Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

zuzla80
8. jún 2009

Miri - benefity hmmm chcelo by byť - pre tentokrát nám musí stačiť 20dní dovolenky 😀 Aj keď na tú materskú sa tešíííím najviac 😉
Moja ja beriem 2tab/denne - tie čo sú na predpis, neviem koľko majú mg - ale to mám prikázané od hematologičky. Určite stačí aj 1xdenne - veď teraz je aj dostatok zelenej listovej zeleniny a obsahujú kopec kys. listovej.

julietka
8. jún 2009

zuzli aj ja beriem k tomu Femibionu plus este co mi predpisala hematologicka vola sa to Actiferin compositum 🙂 ale zvlastne ze mi prikazala to brat iba do pozitivneho testu a potom ihned vysadit.. 😕 ale neviem preco ked tam je napisane v letaku ze to beru aj tehule

zuzla80
8. jún 2009

Juli - podľa mňa to môžeš brať aj po potvrdení tehu - veď Femibion je podľa mňa podobné vitamínom Calibrum, Materna a tie sú určené pred plánovaným otehotenením a počas 3mesiacoch tehu. Femibion vraj má nejakú zložku, ktorá lepšie vstrebáva kys. listovú a tá je dosť dôležitá v prvých 3mesiacoch.

julietka
8. jún 2009

zuzli ja som mala na mysli actiferin ze nemam brat , femibion viem ze sa berie cele tehu, len prve 3 mesiace iny a potom zasa ina

zuzla80
8. jún 2009

Aha prepáč Juli - nepochopila som 😅 . Ale ani neviem, čo ten actiferin je - ja to neberiem - ja mám naordinované len béčkovú kúru a heparinové injekcie 😉

tanitta
8. jún 2009

acidum folicum.. 1tabl. staci t.j 10mg...+ femibion je dobry.. do 12tt femibion800 a potom femibio400...
aktiferin dost zapeka.. je to zelezo...

anty
8. jún 2009

Ahoj holky, omlouvám se, že vám sem lezu, ale chtěla bych se zeptat, jestli vás taky po Et bolelo břicho, já jsem 3 den a bolí mně docela dost. Dík za odpověď

zuzla80
8. jún 2009

Anty myslím, že je to dobré znamenie. Tiež chodíš do Reprofitu?

Táni ako bolo pod hruštičkou 🙂 Už ste späť

julietka
8. jún 2009

tanitka presne tak ako si to napisala, akurat ze ja som sa zabudla spytat ci mozem brat sucasne s tym actiferinom aj femibion ked je to asi to iste, ale beriem ho, ved rohy mi hadam z toho nenarastu 😀

anty mna nikdy nebolelo brucho, len ho mam vzdy odo dna ET strasne nafuknute a iba trosku ma popichava v maternici

anty
8. jún 2009

Holky díky za odpověď chodím taky do Reprofitu, je to moje 1IVF tam, ale dohromady 3 IVf, ty minulá jsem měla v Ostravě

mirinda10
8. jún 2009

juli ja beriem Folic Acid Forte a jedna tabl. je 1mg idem sa pozriet na maternu kolko ona toho obsahuje ci si nemam zvysit davku uz aj z dovodu mojho veku 😎

annaanna
8. jún 2009

mirinda, č au, držím palce!!!!

julietka
8. jún 2009

mirindi a ten folic acid forte je tiez na predpis?

mirinda10
8. jún 2009

anty mna boli podbrusko su to take tlaky ako pred mrchou ale to ma tak stale boli, takze treba len vydrzat

tanitka ale ved jedna tabl je iba 1mg preto neviem kolko ich mam brat na predpis je to jedna tabl 4mg.

mirinda10
8. jún 2009

anicka moja moc dakujem ale este musim stresovat tyzden pokial budem vediet vysledok posli foto Terezky aj ja mam neter Terezku je to sikovna baba ma uz 13 rokov

inak pozerala som Calibrum babyplan a vid co tam je este menej ako ja papkam
Zloženie vitamín C – 100 mg (čo zodpovedá 167 % odporúčanej dennej dávky DDD), vitamín E - 30 mg (300 % DDD), kyselina listová – 0,4 mg (200 % DDD), železo – 20 mg (142 % DDD) a jód - 150 rg (100 % DDD)
Popis CALIBRUM Babyplan je odporúčaný poprednými genetikmi a gynekológmi a pôrodníkmi na doplnenie kyseliny listovej, vitamínov C a E a tiež minerálnych prvkov jódu aj železa u žien plánujúcich tehotenstvo a žien v prvej tretine tehotenstva. Dodáva materskému organizmu všetky látky potrebné pri zvýšenej záťaži, ktorú tehotenstvo predstavuje, s ohľadom na maximálnu bezpečnosť matky i dieťaťa. Prípravok neobsahuje vitamín A, takže tehotné ženy nemusia kontrolovať jeho príjem potravou. Odporúčané dávkovanie: 1 tableta denne

juli nie da sa to volne kupit

tanitta
8. jún 2009

zuzla.. ale hodinku vydrzal 😀 .. uz smenapapany a teraz sa vytesuje pri kolotoci 😀
mirinda.. acidum folicum je na predpis taka bielo-bordova krabicka... jedna tbl. obsahuje 10mg...
julie.. ja by som asi ten actiferin vysadila......uvidis ked budes tehu... uz zvacsa ku koncu byva menej zeleza tak zyvknu to davat....
Anty...drzim palce... brusko bude stale nejako pobolievat;).. az dokonca tehu 😎 ...

julietka
8. jún 2009

mirindik tak ked ta boli brusko to je dobre znamenie 😉 😵

lenka20
8. jún 2009

ahojte, zuzlicek netrap sa prsami, ved zakazdym je to predsa ine tehu 😉 zajtra rano pekne testni a hned budes vediet co a ako..
za estrofemom vam baby nemusi byt luto, je to len na sliznicu, mne to krvacanie nestoplo a keby to nejak pomahalo k tehu tak ho davaju kazdej...na sliznicu to ano, ale inak.... len sa po nom zvacsuju myomy a mas viac kadejakych hormonalnych priznakov...ked mi ho predpisal K. tak som ho brala, ale zeby som po nom tuzila to nieeee 😉

mirinda10
8. jún 2009

juli ale mna brusko bolelo stale od OPU takze to nemozem brat ako znamenie brucho a prsia to mam stale a nist ☹ takze ja budem len poslusne cakat na test

julietka
8. jún 2009

mirindik ale ty tiez asi uz cez vikendik mozes testnut ked naberies odvahu 😉

tanitka ved ja vysadim actiferin ked budem tehu, budem posluchat vsetko co mi nakazali len nech je pozitivny vysledok 🙂

lenik a ked si krvacala tak na kolkaty den? pichas aj heparinove injekcie?

lenka20
8. jún 2009

julie - ja sa vzdy rozkrvacam uz 4.-5.-6.den po ET, je to vzdy take slabe, ale krv.. potom aj vycikam // aj krv je pozitiv, aj HCG stupa nejaky cas a potom krvacanie je intenzivnejsie a je to v kybli.. nie, heparin nepicham, ja nemam hemato problem, len MTHFR heteroyzgota a to s tym nesuvisi nijako...

mirinda10
8. jún 2009

juli no ja mam kupene dva testy tak skusim cez vikend teraz je moc skoro este sa nezahniezdili tak im dam cas maju ho mat do 10 dna od OPU by mali byt zahniezdene a potom este 2 dni aby nieco bolo v moci takze bud sobota alebo nedela to bude slz bud od stastia alebo sklamania ja takto o tyzden uz budem vediet vysledok

zuli a kedy ides na krv mas uz termin?

zuzla80
8. jún 2009

Miri na krv asi v piatok alebo v pondelok - najskôr uvidím, čo testy.

julietka
8. jún 2009

lenik aj ja mam toho heterozygota a predpisala mi aj tak heparinove injekcie 😕

lenka20
8. jún 2009

julie-tie heparinky maju zmysel az okolo 8tt, az vtedy moze zvysena zrazanlivost krvi matky sposobit, ze nedostatocne vyzivuje plod, dovtedy plod funguje kvazi bez pricinenia matky, vystaci si sam... okolo 8-9tt sa uz zacina vyzivovat od matky a vtedy je potrebne aby bola zrazanlivost v poriadku aby sa mu dostalo dost vsetkeho...aby cievy boli priechodne, nezuzene...aspon tak mi to vysvetlila pani docentka na hematologii... ani tie moje vcasne potratiky nemohli byt sposobene ziadnym hemato faktorom, lebo to by bolo prilis skoro... najcastejsie komplikacie potom byvaju missed aborty okolo 9tt...kvoli hemato, ked o tom zena nevie...takze ja som dohodnuta na hemato, ze pridem hned ako budem tehula a nasadime nieco preventivne potom..
ale vam ak to niektorej odporucili tak v pohode, jasne ze si to pekne pichajte,. zaskodit to nemoze 😉

lahhel
autor
8. jún 2009

Ahojte babulky...az teraz som sa dostala ku compu..ale ste toho popisali, musim si vas poriadne precitat...
Takze mne dnes rano zacala mrcha, hned som pisala machacovi, poznacil si to, hned som sa objednala aj na UTZ na buduci pondelok a podarilo sa imi aj priamo k machacovi, takze sa tesim...od stredy papam clostil, tak dufam, ze to bude ovela lepsie...idem vas docitat, potom budem reagovat na vase spravicky..

avaka
8. jún 2009

Ahojte dievcence moje 🙂
Lahhel,neboj dockas sa,ved nemame MS naraz,musime ist tyzden po tyzdni,ako nam to postupne vychadza.. 😉 Vies,ja som prisla do temy a vyzeralo to,ze sup,sup sa to hned podarilo,ale ver tomu,ze sme si toho preskakali za tie roky a mozno mi tato temicka a vyber car iba prinieslo stastie konecne... 🙂

Zuzlinka,ja verim,ze to budes mat pozitivne..bolesti prs bola aj moja indicia,podla ktorej som sa riadila...uz som bola alergicka na otazky,ci ma bolia prsia,lebo ze to je priznak...pritom niekedy pred menzes ma naozaj boleli ovela viac.. a teraz ma veru neboleli skoro vobec a tak,ze by som nemohhla spat na bruchu,ako ine kocky,to uz vobec nie..ani teraz ma nebolia nejako extra..kvoli tomu som robila test,lebo som tak ako Ty vravela,ze prestavaju bolet a o par dni MS..Drzim palce na rano.. 😵
Inak ani nam este neprisiel mailik o mrazeni...dufam ze nam ich nerozmrazia..

😅 Tanittka,no Ty si riadna kocica.. 😎

Baby,ja tiez citam o kockach,komu sa to konecne podarilo a zenie ma to dopradu,ale mala som pocit,ako keby sa ma to ani netykalo...citila som sa iba ako citatelka pribehov.. 😅 ,taky postranny pozorovatel..

Lenka a Ty mavas bezne take kratke cykly?Ci to len pri ivf zacnes tak skoro krvacat?

No a na UZT sme videli 1 dutinku...aj mi to prisli luto,dufala som v dve...ale aspon budu mensie rizika a pojdeme si skor pre mrazacikov...ale ze by som sa ukludnila,sa neda povedat...ja uz by som najradsej srdiecko videla...ale vraj ma 5mm a naznak zltkoveho vaku,zodpoveda 5tt,coz mi zodpoveda..Tak dufam,ze sa bude drobcek dalej vyvijat...Mam prist zase o dva tyzdne,vraj uz bude vidiet viac..to by malo byt uz aj srdiecko,nie? v 7tt.Fotecku nemam,lebo som to tak predychavala,ze som si zabudla vypytat.

😒
Baby opatrujte bobacikov a Lahhel a Bea -co najskorsie uspesnu stimulku
😉

avaka
8. jún 2009

Jeeej,Lahhel,kym som dopisala,tak si aj zacala...super 🙂
A este som baby zabudla,prrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrsssssssssssssssssssssssskkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ,dufam,ze uz mozem a ste vsetky riadne nakazene.. 😀 😀

avaka
8. jún 2009

Pri tanitke mal byt teno 😎 😵

avaka
8. jún 2009

ozik,dnes som si robila este test-len tak....a testovacia ciarka uz bola silnejsia ako kontrolna...no ale ved uz to je aj dost dlho..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre