Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

gabinkaa
23. feb 2011

@callex veru taký zlý je, robili mu ho v októbri a aj dnes a výsledky sú tie isté, takže 0, nie je iné východisko, tak to napíšem dokimu a vraj pošle dotazník, naozaj to ale doktor super podal aj s malým príbehíkom, lebo muži sú dosť ješitní a dotýka sa ich to, dôležité je ale správne podanie a to sa mu podarilo, veru mama v utorok alebo stredu nastupuje, ale asi v stredu, lebo v utorok je sestrenka v robote a ja sama ju tam nedostanem a veru dobrý nápad pôjdem na masáž a tak nejako mám na to dva týždne sa psychicky dať do poriadku

rebeka33
23. feb 2011

mircalla ďakujem. Aj ja som dnes trochu viac pogooglila a hodnoty sa zvyšujú pri mrtvom plode a pri viacpočetnom tehu. Takže dúfam a chcem veriť,že to bolo z toho. No za mesiac sa dozviem.

lianka7
23. feb 2011

@martini
@mircalla
@callex dakujem vam baby,ste naozaj zlate...prajem nam vsetkym,aby vsetko islo podla nasich predstav...obzvlast ma vytacaju otazky tu na MK typu BOLI POTRAT????skoro ma trafilo,ked som to citala...nechapem...a je mi z toho nanic.Co my by sme dali za dietatko?
@gabinkaa Moja,aku mate diagnozu?My sme doma tiez hovorili aj moznosti darcovskych a v podstate obaja sme nakloneni v najhorsom pripade aj tejto moznosti...drzim vam prsty!

gabinkaa
23. feb 2011

@lianka7 to ani neviem akú má diagnózu, len na výsledkoch je 0,je to smutné, ale zmierili sme sa s tým a budeme to riešiť darcovskými, vy chodíte tiež do RF,už si mala niekdy stimulku? u mňa je toto tretia

lianka7
23. feb 2011

@gabinkaa ...to mi je luto...a prekonal nejake ochorenie?My mame vysoke percento defektnych a zlu fragmentaciu DNA,co sposobilo onko-ochorenie mm pred 8 rokmi...este tam nechodime,len mailom som zatial konzultovala s Mudr.Stelclom...chystame sa,tak zistujem info u vas. A baby su tu tak skvele...velmi mi pomohli!My sme sa len min.tyzden od mojho gynek.dozvedeli vysledky a boli sme v soku,stale sme cakali n zazrak. 😒

gabinkaa
23. feb 2011

@lianka7 to sa nevie čo to spôsobilo, mohlo to byť už od detstva, tak hovoril lekár, ja som bola 2 krát v GF Ba, ale ten druhýkrát som vôbec nebola spokojná, tak to chceme skúsiť tu a doktor navrhol s nižšou dávkou hormónov, vraj netreba veľa, ale kvalitných, tak uvidíme, už som doktorovi napísala, že súhlasíme s darcovskými,mal by poslať dotazník, viem si predstaviť ten šok, nie sme na to pripravení a preto ten šok je príliš veľký a bolestivý, tak držím palce, aby všetko dobre dopadlo

mircalla
24. feb 2011

@rebeka33 ja by som napisala aj do RF, uvidis, ze ta ukludnia. alebo napis dior, pamatas si ju? tiez mala riziko 1:100 pri tripple, myslim prave kvoli tomuto

ninockaskv
24. feb 2011

@callex ja som raz niekde citala ako babatko po narodeni malo normalne jazvycku po ihle, co pichali a ked som citala v akych podmienkach sa robi amnio.. tak som povedala never ever.. aj tak by som v ziadnom pripade nesla na interupciu, nikdy by som neriskovala, ze sa pomylili a ja som zabila zdrave mimco.. som si povedala, ze ak sa nam ma narodit postihnute, tak sa narodi..
niekedy mam pocit, ze uz sa moc snazime ovladat prirodu (aj ked v pripade ivf som ochotna prizmurit vsetky oci ixixix)

@gabinkaa drzim palce aj s maminou nech to dobre dopadne .. neda sa ten spermiogram nejako zlepsit? ☹

@rebeka33 skus napisat do RF ako hovori mircalla, hlavne to pust z hlavy , nestresuj sa, mimcu sa to urcite nepaci, ja som mala 1:120 .. a ako vravim maly bol uplne v najlepsom poriadku ☹

@mircalla 6.20? 😀 😀 😀 maly buntosil 😝 😀

martini
24. feb 2011

@mircalla Ja tiež keď vidím tie tvoje príspevky o 6tej hodine rano, tak si hovorím, že Filipko už bol ready začať nový deň 🙂 či ty si vždy bola také ranné vtáča? Inač k tým triple testom si peknú vec vygooglila, fakt googlovanie na medialu 🙂

@ninockaskv Tak ako sa mal mm v tom šialenom ďalekom svete? Kolega môjho manžela sa teraz vrátil z Kilimanďžára a som bola taká rada, že aj môjho mm na tento výstup nezlomil, lebo sa fakt sa ten kolega snažil 🙂

@gabinkaa Gabi a čoho bola tá nula? v pohyblivosti či morfológii? Lebo niektoré hodnoty sa fakt dajú trošku zlepšiť napr. takými prírodnými zázrakmi ako je maca koreň... ale možno ste to už skúšali. A super, že sa mamka podarila vyriešiť, určite jej tam bude dobre, lebo bude mať profi starostlivosť a keď budete často za ňou chodievať, tak bude mať všetko čo potrebuje.

@callex aspoň po práci poctivo lež a nechaj sa obskakovať 🙂

ninockaskv
24. feb 2011

@martini na prvy pohlad vyzera v pohode, nejavi ziadne znamky choroby zatial (ale dr hous by mu urcite nieco nasiel 😀 😀 😀 ) uvidim ako dopadli spermijky, ako zvladli ten pobyt a stres .. ideme buduci tyzden do brna, tak asi budeme robit aj spg 🙂

mircalla
24. feb 2011

jaj dievcata....6,20 je este dobre
On je dakedy aj 7-8 krat hore za noc, co mu zuby idu...mal obdobie, ked vstaval o 4 hod. Ale sa v noci zobudi a aj 2 hodiny sa mi ho nedari uspat....vsak uvidite🙂) ale dievcatka su udajne kludnejsie

martini
24. feb 2011

@ninockaskv tak držíme spermijkam palce 🙂)) môj mm naposledy nedodržal abstinenciu pred OPU, keďže mal véééľa neskutočne dôležitých pracovných stretnutí, na ktorých musel popíjať, takže dva dni pred OPU bol nezodpovedný (nie strašne, len trošku) a jeho morfológia bola o 7 % horšia ako minule... takže človek ani nemusí ísť na Kilimanďáro, či do Indie, aby to trošku pokazil 😠
A dával sa očkovať pred cestou na tie všetky exotické choroby? My sme chceli ísť do Kene v januári a ja som kvôli tým očkovaniam vybrala radšej inú destináciu, kde nie sú povinné očkovania (a tie odporúčané sme ignorovali). Ale asi hlavne, že si nebola očkovaná ty.
@mircalla No teda...ja som strašný spachtoš, ale teším sa na vstávanie o 6tej k malému človiečikovi...a teraz slávnostne prehlasujem, že sa nahlas nikdy nebudem sťažovať na takéto vstávanie 🙂))

ninockaskv
24. feb 2011

@martini hej, ockoval sa na mnozstvo veci .. radsej som uz zabudla, ze co to bolo.. mna preto ani vobec nemrzi, ze ma tam nevolal, ked si predstavim, co vsetko si dal narvat do tela 😠 no nic, my uvidime buduci tyzden, ako dlho nam nakaze cakat, ale aspon pol roka urcite, tak mu nakazem nech sa da do poriadku 😀

@mircalla, ja som vraj bola milucke deco, ze som sa zobudila, prestrcila nohy ruky cez postielkove "mreze" a cakala, kym sa mama zobudi 😀

gabinkaa
24. feb 2011

@ninockaskv ďakujem moja, vraj sa to nedá, som sa pýtala dokiho, tu už nepomôžu ani vitamíny ani nič, to môže byť prekonaná choroba nejaká z detstva, jednoducho žiadna živá spermijka tam nebola, vraj to aj nejako vírili a ani tak nič, takže pripadajú do úvahy len darcovské, už mi doktor poslal aj dotazník, ako by mal vyzerať, treba vyplniť a poslať, mamku so vyriešila, je mi jej ľúto ako človeka, lebo nebolo lepšieho, pevne dúfam, že jej tam bude dobre, zariadenie je na úrovni, nie ako to štátne, tak to nejako musíme prebojovať, bojím sa, aby mi to všetko nepoškodilo a moje snaženie vyšlo zasa na nič, snažím sa pozitívne myslieť a tešiť sa na dieťatko

gabinkaa
24. feb 2011

@martini tak nula bola žiadna spermijka sa nenašla,žiadna živá, jednoducho nič, chudáčik môj úplne ho to zložilo, ale súhlasil s darcovskými, tak som to večer aj dokimu napísala a mám už aj dotazník, bez mamky mi bude smutno, ale ona potrebuje starostlivosť lebo jej stav sa zhoršuje a bojím sa že by som to nezvládla, len dúfam, že nás to teraz negatívne neovplyvní

callex
24. feb 2011

@gabinkaa a to v GF van robili IVF s nulovou hodnotou? ci vtedy tam este daco bolo?
@lianka7 a mm neponukli pred liecbou na onko zmrazenie spermii?som myslela ze sa to robieva.
@martini obskakovat sa nemam dat od koho..mm bol dnes operovany..a kedze bude o barliach a orteze budem ja ten kto bude obskakovat.teraz si uzivam jeho nepritomnost. 😀

callex
24. feb 2011

@gabinkaa ani MESA TESA by nevydolovali nejaku jednu sikovnicu? neboj mamke bude dobre tam kde bude.bude o nu dobre postarane..a budete chodit na navstevys predsa.ty sa teraz potrebujes sustredit na seba a na babatko.inak v plavarni v senici je vraj vyborny maser.alebo skuste vybehnut do hodonina do kupelov, alebo do smrdak.nejaka saunicka,welnesik, skus nejaku dobru knizku precitat.

gabinkaa
24. feb 2011

@callex aj v GF a aj dvakrát v RF, vraj urobia aj tretíkrát keď bude OPU, len už musíme byť rozhodnutí či aj darcovské, lebo vraj hádzu vajíčka do koša, vraj sa to stalo, tak sme sa dohodli na darcovských, pevne dúfam, že tam bude mamke dobre, bude v kolektíve podobných, chodieva do wellnesíku do Senca, tam sa nám páči, permenentku sme už vyčerpali, mala som inak leták nových masáží v Senici nejakých čokoládových, teraz to nemôžem nájsť, išla by som to vyskúšať ako oddych

rebeka33
24. feb 2011

@gabinkaa ja sa prikláňam k calex , tese mese sa nedá? Skús sa opýtať v RF ,určite to robia. Keď to robia na SR.
Moji známy tak majú bábo. Je tam síce menšia šanca, ale viem ako to muži berú vážne mať svoje genetické dieťa. Svoju krv. Viem ,že máte vek ,ale na jeden soft by ste to mohli skúsiť a keď nie tak hneď v druhom darcovské. Zasa by si sa obetovala pre chlapa, ale keď hovoríš ,že ho to tak zlomilo. Prepáč ak príliš mudrujem, ale my sme podobnú dilému riešili, našťastie sme nakoniec dobre dopadli. Ale to som veĽmi počítala ,kedy na dovolenku a kedy do stimulky , aby sme mali spermijky od mora a kľudu. 😀 😵

rebeka33
24. feb 2011

@mircalla ja som veľký spachtoš a určite sa budem stááášne sťažovať 😀 , ale vstávať budem s radosťou. Tak snáď vám tie zúbky čo najskôr vyrastú a budete v poho 🙂

gabinkaa
24. feb 2011

@rebeka33 aj túto možnosť nám doktor povedal, pýtali sme sa na to, ale vraj je to náročné pre chlapa a v takomto prípade to nemusí vyjsť a bolo by to zbytočné, pekne si to napísala, že ako to muži berú vážne, ale nechala som úvahy na neho, teda hlavne rozhodnutie a po zvážení sa rozhodol takto a ja to rešpektujem, som presvedčená, že ak sa to podarí a dieťatko sa narodí, bude z neho super otec a na všetky problémy okolo toho zabudneme, pozeráme sa na to s nadhľadom a doktor k tomu pridal malý príbeh, aby to rozhodovanie zľahčil a vôbec nemudruješ, som rada, že si napísala a Tebe držím palce, aby Ti všetko dobre dopadlo, aj keď som Ti nepísala, ale čítala som Ťa často a aj v mnohom obdivovala, tak sa peknej držkaj 😉 😉 😉

martini
24. feb 2011

@gabinkaa A minule, keď ste boli na IVFka, tak ste mali nejaké spermijky, nie?

ninockaskv
24. feb 2011

baby a co je to MESA TESA? chcem to vobec vediet? 😅

@gabinkaa mamine bude urcite dobre, nemaj vycitky svedomia, robili sa si urcite vsetko co sa dalo, ale zbytocna obet nema vyznam.. ale je to na dobrej ceste, predsa len rok zajaca, co je otvorene, to sa vyriesi.. 😀 zatial to vsetko smeruje k urcitemu zaveru a verim, ze k dobremu ..

baby, ako vas citam, ja dufam, ze chalp z toho stresu a cestovania 3tyzdnoveho spermie uchoval zive a zdrave 😕 😕

gabinkaa
24. feb 2011

@martini práveže nie, vždy sme mali darcovské, ale nechcem to môjmu stále hovoriť, je to pre neho dosť bolestivé, ja som sa s tým skôr zmierila

gabinkaa
24. feb 2011

@ninockaskv MESA TESA je zákrok u muža, je to operatívny zákrok a ako to doktor vysvetľoval, tak to rozrežu pipíka, odstrihnú kus kanálika a z toho vyberajú tie spermie, ale nemusia tam byť, je to vraj veľmi bolestivé a v našom prípade by to bolo možno zbytočné, je tam síce to možno ale vraj skorej sa to prikláňa k určite a nechcem aby podstupoval bolesť a bolo to zbytočné a môj je toho istého názoru,
dúfam, že to bude s mamkou dobré a že rok zajaca to všetko zvládne a ešte do našich narodenín, obaja sme v apríli, niekedy sa divím, že sa zhodnú dvaja barani 😀 😀 😀 ale u nás to funguje
neboj určite uchoval veľkých bojovníkov, ktorí urobia to čo majú 😉 😉 😉

ninockaskv
24. feb 2011

@gabinkaa fuuu tak to uz je riadna zalezitos 😕 😕 😅

neboj, zajac to isti 🙂

gabinkaa
24. feb 2011

@ninockaskv to veru je, vraj obaja ležia v narkoze na jednej izbe, ale muži sú na tom horšie, ale robí sa to

spolieham sa na zajaca 😀 😀 😀

ninockaskv
24. feb 2011

chcete trosku drsneho ceskeho humoru?? 😀 😀

https://www.youtube.com/watch?v=VSb4eHxtnR4
callex
24. feb 2011

@gabinkaa ja uz som sa zlakla ze v GF ta hnali na IVF aj pri takom spg...oni su toho schopni. jedna baba tam vraj bola 2ci3x na ivf a ked nic tak isla do plzne a tam sa na nu pozerali na blazna ze ona v ziadnom pripade nemoze mat deticky. 😠 ..ak to ma tvoj chlap poriesene sam so sebou tak je to dobre. cokoladova masaz je takisto dobra na detox.
@ninockaskv neboj , pozri: na rozdíl od vajíček ženy se vytvářejí stále nové spermie, a to v počtu desítek milionů denně.celý proces tvorby spermií trvá 78 dní, a poté jsou spermie shromažďovány v nadvarleti. takze kym pojdete na to tak bude nova cerstva varka 😀 ..a takisto nech skoci na nejaku detoxikacnu masaz..nech to z neho vytiahne toxiny co pojedol a popil.

ninockaskv
24. feb 2011

@callex tak jo poslem ho, na tu cokoladovu.. aj ja sa to chystam vyskusat 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre