi to

Ninocka, budem rada ak mi posles kotakt na tu homeopatku, rada by som sa trosku dala dokopy, som z BA

Callex, naposledy nam RF povedali ze uz nevedia co maju robit , mame vyskusane snad vsetko a nic, tak sme sa dohodli so stelclom ze prideme na 140 den po menzes a kukne utz ci sa mi vobec tvoria vajka a uvidime, no nie som si ista ci pojdeme, len s tak hovorim ze nemam co stratit,

vsetkym cakatelkam prajem krasne dve kolajnicky,

ninockaskv
31. jan 2011

@rikuska21 v IP, ak by ti to neprislo, daj vediet 😉

mircalla
31. jan 2011

@rikuska21 jaj ty mala prazdne foliky, ze? dufam, ze sa tvoria vajka a ze to chce len ine lieky

rienok
31. jan 2011

@gabinkaa no veď ani netuším. Ešte by som mala ist na hysteroskopiu a chcela by som začať od ďalšieho cyklu, dufam že to stihnem a že mrcha nepride skor. Zataľ to vyzerá že od 2. dňa lyžovačky by som mala začať pichať a to by mi vyšla aj kontrola UTZ v pohode, ak pride mrcha skor tak až v marci... no čo už tu lyžovačku chcem absolvovať, lebo buduci rok už budem mať doma deťúrence a nebudem môcť :D
A Ty máš aký plán?

rienok
31. jan 2011

ahojte žienky... keď sa mi podarí prečítať to množstvo príspevkov, tak sa pokúsim zapojiť. Obávam , sa že po tom čase čo som tu nebola ste všetky už inde. Nevadí , zatiaľ prajem dobrú noc a veeeeeeeeľa optimizmu .
P.S. vo štvrtok začína rok zajaca 😀

cecil36
1. feb 2011

Ahojte babule 🙂
@pikha tak sme vcera boli u Machaca. Bol naozaj super. Po prestudovani vsetkych mojich vysetreni a mm spg usudil, ze najvhodnejsi by bol clostyl. Ale vraj uplne inak ako mi ho robili v predchadzajucom centre. Vraj foliky treba podchytit na zaciatku, aby rastli rovnako (co znelo logicky a dokonca odhadol centrum v ktorom mi robili predchadzajucu stimulku 😀 ). Takze stimulka bude 2-0-2 clostylbegyt, 8DC kontrola folikov a pichnutie 200j puregonu a o dva dni zas kontrola. A potom sup PICSI. Cenovo- minimalne polovicne naklady ako na SK 😉

ninockaskv
1. feb 2011

ahojte... @rienok cakam na toho zajaca ako na spasenie, tigra uz bolo dost

ozaj, kamoske sa vcera narodil chlapcek, len 33tt lekar zahlasil, ze asi zle prietoky, nasmeroval ju do nemocnice a tam ju uz rovno brali na stol.. tak tfuj tfuj nech sa drobcovi dari 😀 😵

janik777
1. feb 2011

Ahojte
Trochu sa k vám pridám. Chodím tiež do Reprofitu Brno a dnes som 13 deň po KET.Na teste mám slabú čiarku , neni to že vyslovene duch , je pekne vidieť, ale stále váham , lebo sa objavila až dnes.Síce som testovala pred tým s Rapiclear a tam nebolo nič a dnes som testla s mamatestom. Čo vy na to???????

martini
1. feb 2011

@cecil36 To znie dobre...častokrát je jednoduché riešenie najideálnejšie. aj ja reagujem lepšie na minimálne stimulácie ako na tie hory hormónov čo na SVK predpisujú, len aby urobili zadosť svoje peňaženke, poisťovni a farmaceutickej firme (sorry, ale taký mám z toho pocit)... Tak držím prsty a kedy začínate stimulovať? ja začínam brať clostilbegyt od zajtra.

janik777
1. feb 2011

Ešte dopíšem , že nemám žiadne príznaky a vkladali mi len 1 blastocystu.

mircalla
1. feb 2011

@janik777 no podla mna to je jasne, gratulujem. mamatest je ovela citlivejsi, ja ine testy ani nepouzivam. casto aj na tom teste, co sme dostali v Rf nebolo nic vidiet, a na mamateste ano

cecil36
1. feb 2011

@martini ja som teraz v strede cyklu, tak musim pockat na mrsku a potom sa ide na to. Tipujem, ze zacinam okolo 20.2. brat clostyl.
@janik777 presne ako pise @mircalla ja tiez pouzivam len mamatesty. S rapi dobre skusenosti nemam. Drzim moc palce. 😵

janik777
1. feb 2011

Ahoj mircalla
Myslíš že to je OK 🙂 ?Vieš ja fakt nič necítim a mala som tento týždeň aj dosť nervný 😠 , a jediné čo som tak pobadala, že som mala také nafúknuté bruško po KET a asi od 9 dna ani to nemám. A ešte posledné dva dni mám odrazu o 2kg menej 😕 , tak som z toho jeleň.

janik777
1. feb 2011

Ďakujem cecil36

pikha
1. feb 2011

@cecil36 no supeer 😎 🙂 kedy ides na to? A to fakt M poznal, kde si robila stimulku predtym? 😀 sila 😀 a ozaj,kde? 🙂
@martini no veru neze sorry, vacsina bab ma z toho tento pocit 😖 bohuzial. A k tej stimulke, samozrejme zalezi od pripadu, ale minimalky su pre organizmus casto ovela lepsie.
@janik777 no co co 😉 🙂 este pekne HCG z krvi a vec je jasna 🙂 A mircalla ma pravdu s tymi testami, mamatest je najspolahlivejsi.

martini
1. feb 2011

@janik777 Ja si tiež myslím, že sa môžeš tichučko spokojne usmievať... neviem aký mamatest si mala, či citlivosť 10 alebo 20, ale dostatok hcg sa niekedy ukáže až neskôr... tak držíme prsty, nech čiarka silnie a hladkáááj bruško 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre