Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

zuzla80
10. jún 2009

Ahoj Lahelik, dnes som netestovala, asi až zajtra. A gratulujem k začatiu stimulky, nech to tentokrát už výjde - držím ti palce.
Bei veru ty o 11tej v noci pečieš štrúdlu - no tak ty si iný pracant - ja som sa včera takýto čas obracala už na druhú stranu🙂 a prajem tiež úspešnú stimulku 😉
Avuška vďaka za dávku vírusikov - veru to čakanie na //, potom či to je na správnom mieste, potom či srdiečko a takto to bude pokračovať ďalej - asi stále sa budeme len strachovať, či bude všetko v poriadku. Neboj istotne už bude. Inak mne tiež do dnešného dňa neprišiel email o zmrzlinkách.

Juli, Miri a vy sa ako cítite - čakateľky naše 🙂 .

bea77
10. jún 2009

Ahojte babule.
Lahel, mne robí stimulku tiež Machač, takže aj ja beriem clostilbegyt. Teda od zajtra budem brať. Len si ho musím ísť dať predpísať. Budem brať 2x2. Mrcha mi začala včera, takže zajtra som 3.dc

lahhel
autor
10. jún 2009

Bei, takze medzi nami bude rozdiel jeden den, tak super, tesim sa, ze nie som na stimulku sama...ja beriem 3x1...Ja som sa uz aj stihla objednat k machacovi na pondelok na UTZ, som rada, ze idem prave k nemu, minulu stimulku som s nim ani nebola...AJ ty sa chystas na UTZ do Brna, alebo pojdes k svojmu dokimu doma?

bea77
10. jún 2009

Lahel, ja pôjdem na utz v Košiciach. Je to predsa len dosť ďaleko a mám toho veľa v práci. Na utz chodím do nemocnice k primárovi, tak mu celkom dôverujem.

lahhel
autor
10. jún 2009

Tak to je ine, ja mojmu doktorovi moc nedoverujem a z tych Kosic je to fakt ovela dalej...

julietka
10. jún 2009

ahojte babulky 🙂

lahhel, bei som rada ze konecne mozete aj vy zacat so stimulkou a naskakovat na vlacik 😉 uz len aby sa pekne foliky tvorili
lahhel ty mas teraz tusim zvysene to davkovanie clostilu, predtym si mala tusim 2x1 vsak?

zuzlik, citim sa uplne normalne. tak neviem ci je to dobre alebo zle. Mna teraz po prvykrat od transferu zacalo uz po 24 hodinach pichat v podbrusku tak ako to mirindik opisala akokeby nozom a odvtedy nic...ibaze mavam vzdy par dni po ET taky akokeby "vodnaty" vytok, ale to ako ked sa pocurate tak vzdy nosim slipku..tak to tiez neviem ci je dobre alebo zle, lebo vtedy sa mi vzdy uchytilo embrijko, ale potom to vzdalo 😔

prijala by som teraz tu 14dnovu narkozu, alebo motykou po hlave nech sa nesustredim na to 😠

zuzla80
10. jún 2009

Juli aj ja by som priajal tú narkózu - veď mne sa už také halúze snívajú, že pomoooc 😀 - už nech je po tomto stresujúcom období, ale so šťastným koncom. To pichanie by malo byť dobrým znamením - pamätám si, že keď som po 3ťom IVFku ostala tehuľka, tak mňa okolo 10dňa celý deň pichalo na pravej strane - presne taká ostrá bodavá bolesť. A výtok zvyknú mať tehuľky zvýšený, i keď ja slipku nosím tak či tak, lebo ten utroš vyteká o dušu, ale ty utroš nemáš, však - tak verme Juli, že je to na tej najsprávnejšej ceste 😉

lahhel
autor
10. jún 2009

Julietka, to pichanie je urcite len a len dobre znamenie, to sa mimiskovia pekne uhniezduju, tak ziadne strachy ani stresy..urcite sa vam to aj so zuzlinkou podari...
Juli, a mam presne take iste davkovanie ako predtym...tak uvidim..

julietka
10. jún 2009

vsetko co som napisala mi system eroroval 😠

zuzlik ako sa dnes citis mojka, dnes mas uz 10 den, ako to leti, ale ten pocit mam len pri druhych mne sa to nekonecne vlecie 🙂

lahhelik ja neviem preco som si myslela ze mas to iste davkovanie, ale dolezite je aby boli foliky a v nich zdrave vajka 😵

zuzla80
10. jún 2009

Veru Juli - dnes je 10deň a tak si niekedy spomenie na transfer - ako sme odchdzali a na tie pozitívne slová od Koudyho - no uvidíme ako to celé dopadne. A ako sa cítim - mám zmiešané pocity, taká neistota vo mne, či tá čiarka zosilnie alebo nie - mám obavy zo zajtrajšieho testovania 😔

bobjan
10. jún 2009

Ahojky🙂

Zuzla, moooooc držím palce 😉 Nech čiarka silnie.

Všetky vás zdravím, ja nemám nič nové.... na vás myslím a všetkým vám držím palce. Mooooc 😉

bea77
10. jún 2009

mne dnes nejak blbne internet. všetko mu trvá nejak dlho. teraz podávala elektronicky ročné zúčtovanie do poisťovne a trvalo to hrozne dlho.
zuzi, neboj, bude silnieť 🙂 . Choď sa rozptýliť do botanickej záhrady. Sú tam krásne motýle.
už som sa objednala na zajtra k lekárovi, aby mi predpísal clostilbegyt. môj obvodný tam nie je, tak určite bude mať ten čo ho zastupuje kopec rečí. už aj minule niečo brblal, že prečo on má predpisovať. ale keď mu poviem, nech mi predpíše tak, že si to zaplatím, tak by nemal mať s tým problém. prinajhoršom skočím za tým primárom čo mi robieva utz.

mirinda10
10. jún 2009

babulky moje no ako sa mam neviem normalne, obcas ma nieco pichne ale ja uz neviem nejak tomu nedavam nejaku vahu inak ja o 13,45 budem presne tzyden co mi vkladali bobacikov presne v stredu prosim pekne no este nejak vydrzim ja cakam iba do pondelka som objedna na krv na rano a cytologiu tak budem vediet ortiel skor co a ako

mne by pomohlo keby som videla do mojho vnutra ci sa babulky delili alebo to zabalili na 3-4 den a nema sa ani co zahniezdit ☹ ved uvidime je to stres, muzik je ku mne moc dobrucky hladka mi brusko no moc tuzime potom vonavom uzlicku

mirinda10
10. jún 2009

lahhel gratulujem k zacastej stimulke a zajtra sa k tebe prida aj bea

no bea nezdas sa co tak dlho po nociach robis spomal tempo kocka takto ponocovat kopro do ladnicky no ja so pri tebe obycajny flakac hroza

zuli zajtra budu uz take fajne tie dalnice uz sa moc tesim a potom posli fotoa aby som videla ako to ma sprave vyzerat no ja sa bojim ale asi cez vikend budem testovat nech v pondelok viem na com som no nie ☹ zacina stres hm niekedy ho mam rada ale teraz nemusim

bea77
10. jún 2009

miri, to ja som takto blbo aktívna vždy, keď príde mrcha. Takže to zas nie je tak často 🙂 . A ešte mám výhodu, že ráno nemusím skoro vstávať, takže takúto nočnú aktivitu si ráno dospím.

mirinda10
10. jún 2009

no ak si nocne vtaca tak to beriem ja vstavam 6,10 tak uz ako zuzli pise o pol noci som na jeden bok vyspata a mozete aj postel so mnoi odniest ved neviem ci sa aj na plac zobudim ale asi ano 😉 vobec nemam problem zo spankom ked si lahnem napocitate do 3 a som v nebicku aj mangel sa smeje - ak nieco vecer chce 😎 tak musi byt v posteli skor ako ja, ak pride neskor ma smolu 😀 😀

julietka
10. jún 2009

mirindi 😀 aj u nas to tak je, muzik ani do troch nestihne napocitat ja zaspim kedykolvek ak sa dam do vodorovnej polohy 😅

mirindi a preco tak skoro ides na krv?chces vediet cim skor ako si na tom vsak 😵
ja tentokrat nejdem na krv som sa rozhodla. Aj v sprave je napisane ze mame spravit iba test z ranneho moca a informovat ich o vysledku. Len v pripade ze bude test pozitivny tak sa o nejaky tyzden neskor objednam na krv. Uz sa nemienim stresovat s krvou ako doteraz a mamatest je naozaj spolahlivy, ved mi ukazal aj dve palicky a potom ked to mimi vzdalo tak mi neukazal uz nic, takze tak..

mirinda10
10. jún 2009

no juli ja idem na krv nakolko ked som bola u noveho dokiho si predpisat lieky tak zistil, ze mi bola posledna cytologia robena pred rokom tak ju chce spravit a hned mi zoberie krv od chcel uz skor povedla, ze sa ,oze od 10 dna po oplodneni, ze tam uz musi nejake HCG byt ale niekde robia krv na 10 den od ET tak neviem

ale ja budem tiez testovat doma kupila som si mamtest tak uvidim inak doki to uvidi ked mi bude brat ster z krcku tak uvidim ci som tehu alebo nie aj bez testu

julietka
10. jún 2009

zuzlik verim ti, naposledy som to tiez takto prezivala ale vobec som nepocitala s takym niecim zeby ciarka nezosilnela, o to vacsie prekvapenie a sok bol ked ta ciarka nielen ze nezosilnela ale zmizla! som mala cely den v ri..i
zuzlinka ale toto tvoj pripad nie je, pretoze ty si mala uz na 9 den peknu viditelnu ciarocku, takze nie je co riesit 😵 ta moja bola slabucka este na 11 den 😒
zuzlinka si proste tehulkaaaaaaa 😵 😵 😵 😵 a tesime sa na tvoj zajtrajsi testik

tinka12
10. jún 2009

Aaahojte, dlho som tu nebola...co mate nove? idem vás počitať, nech mam prehlad... 😉

tinka12
10. jún 2009

zuzi, miri, vy cakate uz na vysledok??? to som toho zameskala... lahel kedy ides znovu stimulovat? aj nove reprofitácky zdravíííím 🙂

zuzla80
10. jún 2009

Miri ty máš rada stresy - hmmm ja som myslela, že tie nemá rád nikto, ani v iných situáciach - no veď každý sme nejaký 😀 😀
Juli mojko ale ta čiarka nebola až taká pekne viditeľná - síce si nemusela testík natáčať, aby si ju videla, ale zase až taká viditeľná nebola, keby som ju odfotila, tak neviem, či by ste niečo videli - preto som strašne napochybách, čo zajtra test ukáže.

Tinka no vitaaaj - dlho si tu nebola - aj Juli čaká na výsledok 😉 A ty ako, kedy začínaš?

mirinda10
10. jún 2009

ahoj tinka no ja idem na krv az v pondelok ale budem cez vikend stressikovat a urobim si test

avaka - tehu 🙂 🙂 🙂
zuzli - // na teste zajtra kontrola, cakame na foto 🙂 🙂 🙂
ja - test cez vikend 😎
juli - cakatelka na test moyno vikend, buduci tyzden
lahhel a bea odstartovali stimulku

lenka nam robi odborny dohlad 🙂

ako sa inak mas, co mate nove ?

tinka12
10. jún 2009

jaaaj kocky moje...30 stran nemam sancu prečííítať .... 😖 😀 😀 😀

Ahoj zuzik, no ja momentálne cakam na mrchu a rozmyslam ci stihnem v tomto cykle ist stimulovat, alebo to zasa odlozim... mam naplanovane este dve sluzobky do zahranicia, tak neviem.. Ale akurat vcera sme sa s manzelom bavili o tom, ze mozno by som isla...teoreticky: okolo 15. juna mrcha...potom cca 14 dni stimulka - to je okolo 29.6. OPU a na zaciatku jula ET... najbližsia sluzobka je 25.7. takze stihnut to stihnem, ale bojim sa, ze sa zasa nieco dokasle a ja si budem vyčitat, ze som este nepockala a ze som si to tou cestou pokazila. no na druhej strane, v tom case sluzobky uz budem vediet vysledok, takze ked bude krv negativna, nic nestratím, no ked pozitivna... 😒 no radte 😅 ale asi do toho idem... ved cestuju aj iné tehulky v prvom mesiaci, nie? jaaaaaj - dilema 😕

tinka12
10. jún 2009

miri -si pokladik, dakujem 😵

zuzla80
10. jún 2009

Tinka no sme radi, že si na nás nezabudla. Už si sa vrátila zo služobky?
- a čo sa týka toho, či ísť na soft alebo nie - pôjdeš na služobku autom, či lietadlom? Kebyže autom, tak neváham ani na sekundu a pustila by som sa do stimulky - ako tehuľka autom cestovať môžeš, len je otázne ako sa budeš cítiť (vieš grci-grci 😀 a tak). A kebyže cestuješ lietadlom, asi by to stálo za zváženie - neviem ako tehuľky a lietanie v prvých mesiacoch.
Tinka, to uvažujem v rovine, že soft sa podarí a budeš tehuľkou - o čom nepochybujeme 😉

mirinda10
10. jún 2009

tinka tak ak budes tehu tak si myslim ak to nebude dlhy let tak je to ok a ked nie tak povies v praci, ze si chora a si doma. Praca nie je vsetko ja som na to prisla az v 40tke 😀 je to neskoro ale je to tak, ked mi povedia ostan doma, tak zostanem aj ked by sa mala firma zrutit uz mi je to jedno dufam, ze moj sef necita konika ( este, ze nevie po slovensky 😎 )

tinka, takze nevahaj a sup do stimulky 🙂

lahhel
autor
10. jún 2009

Tinka ahojky..dlho sme o tebe nepoculi 🙂 Do tej stimulky chod, kazdy mesiac je pre nas vzacny a v pohode to stihas 😉

Zuzlik, tesime sa na tvoj zajtrajsi pozitivny testik 🙂

avaka
10. jún 2009

Ahojte 🙂 Ja nemam nic nove,tak Vas zatial aspon trosku nakazim.. 😵 Ale virusy musim davkovat castejsie a v mensich mnozstvach,lebo vcera mi ta velka davka naraz nesla ani odoslat.. 😀

Juli,ten vodnaty vytok je asi dobre 😉 Ja sa kazde rano zobudim a mam ho dost.. 😅

Kocky ste to super rozbehli,o chvilku sa to tu bude // len tak hemzit.. 😵

Zuzlik,zabudla som minule,ze sa mi asi 3 dni dozadu s Tebou snivalo 🙂 Vraj si potrebovala t.test,tak si napisala na konika(nieco ako mam nemam lieky) Ja som to nasla,tak som Ti hned pisala,ze som mala dvojbalenia mamatestov a jeden mi zostal,tak si mi poslala telefon.Ked som Ti zavolala,tak si rozpravala cesky aj si zila v Cechach...tak som sa tomu cudovala...viem urcite,ze si to bola urcite Ty,ale co sme sa dohodli,to si uz nepamatam... 😀

Kocky tesim sa na vsetky // 🙂

tinka12
10. jún 2009

tak babuliatka moje, napisala som mailik do reprofitu, ci mozeme zacat so stimulkou...s manzelom sme to prebrali a kedze let netrva dlho, pojdeme do toho 🙂 tak sa idem vami vsetkými tehulkami a stimulkami inspirovať...
krásne sny vsetkým 😉 som znicená 😀 idem uz do hajan ..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre