Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lilina22
2. feb 2011

@gabinkaa k tym vysetreniam by som len tolko chcela povedat - ja osobne som si povedala, ze si dam vysetrit vsetko, co dava zmysel pred dalsim IVF. Bez vysledkov ho riskovat nebudem.

1. hormonalny profil aspon 1x 3DC
2. Protilatky proti stitnej zlaze, UTZ SZ
3. Infekcne ochorenia (cytolegalovirus, rubeola, toxoplazmoza, listerioza, borelioza)
4. Hematologia - krvny obraz, trombofilne mutacie, leidenov faktor, antifosfolipidovy syndrom
5. Genetika
6. Stery na urea a cytoplazmy
7. zvazila by som protitalky proti spermiam aj trofoblastu,a lebo nasadila 4-6t pred IVF prednison
8. Hysteroskopia, ci LPS koli pripadnym polypom, myomom, endometrioze, PCOS...

callex
2. feb 2011

@gabinkaa je super ze mamicka pojde do zariadenia a ty sa budes moct plne sustredit na stimulku.humor je dolezity ako sa hovori aj keby na chleba nebolo.
@ninockaskv ale tak dufam ze jedneho krasneho dna sa odstahujem.len si na to este pockam. clovek by neveril ako sa niekedy velky dom zda byt maly. raz sme uvazovali aj nad podnajmom..ale potom sme si povedali ze peniaze ktore by isli tam dame radsej na stavebne sporenie.

rienok
2. feb 2011

@callex hlásim sa na to žehlenie 😀 tak priď k nám... budem po hysterke ležať, bude mi veselšie... pustíme si nejaké pekné filmy a oddýchneme si 😉
držím Ti palečky nech všetko pokračuje ako začalo a hlavne nech máš Ty dobrý pocit a kľud

@gabinkaa nepostrehla som koľko máš rokov Ty ani Tvoj manžel, ale ja mam 38 a manžel 47 a srandovali sme zase na tému rodička v škole... keď tlačíš kočík tak si môžu myslieť že si dedko/ babka ( uff to znie strašne :D). my si hovoríme, že sme aspoň vyspelejší a materiálne aj citovo pripravení na deti 😎

@janik777 je mi to ľúto,ale vidím že si veľký bojovník, držím palce . Otázka: a to môžeš hneď pokračovať? lebo pokiaľ viem tak odstup medzi stimuláciami by mal byť cca 3 - 4 mesiace.

gabinkaa
2. feb 2011

@lilina22 hormonálny profil mám urobený v GF BA, vraj v poriadku, na stimulku reagujem super sa vyjadril doktor, štítnu žľazu, bola som na vyšetrení, vraj je OK, brala mi doktorka krv, vraj na jednotku výsledky, záver OK, genetiku máme urobenú, ale využili sme darcovské spermie, to ostatné nemáme, takže menej máme hotové ako si napísala, katastrofa, teraz neviem čo urobiť a kto by to mal poslať

gabinkaa
2. feb 2011

@callex inak sa to nedá, lebo stav sa stále zhoršuje a nemôžem sa s ňou ešte naťahovať, s tým humorom máš pravdu, hneď je jasnejší deň a ešte keď si robíme srandu zo seba

gabinkaa
2. feb 2011

@rienok no ja mám 40 a môj 45 ......takže na hranici, teda hlavne ja......ja hovorím, že aspoň budeme dlho mladí, a nie o takomto čase dedko a babka.... 😀 v tej pripravenosti máš kus pravdy a ako niektoré dievčatá píšu tu na koníkovi, že sú radi, že dieťa zaspí a oni si môžu dať kávičku a cigaretku, tak to je na porazenie

janik777
2. feb 2011

@rienok , ja som bola na KET teraz a myslím , že po neúspešnom KET sa môže ísť hned na stimulku. Samozrejme budem ešte písať Dr. a uvidím čo povie.

lilina22
2. feb 2011

@gabinkaa to je dobre, ze mate nieco spravene. Stery na urea a cytoplazmy ti moze spravit tvoj gynekolog, necaka sa nejako dlho na vysledky. Infekcne choroby sa robia z krvi, tiez sa dlho necaka, moze ich odobrat gyndos aj obvodak. Pred IVF by som supla prednison po dohode v RF a zostava uz len hematologia. Ale to suvisi skor s potratmi. Mozno by som si nechala odobrat homocystein....je to amynokyselina, ktora ked je vylucovana vo velkom mnozstve tak moze sposobit zahustenie krvi a tym padom zlu vyzivu embrya.

cecil36
2. feb 2011

@gabinkaa suhlasim s @lilina22, ibaze si nemyslim, ze nasadit 4-6 den pred ivf prednison ma zmysel. Este by som pridala fragmentaciu DNA 😉

ninockaskv
2. feb 2011

@callex joooj verila by som, aky maly moze byt aj velky rodinny dom.. a mate vsetko spolocne? myslim, ze kuchynu a tak? 😕

rienok
2. feb 2011

@janik777 no ide o to, kedy si mala poslednu stimulku ... inak ak si mala pauzu tak myslim že máš pravdu a môžeš na to skočiť hneď

@lilina22 fuha aka si nadupana, je pravda že väčšinu som tu na koníkovi zistila, ale takéto zhrnutie som ešte nikde nevidela ... môžem si to vytlačiť? dokopem mojho dokiho aj na tie chybajuce aj ked sa obávam, že mi ich už všetky spravil len som to do včera neriešila 😉

lilina22
2. feb 2011

@cecil36 ja som pisala 4-6t ako tyzdnov, sorry, stale skracujem, potom tomu len ja rozumiem 😅

lilina22
2. feb 2011

@rienok to su roky praxe 😀 ja som zato, ze radsej viac ako menej...mozno niektore vysetrenia su zbytocne, ale ked ma to stoji napriklad len 1 ampulky krvi, tak preco nie.

Napriklad na genetike na kramaroch mi zobrali (koli 2 potratom) krv na trombofilne mutacie a hematologicka mi povedala, ze v dnesnej dobe to uz ani moc neodporucaju brat, ze to nema moc vypovedaciu hodnotu, lebo napriklad MTHFR heterozygot je 50% europskej populacie...dolezite je, ci to sposobuje zvysenu hladinu toho homocysteinu. A zase mi nezobrali krv na antifosfolipidovy syndrom a ten je podla hemato zavaznejsi....tak sa v tom vyznajme, hlavne ked nie sme lekarky 🙄

cecil36
2. feb 2011

@lilina22 tak sa ospravedlnujem, ja som to zle pochopila 😉 Inak, mne na kramaroch robili aj antofosfolipidy 😉 A fragmentaciu vam nerobili?

lilina22
2. feb 2011

@cecil36 fragmentaciu nam nerobili 😒 nevies kde v BA to robia?

v555
2. feb 2011

Ahojte,nerada Vás ruším ale mám na vás otázky,prosím kto mi vie poradiť budem veľmi rada.Ako dlho sa čaká na darcovské vajíčka v Brne?,koľko stojí IUI s darcovskými spermiami.Ďakujem Vám.

gerdusha
2. feb 2011

@rienok a tebe budu ty hysterku robit v RF? prepac, ak si to tu uz niekde pisala, nepostrehla som...akosi rychlo tu pribudaju prispevky, nestiham 🙂

rienok
2. feb 2011

@gerdusha nie nie, mam to vybavene v Dunajskej Strede, lebo by som musela čakať ďalší mesiac a ja by som rada začala stimulku ešte teraz vo februári ...teda ak sa mrcha nezblázni a nepríde skôr

kvakuska
2. feb 2011

@v555 Ahoj, tady si můžeš otevřít jejich ceník výkonů: http://www.reprofit.cz/page.php?id=26&rodic=7&l...
... pokud jsem se dobře dívala, tak IUI stojí 2500 Kč a dárcovské spermie 2000 Kč 😉

v555
2. feb 2011

@kvakuska 🙂 ďakujem veľmi pekne.

cecil36
2. feb 2011

@lilina22 pokial viem robia to len v ISCARE 😉 Vela som sa o tom rozpravala s genetikmi a citala clanky (v niektorych boli popisane uplne blbiny, ale niektore boli fakt kvalitne) a tak sme sa rozhodli dat si ju spravit a bol to fakt dobry krok.

callex
2. feb 2011

@lilina22 ten homocystein robia bud na genetike alebo na hemato? ja co mam z genetiky spravu tak tam je len taka suhrnna info nie je tam presne rozpisane co tam robili.,to iste mam aj z hemato.
ja len dufam ze ked som tym lekarom povedala cim som presla ze vedeli co mali robit.
@ninockaskv mame spolocnu kuchynu,jedalen,wc,kupelku..o oddelenej svokra nechce pocut ze naco im budu dva zachody ked raz odideme.manzelova byvala detska je nasa spalna a obyvacku nam takisto prenechali ze ju mozme pouzivat. ale okrem pocitaca v nej nie je nic nase.no ale mame strechu nad hlavou ..

callex
2. feb 2011

@cecil36 a co stoji ta fragmentacia DNA?

lilina22
2. feb 2011

@callex podla mna homocystein ma zmysel robit, ak mas potvrdenu trobmobifnu mutaciu. To by si mala vediet z genetiky. Ak nevies, ci ti vysetrovali trombofilne m. tak homocystein ti moze zobrat podla mna aj obvodak...alebo hematolog. Na genetike ho nevysetruju.

lilina22
2. feb 2011

@cecil36 dakujem za spravicku, tak to mozeme dat vysetrit...vsak ublizit to neublizi 😒

nemko
2. feb 2011

@v555 presne na toto som sa pytala Dr.Koudelku a cena je :2600 IUI - dárce 2000 CZK

callex
3. feb 2011

@lilina22 mam polymorfizmus MTHFR C6775T -heterozygot...k tomu napisane ze sa to nepovazuje za rizikovy faktor tromboembolizmu.a ci bol teda vysetrovany ten homocystein ani boh nevie.podla mna by nam mali davat taky zoznam vysetreni kde by sme si robili fajky ze vybavene. 🙂 takto clovek nevie.

luly3
3. feb 2011

ahojte kočky tak ja som dnes 10 deň od ET a test dúšik len ☹
čiže nám to zasa nevyšlo. tak sa kvám pridám zasa no neviem kedy 😉
všetkým tehulkám držím palečky a čakatelkám prajem //

ninockaskv
3. feb 2011

@luly3 akoze len jedna ciara, alebo ta druha je dusik? 😒

tamaja
3. feb 2011

@luly3 duch 10 den po KET je dobre, nie??? Ja som mala ducha tusim 11 den po ET a bola som tehotna. Ziadna panika, klud, je to dobre 🙂
@callex cvicis Mojzisku tych 10 cvikov? a kolko opakovani si davas? docitala som sa, ze je potrebynych az 40 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre