Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

martini
9. mar 2011

@lianka7 teraz pozerám čo mi robili v rámci hormonalneho profilu v dvoch CARoch na Slovensku: 3.DC odber FSH, LH, estradiol (E2), progesteron. V strede cyklu (ja mám 32 dňovy cyklus, teda u mna 15. alebo 16 DC) kompletný hormonalny odber, minimálne to čo prvý odber. Potom som mala odber na 25. - 27. DC a to hlavne progesteron. Ináč mi povedali v Martine, že to nemusí byt v jedním cykle. Dobre si pamätám, že si z KE? Kto je tvoj gynekológ? Dúfam, že otázky nevadia. 🙂

gabinkaa
9. mar 2011

@rienok kukla som, neviem ako rýchle by to došlo netovým nákupom, zajtra pozriem v lekárni, ale musím vymeniť lekáreň, lebo stále chodím do tej istej a mám pocit, že si mysllia že mi šibe 😀

lianka7
9. mar 2011

@martini A som z toho jeleň 😀 Ja som bola v KE v tkaninovej banke s mm na spg.Inac som z PP a tu mam aj gynekologa 😉 Jane ze nevadia 🙂

martini
9. mar 2011

@callex ty rodiš až v januári, ale neva, lebo naše deti budú v jednom ročníku v škole ;)

callex
9. mar 2011

@rienok aco respektive koho ides povzbudzovat? joj vcera som citala o nejakzch homeopatikach na strateny hlas ale veruze si nespomeniem.skus sa popytat v lekarni.inak calcium v tabletkach.
@lianka7 vecsinou z nas robili iba tie odbery ako pise martini na 2-3DC...ale po spravnosti by sa mal aj 21-22.skus sa ho spytat ci nemozes aj 22DC?ale co som bola v troch centrach tak chceli len ten na 2.DC.

maticap.
9. mar 2011

@martini cavec, no ja vychadzam z datumu ovulacie (kedze ju citim a viem kedy bola: z 19./20.2.) preto to vidim na koniec novembra. Kazdopadne, hlavne nech je to zdrave a to je pre mna hlavne. 🙂

callex
9. mar 2011

@martini och kozorozec...to nie je bohvieco. 🙂

maticap.
9. mar 2011

@rienok no ved - termin porodu. Ja by som radsej nejaky datum kde sa neopakuju cislice - vraj to nie je dobre. No nieco mi hovori, ze tam tych jednotiek bude vela: ved november = 11 a rok 2011. A keby to bolo este 11.11. - to ma moj tata meniny, uf, tak to by bola sila. 🙂

martini
9. mar 2011

@rienok akurát o tom sme sa dnes cez obed rozprávali a vraj úplne super je zohriať olivový olej, dať na vatu, nejak obaliť igelitom a na krk na noc. Pripomenulo mi to obklad, keď som ako dieťa mala mums, ale vraj je to dobré. No ak máš odvahu, tak skús. Ja som stratila hlas tesne pred dovolenkou v januári. V robote sa chlapi smiali, že byť na rovnikovom opustenom ostrove s manželkou, čo nehovorí je fakt raj na zemi... 😀

maticap.
9. mar 2011

@olympia @gabinkaa dakujem babulky, ste zlate! 😵

martini
9. mar 2011

@maticap. Máš pravdu, nie je nič podstatnejšie ako to, aby bolo dieťatko zdravé.

lianka7
9. mar 2011

@callex Dik za info,spytam sa ho este!Ved ked budu chciet v Brne aj z prvych DC tak mi este dorobia,ja si teraz dam spravit,tak ako chce lekar,ked je to oki.
@maticap. Len nech je babenko zdravucke 🙂

rebeka33
9. mar 2011

@rienok na stratu hlasu je vraj dobré teplé pivo. 😝 To radila moja známa učiteľka. 😵
@maticap gratulujem a teším sa s tebou. 🙂 🙂 🙂
@pikha tebe gratulujem k dobrému morfo. Určite ti odľahlo a nech princezná pekne rastie. 😵 Ja ešte musím počkať 12dní.
@gabikaa je to síce absurdné ,ale na čistú listovku potrebuješ recept. Mne keď to povedaliv lekárni , skorom som sa tam pohádala. Ale mne doki na hematológii naozaj vysvetľovala ,že femibion je najlepší.
Ja som bola dnes na poradni tak zatiaľ rastieme ako máme ,ale čaká sa na morfo. Pozdravujem všetky. 😵

rienok
9. mar 2011

@gabinkaa ano maju to normalne aj v lekarni, staci si vypytaj jamieson 🙂

gabinkaa
9. mar 2011

@rebeka33 tak to teda absurdné je, ja beriem pregnium, tam je tiež kyselina listová a jód a ešte niečo, to mi poradila dokyna, tak neviem či to mám meniť
super, že rastiete ako máte, určite aj morfo dopadne super, držím palčeky 😉

gabinkaa
9. mar 2011

@rienok skúsim sa popýtať, hovorím v inej lekárni 😀

maticap.
9. mar 2011

@rebeka33 😉 ..kujeeem!

rikuska21
9. mar 2011

Ajoj dievcata

Mircalla velmi velka vdaka za uprimne slova skoro spred mesiaca, ako mi prajes babatko,
no ja som to uz vzdala sa sanzit a nic ine nerobit ako pocitat dni, sledovat ovulku napchavat sa vitaminmi a sexovat len vtedy ked mozme. Tych 6 rokov bolo az az,
Mam ale pozitivnu spravu a to ze babatko mat budeme, uz sme zapisani v registri na adopciu a v pondelok uz zaciname so psycho nacvikmi no a mozno na vianoce sme 3 alebo aj 4,
vsetkym prajem vela stastia v stimulkach a vysnene vase babatka

pikha
9. mar 2011

dakujem babulky 🙂 🙂 😵 a verim, ze jedna po druhej budete tento stav nasledovat.
@ninockaskv jj, vyzera to tak 🙂 🙂 a prekvapko to teda bolo riadne, lebo kazdy mi podla priznakov prorokoval chalanka. Akoze mne je to pohlavie srdecne jedno, ale aspon vidno, ze nic nie je zarukou nicoho a ziadny "spolahlivy" priznak chlapca nie je spolahlivy 😀 A ty ako, v akom ste stadiu?
@gabinkaa a veruze sa vytesujem 😵 😀 a specialne sa tesi tatino, lebo on vzdy chcel dcerenku. Ked poviem, ze nanho letia male dievcatka, asi to bude zniet vselijako 😀 😀 ale kazde malinke dievcatko sa fakt nanho usmieva 🙂 A rebeka ma pravdu, najlepsi je Femibion a na cistu listovku treba recept.
@rienok myslim, ze Stelcl ma pravdu s tymi vitaminmi. Listovka uplne staci, tam tie synteticke srandy su cista zbytocnost. Skor pestra strava a primerany pohyb, pekne meridiany zharmonizovat a bunky okyslicit 🙂 Na strateny hlas panthenolove tabletky, cokolvek kalciove, medovy caj a su na to aj homeo.
@rebeka33 dakujem dakujem 🙂 urcite aj tebe vsetko dobre dopadne. Ja som veru isla na morfo s malou dusickou, lebo som mala obcas tu trhanie, tam pichnutie a tlaky..tak som to vysypala dokimu a ten so sirokym usmevom "no ale to su pohyby pani Kuklova" 😀 tak sme sa na tom chvilu dost dobre bavili 😀
@rikuska21 srdecne gratulujem a strasne ti to prajem 🙂 urobila si skvelu vec. Kamosi maju takto osvojene babo a hovorili rozne zaujimave veci z tych psychologickych sedeni, napriklad ako dostali za ulohu vymysliet svoj rodinny erb 🙂 Drz sa a nech vam to na tie vianoce vyjde 🙂

pikha
9. mar 2011

@gabinkaa zabudla som napisat to meno😝 😀 Dominika 🙂

rienok
9. mar 2011

@callex v Špindlerovom mlyne sa idu 2 preteky svetoveho pohara žien v lyžovaní - obrovský slalom a špeciál. Tak sa ideme kuknuť na hviezdy a povzbudzovať Veroniku Zuzulovu 😎
@rebeka33 teplé pivo brrrrr to radšej nejaký ten zábal a calcium skúsim , ale ja som prednedavnom kupovala ten jamieson v lekarni - cista listovka tak neviem bud to v BA neplati alebo som mala stastie
hovoris femibion? no tak sa na to kuknem, aj ked sa bojim, ze kazdy doktor je inak ovplyvneny inou farmaceutickou spoločnosťou ale česť výnimkám
@rikuska klobúk dole, držím palčeky nech vam to vyjde čo najskôr a pod stromčekom ste 3 -4 🙂
@maticap pochopila som správne... si tehuľka? tak to teda blahoželám a teším sa s tebou 😵 😵 😵
@pikha dominika je krásne meno, kamoške sa toť nedávno narodila malá nádherná Dominika ( inak podstúpila 1 x IVF bez ET ) a nakoniec sa im podarilo prirodzene ako tutok šťastnej @maticap

mircalla
10. mar 2011

@rikuska21 To je super sprava🙂 Som rada, ze ste sa tak rozhodli🙂)

mircalla
10. mar 2011

@pikha Uz som na teba aj myslela, dlhsie si sa neukazala, tak to je uzasne, morfo je super zazitok, ze? Tak dalsia babula do partie.
@marticap. tak to je skvele, asi ked clovek najmenej caka....🙂)

No baby kukam, ze konecne dake dobre spravy (teda vela dobrych sprav v tomto tyzdni)

lulu10
10. mar 2011

Ahojte všetky, chcela by som sa sem k vam pridat, lebo uz vidim jedinu zachranu v Reprofite, a ako to tu čítam tak pevne verim ze tam nam naozaj pomozu, uz neviem kde inde sa mam obratit, zosypali na nas asi vsetky diagnozy ake mozu byt... ☹ Nemam problem otehotniet prirodzene ale uz 3x som to nedotiahla dalej ako do 7tt ☹
15.3. ide manzel do Kosic na fragmentaciu DNA spermii a potom šup do Reprofitu nech sa rychlo pridam k tehulkám 😉

gabinkaa
10. mar 2011

@lulu10 vitaj u nás, ja tiež patrím medzi tých, ktorí veria, že im pomôžu, dvakrát sa nám to v Sk nepodarilo, tak veríme, že tu to dopadne dobre, držím palčeky

callex
10. mar 2011

@rikuska21 blahozelam..a dufam ze naozaj na vianoce bude traja alebo styria.lebo som pocula ze to trva aj roky.a budeme radi ked sa nam zveris so zazitkami suvisiacimi s osvojenim.mozno sa nam to raz zide.
@lulu10 vitaj do klubu. mozno zbytocna otazka..ale na hematologii,endokrinologii a genetike si bola?

gabinkaa
10. mar 2011

@pikha krásne meno pre malú herečku, manželík sa teda vytešuje 😵

lulu10
10. mar 2011

@callex ahoj, dakujem za privitanie, hematologia-MTHFR C667T od oboch rodicov, v poslednom tehu som si pichala fraxiparin-nepomohlo, genetika-ok, endokrinologia-po tom tretom neuspechu som navstivila endokrinologiu a na sone zisitila nejake zmeny, je to nejaky autoimunitny typ štitnej zlazy-nerozumiem tomu, beriem lieky, vcera mi moj gyn. zistil ureaplazmu co ma teda uz total položilo ☹ a navyse manzel ma problem s morfologiou spermii len 1% dobre ☹ no som v koncoch...

lulu10
10. mar 2011

@gabinkaa ahoj dakujem tiez verim ze tam nam pomozu alebo ze sa tam hore uz niekto nad nami zlutuje 😢

mircalla
10. mar 2011

@marticap. a mozem sa opytat, ze aky si ty mala problem, ze sa predtym nedarilo? aku diagnozu?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre