Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tinka12
10. jún 2009

a samozrejme...dakujem vam vsetkým...velmi ste pomohli 🙂

julietka
11. jún 2009

dobre ranko vsetkym babulkam 🙂 😵

zuzlik od rana ta tu vyzeram a cakam na tvoje dialnice zosilnene 😵

mirinda10
11. jún 2009

dobre ranko slniecka moje, cakame netrpezlivo na zuzlik

inak aj mna dnes nejak nebolia prsicka ale stale ma picha v podbrusku ja uz neviem nejak sa mi to nezda ☹ asi ide na mna nejaka depresia ale ono to prejde iba musim pockat pokial zuzlik posle cez testik pozitivnu energiu a ja sa nabijem a idem dalej

tinka, dobre si sa rozhodla takze teraz uz mrcha aby prisla, mozno uz aj prisla 😉 a ste v trojke Lahhel, Bea + Tinka to je super

julietka
11. jún 2009

ahoj mirindik, ako sa citis? citis vobec nieco?
lebo ja nic 😖 a inokedy som uz o takomto case na 5ty den citila mierne krce v podbrusku a prsia a teraz nicovate nic, zacinam sa vyrovnavat s tym ze to nevyslo...az na niektore pripady ma moja intuicia nesklamala..

mirinda10
11. jún 2009

no u mna iba krce ale ja mam blizko maternice myom tak aj ten moze tlacit vonkajsiu stranu maternice alebo vajecniky tak neviem ale prsia prestali boliet ☹
kedy ides testovat,ja som sa dohodla s muzikom cez vikend testujeme ja ocikam test a pojdem prec a potom on to pride skontrolovat co a ako aby ma nepiclo hned v kupelni, tak suhlasil 😀

julietka
11. jún 2009

miri neviem kedy budem testovat, priznam sa ze som este nad tym nerozmyslala..
ale tie krce u teba je urcite dobre znamenie, ved prave to ze ja nemam ani tie krce...

mirinda10
11. jún 2009

ale ved som ti pisala, ze to kludne moze byt z mojho myomu naposledy mal 4 cm ale teraz ked beriem estrofem tak ten myom z toho rastie tak neviem aku ma velkost ked pojdem k dokimu v pondelok tak mu poviem ci by nespravil utz a ci ho nepozrie

u mna je uz po uhniezdeni nakolko sa to deje 7-10 den od OPU tak a ja som uz 11ty den tak ak sa nezahniezdili tak smola ideme do dalsieho kola aspon u mna urcite ☹

julietka
11. jún 2009

miri ja si myslim ze tie krce vobec nemas z toho myomu, preto som ti pisala ze je to urcite dobre znamenie
a toto je kolkate tvoje Ivf? MUSIS VERIT ze to vyjde!

mirinda10
11. jún 2009

no mam 2 IUI, 2 IVF + 3 KET a teraz 3 IVF cakam na vysledok takze 8 krat pojdem na krv to uz je na maslu
😠

zuzla80
11. jún 2009

Ahojte moje zlaté - žiaľ diaľnice sa u mňa nekonajú 😔 Juli u mňa to malo taký istý priebeh ako u teba - najskôr slabá čiarka a teraz nič, ani len dúšok. Ešte pred testom som si ráno našla na papiery hnedý výtok, tak som presne vedela, že to asi nedopadne dobre - no a test to už len potvrdil. Zrejme sa muselo embryjko uchytiť, ale nakoniec to vzdalo - lebo aj to 2dňové meškanie o niečom hovorilo - dovtedy stále, ak to nevyšlo 9ty deň prišla mrcha.
Baby ja to aj tak nevzdám - a vy to nevzdávajte tiež - vidíte, že žiaľ niekedy ani krásne blastocysty, nedávajú 100%tnú istotu. Určite je stále nádej, ak vám vložia 4 alebo 100bunkáče. Držím vám všetkým veeeeľmi palce, nech nasledujete Avušku 😉

Idem si vás prečítať.
Inak Lahelik napadlo ma, ty máš ešte tie chilli - ak áno, tak ich od teba odkúpim, ak nie nevadí.

julietka
11. jún 2009

😢 😢 zuzlik nieeee 😢 tlacia sa mi slzicky do oci, keby tu nebola kolegyna tak asi sa rozplacem..
zuzlik ja som tak strasne verila ze uz konecne prelomis tu nasu smolu 😔
naozaj nie je vobec ziadna zaruka KOLKATY DEN vkladas embrijka, je tO UPLNE UPLNE JEDNO

zuzlinka mas pravdu nesmieme to za ziadnu cenu vzdat, pokial nam nezistili ziadnu pricinu a sme uplne zdrave a mame vajka tak musime skusat asi do aleluje

zuzla80
11. jún 2009

Julietka mojko, nebuď smutnučká - aj keď mi to tiež nedá, že tak krásne embryjka a k tomu hatchujúce a ani jedno sa neuchytilo. Neviem, či tie moje antifosfolipidové protilátky robia takúto šarapatu, alebo čo - ja tomu už naozaj nerozumiem a asi nikdy nepochopím, prečo tomu tak je.
Dáme mesiac pauzu a pôjdeme po mrazáčikov - asi neviete ako prebieha KET v repráku - teda dúfam, že nejaké embryjka zmrazené máme.

tanitta
11. jún 2009

ahojky...
zuzla... 😨 😨 .. co to citam?ale ze zo dna na den ta ciarka zmizne.. 😕ze to hcg aj ked tam teda bolo ze tak rychlo ...ale na krv pojdes ...ketko netusim ale davaju estrofem.. a ak ti zostal nahodou ethylestradiol tak mozes aj ten...toto mi len koudy stihol 😖 ...bude to nieco ako v heliku..lebo vraj tie protokoly co su v heliku robil koudy 😕...

zuzla80
11. jún 2009

Tanittka - na krv nejdem, lebo začínam silno špiniť, takže myslím, že je to viac ako jasné a test hovorí za všetko - Táni trolilinku tam bol náznak čiarky, ale to si ju musela hľadať, a obkúkať test, aby si ju videla, vôbec sa to nedalo porovnať s tým z 9teho dňa - tam ju bolo omnoho viac vidno.
Písnem Koudymu - uvidím čo mi na to odpíše, ethylestradiol ešte mám doma, tak by som ho teoreticky mohla použiť. No uvidíme

mirinda10
11. jún 2009

zuzli je mi to luto tak som cakala na dobru spravu moc som ti to priala ☹ boze kde je ta spravodlivost ja to uz nechapem, preco musime byt tolko skusane 😔

zavolaj do Reprofitu ved by si mala mat snehuliakov ak sa pamatam tak si pojdem po ne este je nadej aby si nemusela ist cez stimulku opat ako mozno pojdem ja ☹

ajuska212
11. jún 2009

Ahojte babulky,kamoska ma poprosila ci jej tu nepredam merional....bola samoplatkyna,ked mate zaujem piste mne IP,ma 18krabiciek merionalu!!!

zuzla80
11. jún 2009

Miričku ty to prosím ešte nevzdávaj - vidíš, že krásne hatchujúce blastocysty nezaručujú úspech - niekedy je vraj lepšie vložiť embryjka skôr. Ja verím, že s Juli to dotiahnete do tehuľkovania - uvidíš, len to ešte nevzdávaj. Ešte u teba nieje nič stratené 😉

Musím na chvíľku odbehnúť preč, neskôr sa ozvem

julietka
11. jún 2009

zuzlik a tebe nieco zistili s protilatkami? si bola na imune v Brne?

mirinda10
11. jún 2009

zuzlik ja to nevzdavam ale som smutna je mi tak tazko na dusi ☹ ale som rada, ze to beries pozitivne si silna zenska a deticky raz budu na teba moc hrde, co vsetko si musela vytrpiet aby tu vobec boli na svete

teraz sup kupte nejaku dovolenku last minute a podho na plaz za teplom a trosku keksiku nezaskodi aj moj uz tak zbozne na mna pozera ale mame dohodu az po krv nic tak asi pocita dni 😉

julietka
11. jún 2009

mirindi ja som tu uz vcera nevydrzala tak sme si uzili kratky keksik 😎 uz som unavena z toho kedy co mozem a kedy nemozem, a kedze tusim ze to nevyslo tak sa nebudem o nieco ukracovat..

lenka20
11. jún 2009

zuzlicek niiiiiiiiieeeeeeeeee ☹ ☹ ☹ to neni mozne, ja tomu neverim.... bola som uplne presvedcena ze si tehula.....dofrasa 😠 😠 😠 to sa mi vobec nepaci a uz vobec nie u teba, strasne som ti to priala moja....
zuzlik hatchujuca blastocysta sa takisto moze na dalsi den zdegenerovat... to nie je ziadna istota...ze ked je PK a krasne embrijka tak to vyjde...sama to dobre poznam, vzdy krasne embrijka a stale som na cakacej listine..
no nic, som rada, ze si OK a ze uz planujes co dalej, tak je to spravne, tesne pred cielom uz predsa nebudeme vymyslat, vsak 😉 som tu s tebou az dokial budes drzat svoje babatko v rukach 😉 volaj, pis o tie mrazaciky ci su nejake, dufam, ze ano...
miri, julie - nestracajte optimizmus, vy to tu mozte zase roztocit do vesela 😉

avaka
11. jún 2009

Zulka... 😔 ja som tak dufala,a ked si ani nekrvacala...tak velmi mi to je luto...ale kedze ani ja neznasam lutostive reci...som rada,ze bojujes dalej..Raz to vyjde,to vieme.Aj mne raz vkladali hatch.bl. a nic... 😒
Ja teraz nemozem pisat,to len tak rychlo potajomky..len som chcela,ze ak chces chili,mne nejake zostalo,len neviem kolko,ja som minula len na tuto stimulku,par by som si este chcela nechat,ale tam ich je 100,takze ak budes potrebovat,rada Ti poslem 🙂 Ze by toto bola cast mojho sna? 😨

Mirinda vyzera to super,nestresuj....
Julietka,tiez som nemala priznaky a ani zatial ziedne extra nemam...

Vsetky vas zdravim,vecer si vas docitam..paaa

lahhel
autor
11. jún 2009

Ahojte babulky 🙂

Zuzlik moja, je mi to velmi luto, tiez som si bola 100% istá, ze u teba je to tutovka a inac ako tehulkovanim to skoncit nemoze..o to viac ma to boli, ze to nevyslo...Je to pre nas velmi tazky osud a tazka cesta k miminku, ale som rada, ze stale mas chut ist dalej a bojovat...a my si tu budeme pisat a podporovat sa az dovtedy, pokial nebudeme vsetky tehulky 😉

Julietka moja, ty mas este cas hovorit o tom ci to vyslo alebo nie, hned to dopredu nezatracuj...nespinis, nekrvacas, tak je zatial vsetko OK a moze byt z teba krasna tehulka....samozrejme aj s Mirindou...
Julietka a Mirinda, vy to nevzdavajte dopredu..este nie nic iste..tak ziadne stresy, ale pohodicka 🙂

Tinka, tak sa velmi tesim, ze ste sa rozhodli pre stimulku, budem silno drzat palceky, aby bola stimulka plodna 🙂

Avaka, pozdravuj bublinku, nech sa u teba krasne vyvija 🙂

mirinda10
11. jún 2009

babulky moje ja vas budem uricte informovat ako dopadol v nedelu test chcem vediet na com som pred krvou takye nedela

lahhel
autor
11. jún 2009

Zuzli, bohuzial uz nemam to chilli...ale mirindik pisala, ze by ti poslala 🙂

zuzla80
11. jún 2009

Už som späť.
Lenulik moja - ty ani nevieš, aká som rada, že som ťa tu na fóre stretla - neskutočne ma dokážeš povzbudiť asi je to tým, že máme spoločné osudy, alebo ako to nazvať😵 😵 . Tým sa vás ostatné babulky nechcem nijako dotknú - len viete s Lenulkou to tu už ťaháme dlhšiu dobu 😉 A s tou odolnosťou Leni, čo si mi písala - tak to presne cítim aj ja, čím viac neúspechov, tým som viac odolnejšia alebo čo.
Viete, že som smutná, keď si na to spomenie, nabiehava mi hrča do krku, ale keďže som v práci, tak sa musím zdržiavať - viete, niekedy niesom až taká silná ako si myslíte, lebo to niekedy straaašne trhá srdce, že to nejde - ale veď vy to poznáte, sme na jednej lodi a proste niekomu to výjde na 1krát (šťastné to ženy) a niekomu no hádam raz istotne.
Som rada, že vás mám, a že sme tu taká super partia - Juli, Miri vy to ešte nevzdávajte, nikdy neviete kedy to môže výjsť a niekedy aj pocity klamú - hrozne vám to prajem.

Avuška nie nemusíš mi posielať chilli - ja si ho kúpim, len Lahel písala, že jej nerobia dobre a chcela sa ich zbaviť, tak som si na to spomenula. Len Lahelik mi neodpísala 😅

Juli ja mám problém s antifosfolipidovými protilátkami, potvrdili mi to na hematológii a predtým aj na imune v Prahe - lenže beriem aj Anopyrin aj Prednison a nejako to nezaberá, asi som už voči tomu odolná alebo čo.

zuzla80
11. jún 2009

Aha Lahelik už som našla tvoj odkaz ohľadne chilli - nevadí, ja si ho objednám 😉

lenka20
11. jún 2009

zuzlicek no my uz to spolu tahame tak dlho, ze aj nejake manzelstvo by vzniklo, vsak 😉 neboj, zvladneme to aj ty aj ja, trva nam to sice o nieco dlhsie ako by sme chceli, ale o to lepsie to vypali 😉 😵 bude to suppppeeeeeerrrrrrrr 😵 😵 😵 😵

bea77
11. jún 2009

ahojte,
tak dnes sa na mne internet úplne vyzúril. Včera išiel nejak pomaly a dnes od rána vôbec. takže až teraz sa to spustilo a mohla som si prečítať novinky
Zuzi, je mi ľúto, že diaľnice sa nekonajú.
Miri, Juli, vy si zatiaľ nejaké pesymistické nálady nepripúšťajte. Viem, že je to v tejto chvíli ťažké, ale ako písala Zuzi, tak telo niekedy klame.

ja mám v sebe 1.dávku clostíku a za chvíľu si idem dať predpísať ďalší. takže sa idem trochu počlovečiť a vyrážam. poobede sa ozvem

zuzla80
11. jún 2009

Lenik raz istotne musí byť supeeeerrrrr 😵 😵 😵 - ako si mi písala, nevzdáme to predsa pred cieľom 😉 😉 😵

Miriček - spätne si čítam, čo ste prečítali, ale chcem ťa povzbudiť, že aj ja mám toho za sebou dosť - 3IVF; 5KET a 2xSoft - hlavne to ešte nevzdávaj, tie kŕče sú dobrým znamením a kočky mi v inej téme písali, že ich striedavo raz boleli a raz neboleli prsia a nakoniec boli tehule, takže to nemusí byť až taký smerodajný príznak. Musím vám to výjsť 😉
To isté platí aj pre Julietku - nevzdávame sa dobre 😉

Avuška - no tak to bol super sen - mne sa nad ránom snívalo, že som testovala a že tam nabehli také nádherné diaľnice, ale že som bola na wcku a popritom som nevedela spláchnuť hov.o 😅 😀 a že potom zrazu boli čiarky bieleho sfarbenia, potom sa objavili tenučké a pokiaaľ som ich ukázala mužíkovi, tak stučneli - pri tom som revala a mužík mi hovorí veď neplač, ešte nič nieje vyhraté. No a keď som sa prebudila z toho sna - tak ako by som tušila, že test bude negatívny - takéto pozitívne sny sa mi stále snívali pred testovaním, ktoré skončilo negatívne. To sú sny čo - mne sa poslednú dobu snívali riadne haluze - zrelé pre nejakého psychiatra 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre