Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tinna13
22. feb 2011

@martini prepac ved uz sme si pisali bola si 17.2 ako sa citis?budes testovat?

martini
22. feb 2011

@tinna13 opravujem "poštou" nie "pošťov" hihihi

martini
22. feb 2011

@tinna13 Ja som dnes 5. deň po ET, tak poctivo čakám... nič nepociťujem, absolútne nič, ani také tie slabé bolesti v podbrušku ako po minulých ET. A ty? Inač opravujem svoj preklep, na ktorý sa nedá pozerať v mojom predošlom príspevku: "poštou" nie "poštov" pravdaže hihihi

tinna13
22. feb 2011

@martini ja som dnes 10 den po ET vratane, testy mam pozitivne od 7 dna.
v RF nechcu krvne testy? pretoze mne povedali, ze si mam spravit tehotensky test a iba ak bude negativny mam ist na krv. to je to tam takto bezne?
silno ti budem drzat palce aby si ma nasledovala 🙂 🙂 🙂

tinna13
22. feb 2011

@martini este sa ta chcem opytat ako dlho chodis do RF a kolkate IVF je to?

martini
22. feb 2011

@tinna13 ja som mala tri vklady, všetky v RF. 2x ET, 1x KET. a ty? a pociťovala si po transfere do testu nejaké bolesti?

tinna13
22. feb 2011

@martini ja som mala 1 IVF na slovensku ET bolo uspesne ale nedopadlo to dobre, dalsie 2 KET nic.
V RF som bola teraz prvykrat. s priznakmi je to u kazdej zeny inac. niektore necitia nic a su tehu, ine maju kopec priznakov a nic z toho. ja som mala pocity presne ako pri prvom ET, ktore bolo uspesne, preto som tusila, ze to vyslo.
Pobolievalo ma v podbrusku ako pred menstr. obcas ma tam pichlo ale u mna bol 100% priznak prsia, ze ma zacali boliet. Pretoze mna prsia nikdy nebolievaju. ale ako som povedala to co plati u mna nemusi u teba. mam kamosku ktora bola tiez na IVF ale v Martine vklad mala o 6 dni skor ako ja, vraj necitila nic ani prsia ju neboleli a vcera mala hcg vyse 1000.
podla mna este spolahlivym priznakom je bazalna teplota. ak ju mas vysoku a neklesa tak si tehu. ja som si ju merala od 2 dna ET a bola kazdy den vysoka oproti tomu ako mavam bezne

takze len musis vydrzat do testu, drzim ti palce 🙂

martini
22. feb 2011

@tinna13 ja viem, že príznaky vo všeobecnosti nič neznamenajú a že sme každá iná a aj ten utrogestan robí svoje... veď skúsim vydržať do nedele do 10teho dňa. a ty kedy ideš na krv?

tinna13
22. feb 2011

@martini po Et mi doktor Koudelka povedal, ze na krv mam ist iba v pripade, ze v piatok bude test negativny.
aj v papieroch mam napisane, ze 25.2-tehotensky test.
ale asi pojdem na tu krv ak najdem v nitre niekoho kto mi ju zoberie. Su tu jarne prazdniny a vascina lekarov vratane mojho ma dovolenku.
je to v RF bezne, ze im staci iba tehotensky test?
ty mas ist na krv?

tinna13
22. feb 2011

@martini na 10den by ti test uz mal ukazat a mohla ma nasledovat, ked si moja menovkyna 😀 , prajem ti to.

mircalla
22. feb 2011

k tej krvi...podla mna je to fajn ist na potvrdenie....aby bolo jasne, ci je hodnota HCG ok a do sono mal clovek aj cosi ine ako ocikany test. ja som ale bola u nas, zbytocne kvoli tomu do brna, len im zavolate vysledok, alebo napiste. mne doky na zaklade toho napisal, ze hcg vypada fajn a ze podla neho sa na sono netreba nicoho obavat, samozrejme ale vnutromaternicove tehu s gastracnym vackom potvrdi az sono. isla som potom na sono ku nim, nejako som chcela prve sono absolovovat tam a neni s tym problem. ale netreba samozrejme, staci miestny gyndos, ja som vtedy mala takeho divneho gyndosa, tak som sla do brna. uz som ho zmenila hned po potvrdeni tehu samozrejme

tinna13
22. feb 2011

@mircalla ano hcg je istota a clovek je potom kludnejsi.myslis , ze mi to hcg moze urobit aj vseobecny lekar. lebo do Brna sa mi kvoly tomu ist nechce ani nemam ako, manzel nemoze
aj po IVF moze byt mimomaternicove tehotenstvo?myslela som, ze embryika davaju rovno do maternice.

modra
22. feb 2011

@tinna13 mne pisali tiez ale po kolkych dnoch to neviem..

tinna13
22. feb 2011

@modra zajtra im zavolam a zistim, blahozelam k tehotenstvu.
zadarilo sa ti v RF?

martuska00
22. feb 2011

tina1 ako si dopadla 🙂

rebeka33
22. feb 2011

Ahojte toho pribudlo. 🙂
@jada1 ihly odnes asi svojmu lekárovi, ten by mal mať zmluvu z nejakou firmou na odvoz.
@tinna13 Gratulácia k //, mne došli výsledky o mrazení vždy na druhý až tretí deň. Tak im zavolaj alebo napíš mail a určite sa potešia aj tvojmu výsledku. 😵 😵 😵 😵
@larati vraj ak si to dobre pamätám shandy niečo preplatili,tak sa skús opýtať jej. Ja som sa na to vykašlala.
mircalla,gerdusha,ninocka ďakujem, 😉 že ste sa ma zastali pred tou divnou mia15. Ona asi nechápe ,že ja to spätne nevymažem,ale nechce sa mi to jej vysvetľovať. 🤐
@gabikasz nádej skončí až po krvi. A naozaj ja som skúšala rôzne testy a súhlasím s dievčatami ,že mamatest je najlepší. Pri 1 mimi som mala ducha 11deň na mamateste. Nenič si RF test mne sami v rf povedali ,že neskôr až po 14dni môže niečo ukázať. Budem silno držať palce.
@mircalla dúfam,že keď ťa to cyto bolelo tak aspoň výsledok bude v poriadku. 🙂
@tamaja aj ja som špekulovala nad ich úpravou mojej stimulky a musím uznať,že mali pravdu. Nemenila by som dávku ktorú navrhli.
Ináč ja som totálne nahnevaná. Triple dopadli zle, ani neviem o čo ide nikto mi nič nechce povedať do telefónu, tak zajtra mám ísť znova na morfologický USG. Najviac ma šoklo,že ja spolupracujem s labákom ktorý robí testy a oni sa ma už pred 2 dňami zhrozene pýtali ,či som bola na USG, a ja som nechápala o čo im ide . Ale asi to bude blbé,keď ešte aj labák mi volal .A všetci mlčia. Tak vám zajtra napíšem. Ešte som to ani mm nepovedala,nech sa nervujem len ja.Tak píšem aspoň vám. Vy ste moje bútľavé vŕby. 😵 Ale keď budem mať ísť teraz na kyret tak ma rovno........ A už mi je jasné ,že ma dotlačia do amniocentézy.

ofinka
22. feb 2011

@rebeka33 ja verim, ze to nemusi byt dramaticke. proste zazila som uz zo strany lekarov tolko robenia poplachov a potom o nic neslo......zelam ti, aby to bol aj tvoj pripad. mne tie raz volali, nech okamzite zrusim IVF, ze mam najvyssiu pozitivitu ANA protilatok a skoncim na voziku s reumatoidnou artritidou a zlyhaju mi organy a neviem co este. nakoniec sa ziaden antigen nepotvrdil, ale keby si citala mail, ktory mi poslali po vysledkoch a ziadali ma okamzite prist do nemocnice, ze som sa hned rozrevala a rozklepala, ze sa snad ani rana nedozijem po tom verdikte. chcem tym len povedat, ze mozne je vsetko, vela bab tu malo zle vysledky a nakoniec bolo vsetko ok, dufam, ze by to mohol byt aj tvoj pripad. velmi ti drzim palce. 😝

modra
22. feb 2011

@tinna13 ano po 8 rokoch 🙂 tiez sme si vselico preskakali..

mircalla
22. feb 2011

@rebeka33 ahoj co sa tyka tripple, tak to je uplne scestne, neviem, naco ich este robia....totizto je tolko pripadov falosnej pozitivity, ze hroza. zbytocne stresuju. bola si na prenatalnom screeningu? to je meranie NT, nosova kosticka a potom krv PAPP a Free Beta HCG. ak pises, ze zajtra mas ist na sono, tak asi ano. Tieto testy su ovela spolahlivejsie ako tripplaky, no strasne vela som to toho o tripple testoch pocitala, ake bludy vychadzaju. a ak mas nad 35 rokov (co neviem), tak ti skoro na beton vyjdu zle. inak su to dementi, ze takto do telefonu vystresuju a nepovedia nic. mne sestricka povie presne vsetky vysledky do telefonu, ak treba, tak povie, nech sa zastavim. inak este mirinda to bola, co mala riziko 1:5 a vidis, mala je zdrava....napis potom, co ti to vyslo, ale fakt s tripple je to ako pisem, no fakt by to uz nemali robit, najdes tu na to kopu diskusii, uz tolko mamiciek nastvali.
a amnio mozes odmietnut, mozes ist na velky morfo UZV okolo 19-20tt...napis ake si mala vysledky prenatalneho screenigu, ak si mala.
a zajtra kolko ti vyslo riziko po tripple....toto mam vsetko dost nastudovane, tak mozem potom poradit

no cyto bolela, ale ziadne krvacanie ani spinenie....co uz ked som vyschnuta jak sahara...mam pocit, ze sa stane zo mna opat panna. vysledok dufam nebude horsi ako 2, posledny bol ok.

jaj inak baby vo stvrtok ma dojde navstivit moja osudova laska z mladi...akoze sme sa 6 rokov nevideli....ved viete ako to je u mna doma....ale inak samozrejme len priatelska navsteva...esteze som 8 kil schudla od vianoc, inak by som to radsej odriekla

callex
22. feb 2011

@tinna13 ak najdes niekoho kto ti v nr urobi ten test na hcg...tak daj vediet.ja som zhanala info o labakoch ktore by to mohli urobit ale nic som nenasla.u mojho gynekologa trvaju vysledky dva az tri dni..no hroza.najme ked viem ze do 2hodin ti vedia povedat vysledok. je dobre si to hcg urobit.mnoho lekarov sa k testom stavia ze akoze pchh..to je nic.
@rebeka33 suhlasim s babami co sa tyka tripple testov..tiez mam kamosky co im vysli zle a maju zdrave deticky.pevne verim ze ked si to tak pekne uz potiahla tak to bude oki.drzim palec.
@mircalla a nemoze osudova laska prist ked je hentamten v praci? tak si to uzi...mozno je to naozaj osudova love.
inak babulky neviete mi poradit nieco na nadchu,..tecie mi z nosa ze nestiham ani servitky vybrat.naparujem sa,pijem zazvorovy cajik,beriem homeopatika a striekam morsku sol.este nejake tipy?

jada1
22. feb 2011

@rebeka33 ako píše mircalla tripple testy sú bludy. Nestresuj sa zbytočne. Tam berú rôzne faktory do úvahy ako napr. aj vek, váha atď. Fakt by to mali zrušiť. Neboj, UTZ dopadne dobre 😉

rebeka33
22. feb 2011

@mircalla no super, osudové lásky z mládi sú často dobré. Ja s takou žijem. 🙂 Vieš ako sa hovorí Stará láska nehrdzavie. Bola som v 12+3tt a skíning bol negatívny.Risk bol 1:7400 vzhľadom k veku 36 1:270 ,ale aj to je v norme. Preto si myslím,že pôjde o inú vadu ako down. NT bolo 1,13 čo je dobré. A myslím,že boli aj kostičky.No poslali ma naspäť do centra prenátálnej diagnostiky a teraz ma pozrie vraj sám Dr. Dankovčík on je vraj najlepší v Ke. tak dúfam,že len strašia,ale je mi hrozne. Zajtra poobede dám vedieť. 🙂

tamaja
22. feb 2011

@callex este celaskon so zinkom a suche teplo- biolampa, horske slnko. Ale bez liekov trva nadcha 7 dni a s liekmi tyzden, takze... 😒

tinna13
22. feb 2011

@callex skusim ist k mojmu vseobecnemu lekarovi, ci mi tie testy spravi. a este skusim laserove centrum, maju tam aj rozne ambulancie. ak si za ten odber zaplatim tak mi to hadam urobia. a ak nie tak pojdem v pondelok k mojmu gynekologovi, ale ako pises tak budem cakat dalsie 2-3 dni. Hrozne, v dnesnej dobe 😠

lianka7
22. feb 2011

Ahojte kočky,mam otazocku, s mm chceme navstivit toto centrum nakolko ako jedine nam moze pomoct. MM ma velmi zly spg,hlavne morfologiu a fragmentaciu DNA...Aka dlha bola doba cakania od vasej prvej konzultacie v tomto centre az kym ste nesli na transfer?

mircalla
22. feb 2011

@rebeka33 ako som pisala, toto je smerodajne, vo svete uz tripple ani nerobia, u nas je to uz take otazne a v buducnosti sa bude od nich upustat. nestras tu s nejakymi vadami. tieto testy totiz len vypocitaju potencionalne riziko. podla mna mas len zvysene riziko, a to preto ze su falosne pozitivne velmi casto nespolahlive a predpokladam, ze mas uz cez 30, tak to zhorava rolu. takze snad sa ukludnit, napis mi zajtra prosim, skusim poradit podla vysledku. drzim palce a neplas sa....tripplaky sa ozaj uz neberu moc vazne, v cakach to uz skoto nerobia

mircalla
22. feb 2011

@lianka7 ak je vsetko ok, mozes ist do stimulky hned....soft trva kratko, takze tusim dake 3 tyzdne maximalne dokopy

katy2
22. feb 2011

@rebeka33 prepac, ze tu skacem, ale @mircalla ma uplnu pravdu... nestresuj... a okrem toho, ty si cakala dvojky, a tam to duplom vychadza pozitivne, lebo to skresluje... Ja som mala 1:150, amnio som jednoznacne odmietla a morfo u dankovcika mi dopadol vyborne... Ja by som na tvojom mieste ani na amnio nesla... Drzim palce a hlavne pokoj... Nestoji to za tie nervy... Ja to teraz skusim odmietnut, len neviem, ci pochodim

lianka7
22. feb 2011

@mircalla Waaaaw,super,to ide ozaj rychlo...No my mame tazku mm diagnozu Astheno-teratozoospermiu,takze asi nepojde o Soft...teda neviem,ake su v tom rozdiely.Som vo vsetkom novacik...len prad par dnami sme sa dozvedeli,ze jedina moznost je umele oplodnenie.Cele dni studujem,co je pre nas teda najvhodnejsie-a nasla som vas 😉 A na konzultacie ste cakali dlho?

mircalla
22. feb 2011

@lianka7 par dni az 2 tyzdne....cim skor sa objednat, tym lepsie....nebolj, aj do klasickeho IVf mozes ist rychlo, su dost flexibilni
@rebeka33 neplas sa, ozaj a daj nam vediet. dobre sa vyspi

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre