Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

kajka39
16. mar 2011

@martini-a my sme v sobotu isli vybrat velkonocnu dovolenku, peniaze na celu dovcu sme aj zmenili aj termin vybrali, aspon sme to nezaplatili 😉
a preco skoda, ze ste boli na dovolenke??nerozumiem......

martini
16. mar 2011

@kajka39 🙂 lebo január asi nebol magický a to sme sa tak snažili 😀 😝 ...ale keby sme boli cez stred cyklu vo februári na dovolenke, kde sa aj tak nič iné robiť nedá, len šnorchlovať, ležať a plodiť...tak by to vyšlo 🙂

martini
16. mar 2011

@kajka39 No ešteže ste to nezaplatili, lebo na jarnú dovolenku ideme až 2013 najbližšie 🙂))))

ninockaskv
16. mar 2011

@tinna13 😵 😵 😵 😵 uzasna sprava

@kajka39 neboj,kludne nemusia byt ziadne priznaky.. 😉

kajka39
16. mar 2011

babule idem trocha do postele, tak sa s vami nateraz lucim 😔
@ninockaskv - na priznaky este troska pockame 😉 asi chcem to urychlit, aby som sa uistila, ze je vsetko ok, ale vsetko ma svoj cas a miesto 😀 😀 😀

ninockaskv
16. mar 2011

@kajka39 ja som bola prvykrat uplne bezpriznakova tehotka.. dokonca mna vzdy pred menzesom boleli prsia a ked som bola tehu, tak ma vobec neboleli.. takze nemusia byt ziadne "typicke" priznaky a mozes byt tehu ako vysita 😉 co verim, ze si 😵

callex
16. mar 2011

@tinna13 supiiiiiiiiiiiiiiiiiiiikkk..gratulujem.
teda tusim ste ma dnes naladili a vecer sa prekonam a zvediem manzela a mozno aj marec bude magicky.podla internetovych tabuliek mi vysli plodne dni od 12ho do 20ho. a kedze spermijky nejaky cas preziju tak som si to rozvrhla na kazdy treti den. 😝

callex
16. mar 2011

babulky nie ste niektora zo senca nahodou?

martini
16. mar 2011

@callex dobrý plán.... 🙂 mne raz jedna kámoška povedala, že bola u gynekologa a šťažovala sa, že nemôže otehotnieť a on sa jej spýtal, že či sa snažia.... Pozerala na neho divne, že jasné, že sa snažia, šak viem ako sa to robí...a on že nech opíše čo podľa nej znamená snaženie. Kámoška vysvetlila svoju predstavu, že počas plodných dní tak približne 4 dni (aby sa presne trafili do správnej doby) majú sex každý deň.... o pán doktor, že to nie je snaženie, že snaženie je 3 až 4x denne! a do dvoch mesiacov bola tehu 🙂 ja som tiež na to nahovorila jeden mesiac mm, ale akurát sme boli zničený, grogy a unavený a nič z toho 🙂 ale mala som možno viac mesiacov takto fungovať 🙂)))

maticap.
16. mar 2011

@martini čavec, do roboty chodim... sice najradsej by som bola s vylozenymi nohami, ale to si nechavam az na neskor 😉 . Kavu som nevylucila - jednak mi chuti a jednak mavam skor nizsi tlak, tak to beriem tak, ze kym mi nerobi problemy, tak si ju davam. No a co sa tyka ostatnych nealko - je to pre mna velky problem, lebo ja vypijem denne minimalne 2-2,5 litra tekutin a to povacsine caju. A teraz az s hrozou zistujem, ake caje by som nemala.... a kvoli zapalenemu hrdlu nemozem teraz pist studene.

tinna13
16. mar 2011

@callex
@ninockaskv -dakujem pekne 🙂 velmi sa tesim, ze je vsetko v poriadku
callex tak podaj by vam to dnes vyslo 🙂

@martini co dnesne sono? bola si alebo este len ides?
ja pijem 1-2x do dna tehotensky cas, inac iba cistu vodu alebo mineralku s magneziom. kavickarka nie som a ak tak si dam obcas bezkofeinovu. jedna kava denne je v pohode ak vam chuti

lumcag
16. mar 2011

@kajka39
Děláš dobře. Jen odpočívej. A jak jsem napsala ke komentáři tvých testů.......nepanikař.
Vše je na dobré cestě.
Jen si užívej odpočinku a hlaď bříško.
A mimochodem Kajko zapisuj si prostě další cykly MS, kdy by si je měla dostat, protože v té době tě bude bolet podbřišek jak při MS a budeš se cítit vlhká, tak ať nezmatkuješ. Ona jen roste a napíná se děloha 😉

lumcag
16. mar 2011

@kajka39
Proto je lepší mít ty další termíny Ms radši napsané, aby si věděla čím to je.

kajka39
16. mar 2011

@lumcag - pred chvilkou som volala do Prahy s Babickovou, presne to mi vravela co ty. Ja som si myslela, ze mi znizi cviky a ona,, ze az do 14tt ostat na 20x opakovani. Len obdobi ,,akoze,, menzes mam znizit pocet opakovani cvikov na 5x a ziadny sex v tom obdobi! Inac Babickova nepracuje mala uraz nohy. Ale kontrola zatial plati na 11.4. dufam ze budeme mat konecne stastie sa stretnut.. dik

martini
16. mar 2011

@lumcag díky za tú info o tom termíne MS. síce to bola správa pre Kajku, ale aj mňa niečo naučila 🙂

martini
16. mar 2011

@tinna13 Ešte som nebola, môj gynekológ pracuje poobede, tak ešte len idem. Ty si mala vyšie HCG ako ja a aj mimi je väčšie, ale napriek tomu verím, že aj nám by mohlo byť počuť už srdiečko. to by som bola takáááá happy. A ďalšiu kontrolu máš teraz kedy?

lumcag
16. mar 2011

@martini
No tak to jsem ráda. Není zač
😉

kajka39
16. mar 2011

@martini - vraj aj bolesti v case predpokladanej mm su dost caste a intenzivne, takze netreba sa zlaknut, a v tom case 5-7dni dodrziavat velky klud
volala som svojej obv.lekarke ci mi moze vziat zajtra HCG, ochota ziadna , vraj nesmie a nemoze, len gynekolog 😠 Vazne uvazujem vziat od nej kartu, naposledy mi odmietla predpisat lieky na stitnu zlazu vraj musim do Lubochne, som z nej paf ☹

tinna13
16. mar 2011

@martini verim to mu, ze aj u vas uz bude srdiecko, tiez som sa toho obávala asi je to normalne, teraz sa uz budeme o to mrna bat stale. ja som ratala aj s moznostou, ze by srdiecko este nemuselo byt /pred 4 dnami u mojho gyn. nebolo vidno ani plod/ . je to individualne.
ale naozaj nemas dovod sa bat, hcg ti pekne rastlo. ked budes naspat tak sa pridi hned pochvalit.
budem na teba mysliet

martini
16. mar 2011

@kajka39 čo by nemohla, ja som práve keď som mala ísť na prvé HCG na 14 deň od ET šla ku gynekologovi a ako naschvál mal dovolenku. a ja poctivka, že v RF povedali na 14 deň, tak to musím dodržať, som naklusala k obvodnému. Sestrička sa ma spýtala, že síce nevie čo je to, ale kľudne mi krv zoberie. Sa ma pýtala, že do akej skúmavky, že či obyčajnej a potom sa ešte raz pri vypísovaní lístka pýtala, že čo je to za test a ja že beta HCG a ona, že nech si to sama na lístok napíšem....tak som si vlastne ešte aj ten sprievodný list do laboratória vypísala sama a nebol to žiadny taký špeci formulár, ale taký čo sa na to lieky predpisujú a napísala, že žiada o test a ja som dopísala beta HCG a som si to aj sama do laboratória odniesla, lebo ani nevedela, že ktorý labák to robí. Čiže je to o ochote... A ešte som jej povedala, že ak by bol problém s poisťovňou, tak im to zaplatím a ona povedala, že to že mi zoberie krv prežijú ked nebudú mať zaplatené, veď som ich pacientka, tak to pre mňa urobia a to či test bude uhradený je už problém labáku...

martini
16. mar 2011

@tinna13 ďakujem. pravdaže oznámim stav 🙂

tinna13
16. mar 2011

@martini dalsie sono by som mala mat v 10 TT uz u svojho gun., zatial este nemam termin , musim sa objednat

lulu10
16. mar 2011

jéééé dievčata tu sa ako rozbehlo, vidim ze som sa pridala do spravnej skupiny 😵 vsetkym tehulkam strasne moc gratulujem a dufam ze sa coskoro aj ja dostanem na rad a ujdu sa mi min. 2 miminka 😀

callex
16. mar 2011

@martini tak stym sexikom 3az 4x za den to s ami teda nepozdava..ved v prvej palbe sa vystrielaju vsetci generali a marsali a kapitani a na ten 3x ostanu uz len taki chromkaci nemohucni.ved nie nadarmo nam kazu pred spg tri dni abstinovat.
@maticap. a ake caje sa nesmu pocas tehu?alchemilka je mi jasna..a ine?ale na to hrdlo myslim ze mozes zazvorovy ved ten sa odporuca aj pri tehu nevolnostiach.
@kajka39 blbost s tou krvou ze nemoze.moze len sa nechce. ak mas moznost zmen lekara.mne obvodacka predpisala aj lieky na stitnu ale musela mat papier od endokrinologa ze ich mam uzivat.

martini
16. mar 2011

@callex veď som si tiež hovorila, ale za skúšku nič nedáš... som si tak hovorila a po plodných dňoch sme boli happy, že to už skončilo xixi

lulu10
16. mar 2011

@callex generali, marsali a kapitani a chromkaci nemohuci 😀 😀 😀 este stale sa smejem 😀

maticap.
16. mar 2011

@callex ahoj callex, to prirovnanie s generalmi, kapitanmi atd. je naaadherneee! 😀
Co sa tyka cajov, uz si ich vela nepamatam, ale napr. nemala by sa pit materina duska, ibistek (je v kazdom ovocnom caji.. takze potom uz neviem, co by som pila), orechovy caj (vyborne protizapalove vlastnosti, ale posobi stahujuco - rovnako ako materina duska) a na zazvor som nasla protichodne nazory... na rannu nevolnost je vraj vyborny, na druhej strane ho pre tehotne neodporucaju pit... tak si vyber 😠 . 😉

gerdusha
16. mar 2011

k tomu predpisovaniu liekov obvodnou lekarkou: obvodna lekarka moze lieky od odborneho lekara predpisat len do 6 mesiacov od poslednej navstevy odborneho lekara, co musite dolozit nalezom a info, ze take a take lieky mate uzivat

martini
16. mar 2011

no caute, tak som po ultrazvuku. nebola som až taká úspešná ako tina13. videli sme gestačný vak, ktoré ma tak 18alebo 19 mm. Povedal, že je to len o dva dni menej ako by malo byť. žltkový vak bol prítomný tiež, ale do papierov mi napísal,m že zatiaľ neistá prognóza...neviem prečo to napísal, tváril sa, že všetko je super. že tvar je dobry, že to nevyzera na vajce, ktoré je tzv. potratové... ale srdiečko sme ešte nepočuli, povedal, že to až keď bude gestačný vak okolo 25 mm, teda niekedy budúci týždeň. Ale on ma taký slabý ultrazvuk, sám povedal, že vyžaruje 100 slabšie žiarenie ako 3D alebo doppler, že sa nemusím báť, že niečo častými ultrazvukmi poškodíme.

rienok
16. mar 2011

@martini neboj to bude dobre 😉 je to somár lebo 1.) má na nič ultrazvuk 2.) nemá čo vypisovať sprostosti
hlavne kľud nestresuj, hladkaj bruško a povzbudzuj fazuľku

@callex ano, tiež mám rovnaký názor ... super popis 😀 ale aj my ked sme este takto skusali tak odporucal doky aspon 2x denne 😝 už by som to nechcela absolvovat

@kajka39 obvodacku vymen hned, ja tiez uz dlho hladam kvalitnu vseobecnu doktorku, nie taku co potrebuje mat kapitovanych pacientov a inak na nich prdi. ja som aj vymenila aj stale nie som spokojna 😠

@gabinkaa to vieš že odpísal, aj so smajlíkmi 😀 asi majú naozaj dosť z tých našich otázok a pochybností... no ale na druhú stranu zase veď to dobre platíme 😀 . Aj ja pojdem na kontrolu do RF, tiež mi napísal že je to lepšie

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre