Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lumcag
16. mar 2011

@kajka39
Nevím jak je to u vás, ale já jsem se nikde neptala jestli mi vezmou znova krev pro kontrolu Prostě jsem šla do jedné s tamních nemocnic kde chodím na odběr krve kvůli štítné žláze a tam za 250kč dělají i odběr krve na hcg. je to tam na nástěnce. A nebo si zajdi na porodnické oddělení. Tam to u nás dělají za Kč také

lumcag
16. mar 2011

děvčata,
Jinak vám všem držím palečky a přeji jen samé pozitivní zprávy.
Já jsem na tom stejně jako Kajka.
Když jsem otěhotněla, vyřizovala jsem Lyžařskou dovolenou do Italských Alp, mj.nachrchlaná jak zákon káže .
Zaplacenou jsme ji také ještě neměli 🙂
No a týden před Ms jsem si udělala test a zázračné // sice slabé, ale byly tam 🙂

tinna13
16. mar 2011

@martini ahoj, viem presne ako sa teraz citis a ze mas trosku obavy. To iste sa stalo minuly tyzden aj mne ked som bola u svojho gyn. vlastne to ani nebol moj lebo ten je chory a iba ho zastupoval taky mlady.
Povedal mi ze: No gestacny vacok tu je , ale plod nevidim nie to este srdiecko a na konci to zaklincoval a dufajme, ze to druhe nebude niekde inde. tiez ma dobre vyplasil a vidis za dalsich 5 dni uz bolo aj srdiecko a babo dokonca vacsie. proste mali nahovno ultrazvuky. uvidis za par dni uz bude vsetko inak.

martini
16. mar 2011

@rienok @tinna13 ďakujem baby. Moja kamoška, čo si otehnieva jak na požiadanie mi povedala,že stresy pri IVF su nič, že začnú až tehotenstvom. Myslela som, že ju zaškrtím. Najhoršie je, že keď naše vysnívané tehotenstvo začne, tak síce možno veľké stresy s tým súvisiace začnú, ale blbé je že mi už po IVF máme nervy na dranc. Tak to máme teda ťažšie.

rienok
16. mar 2011

@martini súhlasím, ale zase na ich obranu, oni ani len netušia čím si my musíme prejsť ... no ktovie čo zase na nich, chúďatká, v živote čaká
A teraz Ti dám fasa radu: nemysli na to! prosím, prosím nezabi ma 😅

martini
16. mar 2011

@rienok si ma teda poriadne rozosmiala. Neboj nezabijem, šak za to je 15 až 20 rokov ;) a už som dobrá, už nemyslím, len som sa trošinku chcela posťažovať. Ale ináč som happy, že je to pekne v maternici.

gabinkaa
16. mar 2011

@rienok no aspoň sa aj on trocha pobaví a hlavne odľahší ťaživú situáciu, lebo IVF vôbec nie je prechádzka ružovou záhradou a stále uvažujem že čo všetko vydržíme, teda máme sily až až, dnes som to preberala s jedným liečiteľom z Ba, bola som na sedení, dúfam, že aj toto pomôže,
vidíš, mne to povedal, že lepšie ku nim, tak tam radšej pôjdem aj keď je to ďalej a tá cesta, hotová katastrofa, zasa budem blúdiť ako dnes, nemám navig, tuším musím kúpiť, lebo pri blúdení si pripadám ako idiot 😀

rienok
16. mar 2011

@martini 😀 no možno by si niekomu spravila službu, ale zdieľam Tvoj názor .. nestojím Ti za to 😉
a samozrejme je to v poriadku ...na to sme tu aby sme sa mali komu postažovať a zdôveriť so svojimi obavami 🙂
@gabinkaa ano, ano navigácia ja mám dezorientačný zmysel a zablúdim ešte aj s navigáciou.... občas trepe sprostosti ak niečo medzitým zmenia ....ale do RF ma odnavigovala na šupa 🙂
@lumcag ja som šťastná, že mám skvelého gynekológa, ktorý je mimoriadne starostlivý a ústretový takže tento problém určite nebudem musieť riešiť 🙂

gabinkaa
16. mar 2011

@rienok to si ma potešila, že nie som sama s takýmto problémom, no ale do RF budem musieť trafiť aj bez nej, dúfam, že natrafím na ľudí, ktorí ma ponavigujú 😀

martini
16. mar 2011

@gabinkaa trafíš...daj si pre istotu časovú rezervu a je to. My pri ceste z KE sme vždy prišli skôr a väčšinou nás v RF aj skôr na vyšetrenie zobrali.

martini
16. mar 2011

@rienok páči sa mi tvoj humor... Sa tu chichocem.

gabinkaa
16. mar 2011

@martini to je jasné, že bude časová rezerva, mám byť tuším na 10.45 hod, ale pôjdem ráno, mám to nejakách 90 km, tak z KE ste to mali dobrú štreku, chodili ste autom?

rienok
16. mar 2011

@martini to ma teší 🙂 aj ja sa tu občas chichocem...a manžel si myslí že to hormóny mi tlačia na mozog 😀 ozaj niekedy si zajdi do temy pipiny z gynfivu ... @callex vtedy zabávala všetkých popisovaním každého dňa pichania .... a to som sa smiala až mi slzy tiekli 😀 len to bolo tuším pri mojom prvom IVF v roku 2009 v júni

@gabinkaa a zajtra máš kontrolu? ja ju mám budúci utorok, na základe Tvojej rady pôjdem teda do RF 😉

martini
16. mar 2011

@gabinkaa autom a tiež som chodila aj na ultrazvuky, lebo predsa tam pri folikulometrii závisí aj na milometroch a tak vedia ako ďalej pokračovať v dávkovaní liekov. Určite teda podľa mňa robíš dobre, že tam ideš.

gabinkaa
16. mar 2011

@rienok nie zajtra ale v piatok, tento týždeň mám taký rozbehaný, dnes Ba, zajtra TT a piatok Brno, hrozné a to ešte z Brna
letím na pracovné rokovanie.......

gabinkaa
16. mar 2011

@martini však práve preto tam idem,len rozmýšľam či aj v Rf berú krv, lebo keď som chodila do GF Ba tak tam ráno brali krv a potom ultrazvuk a po obede dávali inštrukcie čo a ako dalej, tak neviem ako to prebieha v RF

martini
16. mar 2011

@rienok callex má fakt trefné a vtipné komentáre a pomenovania... Dnes som sa tiež bavila na tom triedení spermií podĺa hodností. (@callex ťa tu ohovárame, ale máš smolu, že tu nie si... nemáš kukať modré z neba či šeherezádu...xixi)

rienok
16. mar 2011

@martini ano aj mňa to pobavilo 😀
@gabinkaa odkiaľ si?
@callex už poď sem k nám, trošičku to oživiť 😀

gabinkaa
16. mar 2011

@rienok ja zo Senice

rienok
16. mar 2011

@gabinkaa jaj, som si chvilku myslela ze by sme aj na kafco zbehnut 😅

martini
16. mar 2011

@gabinkaa mne krv nebrali. Ak je všetko na ultrazvuku ok, tak to už neriešia. Ja som si dala robiť krvné testy u gynekológa len keď počas stimulky sa mi začal OHSS.

Ináč baby ja som už poriadne šiši, niekedy som neverila ničomu, o čom nebola aspoň tisícstranová vedecká štúdia a teraz kukám jonášov kalendár, lunárny kalendár, nemusím tmavé spodné prádlo... A dnes som si v Calivite kúpila 2ks communiguard, také nálepky čo nalepím na PC a bude ma to ochraňovať pred elektrosmogom. Tak a teraz už mám všetko, ha. ;)

rienok
16. mar 2011

@martini super len tak ďalej, keď sa ešte trošku posnažíš možno ma aj dobehneš 😀 no čo už narobíme ... každá slamka dobrá 😉

martini
16. mar 2011

@rienok sa snažííím...

rienok
16. mar 2011

@martini sledujem, mala by som pridať 😀 ale si šikovniček 😉
@gabinkaa a čo berieš počas stimulky? ja mam clostilbegyt, bravelle a možno orgalutran + po OPU prednison a anopyrin

gabinkaa
16. mar 2011

@rienok a Ty si odkiaľ?

gabinkaa
16. mar 2011

@martini a ako si vedela že Ti začal OHSS? inak teda dobre si sa vybavila, myslíš na všetko, dúfam, že aj ja to o chvíľu budem riešiť 😀

gabinkaa
16. mar 2011

@rienok ja mám clostilbegyt a merional a ďalej neviem, doktor nič nehovoril, neviem či sa ho mám spýtať alebo ako to ďalej funguje, po OPU Ti tie lieky dal doktor v RF?

rienok
16. mar 2011

@gabinkaa ja som BA 😉 aj keď prisťahovaná pred veeeeeeľa rokmi
ano to sme sa dohodli, lebo mam za sebou 4 nepodarene IVFka...no ešte mi ich nedal, ale mam ich v jeho sprave napisane. Aj keď už mám všetky vyšetrenia a všetko v poriadku

martini
16. mar 2011

@gabinkaa OhSs sa nedá prehliadnuť-bolesti v podbrušku, pri cikaní mi od bolesti tiekli slzy, v páse o 20 cm viac a vyzerala som ako v 5. mesiaci. Počas stimulky je dôležitý pitný režim, aspoň 2 litre denne, ako prevencia pred OHSS. Ale sk si tento problém nemala pri IVFkach na SVK, tak pri softe určite nebudeš mať. Ja reagujem na hormóny príliš divoko, pri prvom softe som pri ultrazvuku mala 3 folikov. Štelcl povedal, že sa to nedá ani spočítať. Dlhý protokol by ma asi zabil.tak posielam niečo z mojej schopnosti tvoriť vajka, nech ti ich v piatok narátajú aspoň 7.

rienok
16. mar 2011

@martini posli aj mne, ja mam vždy malo vajok 😕

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre