Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mircalla
3. feb 2011

@martini to fakt? ked som chodila ja, nebol problem termin....no to je dokaz, ze im ide

rienok
3. feb 2011

@tina1 no ja som mala OPU 2 x na 12. deň takže buď v kľude 😉

@mircalla no ono to asi ako kedy, ja som v oktobri dostala termin o 5 dní .... možno majú teraz veľa takých ako ja " oddychujúcich" čo sa teraz rozhodli do toho ísť 😅

@janik777 je mi ľúto nepomôžem Ti, ale viem že v GF to radi predpisujú tak možno téme "Pipiny z Gynfivu" niečo zoženieš... aspoň si myslím

lilina22
3. feb 2011

@callex podla mna ti homocystein nebrali. Pretoze o MTHFR si sa dozvedeli zo spravy z genetiky, ze? No a v nej by mali napisat, ci odporucaju brat krv na homocystein. Ak ano, nasmerovali by ta hned k hematologovi. Napriklad ja som to tak mala. Ale hovorim, MTHFR heterozygot je 50% europskej populacie, same o sebe to nic neznamena. Ved uz len to, ze si heterozygon znamena, ze si to zdedila po 1 z rodicov...a ti predsa deti mali 😀 Dolezite je, aka je hodnota homocysteinu.

janik777
3. feb 2011

@rienok oki dík idem pozrieť 🙂

tina1
3. feb 2011

a ešte jedna otázočka, mám si so sebou zobrať aj nočnú košuľu a všetko k tomu potrebné?

gabinkaa
3. feb 2011

@tina1 ja keď som bola na OPU v Ba, tak som mala nočnú košeľu, ponožky a papuče, držím palce zajtra 😉

pikha
4. feb 2011

ahojte babulky 🙂 na mna lezie nejaky fras, nasadila som oscillococcinum, tak snad to neprepukne uplne 🙄 nebolo by to bohvieco. Prijemny dnicek vsetkym a pekny vikend - podla moznosti absolutne nechripkovy 🤐
@cecil36 ee, my sme mali Bravelle. Ale dali nam ho normalne v RF, tam dolu v tej lekarni.. s liekmi urcite nebude ziadny problem, oni tam vsetko maju-len teda si to clovek cele plati sam. Pri tych par kusoch na softik sa to strati, ale pri vacsom mnozstve urcite lepsie pozhanat si.
@tina1 @martuska00 drzim palce na OPU na peknu urodu 🙂

ninockaskv
4. feb 2011

ahojte, ja driem uz od rana,koniec mesiaca a musela som vykazat on topaktivity @mircalla to urcite pozna 😀 😀 😀 😀 ,a le najblizsie dva kvartaly to teda robit nebudem
@pikha tak to sa opatruje, skus pripadne caj zazvorovy, caj s rumom pre teba asi nebude dobra volba 😀

gabinkaa
4. feb 2011

@pikha ak si to podchytila v začiatku, tak by mal zabrať, ja to tiež riešim oscillom, zatiaľ zaberá, tak sa držkaj a opatruj, možno skús zázvorový čajík s klinčekmi, pomáha to, dobre chutí a pekne vonia, len to troška povariť a môže pridať aj máličko cukru

ninockaskv
4. feb 2011

jezis, priamo tu za mnou si sedi baba s decom... 😖 😖 😖 😖 😖 uz nech iduuuu

callex
4. feb 2011

@lilina22 ak ma homocystein laboratornu skratku P-HCY..tak mi to vysetrili na hematologii.hodnota je 9,3..do 15je norma.takze vydych. 🙂
@tamaja cvicim mojzisku..je to 10cvikov ale posledne tri sa cvicia na tri sposoby. takze je toho viac. po tyzdni sa ma vzdy po 5 pridavat ale ja som sa dokopala len k 15tim.ako pises je to hrozne zdlhave.ja akurat rozmyslam ci to budem cvicit pri Housovi..alebo CIA? alebo reflexe. 😀
@martini no veru podaktore z nas by si mohli otvorit poradnu.

lilina22
4. feb 2011

@callex super, to je ono! o starost menej 😉

janik777
4. feb 2011

ahojte baby
myslíte že je možné absolvovať hned stimulku na IVF soft ako dostanem mrchu po KET???Dr. mi stále neodpovedá a ani v reprofite mi to nik z Dr. nezdvíha. Volala som do obeda, tak skúsim ešte po obede, možno mali toho veľa do obeda.

lilina22
4. feb 2011

@janik777 ahojky, ja nevidim dovod preco by to nebolo mozne. Ved KETko nie je ziadna zataz pre organizmus 😉

janik777
4. feb 2011

@lilina22 🙂 už som sa konečne dovolala do repráku 😎 . Presne ako hovoríš...aj Dr. mi tak povedala, že smelo môžem a aj mi odobrila ten moj nápad že vzhladom na moj vek budú asi lepšie čerstvé embryjká.Teraz už len zohnať ten gonal a cetrot lebo mám len niečo a to je málo a nejak sa mi nedarí 😒 . Ale tak budem silno veriť že sa ešte nejaká babenka ozve 🙂

callex
4. feb 2011

@janik777 takze vynechavas Ker..a ides rovno na soft..alebo ? mi nieco uslo... 😎
@lilina22 noo mi aj dalo robotu to zistit ze to je ta skratka....ale google je fakt super vecicka.

janik777
4. feb 2011

@callex ano idem hned začať so stimulkou...ono ja mám už 40 na krku 😎 a Dr. sama povedala že vzhladom na vek budú tie čerstvé lepšie a j to že KET vlastne neni žiadna záťaž pre vaječníky tak , že smelo možem 🙂 .Tak som aj rada len do kelu tie liečiky sa mi voláko nedarí zohnať.

pikha
4. feb 2011

@ninockaskv dakujeme 🙂 zazvorovy veru skusim, priznam sa, tento variant ma ani nenapadol 😕 ale kua ten rumovy by bodol veru 😀
@gabinkaa dakujem pekne, PRESNE TAKTO ho uz aj idem urobit 🙂 normalne mi slinky tecu z toho popisu 😝 A ty ako, uz ste vymysleli nieco pre maminku?

gabinkaa
4. feb 2011

@pikha ja milujem tento čajík, je troška štiplavý po zázvore a voňavý po klinčekoch, len troška povariť treba.......maminka je zatiaľ domka, ale dnes sa vytešujem, sme sa objednali k Dr. Štelclovi na 16. februára, tak uvidím čo a ako

pikha
4. feb 2011

@gabinkaa noo tak drzim palce 🙂 mne robil HSK, je to taky chalanisko mlady, ale super lekar a este aj sympos 😝 😀 A ten zazvor.. myslis normalne tu hluzu zazvoru alebo sackovy?

gabinkaa
4. feb 2011

@pikha ďakujem moc, ale neviem čo je HSK......, uvidím či bude mať aj v našom prípade šťastnú ruku......to musí byť hľuza, ja to vždy ošúpem a nakrájam na jemné plátky, aby sa to dobre vylúhovalo, keď je to na hrubšie kocky necítiš tak dobre tú zázvorovú chuť a k tomu klinčeky, toška cukru je dobré, ak máš radšej sladšie môžeš si dať viacej, potom také povarené nechať pod pokrievkou chvíľu a dobrý je horúci piť, ja ho robím aj keď prídeme po večernej túre, je suprový a dobrý na nachladnutie 😵 😵 😵

ninockaskv
4. feb 2011

zazvory je dobry aj na tehotensku nevolnost 😵 😵 😵

lilina22
4. feb 2011

@janik777 no super 😉 ale vsak nemusis len cisto gonal...mam pocit, ze viac bab ma puregon. a namiesto cetrotide pohladaj aj orgalutran je to identicke. Inac injekcia orgalutranu v RF ma stala 1500CZK, to sa da, lebo som potrebovala len 1 😎

lilina22
4. feb 2011

@janik777 teraz tam dala jedna baba -
Ahoj,mám Puregon pen 1800 jednotek,expirace 5/2011.Už ho nepotřebuji.

pikha
4. feb 2011

@gabinkaa jeziiis, ale ze normalne mi slinky tecu 😝 😝 😀 ja som to zatial vykryla tym sackovym, uz sa luhuje, ale tu hluzu zavolam drahemu nech mi kupi ked pojde z prace. HSK je hysteroskopia, diagnosticka metoda v celkovej narkoze, casovo nenarocna vec, ked ti kamerku zavedu zospodu do dutiny maternice a pozeraju krcok a vnutro maternice-a Stelcl je na toto vraj z nich najlepsi, to nam povedal Machac.
@ninockaskv a tam tiez ta hluza nakrajana? ci v akej forme?

ninockaskv
4. feb 2011

@pikha hej, nastruhat zazvor, alebo maju v lekarni aj taky prasok mlety alebo take zazvorove kapsule.. ja som ich jedla ked som bola tehu a celkom to pomahalo 😉

gabinkaa
4. feb 2011

@pikha tak hľuza sa nedá s ničím prirovnať, je vynikajúci, môžeš do toho pridať aj troška medu ak Ti nerobí problémy, je vynikajúci, aj drahému bude chutiť iste, môjmu chutí a hlavne je zdravý...... 😉 😉 😉 uvidím aký bude, ale normálne sa teším, len teraz ma napadlo, či v tom termíne nebudem mať zrovna menzes, to nie je asi dobré....... ☹

pikha
4. feb 2011

@ninockaskv no chvalabohu, mne sa akekolvek tehu nevolnosti vyhli velkym oblukom, ale diky moc 🙂 dam tuto info dalej, lebo mam jednu kamosku, ktora blinka cele dni 😒
@gabinkaa ano ano, ten medik bude super 🙂 a uz som si aj hluzu zabookovala 😀 vecer k telke to bude mnam 😝 😵 😝 No , idealne by bolo MS nemat, to je fakt.

pikha
4. feb 2011

baby, nemate nejaky tip na dobru knizku? zaner nerozhoduje.. teda, s vynimkou pribehov cervenej kniznice 😀

janik777
4. feb 2011

@lilina22 ked ja sa bojím zmeniť ten gonal, ked u neho mám istotu že na neho super reagujem 😒 .A toto je moj posledný pokus na stimulku .Ale ten orgalutran či ako sa to píše si tam idem teda ešte pridať. A to je to isté ako cetrot.Toho som mala 2ks minule , tak aj orgalutranu 2ks???

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre