Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tinna13
8. mar 2011

@ninockaskv veru z jedneho aj lekari boli z toho paf.

gabinkaa
8. mar 2011

@martini však uvidíme ako to vyjde, či to bude pracovný deň alebo víkend, podstatný je pozitívny výsledok, snažím sa ladiť pozitívne, pozerať pekné detské obrázky a vyhýbať sa negatívam

tinna13
8. mar 2011

@martini jasne ze ano 😀

stela75
8. mar 2011

Dakujem babenky za odpoved.
Po dvoch pokusoch mi bolo povedane, ze v 35tke moje vajicka potrebuju geneticky screening. Tu je to hrozne drahe, tak rozmyslam o domove.
Som este stale v soku z tej spravy, ale dufam ze este nic nie je stratene.
🙂

Prajem krasny den.

rienok
8. mar 2011

@ninockaskv hmm, hej poznam... ja som tiez mala zopar takych obdobi a teda nic-moc 😝 chvalabohu mna nakopla jedna dobra kamaratka sice vtedy drsnou hlaskou ale pravdivou.... este chvilku pokracuj a ostanes sama , nikoho nebavia depresivni ludia.......... fuj jak ma nahnevala vtedy, ze najlepsia kamoska a co mi to povie. ALE mala velku pravdu, tak som zacala na svet kukat inak.... a odvtedy sa snazim aby ked depka tak taka rychla 1-dnovka, aby som nikoho dalsieho neobtazovala 😀 (poviem Ti tajomstvo niesom vzdy taka vesela ako sa zdam 😉 ale naozaj vsetko ide lahsie s usmevom). Držkaj sa
Tak prajem vela stastia v boji s hnusnou depresiou a nech Ti vojde slniecko do duse 🙂

@tinna13 fuha, ze trojicky, skoda ze to nedopadlo. Drzim palceky nech su to krasne, zdrave dvojicky 😵 😵 😵

@gabinkaa tebe sa to krati tak nech mrcha pride tak aby to bolo pre teba najlepsie, uz by mohla prestat chodit ako sa jej chce 😠

@stela75 no ja poznam baby, co maju deticky aj zo slovenskych CAR-ov, ale kedze uz mas 2 pokusy za sebou a budes tak ci tak samoplatca tak jednoznacne Reprofit Brno... ja sice este nie som tehulka ale kazdu chvilku budem 😉

rienok
8. mar 2011

@stela75 😝 ja mam 38 a este mi nikto nedoporucil geneticky screening vajicok..... no snad v tejto casti europy uz o tom poculi a nepovazuju to za potrebne 🙂 Minimalne, ak sa chces rozhodnut tak mozes ist na konzultacie do roznych CAR-ov a potom si vyberies (ja som si uz vybrala 😀 )

gabinkaa
8. mar 2011

@rienok to ano a dúfam, že toto bude posledná na najbližšie obdobie 😀

martini
8. mar 2011

@stela75 Ja poznám iba jednu babu, ktorej robili PiGD či ako sa to volá. Podľa mňa to jednoznačne len vekom nie je možné stanoviť. Skôr je podľa dôležitá informácia aké kvalitné vajíčka si pri prvých pokusoch mala. Ak chceš Slovensko, tak sa chváli ten Martin, či už helios alebo to druhé centrum, myslím, že robia pod značkou Iscare. V Brne v Reprofite stretneš veľa anglicky hovoriacich párov 🙂

martini
8. mar 2011

@rienok Sa mi páči ako si to napísala o tých našich ťažkých stavoch 🙂

stela75
8. mar 2011

@rienok dakujem 🙂 z celeho srdca ti prajem aby si bola tehulkou. V akom stadiu lecby si? (asi by som si mala precitat zopar stranok dozadu
Pozerala som sa na webovej stranke reprofitu a ak som spravne pochopila robia aj geneticky screening - myslim ze je to pod inym menom - prepac, ale niekedy mi odborne vyrazy robia problem. Som pomylena anglictinou. 😉
Ja som bola castou programu darovania vajicok - aby moja liecba bola lacnejsia, darovala som polovicu vajicok inej prijemkyni. Takze to ratam ako 4 pokusy - 2 moje a 2 prijemkyne - ani jedna z nas nie je tehotna. Prvy pokus - prijemkyna otehotnela ale potratila, ja som mala biochemicke tehotenstvo, a 2 pokus - obe negativne. Takze to odvovodnili vekom a odporucili screening.
Ale som sa rozpisala.

martini
8. mar 2011

@stela75 myslím, že v SR ani ČR nie je možný takýto darcovský program. Darcovské vajíčka nikdy nie sú od pacientok a sú od mladších a úplne zdravých žien. Myslím, že takto je to pre ženu, ktorá platí za darované vajíčka viac fér. V tvojom prípade žiaľ si takto nemôžeš znížiť náklady na IVFko. A mali ste predĺženú kultiváciu? aké veľké a staré embryjka Vám vkladali?

martini
8. mar 2011

A ešte som ti chcela napísať, že väčšina centier na Slovensku nerobí tzv. soft stimuláciu, ktorá je podstatne lacnejšia (častokrát sa od normálneho protokolu vôbec nelíši, len cena je nižšia). A teda, keďže asi nie si poistená na Slovensku, tak by si si musela zaplatiť normálny klasický protokol. V Brne do Reprofitu drvivá väčšina z nás chodí práve na ten soft, menej zaťažuje organizmus, peňaženku a vo väčšine prípadov je výsledok dobrý.

rienok
8. mar 2011

@martini ;)

@stela75 momentalne cakam na mrchu (okolo 17.03. a zacinam stimulovat) ... no ja som mala 4IVF bez akehokolvek tehotenstva ... ano bavili sme sa o tom s embryologickou ak to teda ma skratku PIGD ale povedala ze to nie je 100% metoda ze to vylucuje len niektore geneticke chyby a naviac, moze sa stat ze odoberu 1 bunku ktora je nositelom genetickej chyby ale ostatne nie a vobec by sa nemuselo narodit dieta s takou vadou.... no ale ked oni uz na nieco take pridu tak Ti neodporucia ET a cela stimulka na nic ... a ak sa rozhodnes aj tak pre ET tak si nechas zbytocne robit PiGD a este to embryjko to ani nemusi prezit ( vies zo 4 buniek 1 zoberu uff). Inak mne doktor poveda "budeme to skusat tak dlho s vasimi vajickami ako to len pojde, ak sa to nepodari s plnou palbou (tym myslel nasadenie vsetkych moznych aj nemoznych liekov) , tak sa porozpravame o darcovskych vajickach." Ani len zmienka o genetickom screeningu ... a len pre Tvoje info aj tu je to dost drahe na SVK je to 1 - 3 vajicka € 880,00 (Iscare) az po € 1.960,00 - neurceny pocet oocytov (Gyn-Fiv) v CR som nic nenasla 😝
uff aj ja som sa rozpisala

martini
8. mar 2011

@rienok @stela75 všetky tri sme dnes nejaké ukecané xixixi

rienok
8. mar 2011

@martini no ja mam abstak od vcera vecera, som sem chodila kukat a nikto nic , tak si to vynahradzam 😀 ale asi zase az vecer lebo budem mat miniporadu o chvilku. Tak ahoj 😉

stela75
8. mar 2011

@martini ked si to teraz tak uvedomujem, tak mi je az zle z toho, ze moje prijemkyne nedostali kvalitu za ktoru dufali. A to zaplatili tak okolo £7000 !
Moje embrya mali 3 dni - mala som vlozene dve. Po prvy krat - jedno. Predlzenu kultivaciu nam nerobili, to tu robia len vtedy ak je vela vajicok a embryi. Ja som mala len jedno embryo ktore sa vyvijalo prvy krat a 4 druhy krat. Z tych vybrali tie najlepsie.
Ked si porovnam tie ceny na slovensku/v cechach s tymito tu - to sa ani neda! Nie som poistena, ale aj tak by ma to vyslo lacnejsie.
Prosim t 😖 a Aky je rozdiel medzi soft stimulaciou a tou druhou?

lianka7
8. mar 2011

@martini Vies,ze nad tym hormonalnym profilom uvazujem?Stelcla som sa pytala,ked som zajednavala konzultaciu a povedal,ze staci len doniest len tie vysledky,co mame,nic nie je potrebne robit..ale na urychlenie si asi predsa dam spravit 🙂

stela75
8. mar 2011

@martini Nie je nic zle na kecani!!! 😅 Aj mi to dobre padne po slovensky. V poslednej dobe mi je velmi smutno za domovom. 😢

stela75
8. mar 2011

@rienok Budem si to musiet lepsie prestudovat, nech tomu rozumiem.
Ako som odpovedala - tie ceny sa nedaju ani porovnat!
Nerobili ti nejake imunologicke vysetrenia? Niekedy pomoze aj taka malickost ako aspirin. Robia sa take vysetrenia u nas? Vela bab nemohlo otehotniet a po tychto vysetreniach a uprave liekov sa im to podarilo.
Budem ti urcite drzat palce. 🙂

lianka7
8. mar 2011

@tinna13 Blahozelaaaam aj ja,nech uz mozeme vidiet prvu fotocku malej fazulky 🙂

lianka7
8. mar 2011

@rienok No kde si "kecatorka"????Chybas 🙂

rienok
8. mar 2011

@lianka7 uz som tu 🙂 a je tu teraz niekto?

gabinkaa
8. mar 2011

@rienok určite je 😀

gerdusha
8. mar 2011

ahojte baby,

pichali ste si niektora merional aj do brucha alebo vsetko do zadku?

rienok
8. mar 2011

@gabinkaa áno, ty si tu ...hurá! a ostatné kukajú Šeherezádu?

gabinkaa
8. mar 2011

@rienok som tuuuuuuuu, šehra ešte nejde, ale ja tiež patrím do klubu sledovateľov, Ty nie?

callex
8. mar 2011

@martini supeeeeeeeeeeeeeeeeeer hcg..joj tesim sa s tebou.zelam prijemny pobyt all inclusive.
@rienok ked sem budes poctivo chodit tak nas aj nakazis dobrou naladou a das optimizmus.hmm s kamaratkami by som sa rada postretala..lenze nemam tu ziadnu. ☹ je tazke zacinat ked sa clovek prestahuje.ludia s ktorymi kecam su mm a svokra.jaka parada. 🙂
@stela75 brno reprofit jednoznacne.nebudes lutovat. ja som bola v brne na konzultaci v dvoch centrach v reprofite a v unice.a reprofit to vyhral.inak ist v UK na IVF klobuk dolu.mna tam chceli zacat riesit ale ked mi hned navrhli laparku a dali mi domov prestudovat si info o zakroku a vyplnit dotaznik s tym ze rano vas urobime a vecer idete domov tak ma uz viac nevideli.rozdiel medzi softom je ze sa vecsinou berie clostylbegyt to su tabletky po 5dni a potom sa ide na zakrok naodber folikulov.ak to neprebieha podla predstav tak je treba dopichnut injekciu dve hormonov. niektore kocky beru clostyl plus aj pichaju k tomu.je to rozne..zalezi od problemu ktory dana zena ma.pri softe sa tvori menej vajicok ale zastavame teoriu ze su o to kvalitnejsie.pri dlhych protokoloch sa pichaju vecsie davky hormon a ucelom je vyprodukovat co najviac folikulov.

callex
8. mar 2011

@gerdusha zacala si stimulovat?
@gabinkaa ja tiez pozeram sehru... 🙂 najprv som nie ale mamina ma nalakala.a aj tak tam nic normalne nedavaju.

lianka7
8. mar 2011

@rienok Aj jaaaa som uz tu 🙂

gerdusha
8. mar 2011

@callex ,

este nie, ale o par dni zacnem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre