Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

rebeka33
18. feb 2011

ahojte
@ninockasvk no ešte ,že sa ti mm našiel. A na tie dni máš dobrý program a nedeľa je tu hneď. Verím,že už sa tešíš. 😵
@martini naozaj by sa nemalo hovoriť konkrétne o úplatkoch aj keď vieme ako to chodí. A bez známostí a peňazí zle dopadneme. Nezmení sa to kým nebudú mať také platy,že nebudú to potrebovať na slušný život. Keď som ja šla na operáciu musela som si na 7 poschodie sama aj sa prezliesť počkať na studenej chodbe a nakoniec sama na operačku a ľahnúť si,že doktorka dojde. Nebolo to zlé ,len mi bolo z toho strašne smiešne. 😀 Ten nápad z RF beriem, prerobíme spodné poschodie. Výsledky budem mať v stredu.
@modra super,že dve kočky. No to bude parádenia. 😀
@mircala ja mám známe v írsku a urobili im 2 usg za celú graviditu a cisarák jej robila arabka s moherovým svetrom bez plášťa ,len s rukavicami. To sú horory.

mircalla
19. feb 2011

@rebeka33 vies, lekari maju dost dobre platy....nizke platy ma ostatny personal a lekari v ambulanciach....ale lekari, co robi aj operacie maju dost dobre platy....nie uplne co si zasluzia za tu robotu, ale v porovnani s tym, co ma zvysok tak hej

gerdusha
19. feb 2011

aaach jaj, ja bych tak stimulovala az by sa hory zelenali...

kelu aj s takymi vysledkami...

rebeka33
19. feb 2011

@gerdusha už si napísala Koudelkovi tie výsledky? Možno ti poradí. 🙂

gerdusha
20. feb 2011

@rebeka33 ,
pisala som stelclovi, tu je odpoved

Dobrý den,

Zde můj názor: Rubeola - překonaná - OK, toxoplasmóza - překonaná - výborně,
alespoň se nemusíte obávat toxoplazmózy v těhotenství, borelie - není to tak
zlé, vyčkejte výsledků z infektologie, ale myslím si, že to nebude problém.

takze CAKAT 6 tyzdnov este... 😒

jada1
20. feb 2011

@gerdusha hlavu hore, veď je to dobré. Tých 6 týždňov uletí ako voda, výsledky budú ok. 😉 .Ja som tiež musela po laparoskopii čakať vyše dvoch mesiacov a aha už stimulujem 😉 .

Ozaj baby a napadlo ma, kde potom dávate tie použité ihly, striekačky a ampulky? Ja to zatiaľ skladujem v uzavretej plastovej nádobe a kam to mám odovzdať na zneškodnenie? Do smetného koša to nesmie ísť.

gerdusha
20. feb 2011

@jada1 ,
jada, ja uz cakam od novembra...

jada1
20. feb 2011

@gerdusha úplne ťa chápem, ja sa takto motám po lekároch vyše roka, zatiaľ mi vyskočilo to FSH ☹ , pred rokom som to mala ešte ok.Som zvedavá, či vôbec vyprodukujem nejaké vajíčka. Včera ma trochu pichalo v pravom vaječníku, dnes nič, tak sa bojím, či vôbec zaregujem na lieky.

tinna13
20. feb 2011

Ahojte, do tejto temicky neprispievam, ale obcas si vas precitam. chcela by som vas povzbudit.
ET mi robil doktor Koudelka a dnes som si nasla // 🙂
drzim vam vsetkym palce, aby bol tento rok pre vas uspesny, ste urcite v dobrych rukach 🙂

mia15
20. feb 2011

@rebeka33 neviem, prečo ma spomínaš v tvojom prípevku dňa 7.februára o 19:33, keďže nič som na toto fórum neprikladala a na nič nereagovala, takže prosím vymaž svoj príspevok, v ktorom spomínaš môj nick. Chápem, že si si ma pomýlila s istým nickom mia_15, ale dávaj si do budúcnosti na takéto veci pozor. ďakujem.

mircalla
20. feb 2011

@mia15 spomina ta preto, ze tam nedala podciarkovnik a pomylila sa. Asi netreba z toho robit taku dramu ako robis, ci ano?
Co ja nechapem, ze ta to tak irituje a ak s tym mas taky obrovsky problem, ale ries si to prosim s nou cez IP a nepis sem taketo veci na forum. Dik
@rebeka33 dnes je asi na koniku den blbec, co som si tu uz dnes vsetko precitala🙂...take it esy

mircalla
20. feb 2011

@tinna13 super, gratulujem, nech to dotiahnete do uspesneho konca🙂) 🙂 🙂 😉

gerdusha
20. feb 2011

@mia15 ,
cudne, ked si dam myskou na "tvoju fotku", ukaze sa mi, ze toto bol tvoj prvy prispevok 🙂...to je cudne...a cudnejsie je este to, ze ti ukazuje, ze ta niekto 7. februara spominal, hoci si ty este neprispela...

gerdusha
20. feb 2011

@mia15 ,
huuups...az teraz som si vsimla, ze si sama napisala, ze si na konik este neprispievala...OSPRAVEDLNUJEM SA, moj prispevok bol takmer uplne odveci...🙂

gerdusha
20. feb 2011

ked nejde o zivot, ide o co?....presne o to....

mircalla
20. feb 2011

@gerdusha hehe o zivot ide stale🙂
ale vazne...akoze mylit sa je ludske, pri tolkych nickoch je bezne, ze sa clovek pomyli....nic strasne sa podla mna nedeje, ja by som sa nad tym len pousmiala.

gerdusha
20. feb 2011

@mircalla ,
presne tak....

boooooze, deti v afrike umieraju a my si tu budeme vyprosovat nahodne pomylenie sa...

len tak medzi nami dievcatami, co moze na tom cloveku tak vadit, ze toho druheho este musi takymto sposobom ziadat?

tinna13
21. feb 2011

@mircalla dakujem 😉

mircalla
21. feb 2011

@gerdusha uz len ta veta je nelogicka....nechapem, preco ma spominas...a nasledne...chapem, ze si si ma pomylila s inym, nickom, ale davaj si pozor.....tak mam skor pocit, ze si niekto len potrebuju rypnut....ale uz neriesim, len milujem taketo blbosti fakt🙂...kiez by som mala taketo problemy🙂

larati
21. feb 2011

Ahojte, mam taku otazocku. Hradi slovenska poistovna IVF v Brne? viem ako to funguje na svk, ale s Ceskymi carmi nemam skusenosti. Dik za odpovede.

ninockaskv
21. feb 2011

dobre rano prajem, ranajky mam na stole, kava zaliata.. ale vidim, ze tu uz bola jedna ranna lastovicka 😀 😀

mne sa cez vikend nasiel chlap, dnes rano pisal sms, ze leti z dubaja do prahy, takze vecer by mal by doma, som zvedava, ake skody napachal na tele 😠

@gerdusha presne viem, ako sa citis, ja takto cakam po minulom aj teraz mimomaternicovom tehu asi 6 mesiacov.. takze klud, nohy v teple, vsetko raz dorazi.. skus sa nejako zabavit,neda sa ti? mna minule mama vytiahla na kurz pletenia kosikov z papiera.. 😀 😀 😀 bolo to tam sice sama tehotna a zena na materskej.. ale aspon mi presiel cas 😕

inak ta slecna je smiesna, sa durdi kvoli blbosti, ved je prihlasena na chate.. verejny portal a takto sa hnevat 😀 😀

callex
21. feb 2011

@tinna13 srdecna gratulacia k //..kolko si mala vlozenych embryok? takze ak sa nemylim tak si prva sk tehula v tomto roku. ci mylim sa?
@ninockaskv preco by mal mat skody na tele? co tam stvaral?a pekny kosik si si uplietla?
@gerdusha moja neboj..cakanie sa oplati. vsetký sme tym presli, ja som pred 3rokmi bola optimistka ze ked si vybavim rozne vysetrenia tak hura na to.no ale uz tie vysetrenie riesim tretim rokom.blizim sa vsak k zaveru. ako pise ninocka skus sa zamestnat.napr.brusne tance. 🙂
ja som dva tyzden branila a chranila manzela aby neochorel kedze v stredu ide na operaciu.,.a neochoriem ja vcera 😠 . a to chcem zaciatkom marca ist do stimulky.snad to prejde.

tinna13
21. feb 2011

@callex ahoj callex, dakujem pekne. vkladali mi 2 embryjka a ci som prva to naozaj netusim, chodim sem iba zriedka.
ale v nejakom prehlade som videla viacero bab, ktore mali vklad skor nez ja. Asi sa este nechcu pochvalit 🙂

ninockaskv
21. feb 2011

@callex lebo ho poznam 😀 😀 😀 urcite nic poriadne nejedli, predpokladam,ze skusali domaci alkohol.. a tri tyzdne cestovania v kuse.. v jeho veku xixixi 😝 dufam, ze spermijky nepalvaju hore bruhocm a ze tam nechytil nejaku zltacku alebo malariu .. 😖 😖 😖

callex
21. feb 2011

@tinna13 a kolkyze den si sa testla? babulky co boli pred tebou by dnes mali byt 11 a 10po ET..tina1 a falin ako?testovali ste uz..ci este vydrzite?
@larati nehradi IVF v CR..iba ak by si to mala schvalene dopredu co pochybujem ze schvalia nakolko tu istu starostlivost dostanes aj na Sk. no ale ta uroven..to ich nezaujima.
@ninockaskv no asi by si ho mala dat preklepnut 🙂

mircalla
21. feb 2011

@larati bohuzial nie

mircalla
21. feb 2011

Doplnila som o novu tehulu, dufam,ze coskoro vsetky cakateky presunieme do tehul

PREDSTIMULANTKY:
callex
rienok
gabinkaa
ofinka
luly3

ČAKATEĽKY:
tina1- ET 10.02.2011- vložené 2 embryjká, čaká na výsledok
falin - ET 11.02.2011 - vložená 1 expandovana blastocysta, čaká na výsledok
gabikasz - ET 12.02.2011 - vložené 3 embryjká, čaká na výsledok
zufalka - KET 17.02.2011- vložené 2 embryjká, čaká na výsledok
martini - ET 17.02.2011- vložené 2 embryjká, čaká na výsledok

STIMULANTKY:

TEHULKY:
rebeka33 - 16.02.2011 - tripletesty
pikha - 3.3. 2011 - morfo
shandy
violoncielka
modra
tomka12
tinna13

MAMIČKY:
zuzla80
olympia
orsulka
takyna
tanitta
avaka
julietka
mirinda10
mircalla

ninockaskv
21. feb 2011

ja by som chcela byt uz aspon stimulantka 😕 😕 😅 😅 😅

martini
21. feb 2011

@larati ako ti už baby napísali, v podstate sa to neprepláca. Ale záleží aký protokol je pre teba vhodný a ak postačuje soft, tak to vo výsledku aj bez poisťovne stojí podobne ako keď doplácať na SVK. My väčšinou všetky máme soft, aspoň pokiaľ ja viem.
@mircalla @ninockaskv @gerdusha ... fakt ťažký osud, byť takto bezdôvodne zatiahnutá do nášho fóra....uf 😉 Nepoprosíme admina, aby nám jej meno zablokoval?
@ninockaskv mm nech nechá žltačky a tie exotický chrípky a iné v dubaji.
@tinna13 super, tak hádam po tebe bude nasledovať tina1 a potom aj ja, keďže som tiež Tina...ale aj iným menám držíme prsty. Ktorý deň si sa testovala?
@gerdusha v náväznosti na odporúčanie dievčat, radím daj sa na taký kurz, kde radšej budú samé dôchodkyne ako ženy na materskej 🙂 možno tak spoznáš nejakú milú pani na hlídaní, ktorá sa ti neskôr šikne 🙂

tinna13
21. feb 2011

@callex
@martini ja som najprv testovala 7 den testom ktory mi dali v RF ale vysiel mi len taky tienik, ktory som videla iba ja.
tak som si kupila v lekarni lepsie testy mamatest a ten mi na 8 den ukazal peknu ciarocku.
ja som to uz viac menej citila, ze to vyslo preto som testovala tak skoro. budem vas sledovat ako sa vam dari a silno drzat palce.
@mircalla dakujem, ze si ma dala do zoznamu, je pekne vidiet sa tam

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre