Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

callex
15. mar 2011

@ninockaskv tak ked stretnes toho pidi muzika..spomen si na civava syndrom.a myslim ze na tvojej tvari bude ziarit krasny usmev.

ninockaskv
15. mar 2011

my sme mali tiez taku jednu cicu.. behom roka TL a manager.. cakame co bude dalej 😉

ninockaskv
15. mar 2011

@callex skusim, len aby mi nebolo moc veselo, lebo u nas sa vytyka ludom aj ked sa velmi usmeivajau, ze ci to skutocne myslime uprimne 😀 😀 😀

callex
15. mar 2011

http://www.pluska.sk/zena/sex-laska/kto-mi-pren...

mozno ste to citali..ale zaujimave

pikha
15. mar 2011

ninocka a smiem sa spytat, co je to za instituciu kde pracujes? 😀 lebo to fakt znie zaujimavo. A nenic si vajka 😉

maticap.
15. mar 2011

@pikha dakujem za opytanie 😉 . V sobotu ma zacalo skriabat v krku, preslo to tradicne o poschodie vyssie - do nosohltanu... ale uz je lepsie - klop - klop. Inak sa citim fajn, akurat som strasne pazrava. Presnejsie, ked ostanem hladna, tak je so mnou na nevydrzanie - zozralala by som aj kona. A ostane mi az zle od zaludka 🤐 a kruhy pred ocami... 😕
Na sono idem "az" 28.3. ..... este dva tyzdne....sa to vlecie.....a potom to zverejnim aj v praci. 😉

ninockaskv
15. mar 2011

@pikha jedna nemenovana IT firma 🤐 havino je cool, to je vas, ci je to ilustracne foto? 😀

ninockaskv
15. mar 2011

@maticap. ty to teda vaaalis.. a to si len na zaciatku tehu.. u vas to bude rozhodne zaujimave 😀 😝

pikha
15. mar 2011

@ninockaskv no..len preto ma zaujimal charakter tvojho pracoviska, lebo ak sa tam nemoze clovek prilis smiat len preto, ze sa nevie, ci to mysli uprimne, to je dost sila 😀 ale tak, vsade je volaco ze ano. Havino je ilustracne foto, hlavne ten pohlad a jeho smer do vysky 😝 😀
@maticap. no verim,ze sa to vlecie teraz... ale potom uvidis krasnu fazulku so srdieckom 😵 a potom ti to bude utekat jedna radost 🙂 Bud v klidku a v pohode, davaj pozor na seba a ak ti mozem daco,skus papat take mnozstvo, aby ti nebolo zle.. jednak na tehu kila mas este chvilu cas 😀 a jednak teraz organizmus dostava dost zabrat ked sa vyrovnava s tehotenstvom, tak nech nema zbytocne robotu navyse.

martini
15. mar 2011

@maticap. ja mám rovnaké príznaky tehotenstva 🙂 do nedávna som jedla len z povinnosti a teraz chodím hľadať v chladničke a skrini niečo na jedenie ako také malé nevystaté decko 🙂 ...teda jem a spím 🙂

maticap.
15. mar 2011

@pikha ja viem, ze to nesmiem prehanat, no ten pocit hladu je strasny... a ja som celkovo hrozna - moj chlap uz vie, ze bez ohladu na sucasny stav, nemozem ostat hladna, lebo vtedy som hnusna .... a mimochodom, som tri hodiny po obede a uz zase by som nieco zjedla.... ☹ Ale na druhej strane to beriem tak, ze aj Sipeky hovorila, ze treba jest cca kazde 4 hodiny a to bude o chvilu 😵 (uz iba hodinkuuuu, mnam!) . Takze uz len prist domov a nasytit seba a aj "najomnika" 😀 . Ale neboj, na kila si chcem a musim davat pozor. Ved beztak by som potrebovala dat dole aspon 8 - 10 kg.... a nie este dalsie pribrat. 😒 A inak, beriem akekolvek rady - takze kludne pis, budem rada 🙂 .
@ninockaskv diky! Snazim sa 😝 . Ved ja som v podstate optimista, akurat na to musim mat podmienky. Na druhej strane: vies aky je rozdiel medzi optimistom a pesimistom? Nie? Tak pesimista je vlastne lepsie informovany optimista.... 😵 😀 😝 .
A ak sa vam bude zdat, ze som nejaka divna, tak je to urcite z toho hladu.... 🙄 😕

maticap.
15. mar 2011

@martini tak to si ma potesila, ze v tom nie som sama! Spavá zatial nie som, no Ty si tusim nejaky tyzden popredu, ci si zle pamatam? Takze ma to mozno este chyti. 🙂

martini
15. mar 2011

@maticap. no ja spinkam poctivo hneď keď prídem z práce domov a potom sa zobudím hladnáááá 🙂

martini
15. mar 2011

@maticap. som asi týždeň pred tebou, ja som mala poslednú MS 31.01. A už tento týždeň idem na ultrazvuk, tak mi nakázali v RF. Ale pri normálnom tehotenstve (teda spontánnom otehotnení) sa chodí asi až najskôr 8 tt, či nie?

pikha
15. mar 2011

@maticap. ale neeeee 🙂 v pohode papaj,aj je fajn ze ti chuti.. su kocky, co prve tri mesiace do seba nedostanu ani len piskotu. Ja len, ze ked ti je z toho jedla zle, tak asi treba ubrat alebo co. Ja tiez jem stale 😀 a pod stale myslim kazdu hodinu trosku nieco 😝 😀 a je to fajn, lebo potom vecer clovek nie je hladny a pod navalom hormonov nevyrabuje chladnicku 😀

kajka39
15. mar 2011

@maticap,@martini - pripajam sa k vam s pocitom hladu, furt kukám do chladnicky. Tak si namyslam, ze si teraz mozem dopriat viac, co nie je zatial pravda. . Vcera vecer som aj obimala wc misu, dostala som take bolesti hlavy, ake som este nikdy nemala.. mozno to sposobil duphaston hmm
@maticap- ty si kedy mala naposledy mm..

martini
15. mar 2011

@kajka39 žeby už tehotenské nevoľnosti? no môže byť... takže ti dal gynekológ duphaston včera? inač hlava aj mňa včera príšerne bolela...to bude možno kombinácia tehotenstva a fakt nízkeho tlaku.

kajka39
15. mar 2011

@martini - urcite nie, len som si myslela, ze cela chladnicka patri len a len mne!! 😀 😀 😀 Pomiesala som co sa dalo a zaklincovala to jahodami! No, moze ti byt potom dobre???? 😝
Vcera mi predpisal duphaston 3x1, aj Ascorutin len ak by som krvacala a v utorok na HCG znova.

ninockaskv
15. mar 2011

@maticap. 😀 😀 😀 ja zase poznam, ze optimista nemoze byt prijemne prekvapeny 😝

martini
15. mar 2011

@kajka39 jáj... tak chyba bola v tom, že ste mali tóľko dobrôt v chladničke 🙂

rienok
15. mar 2011

ahojte babule, tak som po lyzovacke spat. sice s odretym ksichtom ale inak v poriadku 😀 a co to tu citam!
@kajka39 je tehula, blahozelam 😵 😵 😵 hlavne si tým jedlom neublíž 😀
@gabinkaa ta uz stimuluje ostosest ... drzim palceky nech je vsetko tak ako si prajes 😉 (tusim si pisala ze mas 6 folikov )
@ninockaskv z toho 1,5 m si nic nerob ... blbec blbcom ostane nech by sa na hlavu postavil 😀
@callex ... uz som vyhadzala vsetko tmave co bolo doma... plati to aj na muzov? 😀

no a j mne dnes prisla mrcha ... uz o 15,30 hod... takze od zajtra (ak si dobre pamatam protokol) stimulujem 🙂 ozaj baby mate nejaku skusenost ci je rozdiel v pocte vajok a kvalite ked pichate rano alebo vecer (ja som raz pichala vecer a bola to najslabsia stimulka)

maticap.
15. mar 2011

@kajka39 cavec, no ja som mala MS naposledy 7.2. - cize o tyzden neskor ako @martini 😉
Inac, k jedlu som sa dostala az o dve hodiny "od prveho hlasenia o hlade" a bola by som schopna aj neviem co, taka som bola nervozna a hladnaaaaaa...... Nervozita mi ostala, a okrem toho ma pobolieva podbrusko. Krpec si asi robi miesto. 😕
@martini cinnost srdiecka by mohla byt vidiet od 6.-7. TT - ze vraj..... nemam s tym zatial skusenost 😒 Ale verim ze budem mat 😀 .
@ninockaskv he - he - pekneee! 😵

callex
15. mar 2011

@rienok ano plati to aj na muzov...plus ziadne tesnace..pekne volne trenirocky.dalsia stimulantka..drzim palce.ja som vzdy pichala o 22.00 alebo o 22.30 pred spanim aby sa hormoniky pekne rozlievali po tele.a vzdy som pekne nastimulovala.alebo takisto ma zaujima ako na tom boli ostatne kocky.je to celkom zaujimava otazka.
i ked pre mna je mensie riziko aby ma svokra pichala v noci a nie ramo 5tej ked este spi.predsa len je to svokra.. 😀

gabinkaa
15. mar 2011

@rienok no hlavne, že si prišla živá a zdravá aj keď odretá..... 😀 stimulkujem od soboty, som sa podujala, že si pichám sama, som hovorila, že také niečo nikdy, ale človek si zvykne aj na šibenicu ako sa hovorí, v piatok idem na prvú kontrolu, tie foliky si si zmýlila s luly, ona stimulkuje skorej 🙂
na to pichanie ráno alebo večer som sa teraz pýtala v RF, ja som vždy pichala ráno a vravela, že najlepšie je ráno, tak v tom pokračujem

rienok
15. mar 2011

@gabinkaa jaj tak nevadi aj ked aspon 1/2 som pochopila spravne 😀 , super sprava ze uz si naskocila na vlak 😉 no a ja teda budem pichat rano 😅
ozaj volala si do RF a oznamovala den zaciatku MS alebo si pisala rovno stelclovi? Ozaj a na kontrolu ides do Brna alebo k svojmu gynekologovi... co mi odporucite? uff som nedockava ako keby som to prvy krat isla robit 😀
@luly3 tak to pekne dotiahni nech tam mas v tych folikoch 6 vajok
@callex no to ano, pozor na to , svokry mozu byt pekne nebezpecne 🙂

callex
15. mar 2011

pre mna ranne pichanie prislo velmi stresujuce.vecer som to malo ako bodku za dnom..a hlavne osm si hovorila ze pripadne vedlajsie ucinky prespim. 🙂
inak som bola na kontrole u homeopata a stitne je ok..a mozme ist na to.vraj som pripravena.konco marca idem este k endokrinologovi na kontrolu.tak som zvedava ake budu krvne hodnoty tej stitnej.ci sa potvrdi ucinok homeopatik.
a zajtra idem na mobilizaciu chrbtice.a uz sa aj zacinam tesit na stimulku.budem tu obklucena samymi tehulkami a hadam sa daco nalepi.
inak vcera som bola u pszchologicky a prislo mi to cele divne a zbytocne.pytala sa ma co ma trapi co chcem vyriesit tak som jej povedala co je moj najvecsi problem a potom sme mali chvilku ticha a ked som odmietla relaxaciu tak ze nech teda nieco hovorim, ze o com chcem hovorit.. 😖 ..teda ak to ma byt takto tak tam nemusim ani chodit.to vy mi date lepsi servis. 😀

rienok
15. mar 2011

@callex ... stresujuce? no tak ja som potom ina, mne injekcie vobec nevadili tak dufam ze to tak ostane 😅
po 2 nevydarenom pokuse a zaroven smrti otca a strasnej kopy dalsich problemov som isla k psychologicke - 1x bolo super vyrevala som sa tam ako male decko, 2x som vedela pomenovat svoje pocity a problemy a 3x som jej povedala ze uz mam jasno ze dakujem 😀

martini
15. mar 2011

@rienok no vitaj, už sme ťa postrádali ;)
Ja tiež som pichala ráno, sestrička to tak podala, že ma iná verzia ani nenapadla. Zrazu je zo mňa poctivo submisívny typ xixi. No takže ty pekne zajtra tiež hop na stimulkací vlak...budeme musieť tabuľku zaktualizovať.

rienok
15. mar 2011

@martini no niekde ju vyhrabem a vecer podoplnam ... teda skusim ak spravne pochopim 😝
no a nemala by si si zmenit status nahodou?

martini
15. mar 2011

@rienok jasné, zmením zajtra po ultrazvuku. Sa na to teším 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre