Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lianka7
8. mar 2011

@callex jeeej,dakujem aj ja za svelu info ohladom softu,tolko som o tom ani ja nevedela 🙂

rienok
8. mar 2011

@callex viem o čom hovoríš, ja som pred rokmi bola v tej istej situácii - dosť často som sa sťahovala. Potom som mala šťastie, že som natrafila na byvalu spolužiačku zo strednej s ktorou sme bili partiu a tak sme obnovili takmer zaniknuté priateľstvo a cez prácu a cez ňu som ponachádzala fajn ľudí... niekto bližší iný vzdialenejší ...neboj nájdeš aj Ty. Možno keby si skúsila popátrať. Ozaj kde teraz bývaš?

@gabinkaa joj nie, nie som to moja mamka 😀 ale este ma nenakazila . To ja teda radsej posurfujem ;)

gabinkaa
8. mar 2011

@callex to je pravda, že v telke nič nedávajú, toto je aspoň ukľudňujúce

gabinkaa
8. mar 2011

@rienok tak si odolala......teraz sa nejako pripravuješ na stimulku, teda okrem dobrej nálady, ktorú nám tu všetkým rozdávaš?

rienok
8. mar 2011

@gerdusha kedy prezrad?

rienok
8. mar 2011

@gabinkaa jaj ano, užívam si život bez detí 😀 lebo ako môj manžel povedal zdesene "vieš že deti sú na celý život" . Ale teraz vážne už niekoľko mesiacov požieram včeliu materskú kašičku a kyselinu listovú. Sem tam si dám alchemilkový čaj ale hlavne sa snažím brať to zľahka, myslím že psychika je najdôležitejšia v tej príprave 😎
a Ty čo podnikáš? niekde som ešte čítala o tom femigrade a chili tabletkách ale nerada by som zase prekombinovala. Ozaj a včera som bola na masáži a dnes na suprovej kozmetike 🙂

rienok
8. mar 2011

@lianka7 vitaj, no ja som sa skoro všetko dozvedela od callex a mircally a ešte jedna veľmi múdra baba je tu len si teraz nespomeniem na meno 🙂 som im veľmi vďačná za pomoc pri zisťovaní čo by som si ešte mala nechať vyšetriť 😀 no sú to také skorodoktorky, čo sa ale stane asi každej po niekoľkých nevydarených pokusoch

gabinkaa
8. mar 2011

@rienok ja zatiaľ ešte nič, ale zajtra chcem začať s dávkovaním výživového doplnku Pregnium, je tam kyselina listová, horčík jod, vždy som si to dávala a bolo to neúspešné, ale teraz začnem zasa, doporučila mi to gyn, je to dosť nákladné, ale vraj dobré, min. týždeň som navštívila káderníčku a chcela som aj masáž, len neviem či to stihnem, lebo to by malo byť asi do stimulky, ale ako vravíš psychika je najdôležitejšia, tak chcem byť hlavne v psych. pohode, no a pri stimulke budem piť červené vínko, vraj je dobré na rast sliznice, tak hľadám kvalitné červené vínka 🙂

lianka7
8. mar 2011

@rienok pomaly budeme vsetky konkurovat lekarom v centrach-samozrejme poznatkami...nie praktickou cinnostou 😀

lianka7
8. mar 2011

@gabinkaa ooo,dobre vediet...nakupime cervene do zasoby 😉

gabinkaa
8. mar 2011

@lianka7 no jasné, vykúpime všetky zásoby kvalitných červených vín

lianka7
8. mar 2011

@gabinkaa Asi tak nejako 😀

rienok
8. mar 2011

@gabinkaa juj veľmi dobré víno je Blauer Zweigelt z Rakúskeho Burgenlandu , no a výborné sú talianske vína.

gabinkaa
8. mar 2011

@rienok ja som doteraz najviac preferovala víno z našej oblasti, frankovku, len to je dosť silné vínko, skúsim teraz niečo ľahšie, tak vyskúšam aj tieto značky, talianske vína sú ľahšie

nemko
8. mar 2011

baby to vino kedy zacinate pit ? 🙂 sa mi to paci 🙂

martini
8. mar 2011

@gabinkaa ja mám rada španielsku Reservu z oblasti Rioja. Slovensko ma lepšie biele ako červené vina, mame malo slnka ;)

rienok
8. mar 2011

@gabinkaa jasne, že bežne pijem tiež tie naše, ale toto mi utkvelo v pamäti ... výborná chuť
no a kde sú všetci ?? kedy končí Šeherezáda?

lianka7
8. mar 2011

@rienok
@gabinkaa
@martini Baby tak to su skvele rady,lebo ja tiez viac preferujem biele vinka-suche...o cervenych nemam ani paru ktore su dobre...takze talianske a spanielske???goooog 🙂

rienok
8. mar 2011

@martini tak to si hneď píšem, kde ho kupuješ?
@nemko to vinko by si mala začať piť už teraz :D nie, naozaj netuším po kontrole alebo po OPU? neviem možno sa niekto ukáže kto má lekárske odporúčanie

nemko
8. mar 2011

@rienok teraz sa bojim , minule som mala take nutkanie, ale potom ma napadlo, ze co keby som v noci zacala mat ohss alebo nieco a isla by som na pohotovost 😀 😀 😀 dychnem na nich a spravia zo mna alkoholicku 😀 😀 😀 ja radsej skusim po opu ked to bude mat vyznam, zajtra sa spytam Valkyho 😀 😀

rienok
8. mar 2011

@gabinkaa to Pregnium sa má kedy začať brať? hľadala som a našla som len 3 roky starú debatu a oficialnu prezentaciu 😒 máš na to nejakú recenziu?
@nemko to ty máš tú nekonečnú stimulku všakže ? tak to vydrž do OPU a dobehneš to potom ... ozaj ty si voľačo stresovala s 10 folikulmi? netráp sa, mne to nikdy ani nepovedali šak načo nie? no a ja mávam malo vajok najviac 5 najmenej 1

gabinkaa
8. mar 2011

@martini máme aj ťažké pôdy, rovnaká značka sadená v rôznej pôde chutí inak, u nás je červené vínko ťažké

gabinkaa
8. mar 2011

@rienok šehra už skončila, možno pozerajú ružovku.....tú už nepozerám

gabinkaa
8. mar 2011

@rienok gyn mi povedala, že mesiac - dva pred snažením, ale môžeš pozrieť www.pregnium.sk, tam si môžeš prečítať, je to od walmarku

rienok
8. mar 2011

@gabinkaa no dosť možné... tú občas kuknem aj ja, ale keďže ja tu ďobem do klávesnice tak manželík sa zabáva ... prepína rýchlosťou pána Fantociho 😀 pozeranie čohokoľvek je priam nemožné, alebo teda z každého kúštik

rienok
8. mar 2011

@gabinkaa no ale veď už zachvilku začínaš stimulovať, nie je neskoro ho nasadiť teraz? lebo to si ho aj ja pojdem kupit a začnem zobkať... veď už si môžem pomaličky otvoriť lekáreň 😀

gabinkaa
8. mar 2011

@rienok ja som tu sama, môj je na týždňovke, ale musím zaveliť, že bude chodiť častejšie, síce sa nacestuje, ale musí sa troška obetovať

gabinkaa
8. mar 2011

@rienok nie to nie je neskoro, odporúča sa užívať aj počas celého tehotenstva, je to dobré pre zdravý vývoj plodu a aj zdravie matky, môže sa to aj teraz začať

martini
8. mar 2011

@gabinkaa ja som brala a beriem femibion 800, podľa odporučani bab tuto na MK. Ale môj gynekológ mi odporučil si kúpiť pripravok New life od Calivity a ešte trošku kyselina listovej navyše a béčko 100mg. Pozriem aj to čo ty berieš. Môj mm je síce doma, ale akoby nebol - včera bol hrať hokej, po hokeji oslavovali niekoho narodeniny, tak som cely večer bola sama a aj zaspavala som sama. Dnes je mimo, unavený zo včerajšieho deficitu spánku, tak spí cely večer a zajtra hra večer hokej ... Esteze sa ráno vidíme 🙂

rienok
8. mar 2011

@gabinkaa a zlepší to aj moje IQ a šedú mozgovú kôru? bodlo by 😀
ozaj existujú nejaké maximálne denné hodnoty napríklad pre kyselinu listovú a jód.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre