Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ninockaskv
10. feb 2011

no joo..aj taki ludia musia byt

@jada1 to aby som si zhanala lieky mesiac dopredu 😉

no nadej nadej.. ale to by clovek musel mat minimalne jeden vajcovod.. a ked nie je ani jeden, tak ostava len ta nadej v skumavke 😀

inak ja som dnes taka vycerpana po tej psychologicke, co sa mi to zase vyplavuje.. no neviem 😅 😅 😅

martini
10. feb 2011

@jada1 A prečo si si vlastne nekúpila tie injekcie v RF?

gerdusha
10. feb 2011

@martini
@mircalla ,
dakujem, ze ste reagovali na moje otazky 🙂

ninockaskv
10. feb 2011

nieco pre tehosky, nasla som zaujimavu stranku 😉

http://www.cestazeny.sk/index.php?co=odkazy

callex
10. feb 2011

mne dnes hovorila sesternice ze maju znamych ktori maju dvojicky po umelom..po roku a pol isla do prace..nastupila a hned aj zistila ze je tehotna...prirodzene.to k tej nadeji.
@ninockaskv skus si vecer precitat nieco pekne...vypni mozog. pokusim sa ta rozveselit...kontrola u doktora dopadla vysetrenim kostrce cez konecnik. 😀 ale doky bol velmi jemny a opatrny..aj mi to bolo smiesne lebo to bolo stisnut ...obopnut jeho prst..povolit..uvolnit..a znova stisnut...a tak sme si cvicili moje hlboke svaly. 😀 😀
a odobril mi IVF,..ze trebars aj zajtra.ale mam poriadne cvicit.

gabinkaa
10. feb 2011

@jada1 ahoj moja, tak ako ste dopadli v Brne, ako sa Ti tam páčilo? kedy začínaš? my pôjdeme až skoro o dva týždne, lebo by som mala dostať menzes, tak uvidím, ale čo je to FSH? neviem veru čo to znamená
tak sme teda v rovnakom veku, to som rada, že nie som sama, len čítam, že Ty už jedno dieťatko máš....ja zatiaľ žiadne, tak dúfam, že sa to v Brne vydarí, držím Ti všetky palce 😉

gerdusha
10. feb 2011

ozaj, vsetkym gabikam vsetko najlepsie k meninam...aspon tym, co to maju "oficialne" v nicku 🙂

pikha
10. feb 2011

pekny vecer zienky 🙂
@ninockaskv diky za tip, zaujimave veci su tam 🙂
@callex no uz kus lepsie, diky 🙂 Stodal a Oscillo odviedli kus poctivej prace. Ak mas cas buduci tyzden, mozme hodit to stretko 🙂 pevne verim, ze to pre zmenu necapne teba.A to s tym vysetrenim cez kostrc doverne poznam veru 😀 hlavne ked clovek na stole netusi co ho caka.. Som v lete dost skaredo spadla na korculiach a udrela si kostrc, bolelo to jak fras 🙄 a potom prisiel zazracny prst doktora Batalika a bolo po probleme 😎 😀 Ked som to rozpravala drahemu, ten sa len krutil na stolicke a ksichty hadzal 😀 muzi su fest citlivi na svoju prdelku, a ked mal potom vyhodeny krcny stavec a posielala som ho doktorovi Batalikovi, rezolutne vyhlasil NIKDY 😀

ofinka
10. feb 2011

ahoj babule, dakujem za info k prednisonu, uz som sa aj dohodla so Stelclom, ze aka davka a kedz zacat. dakujem pekne.

ofinka
10. feb 2011

@callexik, zda sa, ze nakoniec pojdeme skoro az uplne naraz. kedz ti vychadza MS v marci? mne okolo 4-5. marca.

ofinka
10. feb 2011

inak ja som dnes bola na fyzioterapii a sa ma pytali, preco mam taku citlivu kostrc a okolite kosti a ja som im povedala, ze som asi 3x bolestivo padla na kostrc, ale tak riadne, ze som hviezdicky videla, tak tiez povedali, ze to mozem mat posunute a aj to mi moze robit problem, preco ani ivf nevyjde, ze sa neuchytia embry. a ja neviem, komu s tym mam ist. 😢

gabinkaa
10. feb 2011

@gerdusha ďakujeme pekne.......

martini
10. feb 2011

Baby, kam sa pichá pregnyl? Urgentná otázka.

falin
10. feb 2011

ahojky dievcence

@callex - ani nie tajnostkarka. Stimulka prebehla nejako moc rychlo, ani som nezbadala, 5 dni clostyl a bolo to a akosi som v tom obdobi mala toho dost a nestihala som pisat. Potom ma zas skolila chripka, aby to nebolo take jednoduche 😀 , ale uz som ok. Icsovali nam vsetkych 12, ale podarilo sa z nich len 7. Ten vysledok je vsak krasny a vobec som s tym neratala, lebo moj gyndos mi na kontrole vravel ze su 3 foliky, neviem kam pozeral 😠

@gerdusha - vdaka, ak sa ta pamatam. Ty sa kedy chystas do rf? Aku pauzu vam nakazali?

baby dakujem vsetkym za podporu
@tamaja
@rienok
@ninockaskv - nie necvicila som 😖
@martini - drzim palceky, nech su vajka krasne

@gabikasz - nadherne pokracujete.
@bayley - vdaka, takztiez drzim palce aby sa krasne oplodnili a delili
@mircalla 🙂 🙂 - lieky od teba pomohli, sliznica pekne narastla, lebo po clostyle bola klasicky nizka
@jada1 - lieky ti na cz recept vydaju aj na slovensku. Mam s tym osobnu skusenost. Samozrejme za plnu uhradu bez doplatku poistovne. Drzim palce na stimulku

katy2
10. feb 2011

@martini do bruska aj do zadku, mozes si vybrat... ja som pichala do bruska

falin
10. feb 2011

@martini - zvycajne do zadneho svalu, ale ked pichas doma mozes aj do brucha. Je to aj v pribalovom letaku.
Ja som si ho sama dala do brucha

martini
10. feb 2011

@katy2 @falin Baby ďakujem. Už som si ho pichla do brucha. Nachystala som injekciu a naraz som sa zamotala do vlastných myšlienok, že prvýkrat na IUI mi to pichli do svalu, teda do zadku a minule som si pri IVF pichla do brucha...a tak som sa zľakla, že som si to minule zle pichla a na krabičke je napísané, že intravaskularna, tak mi to brucho prišlo také divné. A pribalový leták už nemám...takže ešte raz ďakujem, kočky, za rýchlu pomoc, teda konzultáciu 🙂))

martini
10. feb 2011

@falin Inač fakt dobrá úrodička sa ti prihodila 🙂 tak držíme prsty ďalej 🙂

jada1
10. feb 2011

@ninockaskv sliekmi to asi nebude tak tragické, lebo som bola akurát asi v takých nepodarených lekárňach. Tá moja známa mi povedala, že na sklade majú zásob dosť, tak je chyba len tej lekárne, že si ich neobjednali. 😉
@gabinkaa v Brne super, sme spokojní. Dr. je tiež pohoďák, za hodinu sme boli vybavení. doniesla som všetky vyšetrenia, ktoré mám porobené, spravil mi sono a povedala som mu, že už by som chcela aj začať so stimulkou, lebo už vyše roka sa len mocem po doktoroch ☹. Povedal, žiadny problém, spravil rozpis liekov, sestrička ma nabalila ihlami , striekačkami, pribalili mi tam ešte 3 injekcie Orgalutranu a od utorka začínam 🙂. Neplatila som nič, že potom. FSH je folikulostimulačný hormón. Keď sú hodnoty zvýšené, znamená to, že už je slabá zásoba folikulov. Dieťa máme, ale to sme ho mali, keď som mala 19 rokov 🙂 a to je už stráááášne dávno 🙂, predsa len už mám raz toľko. Neboj v našom veku je nás dosť 🙂 .

jada1
10. feb 2011

@martini nekupovala som ich tam preto, lebo mi Dr. povedal, že na Slovensku ma vyjdú lacnejšie o niekoľko stovák a že na český recept si ich môžem kúpiť v lekárni na Slovensku.

gabinkaa
10. feb 2011

@jada1 tak sa teším, že si spokojná, dúfam, že budeme aj my, takže už začínaš....mne to vyjde na marec, ale nechcem to už odkladať, aj liečiky čo užívam budeme už užívať asi mesiac, možno budú mať účinok, ako Ti zistilo to FSH? mne asi také nič nerobili, aké si mala vyšetrenia? ja mám iba zo štítnej a neviem či si mám pýtať z GF tie čo mi robili, lebo tam mi robili genetiku a a hormonálny profil, ale výsledky nemám, tak uvidím čo povie lekár, fakt si neplatila nič? ja keď som v GF nezaplatila hneď pri preberaní liekov, lebo recepčná mi to nedala, tak mi volali, tže som zabudla zaplatiť, mám pocit, že im išlo iba o peniaze, som fakt z toho znechutená

martini
10. feb 2011

@jada1 to je dobrá správa, to sa nám môže zísť. 🙂 A keď budeš mať nakúpené, môžeš povedať koľko si zaplatila za menopur koľko za orgalutran? Aby sme to nejak porovnali.

pikha
10. feb 2011

@falin drzim palcaky 🙂 🙂

jada1
10. feb 2011

@gabinkaa myslím, že budete spokojní určite. My sme boli s prístupom spokojní aj tu na Slovensku, chodili sme do Martina do Iscare. Ale tam vzhľadom na ten môj môj zvýšený hormón nás nasmerovali do Brna, lebo na darované vajíčka sa u nás čaká 2 roky. Dr.štelcl mi povedal, že to nie je taká katastrofálna hodnota, že mám na darované ešte čas, že skúsime zo dve minimálne stimulácie a uvídíme ako zareagujem teraz na lieky. Ak zle, tak nás zaradioa do poradovníka a vraj do pol roka darkyňa bude určite. Hormonálny profil mi robil môj Dr. a potom 2x v Iscare. Môj Dr. mi ešte robil Hsg vyšetrenie, kde mi zistil, že v jednom vajcovode je tekutina, druhý nepriechodný, tak mi odporučil ich odstrániť, pokiaľ chcem absolvovať IVF, lebo tá tekutina pôsobí zle na embryo. Odporučil mi to aj lekár v Iscare, takže som v novembri bola na laparke, kde mi odstránili vajcovody. Brali ná ešte krv , v karte som mala napísané hematológia + imunológia. No a ešte ma môj gyn. poslal na mamografiu, keďže som mala 40 rokov a samozrejme cytológiu a kultivácie. To je hádam všetko čo som absolvovala , no a mm samozrejme spermiogram. Okrem toho zvýšeného hormónu a tých vajcovodov je všetko ok.
Nie, fakt sme nič neplatili. dali mi 3 injekcie Orgalutranu, to vraj zaplatím potom, koľko miniem a ostatné im vrátim.

jada1
10. feb 2011

@martini menopur nemám, ja mám merional.Ten by mal byť okolo 97€ za balenie (10ks) a pregnyl okolo 6-7 €. Orgalutran neviem, to mi dali v Brne a platiť ho budem až potom 😉

gabikasz
10. feb 2011

@gerdusha ďakujem pekne za prianie,dnešný výsledok bol 2sú 8bunkové a 3 sú 7bunkové všetky išli na biopsiu,výsledok vraj bude až v sobotu ráno a na obed ET,bude to dlhé do soboty obeda ☹ ☹ ☹

martini
10. feb 2011

@gabikasz pekne sa delia 🙂 pevne nervy ti želám. ja mám v sobotu ráno zasa OPU, tak sa minieme 🙂
@jada1 ten merional je asi ten lacnejší liek z tých troch čo sú v podstate rovnaké, nie?

jada1
10. feb 2011

@martini neviem, možno. Nemám žiadne skúsenosti, sú to moje prvé lieky tohto druhu 🙂

jada1
10. feb 2011

@gabikasz jéj tak tak super 🙂 . sobota je tu za chvíľočku 😉

gabikasz
10. feb 2011

@martini možno sa aj stretneme ,ja som bola objednaná na 8:30 a OPU mi robili o 10tej A o 13tej som išla domov
@jada1 len to čakanie,že neviem na čom som ,či bude aspoň jedno geneticky OK aby mal čo vkladat

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre