Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

martini
7. mar 2011

@maticap. :(
@callex nadácia je zložitá vec, teda právne, účtovne... mňa napadlo to občianske združenie, ktoré sa zriaďuje jednoducho, môže mať akýkoľvek dôvod (narozdiel od nadácie). Aby sa tam dali poslať 2 % z dane, musí byť zriadené do októbra predošlého roka, teda v roku, za ktoré sa bude platiť daň z príjmu. Teda ak by sme ho zriadili teraz, už nestíhame poslať teraz v marci 2%. Ale to bol skôr ako nápad...
Tak nech tento mesiac tvoje telíčko dosiahne dokonalého stavu pred stimulkou, lebo v januári 2012 rodíš 🙂
@yeliel PICSI je vraj ešte lepšia metóda ako ICSI samotné, lebo sa špeciálnou metódou vyberú zrelé spermie s výrazne nižším výskytom chromazomálnych anomálií (robí sa to nejakou väzbou na gel hyaluronanu -látky, ktorá obklopuje vajíčko. Takto sa ako písali baby, výberom zníži pravdepodobnosť vád embryja a potratu. Mne sa táto metóda veľmi páči 🙂
@nemko Asi si dr. zabudol preštudovať tvoju kartu predtým ako povedal, že 10 je málo... asi pôvodne chcel docieliť radšej menej a kvalitnejších a zrelých...Ja si myslím, že 10 je absolútne OK. Držím prsty, nech si pekne rastú a sú všeeetky zrelé a superské 🙂
@yeliel To Car na ANtolskej znie fakt "dobre", takí "milí" personál a "príjemné" prostredie...

ninockaskv
7. mar 2011

@zufalka.. skvela sprava.... velmi drzim palce 😵 😵 😵 😉

@rebeka33 tak vsetko najlepsie a janse, ze ste zdravi, ako inak?? 😉

@yeliel.. tak to je cele zle, hlavne, ze si uz odtial prec, to je horsie ako v GF ☹

@callex, podla mna to nesilte.. telo samo vie a ked aj manzel je taky vselijaky .. pocvicis si, da si homeopatika.. a urcite bude dobre 🙂

my sme v piatok absovovali mojmirovce (nie nitru) take to bolo fajn, len ja sa moc nebavim, ked si vzdy predstavim, ze sme mali byt doma a starat sa o mimco ☹( no v kazdom pripade po polnoci sa ma jedna slecna, ktora mala ledva 19 a chodila s 50tnikom spytala s medovym usmevom na tvari "ci cekam miminko" hovorim, ze nie, ze to mam asi len velke brucho.. a to som sa vytesovala, ze sa zmestim do veci spred 6 rokov.. krava.. a chlap mi potom vravel, ze ho balila, ked som si ja isla lahnut.. no, je toto normalne? mozem byt bez toho 😠 😠 😠 😠

ninockaskv
7. mar 2011

@ninockaskv tak fajn.. a mame v praci dalsiu tehulu, dali folikulometriu a bum 😕

martini
7. mar 2011

@ninockaskv ...našla som aj pozitívnu správu: že tvoj chlap vyzeral podstatne lepšie ako ten jej...tak nech sa dá vypchať, mladá! 😉

callex
7. mar 2011

@ninockaskv no tak to si si teda uzila.ach ta mladez..to je des a hruza..takym slecnam by asi mali davat obojky. 🙂 a nahubky. 😀 ale mala tolko slusnosti ze skor ako ti zacala balit mm sa opytala ci necakate miminko?no vidis keby som vedela kam ides mohli sme sa stretnut..ja byvam dedinu pred mojmirovcami.takze nabuduce sa ohlas. 🙂
ja som tak minule isla na masaz a maser taky naradosteny ze jeeej konecne sa to podarilo? a ja ze niee to je len brucho. 🙂 a kazdemu poviem ze to trenujem roztahovanie bruska a pripravujem podu pre babetko.tak..

martini
7. mar 2011

@callex to tie stimulky nám robia veľké brušká. Ja som sa celý život snažila pribrať, lebo mi vždy vadilo, že mi hovorila, že som príliš štíhla (váhu mám pritom ako tučnejšia modelka, hihi), ale po týchto stimulkách sa mi prvýkrat podarilo pribrať a musím povedať, že bruško sa zväčšilo...

ninockaskv
7. mar 2011

@callex tak jo.. nabuduce.. toto bolo aj tak take narychlo.. rychlo z prace tam, aby sme stihli zaciatok

@martini .. hej? tak jo.. lebo ja som vsade schudla po tehu.. len to brucho mi ostalo 😉 a neznasam ho cvicit, lebo nevladzem.. ale ked si zoberiem, kolko homronov som uz do seba naladoval a kolko naladujem ☹ ☹

martini
7. mar 2011

@ninockaskv ...ani mne sa nechce cvičiť 🙂 a pruser, že ani nakupovať nové oblečenie sa mi nechce. tak tu teraz v robotke pekne sedím a keďže mám kanceláriu sama, tak mám odopnut ý gombík na nohaviciach...tlačia 😀

yeliel
7. mar 2011

@ninockaskv ahoj ,,aj som stastna,ze som odial prec 😀
Mam skusenosti aj z GF 😅 a to som si myslela,ze nic horsie ma nemoze postretnut ale Antolska to prekonala vo vsetkych bodoch 😀 😀 😀

ninockaskv
7. mar 2011

@martini ja som sa na to vykaslala, kupila som nove oblecenie a vyhovaram sa na to, ze sa mi rozsirila panva 😕 😕 😕 cvicenie uz je dohodnute na tento tyzden.. a pozeram aj masaze xixixi namiesto prace 😀

ninockaskv
7. mar 2011

@yeliel zjavne moze.. xixixi a to v GF uz bolo take vselijake .. no nic, co nas nezabije, to nas posilni 😝

yeliel
7. mar 2011

@martini aj mne sa te metoda paci ,,teda ako ste mi o nej napisali 😅
Inac ja som sa na to v Car pytala,ale dr povedal,ze je to mtoda onicom,ze to sa robilo kedysi a veaj je to metoda o rok spat,,tak asi ma nato iny nazor. 😀

yeliel
7. mar 2011

@falin dakujem za privitanie,to este presne neviem kedy dame konzultaciu..prv si spravime vylet do Ke,,aby na vysetrili tie spermosky na strukturu DNA 🙂

naduska
7. mar 2011

ahojte neviete koko stoji PCSI v Repraku? v Heliku Brno 3000 kc.

rienok
7. mar 2011

@luly3 no myslim, ze my sa minieme, lebo ja ocakavam mrchu az okolo 17, ale gabinkaa je na spadnutie
@callex jasne, hlavne sa na to dobre priprav... ozaj co sa tyka detoxikacie, tak som sa vcera kdesi docitala, ze by mala trvat aspon 2-3 mesiace ale vobec sa neodporuca kratko pred otehotnenim, lebo sa vraj vyplavuje velke mnozstvo toxinov 😝 tak som z toho blba

callex
7. mar 2011

@rienok fuuu tak to si ma teraz dostala..a ja som sa tesila ze si dam este jednu medovku.ale ma to logiku to co pises.

rienok
7. mar 2011

@callex no ved, ja som tiez chcela este co-to stihnut. Nevadi, uz aby som zacala, som dost nedockava teraz 😀

callex
7. mar 2011

@rienok ty si aspon vylyzovana..zrelaxovana..vydovolenkovana..tak si doprajeme inu masaz.. 😉 mozno konecne vyskusam lavove kamene.

lianka7
7. mar 2011

@falin Moja,neviem kolko to stoji,lebo cenu v ich cenniku na PICSI som nevidela,ale baby mi pisali, ze som vsetkym mam pocitat cca 1000 eur plus,minus...uvidime,budem sa pytat,ked tam pojdem.

rienok
7. mar 2011

@callex ano mala som dovolenky habadej teraz 🙂 masaz lavovymi kamenmi je vyborna

lianka7
7. mar 2011

@yeliel neviem preco,ale ja tej metode verim a vkladam do nej vsetky nadeje 🙂

lianka7
7. mar 2011

@rienok taku dovolenku zavidim,aj ja by som uz na nejaku isla...ale za slnieckom 😅

martini
7. mar 2011

@callex LaStone ja tiež ľubim 🙂

rienok
7. mar 2011

dievčence pokúšam sa aktualizovať tabuľku ... dúfam, že toto bola posledná
PREDSTIMULANTKY:
callex
rienok
gabinkaa
ofinka
lianka7
cecil36
falin

STIMULANTKY
luly3

ČAKATEĽKY:
tina1- ET 10.02.2011- vložené 2 embryjká, čaká na výsledok

STIMULANTKY:

TEHULKY:
rebeka33 - 16.02.2011 - tripletesty
pikha - 3.3. 2011 - morfo
shandy
violoncielka
modra
tomka12
tinna13
martini

MAMIČKY:
zuzla80
olympia
orsulka
takyna
tanitta
avaka
julietka
mirinda10
anty
dior
mircalla

rienok
7. mar 2011

@lianka7 no to mi ani nehovor, ale je pravda, že ja si pri mori neoddýchnem až tak dobre (psychicky ) ako na lyžiach ... tam je len kopec, lyže a ja. Kdežto pri mori mám kopec času nimroniť sa v rôznych mojich problémoch a problémikoch ( nie žeby som to mala v pláne, ale keď oni prídu zakeraci 😀

yeliel
7. mar 2011

ahoj baby tak mame uz termin v Ke v tkanivovej banke...dame si poriadne vysetrit tie nase nezbedne spermose 🙂

lianka7
7. mar 2011

@rienok to mas pravdu,pri mori mas dost casu "rozjimat" a venovat sa problemikom...na lyziach riesis kopce a vleky...asi aj ja oprasim lyze 🙂
@yeliel supeeer a kedy???

rienok
7. mar 2011

@yeliel super, budete aspoň vedieť čo s nimi je a ako ich vyliečiť, resp. ako ´dalej postupovať 😉

yeliel
7. mar 2011

@rienok
@lianka7 to ano lebo tie nase spg co nam robia mam uz z toho hokej v hlavicke 😅
Mame to na utorok 15.4

lianka7
7. mar 2011

@yeliel 15.3. si asi chcela napisat 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre