Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

bayley
17. feb 2011

@rebeka33 keby išli pri 4 do PK, chápem.... ale ja som mala len dve oplodnené... verím však, že oni vedia, čo robia 😉

bayley
17. feb 2011

@mircalla ja som to nemyslela tak, ako to asi vyznelo... pekná dovolenka by mi teraz určite veľmi bodla, ale samozrejme mám iné priority 😉 kvôli snahe o dieťa sa dokážem maximálne uskromniť... ale bojím sa, že to príde do situácie, keď nebude z čoho ☹ Keď niekto musí mesiace šetriť na jedno IVF, určite pozerá na peniaze..... nie v zmysle, čo som mohla mať, ale kedy budeme mať na ďalší pokus......... tak ďaleko zatiaľ našťastie nie sme, ale limitovaní žiaľ sme....
Vôbec si nemyslím, že RF potrebuje nebyť fér, ja mám o nich len tú najlepšiu mienku. Len sa mi niečo marilo, že tie krvné testy sa potrebujú kvôli mrazeniu a to by sa mi tam oplatilo docestovať len kvôli tomu 😅

zufalka
17. feb 2011

@martini jeeej,tak to sme boli spolu 😉 aj my mame od dnes dve blastocystičky 😉 to sa nam bude lepšie čakat 😉 😉 😉

shandy
17. feb 2011

@mircalla mircallik ani sa ti nedivim, ved ja som z tej poladovice tiez na nervy, s tym kotlikom pred sebou uz horko tazko udrzim rovnovahu na rovnej ceste a nieto este ked je vsetko ako zrkadlo. Fotky tvoje pozeram, tak som zirala na Filipa vo vodicke 😉 , teda ked ten zacne chodit, budes mat co robit 🙂
@callex no veru, to mam asi pripravu na to, ked pridu drobci 😀 😀 , aby som potom nemala z toho taky sok 😀 .
@ninockaskv veru ten tiger si na mne pekne pochutnal 😀 . ale tak nevadiiii, my to dako zmakneme, ved co ine nam zostava, ze? 😀 . no inak mas pravdu s tym brusinom, ja uz ho teraz ledva nosim a to mam este dobrych par tyzdnov pred sebou. inak mne moja akupunkturistka tiez hovorila, ze najlepsi cas na otehu je jar a leto, tak u nas sa to podarilo 😵, tak vam vsetkym cakatelkam a stimulantkam budem drzat palciska.
@zufalka posielam ti specialne dvojite tehu virusiky a nech to je tentokrat uz to prave orechove 😵 .
@rebeka33 no veru ani mi nevrav, som si povedala, ze musim pre istotu nachystat tasku do nemocky, lebo teraz to uz jeden nevie....citim sa inak fajn. Veselo chodim do roboty a ficim este aj doma, mam tolko energie, ze ani pred tehu som tolko hadam nemala. Ty sa pochval ako sa mate? Co NT? Vsetko ok? Este nevies to to bude?
co sa Koudelku tyka, tak na toho ja nedam dopustit a najradsej by som jedneho nasho zbojnika nazvala Marek a druheho Koudy 😀 😀 .
@mircalla s tymi peniazmi mas pravdu. v tomto pripade sa na ne nepozera, deti stoja za vsetky prachy sveta, aj keby som mala byt o chlebe a vode...
pozdravujem vsetky babule 🙂

shandy
17. feb 2011

@bayley no ale vies tie krvne testy oni robia v den OPU. Nemozu predsa vediet vopred, ze to nevyjde a ze ti tie testy nemaju robit. Myslim ze to tu uz raz niekto spominal, ze biologicky material, nakazenej pacientky vyzaduje ine zaobchadzanie, manipulaciu aj skladovanie, maju na to predpisy.

rebeka33
17. feb 2011

@shandy no u nás našťastie zatiaľ všetko O.K. No ešte si mesiac počkám kým budem vedieť viac. 😀 hlavne nech je zdravé. To je super,že máš toľko energie. Keď sa mi strach zmení na radosť určite aj ja začnem žiariť.. Keď som ležala minulý rok v nemocke ,ležala tam baba s dvojkami a jej povedali ,že 30tt je mláka a 35 tt si za vodou. tak mi to ostalo v pamäti. 😉 Držím palce nech ti to ostane čo najdlhšie.

mircalla
18. feb 2011

@zufalka zlatino, som strasne rada, ze sa rozmrazili....velmi mi bola luto, ako nestastne to posledne dopadlo, tak strasne drzim palce
@martini aj tebe samozrejme
@shandy davaj si pozor!!! 🙂

no malemu idu zubky, ja ze co je taky nekludny....uz tam citim dole daco ostre...som si uz sto krat myslela, ze idu, ale stale nic a ked idu, tak si to blba nevsimnem

gabinkaa
18. feb 2011

@zufalka
@martini nádhera dievčatá, držím palčeky, aby sa chrústikom dobre darilo a boli dve //, držkajte sa, aby sme si zobrali z vás príklad 😵 😵 😵

gabinkaa
18. feb 2011

@jada1 takže Ty už začínaš so stimulkou, tak nech to všetko dobre dopadne, my ideme na konzultáciu v stredu bud. už sa to blíži....tak pekne stimulkuj

ninockaskv
18. feb 2011

@bayley hm.. nuz co, hadam sa podari nasetrit, mame to presne take iste.. ale testy krvne sa urcite robia pred opu.. ☹

baby a to co, ze ja mam davat lekarovi za to, ze mi vypise papiere do poistovne?/ ja som asi nejake pribrdena.. toto mi nenapadlo, ani ze ten debil deveky caka viac.. tak do riti, nech si rovno vypytaju, ked chcu.. a nieze ja mam na to mysliet skor ako nieco spravia.. 😠 😠 😠 ja som zjavne uplna tava, ja take veci od ludi necakam, ked je nieco moja zodpovednost tak to spravim bez toho, aby som cakala obalku 😠 😠 😠

ninockaskv
18. feb 2011

inak ten moj chlap uz asi tyzden nepisal.. dufam, ze ho neuniesli nejaki domaci povstalci 😕 😕 😕 😕

ninockaskv
18. feb 2011

pisal, akurat teraz 😀 😀 😀

martini
18. feb 2011

@ninockaskv Super, že sa manžel našiel...ešte ho budeš potrebovať 🙂
Inač mám obdobný názor na dávanie lekárom ako ty...môj je ešte radikálnejší, pretože ja som zásadne proti tomu, aby si aj niečo pýtali. Baby nehnevajte sa na mňa, ale musím Vám povedať, že písať verejne takéto veci nie je celkom ok. Ja viem, že vy to myslíte dobre, že ste sa lekárovi len chceli poďakovať, ale aby sa to neprekrútilo na korupciu...a korupčné chovanie je nielen keď niekto berie, ale aj keď dáva. A podľa aktuálnych rozsudkov aj bedňa vína či ovocia je úplatok (ak sledujete správy, tak ste to mohli zaregistrovať). A verte, že viem o čom hovorím a viem aj čo všetko sa trestnoprávne postihuje. A myslieť si, že na portáli sme anonymné, nie je dobrý záver.

modra
18. feb 2011

@rebeka33 ahojky.. no neprispievam uz tolko 🙂 a uz vieme pohlavie 🙂 budu to 2 baby 🙂 🙂 🙂
Jo jo 25 tt uz nech som aspon 35 a mam po tom 🙂

modra
18. feb 2011

@shandy inak mne tusim ziadnu krv nebrali ze az potom ked sa budu mrazit... tak asi maju teraz uz ine pravidla

ninockaskv
18. feb 2011

@callex ozaj a preco ta "zdrbala"? dufam, ze len v dobrom 😉

@martini len taki co si zoberie bombonieru alebo flasu.. tak kaslat na to, ale ked ta lekar tyzden pred porodom posle do kelu, lebo ti nedocvaklo, ze chce peniaze a ty uz nemas cas si nikoho zohnat, lebo vsetci "zaujimavejsi" su na dovlenke a potom sa ti stane pruser.. tak by som ho posadila do basy az by bol zeleny 😠
si vyratajate kolko taki lekari maju penazi (samozrejme ako ktori),a le ked gynekolgo porodnik robi v nemocnici, ma surkomnu prax a este si zobere minimalne 600,- cash za porod, ktorych nie je malo za mesiac.. tak ja nechaaaapem 😨

martini
18. feb 2011

@ninockaskv Mne je tiež z takých zle.

@modra ...ale pre nás neskúsené sa číslo 25 zdá peknéééé 🙂 dve baby - dve princezny, to je aké super. tak sa držte a pekne si rastnite 🙂 A tie odbery už povinne robia v ČR, je to ustanovené zákonom a máš pravdu platí to len asi rok. A ďakujem za povzbudenie.

Mne sa táák nechce pracovať, čo mám robiť? 🙂)))
Sa mi včera Koudelka páčil po zákroku, keď zahlásil, že "a teraz ste skoro tehotná". 🙂

ninockaskv
18. feb 2011

@martini jeeej.. ale to musi super posobit na psychiku.. to je upne ine kafe ako ked sa na teba ani len nepozru, nic nepovedia, nechaju ta cakat v tom kumbale fuj 😠

callex
18. feb 2011

@bayley tak psycholog ta musi aj ,,spucovat kedsi neporiadna,,. 🙂 takze ak citis potrebu vyhladat jeho pomoc tak nevahaj.
@martini dakujeme za upozornenie..ale ved ziadna tu nenapisala ze nieco dava ci hej? len piseme ake je realita ze lekari to ocakavaju.a ked tak o sponzorskom sa bavit mozme nie? to je tusim cesta ako obist ako zakon? 😀
@modra jeeej dve dievcatka..super. ste si to pekne so shandy podelili.ona dvoch chlapcov a ty babulky.super.
@ninockaskv spucovala ma zesom mm nekupila valentinku..a ze som za dva tyzdne nevykonala ziadne manzelske postelne povinnosti.ze ako chcem mat potom dieta.ze je nepekne spoliehat sa len na ivf a vyhybat sa keksiku.

callex
18. feb 2011

@shandy marek a koudy to je pekne. 😀 myslim ze urcite yopar jeho pacientiek maju marekov.
@martini nepracuj..uzivaj si byt skoro tehotna.tvar sa ze pracujes. 🙂
@ninockaskv si mi pripomenula ako som cakala na operaciu..vyzlecena na tej vozikovej posteli..prikryta len zelenou plachtou a nechali ma na dlhej tmavej chodbe pred operackou cakat kym ma niekto odvezie dovnutra.nik mi nic nepovedal..nikto si ma nevsimal.. a mala som pocit ze tam lezim aj 30minut.bolo to hrozne..mala som strach z narkozy zo zakroku a este ma nechali cakat.ja som uz lucila so svetom.fuj

ninockaskv
18. feb 2011

@callex no joo... a najlepsi su ti "uzasne" vtipni sanitari, pri tom prvom mimomaternicovom sa ma ten debil (ked som odmietla, aby ma prezliekal, ze sa prevleciem sama do toho ich plastika) ironicky pytal, ci idem na operaciu nosa.. debil.. dufam,ze karmu ma v prdeli 😠

ale ja uz sa nerozculujem, uz je to za mnou, ze ano... 😕 😕 😕

mircalla
18. feb 2011

No ono s tym davanim...ja som vzdy....ono to aj v podstate kazdy vzdy ockaval, i ked to nepovedal nik priamo....ale bolo jasne, ze ocakaval. Viac to tu nechcem riesit. Nesuhlasim s tym, ale clovek chce mat istotu, ze ano....ale aspon aku-taku istotu. Tiez si myslim, ze si to tu moze hocikto precitat. Tiez som si musela sama vydedukovat, ze doky nechce zazmluvnovat a chce to riesit inak...
Mam za sebou asi 12 narkoz ak ratam aj take male a niekolko operacii....z toho 3 narocne operacie, nebudem svoje zazitky s lekarmi a nemocnic ani rozoberat, ale operacie prebehli ok, apson, ze tak
@modra no super, tiez si sa dlhsie neozvala, gratulujem...

mircalla
18. feb 2011

@ninockaskv tolko to nebolo, je to tak polovica...priemerne.ale uz psttt

ninockaskv
18. feb 2011

nuz baby, ja som nikdy nikomu nic nedala.. mne to proste pride zvratene.. hlavne davat dopredu.. (podla toho som aj dopadla) a podla mna by sa o tychto veciach hovorit malo 😒 hlavne ked to nie je nase slobodne rozhodnutie

najhorsie na tom je, ze najblizsie ked budem tehotna prve co bude sa mileho zlateho dokiho spytam za aku cenu robi 😠 😠

mircalla
18. feb 2011

@ninockaskv bohuzial tak to u nas chodi. pochopila som uz davno, ze bez toho si mozem piskat, zvratene to je totalne ale

ninockaskv
18. feb 2011

☹ nuz u mna tvrda lekcia.. ale mala som co robit u psychologicky kym som dostala z hlavy to, ze cele to bola moja vina,keby som na to prisla skor.. ☹ ☹ ...

@mircalla ty mas dnes pracovny den? robis kazdy den, ci ako to mas v praci? ale hura, dnes je piatok.. tesim, vecer mam kolegov doma, zajtra kamosky na film..a v nedelu hadam doleti zivy a zdravy chlap (dufam,z e ten smog tam nezabil vsetky jeho spermijky 😅 )

mircalla
18. feb 2011

@ninockaskv ja nerobim, som na materskej

mircalla
18. feb 2011

@ninockaskv vela ludi nedava, to ani nahodou nebola tvoja vina. bavila som sa casto aj s inymi pacientkami. ja som z tych poserov, co hej. nemocnica musi kazdej rodicke zabezpecit starostlivost, na aku ma pravo. ono poznam totiz pripady, ze dali a lekar sa ani neukazal....takze ani to neni zaruka....je to tragicke to nase zdravotnictvo. su dokonca aj lekari, co nevezmu, ale tych je malo.

ninockaskv
18. feb 2011

@mircalla ja ze part time robis, ze ta chceli uz silou mocou spat v praci.. tak to som si asi pomylila 😀

ved mne poskytli, ale len to co museli.. keby som mala zazmluvneneho tak nas rodi v termine a nenecha ma prenasat 11 dni.. to je to.. keby sa maly rozhodol normalne prist na svet,n ic sa nemuselo stat ☹

no jo.. to bude treba este aspon dve generacie, kym sa to poriesi, ak sa to vobec poriesi 😠

callex
18. feb 2011

@ninockaskv no vidis ako to rychlo ubehlo,...v nedelu ti pride chlap..a uz to bude lepsie.
@mircalla mas pravdu..poznam kamosku co si tou standardnou cestou cez zmluvu zaplatili lekara na porod..tusim 7000sk...a ked prisiel den d a volala mu tak bol niekde pri mori na dovolenke. 😠

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre