Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

rienok
9. feb 2011

@falin krása, blahoželám, ako píše @tamaja len tak ďalej 🙂

ninockaskv
9. feb 2011

@falin drzim vsetky prsty, aj si mojzisku cvicila?

baby, trosku inej temy..ide ma rozhodit, od rana robim reporty, potrebujem to dnes stihnut, no nezistila som prave, ze su zle a neviem preco? mozem to cele prerabat 😠 😠 😠 😠 😠

gabikasz
9. feb 2011

Všetkých 5 oplodnených vajok sa nám delí,1 je 5bunkové,3 sú 4bunkové a jedno 2bunkové.Zajtra budu robiť PGD,mám zas volať 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

rienok
9. feb 2011

@gabikasz no krása, len dalej , držím palečky 🙂

martini
9. feb 2011

@gabikasz super. držíme prsty ďalej.
@ninockaskv to fakt "poteší"... tak dúfam, že už to máš za sebou a report je hotový a dobrý 🙂 Ja som v poslednom čase v robote úplne odveci, neviem sa sústrediť a už mesiac sa nedokážem dokopať, aby som niečo poriadne zosmolila...všetko čo napíšem je vydreté a pritom to ani nestojí za to.... ale mám výhovorku: IVFka 🙂)))

balinka
9. feb 2011

@martini Matka,kedy ides do dalsieho kola?velmi ti drzim,teda drzime palceky,aby ti to vyslo 😉 speci pre teba TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT virusiky 😉 😉 😉

martini
9. feb 2011

@balinka Už som sa rozbehla 🙂. Bola som aj na konzultacii v Martine, ale opäť som skončila v Brne. zajtra picham pregnyl a v sobotu mám OPU. Mám úplne mini soft stimulku, len clostilbegyt a dokopy aj s pregnylom 6 injekcii. Takže teraz sa modlím, aby vajíčok bolo dosť a boli zrelé a kvalitné. Teraz to už vyjde 🙂 a dík za vírusiky.

bayley
9. feb 2011

hlásim výsledky z mojej dnešnej OPU - 5 oocytov.... som z toho trošku zmätená, na 8. DC som mala na každej strane 4 krásne folíky + nejaké menšie, ktoré MUDr. hovorila, že je dosť možné, že ešte dorastú 😒 Dúfam, že sa tak nebudú redukovať naďalej ..

bayley
9. feb 2011

@gabikasz super správy... držím palce 😵

bayley
9. feb 2011

@falin super výsledok!!! obdivujem tvoje vaječníky 😉 mne robila Kuřecová ultrazvuk aj OPU a bola fakt veľmi milá 🙂 len ja mám tuším väčšiu dôveru v mužoch gynekológoch 😎 dúfam, že aspoň na ET si ma vezme Koudelka 😵

balinka
9. feb 2011

@martini super 😉 urcite to vyjde 😉 tfuj tfuj tfuj 😉 😉 😉 a co ti povedali v martine?nebola si spokojna?

martini
9. feb 2011

@bayley 5 nie je zlé. Ja som minule mala pri ultrazvuku 15 na jednej strane a 16 na druhej (približne, lebo to nebolo možné spočítať) a pri OPU ich bolo "len" 15, tiež som nechápala, kde ostatné zmizli. Teraz som pri ultrazvuku mala len 4 na jednej strane a jeden dominantný na druhej strane a tiež nejaké menšie, pričom Kurecová mi tiež povedala to čo tebe, že možno ešte po menopure niečo dorastie (lebo som brala do ultrazvuku len clostil).

@balinka Boli celkom fajn, musím povedať, len mi ešte navrhli test hlienu po pohlavnom styku a genetiku a že chcú urobiť ďalšie hormonálne profily, aby to mali aktuálne. A to spolu znamená s poisťovňou skoro 6 mesiacov, čo pravdu povediac už nechcem. Nemám silu sa tým takto neplodne stále zaoberať. A hlavne nerobia soft a ja sa toho OHSS tak veľmi bojím, lebo mi fakt hrozí. Inač lekár po prezretí našich výsledkov povedal, že nevidí dôvod prečo nie som normálne tehotná a že sa obáva, že je problém niekde schovaný. Ale nemám silu ani chuť skúšať nejaké liečby a potom skúšať či to prirodzene alebo cez IUI vyjde, lebo už to nevyšlo 4 roky a mám pocit, že čas letí...

rebeka33
9. feb 2011

gabikasz len tak ďalej.bayley aj 5 pekné číslo. čo by za to niektoré dali. 😀

balinka
9. feb 2011

@martini aspon sa snazili,ale ty uz budes teraz tehu a hotovo 😉 tak daj vediet,ako si dopadla.prajem ti to velmi 😉

rienok
9. feb 2011

@bayley no nie v kazdom folikule je aj oocyt, takze preto.... viem ze su tu aj dievcata co ani jeden nemali, ☹
ja by som sa tak tešila z 5 oocytov, ja som to mala len 1 x . Inak mam 1 - 3 . Takze sa teš a ver 😉
@ninockaskv chudatko, viem ako to nahneva 😠 tak snad uz nebude ziadny den blbec

bayley
9. feb 2011

@martini
@rebeka33
@rienok
ďakujem za povzbudenie 🙂 je to moje 1. IVF, nemám moc prehľad..... Tak sa teším a verím 🙂

ofinka
9. feb 2011

ahoj vospolok. baby, prosim vas, ktora ste brali pocas stimulky prednison, kedy ste ho zacali brat? nejaky cas pred stimulkou, alebo presne od zacatia stimulacie? kolko zvykne byt davka? 5 mg a raz denne, alebo viac? dakujem.

mircalla
9. feb 2011

@ofinka od OPU
@falin ty sa nezdas🙂

andysok
9. feb 2011

@gabikasz anooooooooooooooooooooooooooooooo držííííím palce 😉

andysok
9. feb 2011

@gabikasz ozik po akej dobe maju take delenie? napr to 5 bunkove

ofinka
9. feb 2011

@mircall, dakujem.

ofinka
9. feb 2011

@andysok a teba preco zaujima delenie? vsak ty si sa podelila ukazkovo. 😀

andysok
9. feb 2011

@ofinka ved prave preto.....ze ci je to po 12, 24 alebo 36 h....bo to je dost dolezite 🙂

gabikasz
9. feb 2011

@andysok v pondelok som mala OPU

andysok
9. feb 2011

@ofinka a ty teda uz zacinas? glg slinka

andysok
9. feb 2011

@gabikasz cize od pondelka........ty mas predlzenu?

ofinka
9. feb 2011

@andysok este nezacinam, az v marci. o mesiac uz budem jasna. 😎

andysok
9. feb 2011

@ofinka to je co by dub................ale vies ze by si potom mala sklidnit tempo v roboške bejbe 😉 myslim ze u mna to urobilo svoje

gabikasz
9. feb 2011

@andysok ano PK, zajtra robia PGD

andysok
9. feb 2011

@gabikasz tfuj tfuj tfuj 😉 😉 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre