Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

gabinkaa
16. feb 2011

@rienok takže sa pridávaš k nám marcovkám, dúfam, že nám to vyjde a budeme tehulkami, včera som si bola dávať robiť hormonálny profil u môjho obvodného, bola sranda, so sestričkou sme falšovali 😀 použila som žiadanku ešte z GF, museli sme prekryť razítko Dr. Harbuláka, aby mu tam výsledky neposlali.....ale dúfam, že sa nám to podarilo

rienok
17. feb 2011

@gabinkaa noo, aby po vás nešla ešte FBI 😀 akurát tu bežia nejaké šialené detektívky tak mám šialené nápady
ja verím že to vyjde 😉, veď jar je symbol obnovy, zrodenia, nádeje ... alebo tak nejak 😎 v sobotu ideme lyžovať, po návrate si dám ešte nejaký relaxačný pobyt nech idem dobre nachystaná 🙂

mircalla
17. feb 2011

@bayley no ako som povedala, oni sa az potom rozhoduju, ci budu dalej kultivovat, predpokladali, ze kedboli pekne sa budu dalej vyvijat, zial nestalo sa. je mi stale divne, preco pri 2 embryach, ale na vyvoj embryi to nemalo vplyv

mircalla
17. feb 2011

@bayley ale hlavnekazdastimulka je ina, vela krat tu baby mali jednu stimulku nic moc vysledok a dalsiu super
pokial nemas vysoky vek a FSH,tak dalsie stimulka moze byt uplne o inom

shandy
17. feb 2011

dobre ranicko sa praje 😵
pozdravujem vsetky, veru cas som @mircalla vobec nemala ani na citanie, takze si urobim domacu ulohu a precitam aspon par stran dozadu. Stahovali sme sa, takze som toho mala nad hlavu a nie ze by som uz teraz nemala, ale uz aspon viem priblizne kde co mam, aj ked detska je este stale len skladisko. Postupne uz to nejako dame do poriadku. Co tu mate nove? Vobec nie som v obraze...ako sa maju tehulky? @rebeka33 @modra @violoncielka...pribudli dake dalsie? 🙂
pekny den babule 🙂

falin
17. feb 2011

@zufalka - dakujem. Na dnes ti silno drzim palceky. Tentoraz to musi vyjst

@gerdusha - z teba bude zachvilu dr. Ked sa chce clovek k niecomu dopatrat musi si to nastudovat 😠 , som myslela ze gyndos ti aspon zakladne veci k tomu povie a nie ze on to nevie. To je sila.
@martini - drzim palceky

doplnam
ČAKATEĽKY:
tina1- ET 10.02.2011- vložené 2 embryjká, čaká na výsledok
Gabikasz - ET 12.02.2011 - vložené 3 embryjká, čaká na výsledok
falin - ET 11.02.2011 - vožená 1 expandovana blastocysta, čaká na výsledok

STIMULANTKY:
martini - 17.02.2011 plánovaný ET

TEHULKY:
rebeka33- 16.02.2011 - tripletesty
pikha
shandy
violoncielka
modra
tomka12

MAMIČKY:
zuzla80
olympia
orsulka
takyna
tanitta
avaka
julietka
mirinda10
mircalla

mircalla
17. feb 2011

@shandy ahoj shandik, no uz som sa o vas bala, ze co sa neozyvas. hlavne, ze ste vsetci v poriadku....ja uplne nadavam, uz druhy den je poladovica a von sa mi neda....maly je uplne out of control a fakt potrebuje ist von

callex
17. feb 2011

@rienok v GF maju podla mna cudne praktiky s embryjkami.ja som mala 6na PK ktore sa vyvijali,dve sa vkladali a tie zvysne 4sa vraj prestali vyvijat na 6den.preco ich nech nezmrazili napriklad? len bohvie kde je pravda.
@shandy jeeej rada ta vidim.ale ti krasne pribudli tt.tak ty sa teda vobec nenudis..najprv svadba potom stahovanie a co chvila budu drobci na svete a to uz sa nezastavis.

callex
17. feb 2011

doplnim kategoriu: ak som na niektoru zabudla doplnte sa

PREDSTIMULANTKY:
callex
rienok
gabinkaa
ofinka
luly3

ČAKATEĽKY:
tina1- ET 10.02.2011- vložené 2 embryjká, čaká na výsledok
Gabikasz - ET 12.02.2011 - vložené 3 embryjká, čaká na výsledok
falin - ET 11.02.2011 - vožená 1 expandovana blastocysta, čaká na výsledok

STIMULANTKY:
martini - 17.02.2011 plánovaný ET

TEHULKY:
rebeka33- 16.02.2011 - tripletesty
pikha
shandy
violoncielka
modra
tomka12

MAMIČKY:
zuzla80
olympia
orsulka
takyna
tanitta
avaka
julietka
mirinda10
mircalla

ninockaskv
17. feb 2011

ahojte baby,
ja som prave dorazila do prace, zjedla som si vyzivu, spravila som si kavu, zapla systemy, ale hybaj na kona pozriet,co mate nove.. 😉
rano som bola u psychologicky, fuj, riadne odtial chodim vycerpana, clovek ked sa rype sam v sebe, tak to je riadna sila.. a take nejake veci sa mi vytahuju najnovsie, sme zacali riesit rodinu a vsetko okolo toho.. 😅 😅 😅
@bayley no vidis... si neviem predstavit, ze by nieco taketo empaticke povedal nejaky doki v GF 😠 😠 😠
@shandy... a ako s bruskom? si ani neviem predtavit mat dvoch naraz, uz tak ku koncu aj to jedno brusko bolo ze az az .. a to som chodila poctivo cvicit a nic ma teda extremne nebolelo xixi drzim palce, nech sa maju drobci dobre a nech vsetko stihnete vybavit a zariadit.. inak u teba sa minulorocny rok tigra so svojimi ohnivymi zmenami riadne vyburil 😀 😀 😀
@mircalla tak to ti nezavidim.. a neda sa ani poobede vybhenut,ked posolia? maly musi byt ako z retaze utrhnuty 😀 😀

a veru v marci vas teda bude pozehnane.. suhlasim s jarou.. a este jesen je vraj dobra na taketo veci, vravela aj akupunkturistka, ze cinania sa na to takto pozeraju aj jedna bylinkarka, ku ktorej som chodila.. tiez vravela jar alebo jesen.. dobre obdobie ste si vybrali 😵

luly3
17. feb 2011

ahojte fúúúúha ale ste popísmenkovali vela 🙂 🙂 🙂
tina držím palce 😉
@callex ako????kedy ideš????ja v marci 4 mám dostat mrchu tak
ideme nato 😉 tebe ako to vychádza???

ninockaskv
17. feb 2011

baby, ktore ste boli v luckach na lieceni.. ako sa to vybavuje? mam sa pytat gynekologicky (lebo to som spravila a ona sa tvarila, ze neee) alebo obvodacky?? preplati mi nieco poistovna ak budem mat papier?

zufalka
17. feb 2011

babulky,takže hlasime príchod s dvomi nanučikmi 🙂 🙂 🙂 🙂 čakám na tt vírusiky a idem nasávat 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

jada1
17. feb 2011

Tak MS dnes ráno dorazila a od zajtra začínam s clostilom a merionalom 🙂 .

@zufalka jéj, tak super, tak držím pršteky 🙂

Všetky vás takto hromadne pozdravujem, aby som na niekoho nezabudla 😉

ninockaskv
17. feb 2011

@zufalka @jada1 tak na vas myslim 😉

mna teda obvodacka odkazala na gynekologicku s povzdychom v hlase, ze nevie, ci sa zmesti do tych diagnoz, ze to bolo v poslednej dobe dost poskrtane .. 😠 tak zajtra sa musim asi objednat ku gynekologicke a prezistit to .. 😢

martini
17. feb 2011

Ahojky. Oznamujem, že v brušku mám 2 embryjká. 1 hatchujúca blastocysta a 1 blastocysta. Dr. Koudelka zasa chválil a povzbudzoval. Niekto tu povedal, že ho žerie... aj ja, aj ja.

jada1
17. feb 2011

@martini tak aj tebe držím palčeky, nech nájdeš za 14 dní // čiaročky 😉

martini
17. feb 2011

@jada1 ďakujem. Budem sa snažiť. 🙂

ninockaskv
17. feb 2011

no, ja som prave dofotila papiere do RF pre Stlecla 😉 to bolo roboty

@martini samozrejme aj na vas myslim nech sa to zadari 😵

jada1
17. feb 2011

@ninockaskv aj ja som mu niesla kopec papierov a keď ich zakladal do karty, tak mu hovorím: vidíte, som tu prvý krát a už mám akú tučnú kartu 😀 .

callex
17. feb 2011

@ninockaskv aj ja som bola dnes u psychologicky..a tych 45min ubehlo ako voda.ale k nicomu som sa nedopracovala.akurat co ma spucovala. 😒 s tymi kupelmi...no bude to asi tazke..vecsinou lekari cakaju do vrecka za vybavenie.ale drzim palce.
@zufalka @zufalk...babule veeeeeeelmo drzim palce nech sa chrustiky zdrzia na all inclusive. 🙂
@luly3 este som to neratala...ale tiez to bude tak nejako.takze ides do dalsieho pokusu.ako budes teraz stimulovat?

callex
17. feb 2011

@jada1 odo mna si papiere nezobrali.iba pozreli. zato u gynekologa mam uz leninove spisy.to co tam mam ja nema ani zena po 80ke ktora chodila poctivo na prehliadky. 😀

modra
17. feb 2011

@ninockaskv ahoj ja som bola v luckach a vsetko to spisoval moj gynekolog a nechcel za to nic tak som mu doniesla aspon flasu a bonbonieru aj to nechcel tak som mu to nanutila 🙂 ale citila som sa trapne.. to je podla mna len o ochote lekara ti to spisat lebo to je par papierov ktore potrebuje vypisat a poslat do poistovne a potom ti z poistovne pride papier a ty si vyberies kam chces ist oni ti daju na vyber a potom platis len ubytko ostatne hradi poistovna 🙂

modra
17. feb 2011

@martini tak to si jasna tehula 🙂 blastoocysta je najlepsia 🙂

jada1
17. feb 2011

@callex 😀 sme my dopadli. Mňa by pred pár rokmi ani nenapadlo, že budem takto chodiť po vyšetreniach a po CAR-och. Mne ich tiež dával naspäť, ale keďže doma mám zo všetkého spravené kópie, tak som mu to celé prefotila a povedala, nech mi to tam založia. 🙂

gabinkaa
17. feb 2011

@luly3 fíha, tak Ty si to zobrala hopom, krátka prestávka, teraz to určite vyjde 😉 😉 😉

rebeka33
17. feb 2011

Ahojte tu je noviniek 😉
@zufalka tak gratulujem k dvom bobáčikom. Nech ostanú pekne dvaja. a posielam 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
@martini mne vždy keď vložili hatchujúcu blst. tak sa chytila . Držím palce a a vírusíky aj pre teba. 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
@modra ahoj dlhšie som ťa nezaregistrovala, že 25 tt to už je niečo. Ešte stále neviete pohlavie ,alebo nechcete? 😀 😵
@shandy no ty si fakt aktívna tehuľa. No pomaly musíte tú detskú chystať. Ako sa cítiš? 🙂
@bayley ja si myslím,že ak máme vek nechajú ich ísť. Ja som mala 1x len 4 vajíčka a dali ich na pk na 3 deň boli tri pekné a 5 už len jedna expand. blst. ,ale tá sa chytila. je to podľa mňa selekcia kvality. Nechcú vložiť nekvalitné, ktoré sa buď nechytí ,alebo horšie potom MA alebo deformity. Možno je lepšie sa sklamať skôr, potom to bolí viac. Ja som síce mala MA ,ale mňa odpiekla prvá hematologička. ja mám ťažké mutácie. No je to len môj skromný názor. 🙂
Všetučké pozdravujem a držte sa. kedy budú testíky?Ja som zvedavá ženská. 😀

gabikasz
17. feb 2011

@martini
@zufalka veľmi vám držím palce 🙂 🙂 🙂

bayley
17. feb 2011

@rienok ja idem do ďaľšej stimulky pravdepodobne koncom marca 🙂

@mircalla ďakujem, ja len dúfam, že ďalšia stimulka bude lepšia, nie ešte horšia 🙂

@zufalka veľmi ti to želám 😵 😵 😵 😵
@jada1 tak si sa dočkala 😉 nech je to úspešná stimulka!

@martini držím palce, aby ostali 9 mesiacov 🙂 To sme my dve, čo žerieme Koudelku 😀
@callex spucovala ťa? Moje nervy..... Začo? ...... a to som intenzívne rozmýšľala. že si tiež nejakú psychologyičku nájdem.....

Dnes mi prišla fa z RF..... 638 €..... som mohla mať peknú dovolenku 😝 Trochu ma irituje suma 148 € za kvné testy. Nepotrebujú to až na mrazenie? 🙄

mircalla
17. feb 2011

@bayley to nemozes tak brat....bud mas priority alebo nie....ja som na peniaze nikdy nepozerala. a ked vsetko spocitam, tak 15 00 euro sme na IVF minuli, alebo lepsie povedane som minula. uz vobec som neriesila, co som vsetko mohla mat.
nam nevysiel pokus s darcovskymi, mali sme uz akciu a potratila som v 8tt....stalo ma to 94 000 CZK + cestovne a peniaze boli to posledne,co ma mrzelo
nehladim na to, ani som nehladela, ani ma to nikdy neiritovalo. inak krvne testy a mrazenie nemaju inak nic spolocne, nemyslim, ze zrovna oni potrebu nebyt fer

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre