Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tamaja
8. feb 2011

@ninockaskv inak, co sa tyka otazok, prave zistujem, ze ziadne nemam. 😖 Planujem tam prist s tym, ze chcem soft IVF s Clostylbegytom a chcem ho v marci! 😀 Takto to ale asi nefunguje, ze? ehm 😅

mircalla
8. feb 2011

@gerdusha mne sa zda dost zhovorcivy a nikdy sme tam neboli menej ako 30 min

mircalla
8. feb 2011

@tamaja ale funguje, v pohode

gerdusha
8. feb 2011

@mircalla ,
no vidis a mne sa zda skor nezhovorcivy 🙂 ...asi to zalezi od viacerych faktorov 🙂

tamaja
8. feb 2011

@mircalla uvidim v piatok, bolo by super, keby bol postup takyto jednoduchy, uz nemam chut ani nervy na ziadne dalsie vysetrenia, fakt mam toho dost. Som zvedava, aka bude Dr.Kurecova. Dam vediet 🙂

rebeka33
8. feb 2011

@gabikasz gratulujem k slušnej úrode. dúfam,že dnes ti dajú dobrú správu a budete môcť ísť do PK. Držím palce. 🙂
@martuska00 je mi to ľúto, mali ste ICSI ,alebo čo sa pokašlalo. Držím palce. Lieky nemám nechala som v RF.Ale máš guráž, nech ti to vydrží. 😵
@tina1 ako?
@martini kedy máš OPU .ja som naozaj stratila prehľad o stimulantkách.

bayley
8. feb 2011

@jada1 pokiaľ viem, tak všetky spomínané vyšetrenia robia v RF - takže pokiaľ budeš mať lieky na stimuláciu, určite môžeš začať už teraz...

@martuska00 to mi je ľúto 😔 koľko si mala vajíčok?

rienok
8. feb 2011

@rebeka33 posielaj, posielaj budeme to potrebovať 🙂

@gabikasz výborný výsledok, blahoželám... držím palečky 🙂

@martuska tak mi je veľmi ľúto.Lieky bohužiaľ nemám ale chcem sa spýtať, môžeš ísť hneď na ďalšie IVF?

@ninockaskv ty si este nebola na konzultácii? a ja žijem v tom že si stará pasta v RF 😀 .Inak k tej tehotnej kolegyni ....ja mám kámošku čo má dvojičky (prirodzene) a ona mi zas hovorila že mala v práci kolegyňu čo bola tiež snažilka a že stále plakala keď ona spomenula pohyby alebo ze bola na ultrazvuku ....bola z toho nešťastná aj ona a čo viac vraví, že si to tehotenstvo vôbec neužila. Takže mali by sme sa tešiť z tých, ktorí dostali ten dar, možno majú iné trápenie o ktorom my ani netušíme

@martini orgalutran chladnička určite

@jada1 vidíš, teraz mi napadlo že nič nehovorili o IPV ale viem že tie infekčné choroby si vyšetrujú sami a že to je nejakých 3000Kč, to hovoril, že to majú nejak zo zákona či čo, ale ja mu dnes napíšem

@bayley ja som po každom OPU ostala este aj ten 2. deň doma som si užívala leháro 😎

@tamaja , @ninockaskv no ja ked som bola tu a objednavala som sa do RF tak som tam sla s tým, že určite preháňali a že nie je možné aby to bol až taký rozdiel 😀 a bol tak dúfam, že nebudete sklamané

@callex je tam šanca že sa stretneme 🙂 ak mi zblbne mrcha tak tiež až marec...ale zase budú ako darček pod stromček 😀

ninockaskv
8. feb 2011

@rienok nie, my sme si brali mrazacikov z GF.. a teraz sa telo spamatava..a dusa tiez, tak som na marec do RF objednana ☹

no jo, keby to tak s tymi tehotnymi bolo take easy.. definitivne mam dnes zly den, tehotna od rana mi tu beha, dalsia tehotna na meetignu a dalsiu tehotnu mi nahlasovali, ze odchadza na matersku..mam pocit, ze vsetky su tehotne, len ja nie.. neznasam ten pocit a som z toho este aj taka nahnevama ..
aj ja si hovorim, ze mozno maju ine trapenie, ale uz ma to nebavi takto rozmyslat.. uz sa mi nechce 😠

@rebeka33 vy ako? opatrujete sa?

inak ja mam tento rok kopu volnych dni na dovolenku, kedze chlap je v tej barme, tak si ich budem minat na punkcie a transfery 😅

ninockaskv
8. feb 2011

@tamaja mna zaujimaju veci k tej mojej diagnoze, ci sa to casto stava 2x mimomaternicove tehu, co s tym mohli robit a co s tym bude robit on, kedy si mysli, ze mozme ist na stimulku a tak a co mozem robit, aby sa nam ebryjko uhniezdilo tam kde ma 😕

tamaja
8. feb 2011

@ninockaskv aha, jasne, tak to by som sa pytala aj ja. Ja som mala poslednu stimulku v auguste 2010- ziadne embryjko, tak verim, ze sa da ist na ivf hned.
No a co sa tyka tehotnych, tak to uz radsej ani nehovorim, jedna kamoska prave porodila, 2 z 3 najkamosiek su tehotne, ta tretia ma uz 2 deti, svagrina sa chysta tehotniet uz druhy krat, jej sestra je tehotna. Najhorsie je, ze tehotneju aj zeny preoperovane na chlapov, teda v podstate chlapi, ktori na chvilu prestanu byt chlapmi, otehotneju, porodia a zase su chlapi, to uz je fajkt na palicu 😠

ninockaskv
8. feb 2011

no, faaaajn a teraz som sa dorazila uplne, som si citala bulvar a tam pekne krasne, ze hanychova zilkvej dcera je tehotna.. po 3 mesacnej znamosti a jej najvacsi problem je, ze uz kilo pribrala.. a uz ma naplanovane aktivity 14 po porode... a robi reklamnu na nikotinove zuvacky a vraj sa jej tehu teraz vobec nehodi, lebo tie zuvacky tehotne nesmu ... no tak som cakala, ci sa zem zastavi, ale nieee. ono sa to dalej toci ☹ ☹ ☹ ☹

ninockaskv
8. feb 2011

@tamaja coze? to ako sa da? to akoze vtip s tymi chlapmi? 😝

mircalla
8. feb 2011

@ninockaskv tak tu fakt nemusim....spravodlivosti niet

rienok
8. feb 2011

@tamaja tak toto je už aká haluz, ma porazí....
@ninockaskv neboj to prejde, ja som mala vcera den blbec 😝

gabikasz
8. feb 2011

tešíííííííím a z 5vajok 5 oplodnených 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

ninockaskv
8. feb 2011

@gabikasz tak to je aj tou pozitivnou naladou

@tamaja no amen tma.. tak to uz co je... 😠 😠 😠 😠

rebeka33
8. feb 2011

gabikasz supéééééér, držím palce. Takže ideš do PK, kedy máte vklad? držím palce. 🙂

gabikasz
8. feb 2011

@rebeka33 predbežne v sobotu,máme aj PGD

andysok
8. feb 2011

@gabikasz gratulujem 🙂

gabikasz
8. feb 2011

@andysok vďaka,len ešte koľko bude geneticky v poriadku

gerdusha
8. feb 2011

baby, ten cetrotide sa tiez musi v chladnicke drzat?

andysok
8. feb 2011

@gabikasz tfuj tfuj tfuj Gabi 😉

tamaja
8. feb 2011

@gabikasz drzim paste 🙂 🙂 🙂 PGD je predlazena kultivacia?

callex
8. feb 2011

@jada1 predoperacne v RF netreba..takze mas o starost menej.,oni davaju minimini narkozu takze je to v pohode.ja tazko znasam narkozu a tam so prebrati bola schopna aj hned odist.ale pre istotu som si polezala.
@martuska00 a coze toto?stimulovala si len clostylom..ci sa nieco presvihlo?alebo bol spermiogram zly?mala si aj ICSI?

callex
8. feb 2011

@tamaja prejdete si spolu vasu anemnezu..mozes povedat co by si si zelala a oni ta uz naviguju.PGD je predimplantacna genetika.
@gabikasz no naaadhera.kolko platite za PGD?
@ninockaskv ked ti povedia co treba robit aby sa embryjko uhniezdilo tak nam prosim povedz.
mna vcera dorazilo ako slovenka porodila v cechach..hodila babetko na zem, kopla do neho a potom naneho stupila.lekari uznali ze bola pri plnom vedomi a musela si uvedomovat co robi. no nemohla ho dat radsej nam?my by sme sa tu u neho pekne podelili.

gabikasz
8. feb 2011

@tamaja to je preimplantačná genetika,odoberu bunku a vyšetria či je geneticky v poriadku a vkladá sa potom len zdravé embryo,je to drahá sranda ,ale u nás posledná nádej.

gabikasz
8. feb 2011

@callex záleží kolko embryi vyšetria a kolko chromozomov u nas to bude cca 35tis Kč

callex
8. feb 2011

@gabikasz mne v GF hovorili ze je jedno kolko embryok ide..ze cim viac ide tym lepsie..lebo tacena je rovnaka ci idu dve alebo desat.tak som teraz z toho zmetena. PGD ti navrhli v RF? ci bola to vasa ziadost?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre