Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

rienok
6. feb 2011

no a teraz mi napadá, dá sa otočená maternica zmeniť nejakým cvičením?

blackrose
6. feb 2011

@pikha IUI by u nas nepripadalo do uvahy, lebo mm ma oligoastenoteratozoospermiu, takze vsetko ma zle /aj ked nie uplne najhorsie/ ale pravdepodobne by to tam tie jeho rybicky aj tak nedoplavali... 😒

viem, ze soft je menej hormonov, len som nevedela, ci to niekedy odporucaju viac /napr. ak je baba ok/ alebo menej, ak napr. baba nema bezne ovulaciu...
tiez sa mi soft paci viac 😉

@rebeka33 a ty si tehu po softe? inak blahozelam 😵 u vas bol kde problem?

kvakuska
6. feb 2011

@rienok nevím jestli cvičením, ale pokud vím, tak se v těhotenství doporučuje (dokud to jde) ležet co nejvíc na břiše, aby váha miminka táhla dělohu dopředu 😠

jada1
6. feb 2011

@rienok to sa asi nedá. Ale na tvojom mieste by som sa s tým vôbec netrápila. Ja ju mám otočenú tiež a netrápim sa s tým 🙂 . Skôr sa trápim pre to moje zvýšené FSH ☹

jankohrasko
6. feb 2011

Ahojte, vieme mi poradit? rozmyslame nad IVF, dlhsie sa nam nedari. ☹ Viete mi popisat postup aky je pri IVF? Kolko sa caka? Ake vsetky vysetrenia robia? Kolko to asi cca stoji v Brne? Dakujem za kazdu info

jankohrasko
6. feb 2011

@callex ahoj, Ty si uz bola v Brne?????

rienok
6. feb 2011

@jankohrasko a máš nejaký problém? vidím že už máš jedného drobca, prečo rozmýšľaš nad IVF?

jankohrasko
6. feb 2011

@rienok Ahoj, uz sa dost dlho snazime a stale sa nam nedari, bola som uz aj na folikulometrii aj na hormonalnom profile, vsetko ok. Mala som problem so stitnou zlazou, ale endokrinologicka, povedala, ze uz by nemal byt problem v otehu, tak som dostala trocha stresy ☹ Prvy drobcek sa nam dost rychlo podaril- prirodzene, tak sa bojim, ze nieco nie je v poriadku
Aky je postup v Brne, pocula som o nich len same chvaly, hlavne chcem vediet preco sa nam nedari!!
Citala som o poškodeni alebo nepriechodnosť vajíčkovodov, endometrióze, hormonálnych por., ŠŽ, endometrióze, imunologické príčiny neplodnosti, atd....
Beriem baby plan a kys. listovu a pijem alchimilkovy cajik a stale nic :(

rienok
6. feb 2011

@jankohrasko no keďže drobček má len 1 rok a 4 mesiace, tak by som skúsila s gynekológom také tie prvotné vyšetrenia ... on Ti určite poradí ako postupovať. IVF je obrovská záťaž na organizmus a aj na psychiku ....

jankohrasko
6. feb 2011

@rienok ano, som k nemu objednana cca o 10 dni, ale uz aj sestricka mi hovorila, ci nezvazujeme IVF ☹
Neviem proste citim, ze nieco nie je v poriadkku, neviem ake vsetky vysetrenia by som mala absolvovat, alebo aka je postupnost?
Vy sa kolko snazite? ak to nie je tajne, ja viem, ze su tu kocky, ktore sa snazia aj viac ako rok

rebeka33
6. feb 2011

@blackrose - áno som tehu po softe v RF.Náš problém bol tam kde váš. A ja som zle reagovala na vysoké dávky hormónou a mala som silné OHSS.
@jankohrasko nerada to hovorím ,ale to je len začiatok. Určite treba vyšetriť manžela.A ísť poprípade do reprodukčného centra. neviem odkiaľ ste, možno vám poradíme nejaké dobré blízko. lebo niektoré vás rovno budú tlačiť do IVF ,aby zarobili. 😒 No a mali by ste sa snažiť prirodzene aspoň 1rok neúspešne. Aspoň mne to tak lekári hovorili.Tak snáď to nebudete potrebovať. 🙂

jankohrasko
6. feb 2011

@rebeka33 Manzel uz bol na spermiograme, ma nadpriemerne hodnoty spermiogramu, takze problem je vo mne ☹
Praveze som pocula na Reprofit dobre referencie aj na Helios v Martine, no vsetko je daleko. My sme z BA. Chcem aby ma najprv vysetrili, chcem zistit pricinu, preco sa nam nedari. Na GF som nepocula dobre ohlasy, ze len zhrabnu peniaze. Ja chcem vediet, kde je chyba, preco sa nam nedari prirodzene, nechcem ist hned do IVF

rienok
6. feb 2011

@jankohrasko no to mas tak, my sme s manželom 10 rokov spolu, najprv sme to nejako neriešili a vraveli si, že to príde, ale nechodilo a už viac ako 3 roky to aktívne riešime ... mám za sebou vyšetrenia ako je hormonálny profil, folikulometria, časovaná súlož ( neodporúčam, totálny zabijak sexuálnej túžby), vyšetrenie spermiogramu manžela, laparoskopické vyšetrenie priechodnosti vajcovodov - boli úplne nepriechodné a obidva mi vybrali, mala som zvýšený prolaktín, ten sa po liečbe upravil, genetické vyšetrenia, vyšetrenie štítnej žľazy, hematologické vyšetrenia, protilátky na spermie a trofoblasty, hysteroskopia . absolvovali sme 4 x IVF a teraz sa chystám na 5. je to beh na dlhú trať...

jankohrasko
6. feb 2011

@rienok to ma mrzi, som ledva docitala dokonca ☹ 😕 ja som to zatial neriesila, kedze jedneho drobca mame, ale som ostala teraz dost v strese, no o casovanej sulozi uz nemozem ani ja ani mm pocut.. Uz som vyhodila aj kalendar 🤐 Zacina mi z toho sibat, stale na to myslim, preco sa nedari..

mirinda10
7. feb 2011

@jankohrasko zatial neries IVF, inak neplodnost sa riesi ak v tvojom veku 1 rok aktivne sexualne zijete a neotehotnies, mas este male babo a ak sa vam to podarilo prirodzene , tak moze byt iba, ze sa telo dava do poroadku a hormony ti skacu, chod si dat urobit hormonalny profil a nech ti odsleduiju jeden cyklus ale hlavne ak moc chces,tak sa to nemusi podarit, hlavne sa uvolni mas kopec casu ak na to nebudes mysliet,tak potom otehotnies
hlavu hore za chvilku budete mat surodenca, hlavne ziaden stres, ten zabija vsetko

mirinda10
7. feb 2011

@rienok mas toho dost za sebou ale moc moc drzim palceky 😵 😵 😵 😵 aby vsetko dobre dopadlo, mat dieta je niekedy aspon v nasom pripade beh na dlhe trate, niekedy aj par maratonov, nam Brno dalo novy zmysel zivota a prajem, nech sa to stane aj Vam

callex
7. feb 2011

@jankohrasko ale ale co to tu vidim...neboj moja v nedelu ti vsetko zreferujem a porozpravam.oki?

callex
7. feb 2011

@rienok jejda ty si si toho pochodila..a ked som to tak citala vsetko az na ten prolaktin mame rovnake.tak dufam ze tento rok budeme mat aj dve krasne //. 🙂 rovnake.
@gabinkaa no na stole mal cca 7ampuliek tak neviem ci to mixne do jednej dvoch..dnes si idem po ne.dufam ze v penazenke mam dost euracikov.
@jada1 a @rebeka33 vdaka za rady...je fajn vediet ze tu sa vzdy najde niekto kto poradi pomoze.
@rebeka33 ja som chodila na masaz k jednej ukrajinke a bolo to v takom velkom cinziaku ..je tan ubytovna a aj nejake firmy...da sa tam dostat elektrickou.a viem ze v tej budove je aj uplne hore sauna masaze virivka take velmi prijemne relax centrum to je.a ta ukrajinka bola dobra.

jankohrasko
7. feb 2011

dakujem babulky za povzbudenie 😅

@callex Moni, tesim sa na nedelu, ze vas uvidim 😀

ninockaskv
7. feb 2011

dobre rano sa praje.. 🙂 vy ste toho zase popisali..

inak asi pan boh obcas aj hodi ockom sem dole na niekoho, kamaratka isla na beznu kontrolu, boli v 7 mesiaci, hned ju poslali do nemocnice, ze nieco s prietokmi sa im nezda, tam prisla,hned ju rezali .. maju maleho kristofa 1630 g.. 😵
len ju uz poslali domov, nechapem preco, ked este maternica jej strajkuje.. a malemu aj jej by bolo lepsie keby boli spolu.. tak im posielam veeelmi vela energie a stastia 😵

luly3
7. feb 2011

@rebeka33 nie nebola ani nejdem začala som špinit a vysadila som aj lieky 😠
tebe prajem krásne tehulkovanie a nech sa drobček drží ako kliešt a pustí
až vtedy kedy má 😀 😀 😀
a všetkým prajem // 😉
ja sa prozatial lúčim a ak začneme náhodou bojovat ozvem sa, pa

rienok
7. feb 2011

@callex , @mirinda10, @jankohrasko no mne to ani neprislo kym som to nenapisala 😀 . no ked sa na to tak divam tak naozaj dost toho mame uz za sebou a to si stale pripadam ako amater oproti niektorym dalsim snazilkam
@callex to by uz v tom cert musel byt aby neboli // tento rok a nielen to .... to uz budu drobci do konca roka tu 😉
uz si nabehla na stimulku ? lebo ja bud naskocim teraz vo februari okolo 19.-20. (ak mrcha nepride skorej) alebo potom okolo 17.-18. marca
@rebeka33 pekne tehuľkuj a opatruj drobčeka
@luly3 oddýchni si, ale nevzdavaj to... ja mam vzdy taky zachvat, ze to nema cenu ale potom pride nejaky taky divny moment a poviem si "teraz uz to vyjde" Nooo, zatial nevyslo no ale vyjdde 😉 prajem vela odvahy
@ninockaskv drzim palecky Kristofovi aj maminke, hlavne zdravicko a stastny zivot... mas pravdu, pan boh dava na nas pozor, aj ked to obcas tak nevyzera

tamaja
7. feb 2011

@rienok situs viscerosum= poloha vnutornych organov
uterus v RVF- uterus v retroverzioflexii- matenica otocena dozadu, laicky sa vtedy odporuca sex "zozadu" 😀 lepsie sa cez krcok dostanu spermie 😉 Inak uterus v RVF nie je choroba, je to len menej caste otocenie maternice, vacsian zien ju ma v AVF- otocenu dopredu

tamaja
7. feb 2011

@luly3 mrzi ma to... ☹

tamaja
7. feb 2011

@rienok este ma napadlo, ze maternica sa moze otocit sama po porode, kamaratke sa takto otocila prave z AVF do RVF

rienok
7. feb 2011

@tamaja dakujem za vysvetlenie 🙂 no mne ani ten sex zozadu nepomoze lebo nemam vajcovody 😝 No snad sa to tym doktorom nejak podari ma otehotniet a spravit maminkou 😉

gerdusha
7. feb 2011

@rienok ,

"No snad sa to tym doktorom nejak podari ma otehotniet..."

😀 😀 😀

gerdusha
7. feb 2011

btw nedavno sme tu trolilinku diskutovali ako dlho brat clostil...tak som sa opytala stelcla, tu je odpoved, rada sa podelim: /pytala som sa na to, ze sa uvadza, ze by sa mal brat maxim 6x v zivote.../

Dobrý den,

clostilbegytu není potřeba se bát :o). Víme o tom, že se to tak uvádí,
reálně ho užíváme častěji. Bohužel není moc jiných možností co místo něj
použít. Navíc je to lék, se kterým jsou největší zkušenosti - používá se ze
všech léků na stimulaci nejdéle.

naduska
7. feb 2011

Ahojte kocky,neviete mi povedat ci orgalutran alebo cetrotide musia byt v chladnicke? dok moc

gerdusha
7. feb 2011

@naduska ,

nemusia...aj ja ich mam...a netreba ich mat v chladnicke

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre