Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

kajka39
17. mar 2011

🙂 pekne rano prajem 🙂 kde ste, dnes tu este nikto nebol?

maticap.
17. mar 2011

@kajka39 ahoooj, keby nieco, ja som tuuuuu! 😉

lumcag
17. mar 2011

@kajka39
Ahoj Kajko, Tak jak se cítíš? Chtěla jsem se tě zeptat. Když si mluvila s Babičkovou.......Ona je na PN?

martini
17. mar 2011

Dobré ráno... dnes ráno je nás tu máálo, no buď pilne pracujete alebo ste zaspali, keďže mrcholí či prší 😉

callex
17. mar 2011

ahojte...vidim ze vam tu bolo vcera vecer veselo.dobre sa to cita.ha,..ziadne modre z neba ani seherezada ale p..cko natocene pre zeny 😎 😀 ved som mala vcera misiu ,,pokus o dieta,,. 😝
bola celkom sranda..nakolko mne bolo zle, tocila sa mi hlava,tazoba na zaludku..mm povedal ze nevyzeram nejako vabne. 🙂skor som posobila antikoncepcne. noa on zase noha po operacii takze len tak pekne decnetne ziadna divocina.takze dvaja chromkaci sa pokusali o zazrak.ale ked musis tak musis..nie je co riesit. /kofola/ 😀
a som rada ze sa bavite na moj ucet.. 😀 je mi potesenim sem tam vykuzlit na vasich tvarach usmev.
@rienok chodis este do pipin z GF? ja uz nie..raz tam taka jedna tapa pisala sprostosti tak tam uz nechodim.svoj nazor som im povedala a ked su slepe co uz s nimi? ty si citala moje komentare? ani neviem co ma to vtedy pochytilo..ale ked som uz chcela s tym prestat tak sa baby same pytali ze co a ako?no a nenapis.a tiez to bolo moje prve IVF.

ninockaskv
17. mar 2011

@martini mozno prave preto tymto vsetkym prechadzas, aby si si uvedomila, ze su veci medzi nebom a zemou, ktore sa nedaju merat 😉 ja som na tom bola presne tak isto, ked nieco nebolo meratelne a dokazatelne, tak som tomu neverila, ale po poslednych troch rokoch.. som teda riadne zmenila pohlad na tento svet

a taky odrusovac mam aj ja nalepeny na pocitaci a vsetci sa ma pytaju co to mam a ked im popviem, tak si tukaju do cela 😀 😀 😀 😀

@callex, tak to bud aspon rada, ze sa vam dalo. lebo moj chlap uz casom nebol schopny.. proste neslo, mohol sexovat cele hodiny,a le generalov, masalov a kapitanov nepustil do boja 😀 😀 😀

kajka39
17. mar 2011

Babule nasa nadej tentokrat definitivne zhasla ☹ ☹ ☹ HCG kleslo a prave zacina mm.... Ja som vcera vecer predsa vybavila HCG, ktore kleslo a spolu s nim aj ja... no co vam budem hovorit, myslim, ze väcsina z vas si to vie predstavit ako mi je.... ☹ ☹
Aspon vy sa drzte vsetkym drzim pästicky , aby ste to dotiahli do uspesneho konca 😉 😉

@callex- tiez mi veis vykuzlit usmev na tvari, hoci dnes mi je do placu .....

@lumcag - ano Babickova je doma na PN, ale mobil dviha. Nevislo to, mozno nabuduce... 😒

martini
17. mar 2011

@kajka39 je mi to stráášne ľúto. nespravodlivé. ☹ ☹ ☹

martini
17. mar 2011

@callex Tak téda dobrý program... no verím, že nejaký statočný generál sa posnaží a urobí svoju robotu poriadne...
Inač tieto manželské kreácie po rokoch manželstva poznáám... ja som mala napr. raz po stimulácii clostilom strašne bolestivú ovuláciu, brucho bolelo neskutočne. ale keď nastal deň D a teda prišla na raz heslo kofola...tak som zahlásila mm, že či by to nemohol urobiť nejak tak, aby sa pri tom nehýbal....kukol na mňa a spustili sme taký rehot, že som až plakala, tak ma brucho bolelo....no ešte že som vydatá.... 🙂))))

Inač ja som dnes už toho stihlááá.. prišla som do práce, zapla PC, vybavila emaily, napísala vám niečo málo na MK, urobila čaj a posťažovala sa šefovi, že ma bolí hrdlo. ten ma hned vyhnal k lekarovi. tak som zohnala mm, ktory mi pomohol naložil kila dokumentov do auta, aby som trošku doma aj pracovala, navštívila lekára a vyfasovala PNku. teraz ležím v posteli s notebookom (a ešte sa mi tu prichometol pes) a píšem vám.

@ninockaskv máš pravdu, aj takto treba dozrieť...

leya
17. mar 2011

ahojte! mohli by ste mi poradit, ake vysetrenia by sme mali absolvovat pred konzultaciou v Brne? este som neabsolvovala ziadne IVF, toto bude moje prve (asi....na zaklade odporucani po laparoskopii). chceme sa objednat na konzultaciu do Reprofitu, tak by som chcela mat k dispozicii vsetko co treba 🙂

lumcag
17. mar 2011

@kajka39
To co se stalo mě moc mrzí. Ale jak vidíš jde to. Ještě chvíli budeš posilovat a uvidíš. fazolka se chytne znova. Nevěš hlavu. Tobě se to ovedlo přirozeně což už je velký úspěch, já musela podstoupit IUI.
Jen asi bude lepší zavolat Babičkové znova.
Nechci být hnusná, ale já jsem ti přes telefon říkala, že je velká chyba, že ses na cvičení vybodla. Já to udělala také tak a ono to nevydrželo. Pak jsem si dávala velkého majzla a je z toho Martínek. Neboj cvič poctivě a nemysli na to, ikdyž je to těžké a on se zázrak oběví znovu. dej na mě 😉

martini
17. mar 2011

@leya testov pred ivf je teda celkom dosť, ak nechceš, aby ti v RF robili už žiadne testy, tak to ani neviem či sa vôbec dá. Ja som to napr. mala tak, že v brne som bola na prvom IVFku, ale predtým som šla (s úmyslom tam aj podstúpiť ivf) do CARu v mojom meste, kde mi za mesiac asi urobili všetky testy (okrem genetiky a nie úplne testy z hematologie), ale pre ich podľa mňa nie vhodný prístup som odtiaľ odišla, zaplatila som 30 € za konzultáciu a výsledkami šla do RF. Plus mm mal urobené komplet vyšetrenie od urologa androloga. A tak mi už v brne nič nerobili a rovno sme stimulovali...tak aj taka je cesta...
ale minimálne by som ti odporúčala mať urobený kvalitný hormonálny profil, ktorý sa robí trikrát počas cyklu...pár strán dozadu nájdeš ako som jednej babe opisovala čo mne presne z krvi zisťovali pri hormonalnom profile. plus nech ti gynekolog urobi všetky testy na prenosne choroby,ktore može urobiť. a pravdaže minimalne spermiogram a výsledky tej laparoskopie. môžeš pouvažovať ešte aj nad testami na hematologii, imunologii a genetike. možno ti to niekto napíše podrobnejšie, lebo tym, že mne to urobil automaticky ten jeden lekár v CARe, tak sa mi to ťažko hodnotí.

lumcag
17. mar 2011

@leya
Ahoj než půjdeš do IVF, tak ať tě dr. pošle na imunologii, protože pokud se potvrdí, že vyvoláváš alergii proti spermiím, ušetříš za IVF zatím peníze, které by si vyhodila do vzduchu. A ještě se nech prolédnout fyzioterapeutem jestli tvá pánevní oblast je v poořádku.
Tady Kajka39 ti může vyprávět, kolik měla IVF než jsem ji poradila fyzioterapeutku Babičkovou. Sice za ní jezdila až do Prahy, ale.......
podívej po její pomoci se to povedlo přirozeně, ikdyž se to malé neudrželo, ale z druhé strany je úžasné, že to jde.

ninockaskv
17. mar 2011

@kajka39 booozinku.. neviem co povedat.. hm, ale aspon vies, ze to ide aj prirodzene..

@martini na pocitac pozor, moc netlacit na brusko 😕 nech je aspon stol medzi vami

leya
17. mar 2011

@martini jej, no v prvom rade blahozelam! 🙂 ja mam vysledky z endokrinologie (liecim sa na stitku a vysoky prolaktin), mam laparku (endometrioza 😒 ), mam vysledky z hematologie (genetika-trombofilie), mam spravene testy na chlamydie, mykoplazmy. manzel ma spraveny spermiogram. cize asi este dorobit infekcne choroby a imunologiu. v kazdom pripade vdaka a este raz blahozelam 😵

lumcag
17. mar 2011

@leya
a ještě jak píše- martini.
Nechat si udělat genetiku a hormonální profil

leya
17. mar 2011

@lumcag hm, to stoji za uvahu.....ja som pre istotu zacala cvicit mojzisovu a teraz som to vymenila za jogu....tak dufam, ze to ma nejaky efekt

lumcag
17. mar 2011

@leya
Já jsem také sama začala cvičit Mojžíšku a spíše jsem si ublížila než pomohla. Však si přečti v mém albu

leya
17. mar 2011

@lumcag no, ja som to cvicila s rehabilitacnou sestrou, takze snad....🙂

leya
17. mar 2011

@lumcag no, na tu mobilizaciu som sa aj ja pytala, ale u nas (Kosice) to vraj nikto nerobi....ako sa da objednat k Babickovej? my sa snazime o babatko uz tri roky a tri mesiace.

lumcag
17. mar 2011

@leya
A byla si vyšetřena?
Než začneš ze cvičením, tak by tě měla zkontrolovat 😨

leya
17. mar 2011

@lumcag no, to nie....to som ich len poprosila, ci by mi neukazali cviky....vysetrovala ma predtym rehabilitacna lekarka, celu chrbticu, ale kvoli inym problemom, ale asi to nestaci, ze?

callex
17. mar 2011

@kajka39 je mi to luto..viem presne ako sa citis..mne sa to stalo 2x po IUI. ale zaroven to aspon dava nadej a sancu ze sa to da.takze sup na tie vysetrenia co si odlozila a skuste to neskor.nevzdavaj to prosim..teraz urcite nie.
@martini tak to keby ste prisli na know how ako sa nehybat tak by ste si aj patentovat mohli dat.inak mas dobreho sefa ked ta poslal domov.tak sa pekne liec.

maticap.
17. mar 2011

@kajka39 kajka, co to? ☹ Toto sme si predsa nedohodli, ved sme chceli "tahat" spolu 😒 ....a krpcovi som predsa jasne odkazala, ze ked bude spekulovat, tak uvidi..! 😠 A ono to takto.. je mi to luto. 😔 Ale ked to vyslo raz, musi to ist znova. Verim tomu. A verim Tebe 😉 . A tomu mojmu "dubakovi" idem preventivne "dohovorit", lebo inak dostane na holu...

luly3
17. mar 2011

@kajka39 to je mi lúto aj ja som to zažila 3 krát ☹ no a potom som
navštívala hematologiu a tam mi zistili že moja placenta nedokáže vyživovať plod
a preto dochádza k potratom a nasadili mi fraxík. Skús si teda dať spravit toto vyšetrenie
možno pomôže
@callex kto je to ta Babičkova a odkial je???

rienok
17. mar 2011

@callex no teda, klobúk dole ... zábava ako sa patrí, no ale za tie // to stojí 😉 a tak ako píše ninockaskv aj my keď sme mali plánovaný styk tak to bola naša najúčinnejšia antikoncepcia 😀
nie do pipin z GF už nechodím nechodím, ved o čom by som si s nimi písala 😕 ?
@kajka39 je mi to naozaj veľmi ľúto a ani neviem, čo napísať na povzbudenie.... 😢
@lumcag a ty si ako dlho cvičila mojžišku kým sa podaril Martínek ?

rienok
17. mar 2011

no a zese tu nikto neni 😒

rienok
17. mar 2011

no čo je dievatá, dnes nikto? je nejaký zvláštny deň a mala by som byť resp. robiť niečo iné 😨 ? tak teda zatiaľ pekný večer 😉

mircalla
17. mar 2011

@lumcag prave cez IVF sa to obide nie? teda viaceri lekari mi vraveli (v roznych centrach), ze aj ked su protilatky proti spermiam, prave cez IVF sa to obide, ked sa robi ISCI....cize v zasade to tak nevadi....neviem, ci sa chapeme
@rienok ja sa dnes hadam v teme fajcenie v tehotenstve, ale nema to zmysel
@kajka39 :(( chuda moje, asi ta neutesi nic, snad aspon to, ze da sa aj prirodzene.....drzkaj sa

rienok
17. mar 2011

@mircalla no teda, tak som sa šla kuknúť ako sa hádaš... môžem Ti povedať, že to boli Tvoje vyplytvané snahy. Nechcem byť krutá ale netreba hádzať perly sviniam.... ja sama som fajčila dlho, veľmi dlho a veľmi veľa a prestala som zo dňa na deň ( a to som ani tehu nebola 😒 ). Jednoducho som si uvedomila, že nechcem byť celý život otrokom cigariet ...asi som dospela 😀 Ony nemajú šancu najbližších 30 rokov porozumieť tomu, čo si sa im snažila vysvetliť lebo v zásade ani neporozmýšľajú nad iným názorom 😝

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre